bynogame

bynogame


Bilgi

 
 
Konu Araçları
Eski 30-10-06, 23:00 #121
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Cryptic Slaughter


Ülke : Amerika
Tür : Thrash/Crossover
Firma : Relapse
Resmi Sitesi: http://www.myspace.com/officialcrypticslaughter
Elemanlar :
Vokal: Chris Merrow
Bass/Gitar: Les Evans
Bateri: Brian Lehfeldt


Albümler

1986 - Convicted
1987 - Money Talks
1988 - Stream of Consciousness
1990 - Speak Your Peace
2003 - Band In S.M.


Grup Hakkında

Cryptic Slaughter, 1984 yılında Amerika/Santa Monica'da kuruldu. Çıkardıkları albümler ile 80'lerin Thrash/Crossover gruplarının en önemlilerinden biri haline geldiler. Agresif yapının etrafında toplanan müzikleri; taviz vermeyen politik duruşları ve hızlı tempoları yüzünden su yüzüne çıkıp kabul görmekte zorlanmış olsalar da, underground kitlelerce yetenekleri hiç bir zaman sorgulanmadı.

Bass/Vokal Bill Crooks, gitaristler Les Evans ile Adam Scott, ve baterist Scott Peterson ilk olarak lise futbol takımında tanıştılar ve 1984 yılında grubu kurdular. Scott çok geçmeden gruptan ayrıldı; ama geriye kalan üçlü 5 şarkılık "Life in Grave" demolarını 1985 yılının Mayıs ayında çıkarmayı başardılar. Keskinliği ve hızı ile bir anda dikkat çeken demo, underground kitlenin arasında önde gelen bir takas malzemesi olarak elden ele dolaşmıştı.

Ve bu başarı sonucunda Metal Blade Records'dan bir kontrat kapmayı başardılar. 1986 yılında, ilk albümleri olan "Convicted" piyasaya çıktı. Yeni bassist Rob Nicholson gruba katılmıştı ve böylece Crooks sadece vokal işine odaklanma fırsatı bulmuştu. Ardından gelen 3 yıl içerisinde; 1987'de "Money Talks", 1988'de "Stream Of Consciousness" ve 1990'da "Speak Your Peace" albümleri ilki kadar başarılı gözükmeseler de, sadık hayran kitlesi grubun köklerine sadık kalmasından dolayı mutluydu.
 
Eski 30-10-06, 23:02 #122
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Episode 13

Ülke : Türkiye
Tür : Black
Firma : DJ Club
Resmi Sitesi: http://www.episode-13.com
Elemanlar :
Vokal: Ozan Akyol
Gitar: Murat Şentürk
Bas Gitar: Meriç Erseçgen
Bateri: Can Gürses


Albümler

2005 - Tabula Rasa


Grup Hakkında

Episode 13, 2001 yılının Haziran ayında Ozan, Murat ve Can tarafından kurulmuş melodik yapılı bir Black Metal grubudur. Grup kurulduğu günden bu yana sadece kendi beste ve düzenleme çalışmalarına yöneldi. Bu süre içinde sürekli gelişim gösteren tarzları da kendine özgü bir şekil almış oldu. Başta Eskişehir olmak üzere Ankara ve İzmir’de pek çok sahne performansı gösterdi.İlk demo cd “Expected Damnation” Haziran 2003 de yayımlandı. Demo; intro ve Tabula Rasa adlı parça olmak üzere 2 track içermektedir.Tabula Rasa adlı şarkı demodaki haliyle ZOR Dergisinin yayımladığı ZOR Complation’da yer aldı.
Yerli ve yabancı birçok grubun yer aldığı bu complation cd yurt içinde ve sınırlı sayıda olmak üzere de yurtdışında dinleyiciye ulaştı. Demodan sonra sadece albüm çalışmaları için hazırlık yapan grup eylül 2003 de “Stüdyo Midas’ın Kulaklığı(Ankara)”nda albüm kayıtlarına başladı ve kasımda kayıtlar tamamlandı.Prodüktörlüğünü Cüneyt Çağlayan, miksaj&masteringini Erkan Tatoğlu’nun yaptığı “Tabula Rasa’’ adlı albüm 8 parçadan oluşuyor.

Albüm kaydının tamamlanmasından sonra Episode 13, Sadistic Spell ile bir split cd hazırladı. Cd'de her iki grubun da yakında çıkacak olan albümlerinden üçer şarkı bulunmakta. Tanıtım amaçlı olarak sadece konserlerde satılan bu CD ilk olarak, Ankara(Saklıkent-upload)’da 2 Kasım 2003’de gerçekleşen Black Metal Festivali’nde, daha sonra da grubun sahne aldığı tüm konserlerde dinleyiciye ulaştı. Episode 13, şarkı sözlerinde Anadolu’nun asırlardır yaşadığı kaotik, bunalımlı dönemleri teatral ve agresif bir dille anlatmaktadır. Teatral dille anlatılmak istenen aynı anda toprağın, insanların ve tanrıların rol aldığı bir hikaye aktarma şeklidir . Tabula Rasa adlı albümünün kapak tasarımlarını ve artwork dizaynını bitirmiş olan grup Eskişehir’li firma DJ Club ile anlaşmış durumda. Albümün KASIM ayı içerisinde çıkması planlanıyor.

Şu an albüm için çeşitli konser ve promosyon işleri ile meşgul olan Episode 13 çok yakında “Tabula Rasa” ile karşınızda olacak…Albüm öncesi bir ön dinleti olarak grubun Forlorn...Till Dawn adlı parçasını www.erboy.com.tr/06.mp3 adresinden indirebilirsiniz...

Grupla iletişim için: info@episode-13.com
 
Eski 30-10-06, 23:06 #123
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Anathema


Ülke : İngiltere
Tür : Doom
Firma : Peaceville
Resmi Sitesi: http://www.anathema.ws
Elemanlar :
Vokal/Gitar : Vincent Cavanagh
Gitar/Klavye : Daniel Cavanagh
Bateri: John Douglas
Bas Gitar/Klavye : Les Smith
Bas Gitar : James Cavanagh


Albümler

1992 - The Crestfallen
1993 - Serenades
1995 - Pentecost III
1995 - The Silent Enigma
1996 - Eternity
1998 - Alternative 4
1999 - Judgement
2001 - A Fine Day To Exit
2001 - Resonance
2002 - Resonance 2
2003 - A Natural Disaster


Grup Hakkında

Anathema, ilk olarak 1990 yılında heavy metal yapan bir grup olarak "Pagan Angel" adıyla (5 kişi) liverpoolda kuruldu.1990 yılında ilk demoları "an iliad of woes" ismindeki kayıttır...
Grubun adı demonun çıkışıyla Anathema (incilin/tanrının laneti) olarak değişti.
Paradise Lost, Bolt Thrower, konserlerinde alt grup olarak çıkmaya başladılar..

Tanınmaya başlandıkları bu bir kaç aylık süreçten sonra "All Faith Is Lost" 'un stüdyo kayıtlarına başladılar..Temmuz 91' deki demoya gelen olumlu tepki "Witchunt Records" 'un dikkatini çekti..
"They Die" epleri firma tarafından yayınlandı ve ilk baskı hemen tükendi...

91' deki bu başarı Peaceville Records'un ilgisini çekti ve Peaceville Vol. 4 için "Lovelorn Rhapsody" Anathema tarafından kaydedildi..
Peaceville Rec. daha sonra "Crastfallen" ilki olmak üzere 4 albüm için grupla anlaştı..(1992 Kasım)

İlgiltere turnesinde Cannibal Corpse'un alt gurubu olarak iyi bir performans gösterdiler..
Akabinde "Serenades" albümü Kasım 93'te yayınlandı ve büyük ilgi gördü..Anathema kerrang indie listelerine 2 numaradan girdi ve metal hammerda ayın albümü seçildi.

"Sweet Tears" videosunun Mtv'de yayınlanmasıyla devam eden süreçte, mtv headbangers ballda peaceville rec. için yapılan bir bölümde "At The Gates" ve "My Dying Bride" ile birlikte çaldılar.

94teki ilgiltere turnesinden sonra Academy stüdyolarında "Pentecost III" 'ü kaydedip yayınladı.(Melodik Dark Metal)
Avrupadaki konserler ve turnelerden sonra gruptan Darren White'ın ayrılmasıyla vocal Vincent'a geçti ve "The Silent Enigma" Vincent'la yapılan ilk albümdü..Albümden önce "Cathedral" ile turneye çıktılar..96 Ekimde "The Silent Enigma" çıktı.Sonra Paradise Lost ile turneye çıktılar..

Daha sonra albüm çalışmalarına devam eden grup, bir çiftlik içindeki stüdyodaki kayıtlar ile "Eternity" albümünü oluşturdular..Eternity albümünde bayan vokalde Michelle Dominion vardı..

Bu albümden sonra konserler ve turneler devam etti..1998'de grubun davulcusu John Douglas gruptan ayrıldı ve yerine "Soulstice"'ın davulcusu Shaun Steele geldi..

Grubun session klavyecisi Les "Cradle Of Filth"'e transfer oldu.."My Dying Bride"'ın kemancısı Martin Powell gruba katıldı ve aynı sene "Alternative 4" albümü çıktı..Bu albümden sonra grubun basçısı ve söz yazarı Duncan Patterson gruptan ayrıldı..Pattersondan sonra gruba aynı zamanda Anathema'nın albüm kapaklarınıda çizen Dave Pybus katıldı...

Alternative 4'dan sonra peaceville ile anlaşması biten grup, bir çok teklife rağmen Peaceville grubundan MFN ile anlaştı...
Bu arada Soulstice'dan gelen davulcu gruptan ayrıldı ve yerine eski davulcu John Douglas geldi..Alternative 4'dan sonra oluşan bu kadro ile Efsane "Judgement" albümü çıktı..Judgement 20 ayrı dergide ayın albümü gösterildi..Anathema'nın bu başarısı "Tiamat", "Tristania", "Moonspell" gibi gruplarla birlikte turneye çıkmasıyla devam etti..

"Judgement" italya'da bulunan Damage Inc. stüdyolarında 3 ayda kaydedildi.Bu kayıt sırasında uyuşturucu kullandıkla iddiasıyla gözaltına alındılar ve geceyi "Pink Floyd" parçaları söyleyerek nezarette geçirdiler.Damage Inc. yetkilileri ve anlaşmalı firmaların yetkililerin araya girmesiyle grup serbest bırakıldı ve çalışmalarına devam etti..

Eternity albümü sırasında grupta klavye çalan Les Smith'in 2001'de gruba katılmasıyla Windings stüdyolarında (ingiltere) "A Fine Day To Exit" çalışmalarına başlandı..Albüm Ocak 2001 de Nick Griffith(cast,mansun,pink floyd) prodüktörlüğünde piyasaya çıktı...

Aynı yıl bas gitarist Dave Pybus gruptan ayrıldı ve yerine George Roberts katıldı..
 
Eski 30-10-06, 23:08 #124
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Marduk


Ülke : İsveç
Tür : Black
Firma : Blooddawn Productions
Resmi Sitesi: http://www.marduk.nu
Elemanlar :
Arioch (Mortuus): Vokal
Morgan Håkansson: Gitar
Magnus Andersson: Bas Gitar
Emil Dragutinovic: Bateri


Albümler

1992 - Dark Endless
1993 - Those Of The Unlight
1994 - Opus Nocturne
1995 - Fuck Me Jesus
1996 - Heaven Shall Burn
1996 - Glorification
1997 - Live In Germania
1997 - Here's No Peace
1998 - Nightwing
1999 - Panzer Division Marduk
2000 - Obedience
2001 - Infernal Eternal
2001 - La Grande Danse Makabre
2003 - Word Funeral
2004 - Plague Angel
2005 - Warschau


Grup Hakkında

Marduk, amacı tarihin gelmiş geçmiş en anti-dindar müziğini yapmak olan Morgan Håkansson tarafından 1990 yılında kuruldu. Morgan’ın bu amacı ilerleyen yıllarda gerçeğe dönüştü. Grup, daha ilk yıllarında yaptığı (7 ülkede yasaklanan) “Fuck Me Jesus” demosu ve “Dark Endless” isimli ilk albümüyle hayran kitlesini yarattı. Bu ilk albüm, black metal scream vokaline sahip hızlı ve dağınık death metal olarak nitelendirildi.

1993 yılında müzik şirketleri No Fashion Records ile olan anlaşmaları bitince grup Osmose Productions ile anlaştı ve ikinci albümleri “Those of the Unlight”ı doldurdu. Bu albümden sonra Marduk death metalden tamamen sıyrılıp hızlı black metal yapmaya başladı. Bunu da dördüncü albüm ”Opus Nocture” (1994) ile göstermiş oldu. Bu albümden sonra grup vokalist Erik Hagstedt’i (namıdiğer Legion) kadrosuna kattı ve yeni vokalistleriyle beraber yeni bir albüm hazırlığına girdi. Ve grup 1996 senesinde çoğu Marduk hayranı için grubun en iyi albümü olan “Heaven Shall Burn.. When We Are Gathered”ı çıkardı. Albüm promosyonu için pek çok turneye çıktılar ve hayranlarıyla buluştular. Ayrıca bu turneler boyunca içinde bir remix ve bir kaç cover da bulunan konser albümü “Live in Germania”yı yine Osmose etiketiyle çıkardılar. Bu konser albümü pek çok insana Marduk’un yeteneğini ve neler yapabileceğini göstermiş oldu.

1997’ye gelindiğinde esasen eski (1991) bir kayıt olan “Here’s No Place” EP olarak sınırlı bir sayıda (5000 adet) hazırlanıp gruptan yeni bir albüm bekleyen sabırsız hayran kitlesini biraz olsun tatmin etmek için piyasaya sürüldü. Sabırsızlıkla beklenen albüm ise “Nightwing”di. 1997’de çıkan albüm buram buram black metal kokuyordu ve adeta acemilere black metal dersi veriyordu. İki senelik bir aradan sonra Marduk yeni albümleri “Panzer Division Marduk”la geldi. 1999 çıkışlı albüm Marduk’un en agresif ve en hızlı çalışması oldu. Bu albümden sonra grup yine pek çok konser verdi. Bunların arasında (liste başı olarak çıktıkları) meşhur Dynamo festivali de vardı. 2000 yılında Osmose Productions’dan çeşitli sebeplerden dolayı ayrılan grup adı “La Grande Danse Macabre” olan bir sonraki albümlerini Morgan’ın kendi müzik firmasının etiketiyle çıkardı. Albüm Marduk’un diğer albümlerine nazaran daha melodik ve olumluydu ama yine de aynı tadı veriyordu. Grup albümden sonra her zamanki gibi uzun bir turne dönemi geçirdi.

Marduk’un son albümüyse 2003 senesinde Regain Records ve Blooddawn Productions etiketiyle piyasaya çıkan “World Funeral”. Bu albümde de başarısını sürdüren grubun hayranları şimdilerde ise çıkacak olan yepyeni albümün heyecanı içinde. 2004’ün Kasım ayında çıkacağı açıklanan albümün adı “Plague Angel”.
 
Eski 30-10-06, 23:16 #125
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Dark Funeral


Ülke : İsveç
Tür : Black
Firma : Regain Records
Resmi Sitesi: http://come.to/darkfuneral
Elemanlar :
Vokal, Bas gitar: Masse Broberg [Emperor Magus Caligula]
Gitar: Lord Ahriman
Gitar: Bo Karlsson [Chaq Mol]
Bateri: Matte Modin


Albümler

1994 - Dark funeral
1996 - The Secrets Of The Black Arts
1998 - Vobiscum Satanas
2000 - Teach Children To Worship Satan
2000 - In The Sign...
2001 - Diabolis Interium
2002 - Twice
2004 - Devil Pigs
2004 - De Profundis Clamavi Ad Te Domine
2005 - Attero Totus Sanctus


Grup Hakkında

1993

Dark Funeral olarak bildiğimiz bu savaş makinesi Lord Ahriman ve Blackmoon (David Parland) tarafından kurulduğunda tarih 1993’tü.. Draugen ve Themgoroth gruba daha sonra katıldılar..

1994

Grubun kendi adını taşıyan, finansmanını kendisi üstlendiği efsanevi mini-cd, Ocak ayında Dan Swanö’nün Uni-Sound stüdyosunda kaydedildi.. 4 Mayıs’ta, dünya hiçbir şeyden habersiz öylece yaşamaya devam ederken, mini-cd piyasaya çıktı.. Grup ilk canlı performansını Oslo’da bulunan Luse Lottes adlı klüpte gerçekleşitirirken kayıttan hemen sonra Draugen gruptan ayrıldı ve yerine Equimanthorn geldi..

1995

Grup, No Fashion Records ile anlaşma imzalarken bunun büyük bir hata olduğunu bilmiyordu tabi. Çıkış albümü, “The Secrets Of The Black Arts” hazırlıkları tamamlandıktan sonra albümü kaydetmek için tekrar Uni-Sound stüdyosuna giden grup, daha sonra buradan vazgeçip Abyss Studio’ya yerleşip albümü tekrar kaydetti. Stüdyodaki çalışmalar sırasında “When Angels Forever Die” şarkısı kaydedildi ve albüme eklendi. Grup, Peter Tagtgren’in prodüktörlüğü ile aradığını bulmuştu. Grup kısa süre sonra Berlin’de gerçekleştirilen Under The Black Sun festivaliyle ilk festival konserini de vermiş oldu. “The Secrets Of The Black Arts” şarkısına bir de video çeken grup, kaseti dünyadaki tüm müzik kanallarına yolladı..

1996

28 Ocak’ta grubun ilk albümü “The Secrets Of The Black Arts” Metal Blade etiketiyle piyasaya çıktı. Kadroda bir takım sallantılar yaşayan Dark Funeral’de, vokalist Themgoroth ve baterist Equimanthorn’un yanı sıra grubun kurucu üyelerinden Blackmoon’un da ayrılması grubu çaresiz bir durumda gösterse de kısa sürede kadro tekrar tamamlandı.. Baterist Alzazmon, gitarist Typhos ve Emperor Magus Caligula’nın gruba katılmasıyla grup ayağa kalktı..Necromas ile beraber “Satanic War Tour I”i gerçekleştiren grup, aynı sene içerisinde bir de Bathory’e saygı albümünde “Call From The Grave” ve “Equimanthorn” şarkılarını tekrar yorumladılar..

1997

Satanic War Tour’un ikinci ayağı Ancient ve Bal Sagoth’un desteğiyle tamamlandı.. Bunun yanı sıra Dark Funeral, Amerika’daki ilk konserini de Chicago’da gerçekleştirilen Expo If The Extreme festivalinde gerçekleştirdi. Dark Funeral, Amerikan seyircisini adeta dumura uğratmıştı.. Kazığa geçirilmiş domuz kafaları, ters haçlar ile dekore edilen sahneyle zaten seyircinin ilgisini tavana vurdurmuş olan Dark Funeral, şovun finalinde Emperor Magus Caligula’nın ateş şovuyla kalabalığı mest ediyordu..Grup satanik turnelerine devam ediyor “The American Satanic Crusade Tour”u Usurper ile gerçekleştiriyordu. Aslında turdaki diğer gruplar Acheron ve Destroyer 666 idi fakat yaşanan bir çok aksilik sonucu iki grup da katılamadı.. Dark Funeral; Eylül ayında, “Vobiscum Satanas”ı kaydetmek için tekrar Abyss Studio’nun yolunu tuttu. Ahriman/Caligula ortaklığıyla inanılmaz sürati ve vahşiliğiyle dehşete düşüren bir albüme imza atan Dark Funeral, Marduk’la beraber İsveç black metalini dimdik ayakta tutuyordu..

1998

Enthroned ve Liar Of Golgotha ile çıkılan The Ineffable Kings Of Darkness turunda, gruba bas gitarist olarak Dominion eşlik ediyordu. İkinci büyük festivali Swedish Hultsfreds’in ardından Thyphos gruptan kovuldu ve Dominion’un (ki kendisi gitaristtir aslen) ikinci gitarist olarak gruba dahil olmasıyla Caligula sadece vokalist olarak devam etti..

1999

Grup yine yollara düşüyor ve “Black Plague Across The West” mini-turunda, California’da sahneye çıkmadan hemen önce Meksika’yı dağıtıyordu.. Amerika dönüşü grup tarihinin en başarılı Avrupa turnesi, Dimmu Borgir’la beraber çıkılan “The Satanic Inquistion” oluyordu..

2000

Dark Funeral, yine Abyss stüdyosunda, mühendis Tommy Tagtgren’le beraber “Teach The Children To Worship Satan” adlı EP’yi hazırladı.. Hatta grup, “An Apprentice Of Satan” adlı şarkıya bir de video çekti.. Hayatını yollarda geçiren grup Dark Funeral, tekrar yollara düştü ve bu sefer Deicide, Immortal ve Cannibal Corpse ile No Mercy festivaline katıldı.. Gaahnfaust’un gruptan ayrılmasının ardından yerine Matte Modin gruba daimi eleman olarak dahil oldu ve seyirci karşısına ilk kez With Full Force festivalinde çıktı.. Matte’nin gruba dahil olmasıyla grup daha da sıkılaşmıştı.. Wacken Open Air, grubun en büyük konserlerinden biri olurken, Kanada/Amerika turnesi de grup tarihindeki en başarılı turlardan biri oluyordu.. Bu sırada Lord Ahriman, Acheron, Incantation ve The Electric Hellfire Club üyeleriyle çalışmalarını sürdürürken Dominion ve Caligula da Dominion Caligula adını verdikleri yan projeleri üzerinde çalışıyordu. Grubun ilk EP’sine olan yoğun talep üzerine, EP makyajlandı ve tekrar piyasaya sürüldü.. Yeni kapağı, daha önce yayınlanmamış resimleri ile grup hayranlarına büyük jest yapıyordu.

2001

Ocak/Şubat aylarında tekrar Abyss’e kapanan Dark Funeral, üçüncü albümünün kayıtlarına başladı. Yine Peter Tagtgren imzası taşıyan “Diabolis Interium”, Dark Funeral için bir başyapıt olmasının yanı sıra black metal için de bir dönüm noktasıydı.. Alışılmış çok süratli şarkıların yanı sıra Dark Funeral, “Goddess Of Sodomy”, “An Apprentice Of Satan” gibi şarkılarla tempoyu düşürüyordu. “Diabolis Interium” sadece black metal fanatiklerinin değil, metal dinleyen herkesin arşivinde olması gereken bir albümdü..
“Diabolis Interium”un son derece olumlu tepkiler alması, grubu bir takım önlemler almaya itti ve grup, Rusya, Bulgaristan, Japonya, Tayland vb. gibi bir çok ülkeden firmalarla dağıtım anlaşması imzaladı..
“Diabolis Interium” raflardaki yerini alır almaz Dark Funeral alışıldığı üzere yine yollara düştü. Tidfall, Anorexia Nervosa ve Ragnarok ile beraber çıkılan Avrupa turnesinin kadrosunda bas gitarist olarak Hypocrisy’den Mikael Hedlund vardı. Turneden sonra kendi grubuna dönen Hedlund’un yerine Richard Cabeza geçici olarak gruba dahil oldu..

2002

Ekim ayında Dark Funeral, Japonya, Tayvan ve Singapur’u kapsayan ilk Uzakdoğu turnesine çıktı. Her ne kadar seyirci Dark Funeral’in bu karanlık ve muhteşem müziğini pek anlamış görünmüyorsa da grubu oldukça sıcak karşıladılar.. Asya turnesinin ardından gitarist Dominion gruba tam faydalı olamadığını söyleyerek, grup arkadaşlarından pozisyonunun tekrar değerlendirilmesini istedi.. Sürekli yollarda olmayı kaldıramamasının yanı sıra, müzikte başka mecralara akmak istiyordu.. Dominion gruptan ayrılsa da ilişkileri her zaman iyi oldu ve grubun kapısı Dominion’a her zaman açıktı..

2003

Asya turunun ardında grup, yeni gitarist için seçmelere başladı. Oldukça uzun bir metal geçmişi olan Chaq Mol gurubun yeni gitaristiydi.. Chaq Mol’un aynı zamanda “Mordichrist” adında iki kişilik Doom/Black projesi de vardı.. Chaq Mol, Dark Funeral seyircisiyle ilk kez Wacken’da tanıştı..
Wacken’da gerçekleştirilen başarılı performans sonrası grup, Brezilya, Şili ve Kolombiya’yı kapsayan bir Güney Amerika turuna çıkarken, en başarılı turlardan biri oldu.. Tur sırasında birkaç konseri kaydeden grup bir konser albümü çıkarmak için hazırlıklara başladı ve sonucunda “De Profundis Clamavi Ad Te Domine” doğmuş oldu..

2004

Dark Funeral, yıla No Fashion Records’la olan sözleşmesini feshederek başladı.. Regain Records ile anlaşma imzaladıktan sonra bu muhteşem konser albümü bu firmadan çıktı.. Ocak ayında, Goatwhore ve Zyklon ile çıkılan tur sonrası tekrar Meksika günleri başladı.. Aralarında Piorno rock, Tuksa, X-Mass gibi bir çok festivalde konserler veren Dark Funeral, yılı İsrail, Rusya ve Ukrayna konserleriyle kapatıyordu..

2005

Dark Funeral 20 Ocak’ta Regain Records ile sözleşme yenilerken yeni albümün hazırlıklarına başlamıştı bile.. Lakin grup kendini yollardan alamıyordu bir türlü.. Six Feet Under, Nile, Dying Fetus gibi gruplarla çıktığı No Mercy turundan hemen önce Polonya’daki Metal Mind Festival’e de iştirak etti..

Grup, 23 Mayıs’ta nihayet stüdyoya girebildi. Dug Out Studios’ta prodüktör Daniel Bergstrand ve Örjan Örnkloo ile çalışan Dark Funeral, uzun süredir beklenen albümünü kaydetmeye başlamıştı. Dark Funeral’in dördüncü stüdyo albümü, aynı zamanda grubun da en istekli yaptığı albüm oldu.. Meshuggah’ın eski bas gitaristi Gustaf Hielm’den yardım isteyen Dark Funeral 18 Ağustos’ta, başyapıt, “Attera Totus Sanctus”u tamamlamış oldu.. Vahşi, öfkeli ve şeytani!

(Bu bilgiler grubun resmi web sitesinden alınmıştır)
 
Eski 30-10-06, 23:21 #126
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen caglar123456789 Mesajı Göster
yok dostum sözleirm sana deil. rep almak amacıyla heryere üye olanlara benim dediğim. senin mesajından sonra yazmam sadece tesadüf. eğer bir fan cluba üye oluyorsanız o clubta yazılmamış olan etik kurallarına uymalısınız. bu etik kurallarından bir taneaside imzaya üye olduğunuz clubın lnkini koymaktır. bu her üye için geçerlidir. ama link koyamam diyorsanız oda club kurucusunun bileceği bir iştir bence bir topluluğa üye oluyorsanız oranın kurallarına uymak gerekir. TABİ BENCE ........ bundan sonra gelecek arkadaslar buna biraz daha dikkat ederlerse memnun olurum. bir iş yapıyosak tam yapalım.
hocam bırak da ona ben karar weriim ben açıkcası o kadarda zorunlu tutmuorm isteyen koyar isteyen koymaz zaten bende önüne gelenin öle görenin üye olmasını istemiorm birazda bilgili insanların üye olmasını tercih ederim
tşkler....
 
Eski 30-10-06, 23:28 #127
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Buna tabiki sen karar vereceksin bende illa koyun demedim etik olarak koymamız gerekiyor dedim. Tabiki isteyen koysun isteyen koymaz ama kimin harbi harbi paylaşım yapmak istediğini anlamak amacıyla böyle yapmalarını istiyorum. ha bide ben sana rep verdim yalan söleme
 
Eski 30-10-06, 23:38 #128
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen caglar123456789 Mesajı Göster
Buna tabiki sen karar vereceksin bende illa koyun demedim etik olarak koymamız gerekiyor dedim. Tabiki isteyen koysun isteyen koymaz ama kimin harbi harbi paylaşım yapmak istediğini anlamak amacıyla böyle yapmalarını istiyorum. ha bide ben sana rep verdim yalan söleme
puhaha hocam orda genelleme yaptım adam gibi dedim yani 3 kişi mi ne werdi
 
Eski 31-10-06, 00:08 #129
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Yanlış anlama olduysa kusura bakma, bu arada paylaşımlar işin teşekkürler
 
Eski 31-10-06, 00:40 #130
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
58 Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Annihilator1989 yılında Kanadalı gitar sihirbazı Jeff Waters’ın öncülüğünde “Alice In Hell” albümüyle ortaya çıkan Annihilator müzikal yapısıyla dönemin metal piyasasına meteor gibi düştü.

Albümün tüm beste ve sözlerini yazan Jeff Waters tüm şarkıların gitar ve baslarını çalmakla kalmıyor, albümün yapımcılığını da üstleniyordu. Kadronun geri kalanı, vokalde Randy Rampage, davulda Ray Hartmann, (albüm kaydından sonra gruba dahil olan ve turnelerde izleyicilere bir şölen sunan) basist Wayne Darley ve guitarda Anthony Greenham’dan oluşuyordu. Bu kadrodan sadece ilk ikisinin albüm kaydında buluınması ise apayrı bir konseptin varlığını gösteriyordu.

1990’da çıkan “Never, Neverland”in hemen akabinde Rampage ve Greenham’in gruptan çıkarılıp yerlerine Coburn Pharr (vokal) ve Dave Scott Davis (gitar) alınması hayranlarını pek şaşırtmamıştı. Beklenenin aksine albüm çok iyi satmış ve takip eden turneyi finanse edebilmişti.

Üç senelik bir erteleme ve sayısız kadro değişikliğinin ardından 1993’de piyasaya çıkan “Set The World On Fire” önceki iki çalışmaya nazaran daha ticari bir çalışma olduğundan (ki bugün mumla arıyoruz kendisini) bir takım hayranları Annihilator’dan uzaklaştırdı.

1994’te piyasaya çıkan Bag Of Tricks ile önceki üç albümün en iddialı parçalarının yanı sıra demo kayıtlarının yenilenmiş versiyonlarına da yer veren Annihilator tekrar metal piyasasındaki yerine kavuştu. Aynı sene çıkan King Of The Kill ile adından Amerika Kıtası’nın dışında da bahsettiren Annihilator, ün ve başarısının zirvesine oturmuştu.

1996 – 2004 yılları arasında çıkan In Command (1996), Refresh The Demon (1996), Remains (1997), Criteria For A Black Widow (1999), Carnival Diablos (2001), Waking The Fury (2002), Annihilation (2003 / Live), The One (2004 / EP) ve All For You (2004) çalışmaları ile Annihilator sayısız kadro ve tarz değişikliği yaşadı. 1999’da orijinal vokal Randy Rampage’in geri dönmesiyle biraz daha ümitlenen Annihilator hayranları bu çalışmaların her seferinde aradıklarını bulamamanın hüsranını yaşadılar.

Jeff Waters’ın insanın başını döndüren riff ve geçişleri ve bas yürüyüşleri gruba “Bizim şarkılarımızı isteyen herkes çalabilir ama kimse bizim gibi çalamaz” iddiasını kazandırdı ve bu iddiası ile Waters asla hala haksız çıkarılamadı. Ancak özellikle All For You çalışması ile sıradan bir hard-core / numetal grubu haline gelen ve hayranlarını kanlı gözyaşlarına boğan Annihilator’u, hayranları olarak hala o thrash’e anlamını kazandıran günleriyle hatırlamak istiyoruz.

Eski Annihilator Üyeleri:

Vokaller:

John Bates (1984-1985)
Dennis Dubeau (1987-1989)
Randy Rampage (1989-1990, 1998-2000)
Coburn Pharr (1990-1992)
Aaron Randall (1992-1993)
Joe Comeau (2000-2003)

Guitarlar:

Jeff Water - İlelebet
Dave Scott Davis (1989-1990, 1993-2001)
Anthony Greenham (1988-1990)
Neil Goldberg (1992-1993)

Bass:

Dave Scott (1984-1985)
Wayne Darley (1989-1994)
Cam Dixon (1994-1995)
Lou Bujdoso (1995-1995)
Russell Bergquist (2000-2004)
 
Eski 31-10-06, 00:56 #131
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen мєтαℓ Mesajı Göster
puhaha hocam orda genelleme yaptım adam gibi dedim yani 3 kişi mi ne werdi
hadi hadi yeme beni sana rep vermeyince kurt adama dönüştüğünü herkesin blmesi lazım artık. millet ona göre dikkat edin he


dullson kardes senin yaptığın paylaşımlar içinde teşekkürler. yanlış anlama konusunda için rahat olsun yok öle birşey
 
Eski 31-10-06, 13:25 #132
senerdem8 senerdem8 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
beni de ekler misin
 
Eski 31-10-06, 17:55 #133
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Novembers DoomÜlke : Amerika
Tür : Doom
Firma : The End Records
Resmi Sitesi: http://www.novembersdoom.com
Elemanlar :
Vokal: Paul Kuhr
Gitar: Vito Marchese
Gitar: Lawrence Roberts
Bas Gitar: Mike LeGros
Bateri: Joe Nunez


Albümler

1997 - For Every Leaf That Falls
1999 - Of Sculptured Ivy And Stone Flowers
2000 - The Knowing
2002 - To Welcome The Fade
2005 - The Pale Haunt Departure


Novembers Doom 1992 yılında kendini doom metal alemine takdim etti. İtalyan Regress Records ile yapılan erken bir anlaşma grubun Avantgarde Records tarafından duyulmasını sağladı. Novembers Doom, death ve doomu karanlık ve umutsuz ruh halleriyle biraraya getirerek tarzlarının ne olduğunu göstermiş oldu. Çıkış albümleri ‘Amid It’s Hallowed Mirth’ Avantgarde/Nuclear Blast ortak etiketiyle piyasya çıktı. Gruba daha sonra bayan vokal de eklendi. 1997’de grup ‘For Every Leaf That Falls’ adlı EP’yi piyasaya sürdü. Bu mini albüm dünya çapında iyi tepkiler ve beğeniyle karşılaştı. Grup daha sonra ikinci albümü olan ‘Of Scluptured Ivy And Stone Flowers’ı Martyr Music etiketi altında piayasay çıkardı.

Mayıs 2000’de grup ‘The Knowing’ için tekrar stüdyoya girdi. Bu albümde grubun müziğine biraz daha genişletmesi ve yenilik katması dikkat çekti.

Temmuz 2000’de grup Dark Symphonies ailesine katıldı. Grubun potansiyelinin farkına varan firma, grubun önce çalıştığı firmalarla anlaşarak diğer albümlerin haklarını da satın aldı. Artık grup ait olduğu yerdeydi.

Grup üçüncü albümüyle artık dünyanın her yerinden övgü alıyordu. Novembers Doom artık Amerikada kendi tarzının en iyileri arasındaydı.

Ekim 2002’de grup dördüncü albüm olan ‘To Welcome the Fade’ için tekrar stüdyoya girdi fakat grup bu sefer profesyonellerle çalışıyordu. Queensryche, Judas Priest, Nevermore, Cannibal Corpse için çalışan Neil Kernon gruba güç ve inanılmaz ses kalitesi kattı.
 
Eski 31-10-06, 20:15 #134
Violinist Violinist çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
beni unutmayın
 
Eski 31-10-06, 22:15 #135
leglolas leglolas çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Benide eklersen sevinirim gerçekten dinlediğim çoğu müzik metal.
 
Eski 01-11-06, 08:36 #136
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen senerdem8 Mesajı Göster
beni de ekler misin
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen acherif Mesajı Göster
beni unutmayın
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen leglolas Mesajı Göster
Benide eklersen sevinirim gerçekten dinlediğim çoğu müzik metal.
hoşgeldiniz
 
Eski 01-11-06, 09:25 #137
xBuRcUx xBuRcUx çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
benide eklerimisin........
 
Eski 01-11-06, 11:31 #138
canoo canoo çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
ekLe benide dostm=)
 
Eski 01-11-06, 19:31 #139
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen xBuRcUx Mesajı Göster
benide eklerimisin........
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen canoo Mesajı Göster
ekLe benide dostm=)
hoşgeldiniz
 
Eski 01-11-06, 20:56 #140
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Ben eklendimmi :P
 
 

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 20:41
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame