Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 18-04-13, 17:29 #6
Mustayfa06 Mustayfa06 çevrimdışı
66 Galatasaray 2013-2014 Sezonu Forma Duyumları / Tasarımları / Önerileri


Galatasaray'ın 2013-2014 sezonunda giyeceği formalara dair duyumlar, tasarımlar...
Önce şunu söyleyelim. Bu sene forma sızıntıları çok erken başladı. Avrupa'nın büyük takımlarının hemen hemen hepsinin formalarının fotoğrafları sızdı. Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, Chelsea, Juventus, Inter, Milan, Celtic, PSV, Dortmund... Böyle bir liste var, daha da uzuyor. Bu takımların hepsinin bir veya birden fazla gelecek sezon formasının fotoğrafı sızdı. Burada bizi ilgilendiren Nike giyen elit kategori takımlar. Hepsinin tasarımının yapıldığı yer aynı ve birinin fotoğrafına ulaşan, diğerlerini de sızdırır diye düşünüyorum ben. Bu sebeple Galatasaray'ın formalarının da fotoğraflarının internete düşmesi yakındır. Bu tabi tahmin, yoksa biz asla sızdırmayız. Ancak dediğim gibi eli kulağındadır.Galatasaray'ın gelecek sezonki formaları hakkında bizim edindiğimiz bilgiler de detaylı değil ve şu an için sadece duyum niteliğinde. Bizim duyumlarımız transfer duyumları gibi olmaz, genelde tutma oranı fena değildir. Ancak yine de bu kadar erken bir tarihte kendimizi çok kaptırmayalım ve sadece TAHMİN olduğunu hatırlatalım. Zaten bilgiler de kabaca.

Galatasaray'ın şu ana kadar öğrenebildiğimiz gelecek sezon forma planlarında bir parçalı bir de füme (ya da gri-koyu gri) yer alıyor. Parçalı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz, sadece parçalı olacağını biliyoruz. Tam parçalı mı olacak, yakası nasıl olacak, bu gibi detayları bilemiyoruz. Füme içinse yine çok kaba bir detay duyumumuz var. Formanın ortasından enine bir bant geçeceğini öğrendik. Nike'ın geçmiş sezonlarda diğer takımlara yaptığı tasarımlardan yola çıkarak bu bandın Nike logosunu ve Galatasaray armasını içine alacak şekilde olacağını TAHMİN ediyoruz. Örnek çizimlerimizi de bu şekilde yaptık zaten. Formaların üzerlerinde detaylar olabilir, bant farklı bir şekilde olabilir, yakaları farklı olabilir, kol uçları farklı olabilir. Şu an için sadece ana renkleri ve formanın ortasından geçen bir bant olduğunu biliyoruz ki buna da şu aşamada %100 diyemem. Yani formada daha pek çok ek olabilir, o ekler de formayı farklı gösterebilir, bu çizimle alakası da olmayabilir. Sadece TAHMİNİ olarak ekip arkadaşlarımız, kafamızda şekillenebilmesi için yardımcı oldular hepimize.Bu bilgiler harici şimdilik başka herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Zaten formaların resmi tanıtımına da çok var, kimsenin tadı kaçmasın, sadece heyecanı biraz arttıralım. Kendinizi kaptırıp gelecek sezon formamız bu demeyiniz lütfen. Daha Şubat'tayız. Fakat tekrar söyleyeyim, yukarıdaki takımlara bakınca bizim formalarımızın da fotosunun çok geçe kalacağını sanmıyorum. Bir de hatırlatma; Şu ana kadar nette, orada burada herhangi bir Galatasaray 2013-2014 sezonu forması adı altında paylaşımlar gördüyseniz, gerçek değillerdir.
__________________
 
Eski 18-04-13, 17:32 #7
Mustayfa06 Mustayfa06 çevrimdışı
Thumbs up Hangi Galatasaraylı Kaç Gol Attı | 2012-2013 Sezonu2012/2013 sezonunda Galatasaraylı oyuncuların gol yollarındaki performansları...

Spor Toto Süper Lig

29. hafta sonunda atılan gol sayısı 55.

Oyunculara dağılımı:

18- Burak Yılmaz

12- Umut Bulut

4- Elmander, Selçuk İnan

3- Drogba, Sneijder

1- Melo, Cris, Hakan Balta, Amrabat, Sercan, Yekta, Emre, Riera

Kendi kalesine: Musa Çağıran (Bursaspor), Zayatte (İBB), Bekir (Fenerbahçe)


Şampiyonlar Ligi

Oynanan maç 10. Atılan gol sayısı 14.

Oyunculara dağılımı:

8- Burak Yılmaz

1- Aydın, Hamit, Umut, Eboue, Drogba, Sneijder


Ziraat Türkiye Kupası

Oynanan maç 2. Atılan gol sayısı 5.

Oyunculara Dağılımı

1- Elmander, Sercan, Aydın, Ceyhun, Emre
 
Eski 18-04-13, 17:34 #8
Mustayfa06 Mustayfa06 çevrimdışı
Thumbs up İstatistikler 'Galatasaray şampiyon' diyorGalatasaray, istatistiklere göre sezon sonunda zirveyi bırakmayıp lig şampiyonluğuna ulaşacak.

Spor Toto Süper Lig'de bitime beş hafta kala, dört puan farkla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray, istatistikler baz alındığında şampiyon oluyor.

Lig tarihinde, liderin bitime beş hafta kala ikinciden dört puan önde konumlandığı altı senaryo var. Bu senaryolar arasında sadece Trabzonspor şampiyonluğu kaptırdı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ise hata yapmadı.

Ligin 3. haftasında liderlik koltuğuna oturan Galatasaray, bitime beş hafta kala takipçisi Fenerbahçe’nin 4 puan önünde zirvede. Ezeli rakipler 33. hafta Kadıköy’de kapışacak ve 18’er şampiyonluğu bulunan taraflardan biri mutlu sona ulaşacak.

Sadece Trabzon kaptırdı

25 sezonda liderin son beş haftaya 4 puan farkla girdiği 6 sezon var. 3 Büyükler bu periyotta avantajını korumuş ve sürprize izin vermemiş. Bir sezonda istisnai bir durum yaşanmış, Trabzonspor 1995-96’da son beş hafta 4 puan farkı koruyamamış ve takipçisi geriden gelip şampiyonluğa ulaşmış.
 
Eski 18-04-13, 17:38 #9
Mustayfa06 Mustayfa06 çevrimdışı
Thumbs up Galatasaray'ın Sembolü Nasıl Doğdu / Kısa ve özGalatasaray’ın simgesi olan aslan, futbolcuları Nihat Bedik’ten geliyor. Galatasaray kurulmadan 3 yıl önce dünyaya gelen Bedik, Galatasaray Lisesi’nde eğitimini sürdürürken spor hayatına başladı.

1916 yılında başlayan Galatasaray macerası süresince sadece futbolcu olarak değil üç adım atlama, yüksek atlama, binicilik, yelken ve yüzme alanlarında da kulübüne hizmet eden Bedik, tam 20 yıl boyunca futbolcu olarak verdiği mücadelesinde 268 kez forma giydi. Galatasaray futbol takımının 8 yıl kaptanlığını yapan, 18 kez giydiği A Milli Takım formasını 8 kez kaptan olarak taşıyan Bedik, 1936 yılında aktif spordan çekilmesine rağmen spor yapmayı ihmal etmedi. “Aslan” ismini verdiği teknesi ile yarışlara katılan, futbol oynadığı dönemlerde “Aslan Nihat” olarak çağırılan Bedik, hayatını adadığı Galatasaray’a kendi lakabını simge olarak bıraktı.
 
Eski 18-04-13, 17:47 #10
Mustayfa06 Mustayfa06 çevrimdışı
66 Türk Telekom Arena ||Nam-ı Diyar Aslan Tepe

Türk Telekom Arena ||Nam-ı Diyar Aslan Tepe

STAD BİLGİLERİ

Türk Telekom Arena Projesi Almanya-Stuttgart kökenli ASP (Arat-Siegel + Partner) bürosunun koordine ettiği bir konsorsiyum tarafından planlamıştır. Teknik, mekanik ve elektrik projesi Obermeyer, statiği ise SBP firması tarafından hazırlanmıştır. Her üç planlama bürosu daha önce stadyum inşa etmiş ve spor yapılarında çok deneyimli plancılar olup, ekibin başında Mimar Mete Arat bulunmaktadır.

Yer:Aslantepe, İstanbul
Beklenen Açılış Tarihi:Ocak 2011
Kapasite: 52.650
Localar: 157
VIP Koltuklar:5.500
Stad İçi Park Yeri Kapasitesi:2.900
Katlar:5 üst, 4 yeraltı katı
Catering Alanları:VIP Market Alanı-Premium Food Court
Özel Alanlar:Galatasaray Mega Store-VIP Restoran

Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden biri olacak Türk Telekom Arena, 52 bin 650 seyirci kapasitesi ile dünyanın sayılı stadyumları arasına girmeye hazırlanıyor.
Stadyumun tabanı bir elips şeklindedir. Enine ekseni 190 metre, boyuna ekseni ise 228 metredir. Yayaların dolaşım alanlarıyla servis ve araç dolaşım alanları, stadın etrafında iki ayrı düzeyde çözülmüş ve stadın daha rahat çalışması sağlanmıştır.
52 bin 650 kişi kapasiteli tribünler, alt ve üst tribün olarak ikiye ayrılmıştır. İki tribün kısmı arasında 157 adet loca , VIP alanları, stadyum yönetimi, Galatasaray Müzesi, GS Store satış noktaları, restoran ve food-court gibi işlevleri içeren iki kat yerleştirilmiştir.
Stadyumun ana VIP girişi kuzeybatı yönünde, vadi tarafındadır. Stadın altında 2.000 araçlık bir VIP otoparkı öngörülmüştür. Stadın çeperinde arazinin eğiminden yararlanarak toplamda 2 bin 900 araçlık bir otopark tasarlanmıştır. Bu park yerleri, TEM ve kuzeybatıdaki yollara uygun kavşaklarla bağlanmaktadır.
Yayaların büyük bir kısmı metro bağlantısıyla stada kısa bir zamanda ulaşabilirler.
Mekanik ve elektrik tesisat, en son stadyum teknolojisine uygun olarak Almanya’da bu konunun uzmanları tarafından projelendirilmiştir.

STAD PLANI


KURUMSAL AĞIRLAMA

Galatasaray, yeni stadyumu Türk Telekom Arena ile spor ve iş dünyasını kurumsal bir eğlence anlayışı içerisinde birleştirmeyi mümkün kılıyor.
Türk Telekom Arena, fonksiyonelliği modern bir mimari ve zarif bir iç dekorasyon ile harmanlayarak Galatasaray maçlarından dünya çapındaki konserlere, resmi iş toplantılarından konferanslara kadar bir çok farklı alandaki etkinliğin yeni merkezi olmak üzere tasarlanmıştır.
Türk Telekom Arena, Türkiye’de ki Kurumsal Ağırlama anlayışını yüksek standartlardaki yeni bir bakış açısıyla tanıştırmaktadır.

Deniz Club Kurumsal Loca ve VIP Koltukları size rahatlık, zerafet, stil ve yüksek standartlar, müşterilerinize ise güvenlik ön planda tutalarak hazırlanmış benzersiz bir kurumsal ağırlama deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır.
Futbol maçları, F1 Grand Prix, golf organizasyonları ve dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine katılarak varolan müşterilerinizin, olası müşterilerinizin veya ekibinizin iyi vakit geçirmesini sağlayabilir bu eşsiz organizasyonlardan faydalar sağlayabilirsiniz.
İyi bir misafirperverlik müşteri sadakatini arttırır. Mutlu müşteriler deneyimlerini diğerleriyle paylaşarak farkında olmadan ağızdan ağıza pazarlama yaparlar ve sizin gönüllü marka elçileriniz olurlar.
Pazarlama stratejileri ve CRM aktiviteleri arasında en fazla kazanç sağlayan segmentin Kurumsal Misafirperverlik olduğu son yıllarda Türkiye’de de kanıtlamıştır.
Türk Telekom Arena Kurumsal Misafirperverliği ile;
Müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin iyi vakit geçirmesini sağlayarak derinlikli ve yeni ilişkiler kurma fırsatı
Müşterileriniz ve ekibinizle rahat bir ortamda, dış etkenler tarafından bölünmeden iletişim kurmak onları daha iyi anlamanıza ve ayrıntılı bir biçimde tanıma fırsatı
Özel VIP Salonlarında maç öncesi ve sonrasında, devre aralarında networking imkanı
İş ilişkilerinizdeki güveni arttırarak müşteri sadakatini pekiştirme
Türkiye’de çeşitli alanlarda bir çok ilki gerçekleştiren Galatasaray SK, stad içerisinde bulunan tesislerin işletmeciliğini yapmak üzere AEG Europe ile anlaştı. Böylece bir ilki daha gerçekleştirerek stad içerisinde bulunan tüm alanları kontrol altında tutarak beklenmedik süprizlere engel oldu.
Tesis yönetimi konusunda uzmanlaşmış olan AEG Europe, Los Angles’te bulunan The Staples Center ve Londra’da bulunan O2 Arena gibi dünyanın önde gelen konser, gösteri merkezi ve stadyumlarının işletmeciliğini yapmaktadır.

ULAŞIMNOT DEFTERİNDE UZUN UĞRAŞLAR SONUCU HAZIRLADIĞIM TÜRK TELEKOM ARENA
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
arena, forma, galatasaray, galatasarayformalari, stadyum, telekom, türk

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 09:40
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016