Eski 05-03-04, 13:50 #1
sky_forever sky_forever çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Güncel Topigi nerede?

hakket nerde?
 
Eski 05-03-04, 14:40 #2
KuNTePeR KuNTePeR çevrimdışı
Varsayılan C: Güncel Topigi nerede?

Onu atlamışım 1 dakika sonra hazır olur...

Mesajı son düzenleyen President ( 22-08-15 - 16:50 )
 
Eski 05-03-04, 17:28 #3
DENIZCISERKAN DENIZCISERKAN çevrimdışı
Exclamation Deneme Mod. Arkadaşlarımız İçin Yardımcı Kılavuz

Öncelikle Görevinizde başarılar ve aramıza hoş geldiniz.

1 ) Bu göreve öncelikle emeğinizle geldiğinizi hiç bir zaman unutmayın. Bu görevi en iyi şekilde temsil etmeniz sizi bir üst seviyeye yani Mod. Konumuna getirecektir.
2 ) Sizin paylaşımınız ve isteğiniz doğrultusunda görev aldığınız bölüme öncelik gösterin, bu bölümün gelişmesi, düzenli olması, kurallara uygun ve üyelerin birbirini kıramayacağı bir ortam hazırlamak sizin elinizde. Bunların hepsi size daha fazla saygı duyulmasını ve forum içinde takdir edilen bir kişi olarak kalacağınızı asla unutmayın.
3 ) Hiç bir zaman size verilen bölümü veya bölümleri kendi kişisel işleriniz için kullanmayın, size verilen bölümlerde ayrıcalığınız olamayacaktır. Yönetimin üyeler ile aynı konumda ve aynı kurallar altında olduğunu unutmayınız, sizin burada ki asıl göreviniz terazi konumunda olanız, yani haklıyı, haksızı ayırmanız, diğer üyelerin rahatsız olduğu durumlara müdahale etmeniz, hiç bir üyenin saygısızlık, hakaret durumuna maruz kalmamasını sağlamaktır. Bir nevi hakim konumundasınız, gerekli müdahale ve doğru kararlar verebilecek bir kişi olduğunuz için bu yönetime girmeyi hak kazandınız.
4 ) Daha önce tartıştığınız üyeler ile yönetime girdiğiniz anda kişisel tartışma veya buna benzer unsurlardan kaçınınız, bu tip konuda yapmanız gereken en doğru hareket " admin, yönetici veya mod. Konumunda olan bölüm arkadaşınıza iletin. "
5 ) Sizi sevenler olduğu kadar, çekemeyenler ve bu görevde yer almanızı istemeyen üyelerde olacağını unutmayın, bunlara taviz vermemek için yazılarınıza, eleştirileriniz ve paylaşımlara forum kurallarına uygun olmasına dikkat edin. Unutmayın siz örnek üyesiniz, siz ne yaparsanız üyelerde aynısını yapar, müdahale etmek istediğinizde ise yönetime sizin yaptığınız kural dışı bir hareketi örnek gösterir.
6 ) Bölüm arkadaşınız yönetim içinde ki en yakın kişi olacaktır sizinle, lütfen bölüm arkadaşınız ile ortak hareket etmeyi alışkanlık haline getirin, kendisine danışın, fikir alın, önerilerinizi sunun. Bunları yaptığınız sürece aynı saygıyı bölüm arkadaşınızda size gösterecektir.
7 ) Özelden veya konu içinde size karşı eleştiri veya hakaret içerikli üyeler tarafından yollanan mesajlara tepki göstermeyin, özeli alıntı yaparak adminlere veya yöneticilere bildirin, konu içinde yaşanmış ise konuyu kilitleyin ve konun geçtiği adresi ( link ) admine veya yöneticilere bildirin.
Gereken müdahale yapılacaktır, bu yüzden hiç bir şekilde aynı tavırla karşılık vermeyin, haklı durumda haksız kişi durumuna düşeceksiniz.
8 ) Deneme mod. süresince size verilen göreve uygun olduğunuz kesin değildir, yönetim tarafından online süreniz, bölüm ile ilgilenmeniz, üyelere karşı tavrınız, paylaşımlarınız vs. gibi maddeler üzerinde inceleneceksiniz, bu konuma uygun olup olmadığınız bu maddeleri ne kadar iyi şekilde yerine getirdiğiniz ve temsil ettiniz göze alınarak deneme mod. Sürecinden çıkacak ve yönetime tamamen katılmaya, yönetime özel avantajlardan yararlanmaya bağlıyacaksınız.
9 ) Bölüm control panel kullanımı ( Konu Araçları Kısmı ) :

* Konuyu Kilitle: Bu özellik konun devam etmemesi ve üyelerin ilgili konuya mesaj yazma kısıtlaması getirmek için seçilir, bu uygulamayı seçtiğinizde konun cevap yaz kısmı kilitli olarak yazacak, 2. bir uygulamaya kadar " Kilidi Aç " seçimine kadar konu devam edemez.

* Konuyu Taşı / Kopyala: Bu özellik bölümünüze uygun olmayan konuyu, uygun bölüme veya Karantinaya taşımaya yarar. Bu özelliği seçtiğinizde konuyu hangi ilgili bölüme taşımak istiyorsanız " Hedef Forum " Kısmından bölümü seçin " Konuyu taşı ve eski konuyu yönlendir " kısmını seçili olmasına dikkat edin, yönlendirme çok önemlidir. Yönlendirme olduğunu gören üye hatalı mesajı tekrar açmayacaktır.

* Konuyu Sabitle: Bu özellik bölümünüzde yararlı olacağını düşündüğünüz veya üyelerin dikkat etmesi gereken konuyu her zaman bölümünüzde en üst kısımda olmasını sağlar, konu başlığı kısmında SABİT uygulaması eklenir. Bölümünüzde 3 veya 4 den fazla sabit olmamasına lütfen özen gösterin.

* Konuyu Düzenle: Bu özelliğin görevi uygun olmayan veya eksik açıklamalı başlıkları düzenlemenize yarar, ayrıca 3 alt seçenek sayesinde konuya dilerseniz kilitleme, kilit açma, sabit veya silme özelliğini kullanabilirsiniz.

* Konuyu Sil: Bu özellik konuyu tamamen silmek için uygulanır, bu özelliği seçtiğinizde konu içinde bulunan mesajlar üyenin mesaj hanesinden düşer, konuya yönetim harici üyelerin görmesini ( okumasını ) engeller. Bu özelliği genelde Floyd yapılan konular yani birden fazla aynı konu, sakıncalı içerik, konu içinde küfürleşme vs. gibi unsurlarda seçmeliniz ve neden belirtmeyi unutmayın.

* Mesajları Sil: Bu özellik konuyu sil ile aynı görevi görmektedir, bu özelliği seçtiğinizde konu içinde bulunan tüm mesajlar silinecektir.

* Konuları Birleştir: İki benzer konu var ise ve bu konular önemli ama bölümünüzde göz kirliliği veya örnek dışı hareket olarak görüyorsanız, birleştirmek istediğiniz diğer konun adresini ( link ) kopyalayın, konuyu birleştire tıklayın ve " Birleştireceğiniz Konunun URL'sini Yazınız " kısmına adresi ekleyin, konuyu birleştire tıklayın. Bu sayede iki benzer ama içerikleri önemli olan konular bir araya gelecektir, konuyu birleştirdikten sonra dilerseniz konuyu düzenliden başlığı uygun şekilde düzeltebilirsiniz.

* Konuyu Böl: Bu özellik sayesinde konuyu tamamen kilitleme veya silmekten kurtulacaksınız, konu yararlı ama içinde tartışma yapılmış veya gereksiz üyeleri rahatsız edecek mesajlar bulunuyor, bu özelliği tıklayın, açılan sayfada al kısma doğru konu içinde mesajları göreceksiniz bu mesajlardan hangisini KARANTİNAYA yollamak veya ilgili bölüme yönlendirmek istiyorsanız işaretli kalsın, diğer mesajların kutuları ise boş kalsın. Konuyu böl butonuna tıklayın ve istem dışı olan mesaj gerekli yönlendirme yapılan bölüme iletilsin.

10 ) Karantina nedir?
Karantina kural dışı olan konuların delil olarak yönetime sunulması veya uzun mesaj sayısı bulunan konuları, yenisini açacaksanız eğer buraya yönlendirilmesi. Karantinaya tartışmalı konuları eğer uyarınız dahilinde devam ediyor, içinden çıkamıyor, karar vermeniz güçleşiyor, bu konuda bulunan küfürleşmelerin delil olarak ( ban sebebi ) olarak yönetim elinde durması için buraya yönlendirmelisiniz. Bu tip konular eğer ban konusuna itiraz edilirse ilgili üyeye kanıt olarak sunulmak için önemlidir. Karantinaya yönlendireceğiniz konularda zorluk çekiyorsanız eğer, konun geçtigi link ( adresi ) admin, yönetici veya bölüm arkadaşınıza iletin özelden.

11 ) Forumtr farkı ve yönetimi her üyeye mümkün oldugu sürece anlayış göstermek, üyelere karşı saygılı olmak, onlara mümkün oldugunca yardımcı olabilmek, forumu sevdirmek. Ban lamak ve forumdan uzaklaştırmak en son yapılacak müdahaledir, bunu yönetime önermeden önce, üyenin özeline kendinin konuyla ilgili anlayış göstermesini, konu içindeki hareketinin yanlış oldugunu anlatmaya çalışın.
Genelde bu tür özellere hemen anlayış göstermekte ve yanlışını düzeltmektedir, bunu yaptıgınız halde anlayış göstermiyorsa yönetime bildirin.

ForumTR Üyeleri Genel Kuralları : http://www.forumtr.com/announcement.php?f=44

Görevinizde başarılar, ForumTR ailesine tekrar hoş geldiniz....

Saygılar
DJ SONSUZLUK

Mesajı son düzenleyen DJ SONSUZLUK ( 22-11-04 - 03:05 )
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 05:38
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.