Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 12-03-09, 16:49 #1
Post Tenebras Lux Post Tenebras Lux çevrimdışı
3 Çanakkale savaşındaki inanılmaz olay!


Çanakkale Savaşında Kaybolan İngiliz Kraliyet

Norfolk Alayı...Şimdi Çanakkale Savaşın da İngiliz Alayının bir bulutun içine girerek gizemli bir şekilde nasıl kaybolduğunu bu bulutun ne olabileceğini ve dünyanın değişik yerlerinde de bu tür olayların yaşandığını bazı belge , tanık ve kaynaklara göre yaptığım araştırmayı buraya yansıtacağım yorum sizlerin.

10 Ağustos 1915 Çanakkale Boğazı sanki bir Cehennemdi.Parçalanmış cesetler , kan kokusu ve yanan vücutlar, siperler sanki bir fırın gibi.
İngiliz askeri , tarihin en büyük yenilgilerinden birine adım adım yaklaşıyor. İngilizlerin komutanı Sir İan Hamilton korkunç bir yenilgiye uğrayacaklarını anlamış ve savaşı kazanmanın tek şansını taze güçlerle birlikte yapılacak büyük bir saldırıda görmüştür.

Sir Hamilton , Tekketepe ve Kavaktepe'ye gece karanlığında ani bir saldırı yapmayı planlamıştı. Bu saldırı için 12 Ağustos gecesi 54. Tümen ilerlemeye başladı . Bu tümenin içinde Norfolkluların alayı da bulunuyordu. Tepelerin yamacına kadar ilerleyecek ve gün ışığı ile birlikte saldırıya geçeceklerdi. Fakat gece yürüyüşü başarısızlıkla sonuçlandı.Norfolk kraliyet alayının olaya müdahale etmemesi durumunda ingilizler,kaçacak vakit dahi bulamayabilirdi.Bu sebeple tam teçhizatlı ve üstün donanımlı silahlara sahip Norfolk alayına ''taaruz'' emri verildi.Norfolk alayı 2760 tam teçhizatlı askerden,ağır makinalı tüfeklerden ve 20 adet tanktan oluşuyordu.Bu birliğin hastalık ve susuzlukla boğuşan Türk birliklerinin üzerine gitmesi durumunda,Türk birliklerinin savaşı kaybetmesine ve önemli bir cephede yenilmelerine kesin gözü ile bakılıyordu.Norfolk alayı sabahın ilk ışıklarında taaruza başladı.

[IMG]http://img135.**************/img135/56/anakkalezaferizm3.gif[/IMG]

Taaruza tam olarak geçebilmeleri için ileride gözüken büyük tepeyi aşmaları gerekiyordu.Bunun için yürüyüşe geçtiler.Sıcak bir yaz günü olduğundan gökyüzü tamamen bulutsuz ve hava güneşliydi.Tepeye doğru yürüyen Norfolk alayı sabaha kaşı 04:00'de başlayan yürüyüşü ancak sabah 09:00'da tamamlayabilmişti.Tepeye vardıklarında onların üzerine doğru çok parlak,ışığı yansıtan dev bir sis bulutu geldi.Geride duran Yeni Zelandı askerler ve tepenin karşı yönünde kalan Türk mevzileri bu olayı şaşkınla izliyorlardı.Onlar bu bulutu bir yağmur yada hortum bulutu sanıyorlardı ancak güneşli ve açık bir havada alçaktan uçan bu parlak bulutu epey garipsemişlerdi..

Birkaç dakika sonra bu dev bulut,Norfolk kraliyet alayını, içinde bulunan 2760 ingiliz askeri,tanklar ve ağır silahlarla beraber elektirik süpürgesi gibi yukarı çekti.Türk askerleri ve Yeni Zelandalılar,birbirine ateş etmeyi bırakmış şaşkınlıkla bu tuhaf olayı izliyorlardı.Türk askerlerinin bir kısmı namaz kılıyor bir kısmı ise bildiği duaları okuyarak bu dev buluttan korunmaya çalışıyorlardı.Yeni Zelandalılar içinde ise İncil'den pasajlar okuyan eski rahipler dolaşıyorlardı.İngiliz askerleri çığlık çığlığa bağırıyorlar ancak kimsenin elinden herhangi bir yardım gelmiyordu.

Bu dev bulut ne var ne yoksa dev bir elektirik süpürgesi gibi herşeyi vakumlamış ve yükünü alan bir uçak gibi yavaş yavaş bölgeden uzaklaşarak,şaşkın bakışlar arasından gözlerden kaybolmuştu.Bu olaydan sonra Yeni Zelandalılar ve Türkler,komutanın karargahına koşmuşlar ve bu tuhaf durumu anlatmışlardır.İki tarafta dev bulutun askerleri yuttuğu,tepeye çıkmışlar,ardından o sahada tüm köyleri taramışlar ancak Norfolk alayına ait askerlerin cesedlerini,tankları ve silahları bulamamışlardır.

Çanakkale Savaşından 50 yıl sonra olayın görgü tanığı otuz üç Yeni Zelandalı eski asker , hareket eden ve askerleri alıp götüren dev boyutlu parlak beyaz buluttan söz ettiler. Yeni Zelandalı askerlere göre bu bulut bir ufo'ydu.Türklere göre ise bu bulut ALLAH(c.c)'ın bir mucizesiydi.Çünkü Norfolk alayı eğer o sabah ani baskını yapabilseydi,savaşı müslüman Türkler kaybedeceklerdi...Otuz Üç Yeni Zelandalı eski asker 50 yıl sonra aşağıdaki açıklamayı yaptılar.

( Bu arada Çanakkale Savaşında İngiliz ordusunun kaybı 34.000 askerdi. Günümüzde bunların sadece 27.000 askerin mezarı bulunmaktadır . Yani kaybolan İngiliz asker sayısı 7.000 dir. Ama nedense 70 yıldır kayıpların hepsi değilde sadece buluta girip yok olan 2760'ı özellikle aranıp durmuştur.)

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x914 and weights 84KB.


GÖRGÜ TANIKLARI OLAN 3 YENİ ZELANDALI

ASKERLERİN AÇIKLAMASI

"12 Ağustos 1915.

Aşağıda anlatılanlar , bu tarihte gerçekleşmiş garip olayın bir dökümüdür. Bu olay , savaşın en şiddetli ve son anlarında , gün ışığında , Anzak Suvla Koyu 60. tepede gerçekleşti Gün ağarırken gök berraktı. Görünürde 6 ya da 8 tane , hepsi birbirinin eşi olan ,ekmek somunu biçimindeki bulut , 60.tepenin üstünde yayılmış duruyordu.O sırada saat de 6 ya da 8 kilometrelik bir hızla güneyden meltem esmesine karşın , bu bulutların biçimleri de yerleri de değişmiyordu.

Meltemin etkisiyle kayıp gitmediler. Bulunduğumuz yere göre 60 derecelik bir yükseklikte asılı duruyorlardı; yani tepenin 150 metre üstündeydiler. Bulut kümesinin tam altına gelen yerde , toprağın üstünde duran aynı boyut ve biçimde duran bir bulut daha vardı. Yaklaşık 250 metre uzunluğun da 65 metre yüksekliğinde ve 300 metre genişliğindeydi. Bu bulut oldukça yoğundu, yapısı katı maddeymiş gibiydi ve İngilizlerin bulunduğu savaş yerine 900 - 1100 metre uzaklıktaydı Bütün bunları Yeni Zelanda Kıtasının 1.Sahra birliğine bağlı 3. Bölük deki 52 asker gördü.Türk birliklerinden ise 100'e yakın askerin bu olayı birebir gördüğüne şahit olduk.Yeni zelandalıların aralarında bizde vardık. İçinde bulunduğumuz siperden güney batı doğrultusun da 1350 metre öteye yere inmiş olan bulut duruyordu. Bulunduğumuz yer 60. tepeye göre 90 metre daha yukarıda olduğundan ,üst den görebiliyorduk.

Bulut daha sonra Kayacık Dere denilen kuru bir derenin yatağına doğru ilerlediğinde , onun daha önce durduğu zemini bütünüyle görebildik.Bu bulutta , öbürleri gibi açık gri renkteydi. Daha sonra Norfolk Alayı'ndan askerlerin bu kuru dere yatağından harekete geçerek 60 . tepeye doğru uygun adım yürüyüşe geçtiğini fark ettik. Buluta vardıklarında , hiç çekinmeden dost doğru içine girdiler. Ama yeniden içinden çıkıp , 60. tepede savaşa katılan hiç kimse olmadı..Bir saat sonra , askerlerinin sonuncusu da görünmez olunca , bulut sanki yükünü almışçasına yerden yükseldi. Herhangi bir bulut gibi , yukarıda duran öbür bulutlara ulaşıncaya kadar yavaş yavaş havalandı.

Bulutlara yeniden baktığımızda , tıpkı kabuğun içindeki bezelyeler gibi görünüyorlardı.O ana kadar yukarıdaki bulutlar yerlerinde duruyorlardı. Yerdeki bulut yükselip aynı hizaya gelir gelmez , ansızın kuzeye doğru uzaklaşmaya başladılar. Trakya yönüne doğru gittiler. Üç çeyrek saat içinde de gözden kayboldular.Savaş sonunda bu askerler kayıp yada yok edilmiş sayıldı. 1918 yılında Türkiye işgal edildiğinde , İngiltere'nin Türkiye'den ilk isteği de , askerlerinin geri verilmesi oldu. Türkiye'de, bu askerlerin ne tutsak alındığını , ne de bunlarla karşılaşılmış olduğunu söyledi. Varlığını bile bilmiyorlardı.. Anzak çıkarmasının 50. yılında , geçte olsa ,aşağıda imzası olan bizler , anlattığımız bu olayın kelimesi kelimesine doğru olduğunu beyan ederiz."


İMZALARI BULUNAN İNGİLİZ VE YENİ

ZELANDALI BAZI GÖRGÜ TANIKLARI

İstihkam eri 4/165 künyeli F. REİCHARDT , Malata , Bay Of Plenty.

İstihkam eri 13/416 künyeli R.NEVNES, 157 King Street , Cambridge.

J.L.NEWMAN , 75 FREYBERG STREET, OCTUMOCTAİ , TAURANGA

Patrick Soligerie 23 sarbouth street new mexico-USA

Lamberdige Catwan 14 Salzbrogh Edinsbrough-England

J.William Admins 96 maltowore London-England

Jamonn Richards 55 Baltimore-USA

TÜRK ŞAHİTLERDEN BAZILARI

Karahasanoğlu Ahmet....Sazlıdere 7.piyade tugayı

İdris oğlu Yakup.............Conkbayırı 12.piyade tugayı

Çavuş Sadullah oğlu Recep......8.kolordu 14.alay komutanlığı

Çavuş İbrahim oğlu Mehmet.....8.kolordu 9.alay komtanlığı

Komutan Müteakkim oğlu Rıza....12.alay komutanlığı

Er Necmettin oğlu Hüseyin......5.piyade tugayı-4.bölük

Er Hacı Nuri oğlu Ahmet Sabri...5.piyade tugayı-4.bölük

Er Süleyman oğlu İsmail..........5.piyade tugayı-6.bölük

Reichardt ve arkadaşlarının verdikleri ifadede birde ek bölüm var. Çanakkale Savaşıyla ilgili resmi bir tarihçeden alınmış. Bu tarihçede Norfolk Alayından askerlerin kayboluşuyla ilgili şunlar yazılı:
"Mevsimsiz ortaya çıkan bir sis tarafından bu askerlerin tümü yutuldu. Bu sis güneş ışınlarını çok güçlü bir şekilde yansıtıyordu. Topçulara hedef gösteren askerlerin gözleri kamaştı. Hedef bilgisi gelmediği için, top ateşi bir süre kesildi. Sisin yuttuğu askerleri daha sonra ne gören oldu ne duyan.
__________________

Mesajı son düzenleyen 'Technox ( 22-03-12 - 15:09 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-09, 20:04 #2
oneminute46 oneminute46 çevrimdışı
Varsayılan C: Çanakkale savaşındaki inanılmaz olay ( Gizemli Bulut,LÜTFEN bi girip okuyn )

kıbrıs savaşında bile beşparmak dağlarının zirvesine bir tank çıkabildiyse bunlarda olabilir daha nice olaylar vardır ama bi haberiz işte
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-09, 22:10 #3
alibayram_61 alibayram_61 çevrimdışı
Varsayılan C: Çanakkale savaşındaki inanılmaz olay ( Gizemli Bulut,LÜTFEN bi girip okuyn )

teşekkürler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-09, 22:15 #4
okanogan okanogan çevrimdışı
Varsayılan C: Çanakkale savaşındaki inanılmaz olay ( Gizemli Bulut,LÜTFEN bi girip okuyn )

aaa çok severim ben çanakkaleyiAtma recep din kardeşiyiz
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-09, 22:35 #5
kralsuskun kralsuskun çevrimdışı
Varsayılan C: Çanakkale savaşındaki inanılmaz olay ( Gizemli Bulut,LÜTFEN bi girip okuyn )

çok etkileyiciydi teşekkürler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:50
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016