bynogame

bynogame


Bilgi

Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 08-03-07, 10:02 #121
Profєssioηal_TR Profєssioηal_TR çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Güç ve cesaret köpeğin içgüdüsel olarak taşıdığı bir özelliktir..Fakat köpek sahipleri bu içgüdüyü köpeğe hissettirmeli,köpeğe cesur olduğunu tabiri caizse söylemelidir(koruma eğitimi ile)..Bazı zamanlarda küçücük köpeklerin bile cesaretli davranışlarına şahit olmuşsunuzdur,ben 60 kiloluk bir rottweilerın yabancı insanlardan kortuğunu dahi okumuştum..İşte bu içgüdüselliği fazla olan köpekler kategorisinde şu veya bu köpek vardır diyemeyiz,inşallah anlatabilmişimdir ..
sevgilerimle..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-07, 18:58 #122
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Haklısın bi kere Gördüm boxer kaçıyodu pekinesten Ama Boxerın Sahibi Pek Saldırgan Yapıcak Tip Değildi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-07, 19:09 #123
RaY RaY çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Arkadşlar sibirya kurtları hakkında bilgi verirmisiniz?
Diyelim aldım kaç yaşında alıyım?(Direk eve almadan bahçede beslicem)
GÜnde kaç öğün yemek yer her yemektensonramı yürüyüşe çıkartmam lazım ?
Başka ne gibi şeyler yapmam lazım tamamen ben ilgilencemde köpekle?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-07, 23:13 #124
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen RaY Mesajı Göster
Arkadşlar sibirya kurtları hakkında bilgi verirmisiniz?
Diyelim aldım kaç yaşında alıyım?(Direk eve almadan bahçede beslicem)
GÜnde kaç öğün yemek yer her yemektensonramı yürüyüşe çıkartmam lazım ?
Başka ne gibi şeyler yapmam lazım tamamen ben ilgilencemde köpekle?
Forumu aratsaydın bulurdun bilgileri
Siberian Husky

Kökeni: Sibirya kökenli bir köpektir.
Tanımı: Orta büyüklükte, dayanıklı, canlı, hoş görünüşlü, hareketli bir köpektir. Erkekler 53-60 cm, dişiler 51-56 cm yükseklikte; ağırlıkları erkeklerde 20.5-27 kg, dişilerde ise 16-22.5 kg�dır. -50, -60 derecedeki soğuğa dayanabilirler. Kurt grisinden gümüş griye, beyaz desenli açık kum renginden siyaha kadar her renk olabilirler.
Kişiliği: İnsanlara uyumlu ve duyguludur. İyi bir arkadaş olmakla birlikte, son derece inatçıdır ve kolay canı sıkılır.
Özelliği: Hafif olduğu için hızlı koşabilir ve bu özelliği nedeniyle kızak yarışlarında kullanılır. Özellikle Kanada'da ve ABD'nin kuzeyinde popülerdir.

Siberian Husky'nin Resmi Standartları
Genel Görünüm:
Siberian Husky orta büyüklüktedir. Hızlı, çevik, özgür ve zariftir. Tüm iklimlere uyum sağlayan sağlam kürklü vücudu, dik kulakları ve bol tüylü sırtına doğru kıvrılan kuruğu kuzeyin mirasını sergiler.
Karakteristik yürüyüşü hiç bir köpekte yoktur, düzgün ve zahmet çekmeden yürür. Kendine özgü en büyük yeteneği algısıdır. Söz konusu özgürlüğü olduğunda üzeri yükle dolu olsa dahi ölçülü bir hızla, saatlerce uzun mesafeler aşabilir. Sabit bir yere bağlı kaldığında kurtuluş için durmadan bağına asılıp ölümüne bile neden olabilir.
Vücut orantısı ve şekli güç dengesini, hızını ve dayanıklılığını yansıtır. Siberian Husky ırkının erkekleri kaslıdır ama kaba değildir. Dişileri ise daha kadınsı görünümlüdür ama asla bir zayıflık söz konusu değildir erkeklerle eşit güce sahiptir.

Boyut, Orantı, Detaylar:
Boy- Erkeklerde (omuzdan) 52.5-57.5cm, Dişilerde 50-55cm'dir.
Kilo-Erkeklerde 20.5-27 kg. Dişilerde 16-22.5 kg'dır.
Kilo ile boyları orantılıdır. Bu sözünü ettiğimiz rakamlar, askari veya azami olması gerekenlerdir. Bunların altında veya üstünde olması tercih edilmemiştir. Aşırı kemikli yapı ya da kilo kusur olarak kabul edilmiştir.
Profilden bakıldığında. vücudun omuz ile kalçanın en uç noktası arasındaki uzunluğu, vücudun yerden omuzların tepesine kadar olan yüksekliğinden daha fazla olmalıdır. 57.5cm'den uzun erkekler ve 55cm'den uzun dişiler diskalifiye edilmişlerdir.

Kafa:
Sert ama dostça bir ifadeye sahiptir. Meraklı, yaramaz bakışları vardır. Gözleri badem şeklinde ve ölçülü şekilde aralıklıdır. Alaycı bir bakışa sahiptir. Mağrur, öne doğru dik bir başı vardır.
Göz rengi ya açık kahve ya mavidir. İki gözü farklı olanlarda vardır. Gözlerin birbirine yakın olması ve eğri olması hata sayılır.

Kulaklar:
Normal büyüklüktedir (vücuda oranla) Üçgen şeklinde, birbirine yakın ve kafanın üst kısmında yer alır (yanlara kaymaz). Klın kürkle kaplı arkada hafif yay şeklinde ve diktir. Kulak uçları hafif yuvarlaktır ve tam tepeye bakar sipsivri uçlu kulak hatadır. Kafaya oranla fazla iri kulaklar, birbirinden ayrık kulaklar, dik durmayan kırık kulaklar hatadır.

Kafatası:
Vücutla orantılı orta büyüklükte, Kafanın tepesi hafifçe yuvarlaktır ve gözlerin en geniş noktasından incelir. Biçimsiz, ağır, büyük kafalar hata sayılır.

Stop (gözler arasındaki girinti):
Stop oldukça belirgindir Burun köprüsü ise burun ucundan stop'a doğru dümdüzdür.

Ağız-Burun Bölgesi:
Orta uzunluktadır. Yni burun ucu ile stop arasındaki uzunluk, stop ile kafatasının arkası arasındaki uzunluk ile aynıdır. Yüz orta genişlikte buruna doğru sivrileşir. Burun ucu sivri ve karedir. Küt ve kaba bir ağız-burun bölgesi, kısa yada çok uzun bir ağız-burun bölgesi hata sayılır.
Burun ucu Gri-Haki ya da siyah Huskylerde Tamamen siyahtır (yaşlandıkça pigment sorunu nedeniyle rengi açılır).
Tamamen beyaz olan Huskylerde ten rengi bir burun ucu vardır (yaşlandığında pigment sorunu nedeniyle kahverengiye dönüşmeye başlar).
Pembe lekeli burunda kabul edilebilir.

Dudaklar:
İyi pigmentli, sıkı dudaklar kabul edilir.

Dişler:
Makas ısırışı şeklinde olan kabul görür. Diğer şekiller hata sayılır.

Boyun, Sırt, Vücut:
Boyun orta uzunlukta, köpek ayaktayken yay şeklinde ve diktir Malamutlarınki gibi öne doğru dik değildir. Tırıs yürüyüşte boyun esner ve kafa hafifçe öne doğru çıkar. Çok kısa ve kalın bir boyun tercih edilmez, uzun boyunda hata kabul edilir.
Göğüs derin ve güçlüdür ama çok geniş değildir. En derin noktaları dirseklerin hemen gerisinde, dirseklerle aynı hizadadır. Kaburgalar omurgalardan çıkıktır ama yan tarafta hareket rahatlığı sağlamak için yassılaşır. Fazla geniş bir göğüs, fazla yassı ve zayıf kaburgalar hata sayılır.
Sırt düz ve güçlüdür. Sırt çizgisi enseden kalçaya kadar düzgündür. Orta uzunlıktadır. Bel ince ve gergindir. Butlar bir açıyla omurgadan eğim yapar. Ama asla arka bacakların geriye doru hareketlerini kısıtlayacak kadar keskin değildir. Zayıf ya da gevşek eğimli sırt hatadır.

Kuyruk:
Bol kürklü, tilki kuyruğu şeklinde, sırt çizgisi hizasının biraz aşağısında yer alır ve köpek tetikte iken sırtın üzerine doğru orak gibi kıvrılır. Yukarıda taşıdığında kuyruk vücudun herhangi bir yanına doğru kıvrılmalıdır. Ancak asla sırtın üzerine serilip yatmaz. Köpek sakin iken kuyruğunun arkada sürüklenmesi normaldir, bu bir mutsuzluk ifadesi değildir.
Kuyruktaki tüyler orta uzunluktadır, Malamutlarınki kadar uzun ve yelpaze biçiminde değildir. Tüy uzunluğu uçta, yanlarda, dipte hep aynıdır. Yuvarlak bir fırça görüntüsü verir. Kırık yada ince bir kuyruk, tüylerle aşırı süslü bir kuyruk Huskylere özgü değildir. Süslü kuruklar malamutlarda bulunur.

Ön Bölge:
Omuz eklemi geriye yatıktır. Üst bacak omuzdan dirseğe, geriye doğru hafif bir açı yapar. Asla yere dik değildir. Omuzlarla göğüs kafesini bir arada tutan kaslar sıkı ve gelişmiştir. Dümdüz omuzlar veya düşük omuzlar hata sayılır. Köpek ayakta dururken, önden baktığınızda bacaklar ölçülü bir şekilde ayrık, paralel ve düzdür. Dirsekler vücuda yakın durur ama ne içe ne de dışa dönüktü
r. Yandan bakıldığında bilek ile ayak arasındaki bölge eğimlidir, buradaki eklem güçlü ve oldukça esnektir. Kemikleri oldukça dayanıklı ve ağırdır. Bacağın dirsekten yere kadar uzunluğu, dirsekten omuzun en tepesine kadar olan uzunluğundan daha fazladır. Ön bacaklardaki mahmuzlar yok edilebilir. Zayı bilek, fazla ağır kemik, çok ayrık ya da fazla bitişik bacak hata sayılır.
Ayak şekli ovaldir ama uzun değildir. Peçeler orata büyüklükte, Sağlam, Parmaklar ve taban arası tüylüdür. Taban yastıkları serttir aynı zamanda dolgundur. Köpeğin normal duruşunda ayaklar ne içe ne de dışa dönük değildir.
Yumuşak, geniş, yassı parmaklar çok geniş ve hantal ayaklar ya da küçük ve çok narin ayaklar, içe ya da dışa basışlar hata sayılır.

Arka Bölge:
Köpek ayaktayken arkadan bakıldığında arka bacaklar ölçülü bir şekilde ayrık ve paraleldir. Butların üst kısmı iyice kaslı ve güçlüdür. Dizler içe bükük, topuk eklemi belirgin ve yere yakın durmalıdır. Eğer mahmuzu varsa aldırılabilir sorun yaratmaz. Düz dizler, x bacaklar hata demektir.

Kürk:
Kürkü iki farklı yapıya sahiptir. Orata uzunlıktadır. Bol tüylü görüntüsü verir ama asla köpeğin düzgün vücut hatlarını örtecek kadar uzun değildir. Alt kürk keçe şeklinde, yumuşak, sık ve dış kürkü destekleyecek uzunlıktadır ve soğuğa karşı korur. Dış kürkün sıcağa karşı koruyucu tüyleri ise düz ve biraz yatıktır, sıcak iklimlerde vucudun serin kalmasını sağlar. Hiç bir zaman sert, ya da vücuttan ayrık, yani dik durmaz. Sıcaktan koruyan üst tüyler sürekli değişir, soğuktan koruyan alt tüyler ise senede 2 kez top top dökülüp yerine yenileri gelir. Alt tüy dökümü esnasında kürkün azalması normaldir.
Parmaklar arasında ve ayak çevresinin daha güzel bir görüntü veren tüylerin süslü olmasına göz yumulur. Ama köpeğin diğer bölgelerinde Malamutlar gibi süslü kürkünün olması standartlara göre kabul edilemez. Böyle köpekler kusurlu sayılır.
Uzun, sert ya da tiril tiril dökümlü kürk, çok sert ya da yukarıda belirtilen bölgeler haricinde ipeksi kürk hata sayılır.

Renk:
Siyahtan saf beyaz'a kadar olan tüm renkler olabilir. Kafada diğer ırklarda bulunmayan, dikkat çekici desenlerinde dahil olduğu farklı masklar sevilen bir özelliğidir.

Yürüyüşü:
Karakteristik bir yürüyüşe sahiptir. Akıcı ve rahat yürür. Adımları hızlı ama hafiftir. Yarışma ringine çıkıldığında gevşek tutulmalıdır yoksa bağdan kurtulma isteğiyle fırlayıp gidecektir, Ölçülü bir hızla mümkünse bağsız ve tırıs yürüyüş ile yarış ringine çıkmalıdır.
Kısa, oynak, değişken yürüyüşler, paldır küdür ya da yuvarlanırcasına yürüyüşler, çapraz ya da yan yürüyüşler hata sayılır.

Huy:
Siberian Husky'nin karakteristik yapısına ait en belirgin özelliği (onu kızak köpeği yapan, hamal yapan, işçi yapan özelliği) özgürlüğüne olan düşkünlüğüdür. Bunu dışında dost ve naziktir, dostça davranıldığında sahibinin bütün isteklerini yerine getirecektir ancak emir ya da komut verildiğinde özgür ruhu ve inadı devreye girecek ve asla riayet etmeyecektir. Çünkü O itaat etmez!!!.. Sadece insanları sevdiği için pozitif yaklaşımlara olumlu cevap verir. Çevik ve açık yüreklidir. Naziktir, eşine gösterdiği nezaket insanlara dahi örnek olacak düzeydedir. Açık yüreklidir. Kendine olan güvenini son nefesine kadar yitirmez. Bekçi köpeğine ait özellikler sergilemesini beklemek yanlıştır. Yabancılara ya da diğer köpeklere saldırmaz. Bazen erkek köpeklere saldırdığı söylenir bu doğru değildir Malamutlarla karıştırılmaktadır. Malamutlarla fiziki özellikleri benzediği için bu söylemler çıkmıştır. Bir ölçü, ihtiyat ve asalet sahibidirler. Husky'nin zekası tartışılamaz ve kıyaslanamaz. Uysallığı onu iyi bir dost, azimli özgür yaradılışı ise onu işçi haline sokar.
Özet olarak Siberian Husky ırkının en önemli özellikleri; Ölüme meydan okuyacak kadar özgür bir ruha sahip olması, İnsanlara olan sevgisi, Orta büyüklükte olması, Ölçülü kemikleri, Özgürlüğünü kısıtlamayan kolay hareket edebilirliği, Her iklime uygun yaşayabilmesini sağlayan mükemmel kürkü, güzel kafası ve kulakları düzgün kuyruğu ve iyi görünümüdür. Aşırı kemikli görüntü, aşırı kilo, eğri ya da savruk yürüyüş, uzun sert kürk ve itaatkar tavırlar kusur sayılır.

not:yemek yedikten 30 dk sonra gezdirmeniz gerekiyo
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-07, 19:06 #125
RaY RaY çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Peki aldım diyelim kaç yaşında alıyım?(Direk eve almadan bahçede beslicem)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-07, 23:24 #126
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Hmm anne yanında kalsın bence 1 ay yanı sağlığı açısından sonra sende 1 ay beslersın veya 2 ay evde sonra dışarı salarsın ama hemen salmaman lazım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-07, 09:53 #127
Profєssioηal_TR Profєssioηal_TR çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
walla çalarlar söyleyim 2.5 aylık safkan irlanda setterimi çaldılar benim..küçük yaşta iken fazla yanlız bırakmamak gerekiyor..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-07, 18:40 #128
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Profєssioηal_TR Mesajı Göster
walla çalarlar söyleyim 2.5 aylık safkan irlanda setterimi çaldılar benim..küçük yaşta iken fazla yanlız bırakmamak gerekiyor..
Geçmiş Olsun Kardeşim Gerçekten Çalarlar ya bızım arkında kangalını çalmışlardı
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-07, 11:03 #129
simalll simalll çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
merhaba,
iki gün önce bir van kedisi aldık ancak dün farkettikki kulakları duymuyor. veteriner van kedilerinde genetik olduğunu söyledi.onu çok seviyoruz hayatını kolaylaştırmak için neler yapabiliriz??
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-07, 22:21 #130
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Genellikle koku ve gözleriyle anlaşırlar yapacağınız sadece el haraketleriyle gel işaretleri felen yanı beden dilinizi kullanın kedinize karşı yemeği aynı yere koyun vs vs
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-03-07, 08:11 #131
simalll simalll çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
teşekkürler....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-03-07, 17:09 #132
RaY RaY çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Arkdaşlar bi köpek alcam ama bi türlü karar veremedim Bensiz isteklerimi ve koşulları söliim siz bana öneride bulunun nolur;

Evimizi korusun gerektiğinde havlasın ama sevimlide olsun
Bakımı çok zor olmasın,sivas kangalı olmasın

Evimiz bahçeli kulubede alcam direk dışarda bakmaya başlıcam annem ne yazıkki evin içinde istemio.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-03-07, 17:44 #133
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Profєssioηal_TR ye sor o daha iyi bilir benden köpek huylarını Kendisiyle konuşurlugum var Fakat Rottweiler benim terciğim

Rottweiler


Kökeni: İtalyan mastiffi'nden geldiği düşünülmektedir.

Tanımı: İri ve güçlü bir gövdesi vardır. Erkeklerin yüksekliği 60-68 cm, ağırlığı 50 kg kadardır. Dişiler biraz daha küçüktür. Tüyleri kısa, sert ve kalındır.

Kişiliği: Dengeli, sakin, itaatkar, cesur ve kolay eğitilir. Sadece efendisi saldırıya uğradığı zaman sertleşir.

Özelliği: Çoban ve polis köpeği olarak kullanılır, daha önemlisi iyi bekçi ve muhafızdır. İyi bir aile köpeği olabilir ve özellikle çocuklarla arası iyidir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-07, 09:39 #134
proof1 proof1 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Arkadaşlar Öncelikle merhaba. Benim 14 aylık bir Golden Retriwer cinsi bir köpeğim var. Sorunum ise şu. Dışarıya gezmeye çıktığımızda (bulunduğum yer konumu rahatlığıyla) genellikle tasmasız olarak çıkıyoruz ki koşarak enerjisini harcasn ve yorulsun. Ama köpeğim yerde bulduğu şeyleri hemen yemeye başlıyor koşup yetişene kadar da bitirmiş oluyor ve ben azarladığımda genelde neden azarlandığını bilmiyor. Bu yüzden bu alışkanlığını devam ettiriyor. Bu huyunu nasıl engelleyebilirm acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-07, 09:53 #135
Profєssioηal_TR Profєssioηal_TR çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Köpeğiniz yaşını doldurmuş,bazı huy edindiği davranışlarını değiştirmeyebilir..siz yinede bu konuda elinizden geleni yapmalısınız..yapmanız gereken ilk şey köpeğe cezalandırıldığını hissettirmek..Mesela;köpeği saldınız ileride bir kemik yada başka bir şey buldu ve aynen siz yanına gidene kadar yuttu..O dakika gezdirme zincirini takın..köpek o davranışı yaptıktan sonra özgürlüğünün kısıtlandığını bilmeli..Yüksek sesle köpeği uyarın..Deneme yapmak için zinciriyle gezinirken bir nesneye yaklaştırın,yiyebileceği bir nesneye tabi..tam uzanıp almaya çalışırken HAYIR komutuyla birlikte zinciri geri çekin..bunu bir kaç kez tekrarlayın..kısa süre sonra sorunun yok olacağını görebilirsiniz..
size ve köpeğinize mutluluklar
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-07, 18:30 #136
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Evet köpeği uyarmalısın mesela azına aldı zaman hemen azından alıp hayır diye bağırabilirsin Zamanla köpekler anlar kızdığını
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-07, 13:40 #137
proof1 proof1 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Ya aslında anlıyor yaptığı şeyin yanlış olduğunu çünkü bişey yemeye başladığında ben hemen kızgın bir sesle hayır diyorum ve zinciri tasmasına bağlıyorum o zaten o anda yere yatmış ve gözleini benden kaçırır bir şekilde duruyor. Ama malesef ertesi gün dışarı çıktığımızda yine aynı şey tekrarlanıyor
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-07, 18:40 #138
Profєssioηal_TR Profєssioηal_TR çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Sizin ertesi gün aynı davranışı tekrarlamayacağınızı düşünüyor demekki..Her geçen gün tepkinizi ağırlaştırın..Siz pes etmeyin o pes etsin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-04-07, 15:41 #139
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Herşeyden önce belli bir zamanın geçmesi lazm tabiki Yaptıgı hatayı gösterip tepki verin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-07, 23:06 #140
duçe duçe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hayvanlar Hakkındaki Sorularınız ve Sorunlarınızı Yazın, Uzmanımız Cevaplasın

bynogame
Boxerların dişlerinin sık veteriner kontrolünden geçmesi gerekiyormuş ne kadar sıklıkta yapılıyo bu işlem acaba ve masraflı mı çok ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 15:14
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame