Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 15-10-07, 14:25 #1
eros_and_tom eros_and_tom çevrimdışı
Alarm Ciklet balıgı hakında kapsamlı bilgi lazım


arklar ben 15 tane yavru ciklet balıgı aldım ama bu balık hakkında hiç bilgim yok
bana yardımcı oablirseniz sevinirim bu balıklar ne kadar büyür ne zman yavrular
suyun sıcaklıgı ne olmalı akvaryum ne büyüklükte olmalı ne dakar yem vermliyim vb. aklıma gelmeyen herşey cvplarını bekliyorum
__________________
 
Eski 19-10-07, 22:54 #2
ALWAYS A CLASSIC ALWAYS A CLASSIC çevrimdışı
Varsayılan C: Ciklet balıgı hakında kapsamlı bilgi lazım


Alıntı:
Çiklet Balıkları(Cichlid);akvaryumbalıkları içinde en dayanıklı ve en gösterişli balık türlerindendir.Bu balıklarda doğadaki tüm renk çeşitlerini görmeniz mümkündür.Çiklet balıkları sert suları severler,mağara ve karanlık yerlerde gizlenerek yaşarlar.Göl balıklarıdırlar,bulundukları belli başlı göller;(Malawi,Tangjayika,Amerika,Wictorialake gibi.Dizayncı balıklardır bir akşam eve geldiğinizde akvaryumunuzun değişmiş olduğunu görebilirsiniz.Yumurtalarını ağızlarında taşırlar ancak yemek için ağızlarından bırakabilirler. Pirana balığına tek kafa tutabilen hayvanlardır.
Alıntı:
bu konuda tam bilgiliyim 400 e yakın yuavru aldım birincisi yavru almayı düşündüğünde ilk yapman gereken akvaryumun ısısı 28-29 derece ikincisi yavru almayı düşündüğün balıkların akvaryumdaki diğer balıklardan dahagüçlü olması gerekirki kendini güvende hissedip yumurlasınlar yani keyiflerinin yerinde olması lazım artı olarak ciklet yumurtalarını ağızlarında 1 ay kadar büyütürler ondan sonra bir anda hepsini dışarı bırakırlar benim balıklarım orta boy idi 10 cm kadar birkerede 120-150 arası yavru veriyordu yavruyu bıraktıktan sonra tehlike olursa yine ağızlarına alırlar yine söyleyeyim ortam iyi olmazsa yavrularını yiyebilirlerde çok karma akvaryum iyi değil kalite yem temiz su dengeli sıcaklık ve baskın olurlarsa yavruyu çabuk alırsın kolay gelsin
İşine yararsa sevinirim.
 
Eski 20-10-07, 04:18 #3
KAKÁ KAKÁ çevrimdışı
Varsayılan C: Ciklet balıgı hakında kapsamlı bilgi lazım


Alıntı:
Malavi Çiklitleri içinde sert karakteriyle tanınır. Akvaryum koşullarında 25 cm boya ulaşabilir. Ancak karma akvaryumlarda çoğu zaman daha küçük kalır.

Çok küçük boylardan itibaren renklidir. Kahverengi ve beyaz desenler dişide yaşam boyu kalıcıyken, erkekte kafadan gövdeye doğru yayılan mavi renk üreme çağından itibaren belirginleşir. Kırmızı rengi belirginleştiren karotenden zengin yemlerle beslendiğinde yüzgeçlerdeki turuncu renkli çizgiler mükemmel görünür.

Büyük ve kavgacı balıkların akvaryumda barındırılmaları tecrübe gerektirir. Çoğu zaman bunun sadece büyük hacimle sağlanabileceği düşünülür ancak bu yanlıştır. Küçüklükten itibaren beraber bakılan balıklar daha uyumlu olurlar. Yemleme rejimi, aydınlatma ve sıcaklık gibi değerlerle oynayarak bu gibi sert türleri sorunsuz yaşatmak mümkündür. Akvaryumdaki dekorasyonun düzenlenmesinde balıkların güç dengelerine göre paylaşabilecekleri alanlar yaratmak çok önemlidir. Ayrıca hırpalanmış bir balığın akvaryum içerisinde sağ kalabilmesi ve güç toplayana kadar kendini koruyabilmesi gereklidir. Yaralanan balıkların iyileşmesi amacıyla akvaryumdan uzaklaştırılmaları geçici bir çözümdür. Akvaryuma dönüşleri genelde daha da sorunlu olacaktır.

Akvaryum içerisinde yutabileceği boyda balık bulunmamalıdır. Renginin ve deseninin yarattığı avantajla zemine çöküp hareketsiz kalarak yutabileceği balıklara tuzak kurabilir.

Yaşayan Kaya ağızda kuluçka yapan türlerdendir. Dişiler yavrulara çok bağlıdır, nadiren yumurtalar yutulur. Beslenmeleri çok özel bir özen gerektirmez ancak aşırı iştahlı tüm Malavi türleri gibi Bloat’a (karın şişmesi) karşı dikkatli olunmalıdır.
Ben de bunu buldum işini görür sanırım
 
Eski 21-10-07, 12:13 #4
SİNAN FATİH2 SİNAN FATİH2 çevrimdışı
Varsayılan C: Ciklet balıgı hakında kapsamlı bilgi lazım


dostumj bu balıklar biraz vahşidir japonla falan yaşatma sakın saldırırlar.yem desen bunlarr yem konusunda sıkıntı çekmezler sanırım çünkü biraz etçiller aşırıya kaçma yemde ama azda verme kişi başına 2 yem atabilirsin. orta büyüklükte balığa tabi tane yemlerden
 
Eski 21-10-07, 19:08 #5
saqoarph saqoarph çevrimdışı
Varsayılan C: Ciklet balıgı hakında kapsamlı bilgi lazım


kardeş bende besliyorum sakın aç bırakma yoksa birbirlerini yiyolar walla
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 23:06
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016