bynogame

bynogame


Bilgi

 
 
Konu Araçları
Eski 29-10-06, 20:11 #101
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Children of BodomEspoo'lu (Finlandiya) grup Children of Bodom 1997 sonunda kuruldu ve ilk albümleri "Something Wild"ı çıkardı. Bu albümden önce grubun adı "Inearthed" idi ve yaptıkları müzik melodik death metaldi. Grubun yeni adı 1960'larda Helsinki'ye 20 km uzaklıktaki Bodom gölünde bıçaklı bir sapık tarafından saldırıya uğrayan dört Fin gencinden geliyordu.

İlk albümlerini çıkardıktan sonra grup tüm Avrupa'ya açılmak için Nuclear Blast Germany ile anlaştı. Hemen sonra kendi isimlerini taşıyan yeni bir parça yaptılar ve bir single çıkardılar. Bu single albüm, hiç bir promosyon kampanyası yapılmadan sekiz hafta listelerde bir numarada kaldı.

Daha sonra herşey daha da hızlanmaya başladı. 1998 Şubat'ında Hypocrisy, Benediction ve Covenant ile çıktıkları ilk Nuclear Blast turnesi başarılıydı. İkinci Nuclear Blast turnesi Eylül ayında (bu sefer Gorgoroth, Dismember, Agathodamion ve Raise Hell ile birlikte) gerçekleşti. Bu arada grup yeni şarkılar bestelemişti ve ikinci albümleri "Hatebreeder"ın kaydı yapıldı. Bu albüm piyasaya çıkmadan önce (Stone'un No Commands parçasının bir coverını da içeren) "Downfall" isimli bir single çıktı. 1999 başlarında yeni albüm "Hatebreeder" nihayet çıktı ve aynı senenin Temmuz'unda grup biri Osaka, diğer ikisi Tokyo'da olmak üzere üç konserlik bir Japonya turnesine çıktı, hepsinde biletler tükendi. Tokyo'daki iki konser kaydedildi ve bir CD-Box olarak piyasaya sürüldü. Tüm Bunları yeni Nuclear Blast turnesi izledi. Bu sefer beraber çaldıkları gruplar In Flames, Dark Tranquility ve Arch Enemy idi.

Mayıs 2000'de grup yeni bir single albüm çıkardı: "Hate Me". Bu single da "Children of Bodom" single'ı gibi listelerde zirveye oturdu. Aynı senenin Temmuz ayında grup ABD'ye gitti ve 14.Milwakuee Metal Festivali'nde çaldı. 30 Ekim'de ise "Follow the Reaper" albümleri Finlandaya'da piyasaya çıktı. İlk hafta albüm sadece Orta Avrupa'da 50.000'in üzerinde sattı. Albüm, en çok satanlar listesinde Almanya'da 46, Fransa'da 88, Avusturya'da 38 ve kendi ülkeleri Finlandiya'da 3. sıraya çıktı.

Children of Bodom'un son albümü "Hate Crew Deathroll" ise 2003 yılının Ocak ayında piyasaya çıkmış bulunuyor.
 
Eski 29-10-06, 20:16 #102
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Mezarkabul1987’de İstanbul’da Pentagram adıyla kurulan grup uluslararası telif hakları problemi yüzünden adını daha sonra Mezarkabul olarak değiştirdi.. Pentagram’ın çalışmaları günlük hayatın yaratıcı bir işlenişi olarak müziklerine yansıdı. 70’lerin progresif akımı, 80’lerin heavy metali ve Anadolu ile Mezopotamya’nın tarihi yapısı grubun ilham kaynakları olarak dikkat çekti.

Grup; Hakan (gitar) ve Cenk (bateri) tarafından 86’da vücut bulurken Tarkan’ın (bas gitar) da katılmasıyla ilk kez kendini canlı performanslarda gösterdi. Bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’de en hızlı, en gürültülü ve en sert müziği yapan grup olan Pentagram bir anda underground efsanesi oldu, ta ki kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini çıkarana kadar. Grubun geniş kesimler tarafından tanınması ve promosyon amaçlı olarak albüm İngilizce hazırlandı.

Gruba daha sonra Demir (gitar) ve Ogün’ün (vokal) katılmasıyla grup, 1992’de ikinci albümleri Trail Blazer’ı, Nuclear Blast etiketiyle çıkardı. Satışlar beklenenin üzerinde seyrediyordu.. Müziklerinin yapısı gösteriyordu ki Pentagram kendi eşsiz stillerini yaratma yolunda adım adım ilerlemekteydi.. 92-95 arası bir çok konser veren ve canlı performans sergileyen grup hem yurtiçi hem yurtdışı çevrelerde iyiden iyiye tanınmaya başlamıştı.

1995 senesinde Murat, Ogün’ün yerine vokalist olarak gruba katılırken, Türk firması Raks Müzik Yapım ile iki albümlük bir anlaşma imzalanıyordu. Beşli, 1995 başlarında RMS stüdyolarına girerek ‘Anatolia’ albümünün kayıtlarına başladı. Albümün mixlerini Charles Turkmen yaparken Steve Smart, Avustralya’da albüme son şeklini veriyordu. Albümün Türkiye’de çıkışının hemen ardından Century Media, Pentagram’a dünya çapında bir dağıtım önerdi. Dokuz İngilizce, üç Türkçe ve bir enstrümantal şarkıyla Anatolia, son on yıl içerisinde Türkiye’de yapılmış en ciddi projelerden biri oldu. Pentagram Türkiye’nin sosyal ve müzikal yapısını dünya standartlarıyla birleştirerek önemli bir eser yarattı.. Grup, Açık Hava konserinin kaydından oluşan Live albümünü çıkardıktan sonra, Demir gruptan ayrıldı ve yerine Onur katıldı..

İlerleyen günlerde Pentagram, Noise Records ile dört albümlük bir anlaşma imzaladı ve albümün Türkiye dağıtımı için ise Böcek Yapım’ı tercih etti.. Askerlik görevini tamamlayan grup elemanları, 2000 yazında prodüktör Charles Turkmen eşliğinde yeni albüm için çalışmalara başladı.. Kayıtlar Atina’daki Sierra Studios’ta yapılırken albüm İstanbul’da, grubun kendi stüdyosunda tamamlanıyordu.. Bu çalışmalar süresince 17 şarkı yapıldı ve bu arada Metin de gruba katıldı.. Pentagram daha sonra toplam 95 dakikalık bu eserlerini iki albüm halinde çıkarmaya karar verdi. İngilizce ve enstrümantal parçalardan oluşan ilk albüm ‘Unspoken’ adıyla 2001 sonunda piyasaya çıktı.. İkinci albüm ise Türkçe bir albüm olarak Böcek Yapım etiketiyle 2002’de sadece Türkiye’de çıkacaktı. Telif hakları problemi nedeniyle grup 2001’den bu yana “Mezarkabul” adını kullanıyor..
 
Eski 29-10-06, 20:34 #103
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Böyle bir Club da bulunmak boynumun borcudur benide ekleyin
\m/ \m/
 
Eski 29-10-06, 21:24 #104
eFcAn92 eFcAn92 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Eklermsn ßenide..!?
 
Eski 30-10-06, 02:24 #105
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Eklenmek istreyen arkadaslar eğer rep almak için geliyorsanız lütfen gelmeyin. ama gerçekten birşeyler paylaşmak istiyorsanız tabiki neden olmasın

rep almak için gelenleri almayalım arkadaslar. onlara ihtiyacımız yok. imzasında clubumuzun imzasını taşımayanları uyaralım. yeri geldiğinde atalım. yoksa cıvık bir club olur. o zamanda burada bulunmanın bir anlamı olmaz. yanlış birşey söylediysem simdiden sorry. ama sanmıyorum yanlış birşey söylediğimi.
 
Eski 30-10-06, 02:37 #106
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
ANVİL
[IMG]http://img138.**************/img138/66/anvilmp8.jpg[/IMG]
Ülke : Kanada
Tür : Heavy
Firma : Massacre Records
Resmi Sitesi: http://www.anvilmetal.tk
Elemanlar :
Vokal: Steve "Lips" Kudlow
Gitar: Ivan Hurd
Bas Gitar: Glen "Glen 5" Gyorffy
Bateri: Robb Reiner


Albümler

1981 - Hard 'N' Heavy
1982 - Anvil
1982 - Metal on Metal
1983 - Forged in Fire
1985 - Backwaxed
1987 - Strength Of Steel
1988 - Pound for Pound
1989 - Past and present - Live In Concert
1992 - Worth the Weight
1996 - Plugged in Permanent
1997 - Absolutely No Alternative
1999 - Speed of Sound
2000 - Anthology of Anvil
2001 - Plenty Of Power
2002 - Still Going Strong
2004 - Back to Basics


Grup Hakkında

Nisan 1977'de Steve (Lips) Kudlow ve Robb Reiner,rock müziğin dikenli yolunda yolculuklarına başlar.Bu süre zarfında kendilerine özgü,Kanada'dan gelen en nüfüzlu müziklerden biri olacak soundlarını yaratmaya çalışırlar.Dave Allison ve Ian Dickson'in aralarına katılmasıyla grup '' LIPS adını alır.Daha sonra '' speed metal gods '' ANVIL ile dünya tanışır.

1980 yılında kendi yayınladıkları bağımsız albüm LIPS - HARD 'N HEAVY çıkarılır.Disko grubu Lips Inc ile karıştırılmak istemezler ve Attic Record ile imzalanan anlaşma sonunda Anvil adını alırlar.Hard N' Heavy parlak ve geniş tarihlerini fantastik başlangıçı olur.Lips ismi altında çıkarılan 1000 albümün kapakları siyaha boyanır."I Want You Both (With Me)" dışında bir parça hit olamaz.Oysa album bir rock and roll kayıdından fazlasıdır.
1982 yılına gelindiğinde en fazla tanınan ikinci stüdyo albümleri "Metal On Metal" çıkarılır.Marş '' Metal On Metal '',Anvil'in en çok istek alan ve şöhretli parçası olarak günümüze kadar gelir.Diğer parçalar "666", "Jackhammer" ve "March Of The Crabs, speed metal'in temeli ve ilhamı olur.Anvil, Castle Donnington ve Monsters of Rock gibi en prestijli festivallerde yer alır.

Bir yıl sonra,Metallica, Slayer ve Pantera gibi grupların kendilerine ilham kaynagı olacak Forged In Fire'i kayıt ederler.Dünya çapında ki dinleyicileri bu albüme büyük saygı duyar.
Üç yıllık bir müddet sonra dördüncü stüdyo çalışmaları Strength Of Steel çıkarılır.Maalesef plak şirketi grubun ve albümün tanıtımını pek fazla yapmaz.Diğer albümler kadar hızlı ve heavy olarak görülmemiştir. Bu demek değil ki parçalar iyi değil fakat aslında o gün yanlış anlaşılmıştır.Promosyonsuzluk bu albümün başarısını engellemiştir. Anvil'in pek az tanınan ve zor bulunan çalışmasıdır.

Dave Allison'in Anvil ile kayıt ettiği son albüm Pound For Pound piyasaya çıkar."Blood On The Ice" parçası buz hokeyine adanmıştır.
Amerika turnesi sırasında Past And Present - Live In Concert canlı kayıt olarak piyasaya çıkarılır.

1991 yılına gelindiğinde Anvil için güç durumlar başlar,Ian Dickson’in grupla son çalışması olacaktır.Lips ve Robb, Anvil'i daha ileriye taşıyacak müzisyenleri bulmaya karar verir.Sebastian Marino, Rochester, New York'dan Dave'in yerini alır.Birlikte Anvil'in en karanlık,en ağır ve kızgın albümü Worth The Weight'i kayıt ederler.
Plugged In Permanent albümü,dinamizi ve taze başlangıçı Anvil' sağlar.Yaprak dökümü devam eder,Anvil'e yeni katılan Ivan Hurd'in ilk çalışması olur.Kayıtların sonuna doğru Glenn Gyorffy Anvil'e dahil olur.Hızlı gitar rifleri albümde hissedilir.Plak şirketi,Too Heavy for Wimps yazılı t-shirtleri bastırır.

"Show Me Your Tits", "Old School" gibi parçalar Metal On Metal albümünde ki "Jackhammer" in benzeri olarak Absolutely No Alternative kaydından hit çıkar.
Speed Of Sound grubun potansiyelini gözler önüne seren bir örnekti.Anvil günümüze kadar kadrosunu koruyup sırasıyla ANTHOLOGY OF ANVIL(best of),PLENTY OF POWER,STILL GOING STRONG ,BACK TO BASICS kayıtlarıyla eleştirmenlerden iyi not alamamıştır.Fakat tüm Anvil die hard fanları tarafından beğenilmiştir.
 
Eski 30-10-06, 02:41 #107
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
My Dying Bride

[IMG]http://img170.**************/img170/5006/mybringridexa5.jpg[/IMG][/URL]

Ülke : İngiltere
Tür : Doom
Firma : Peaceville
Resmi Sitesi: http://www.mydyingbride.org
Elemanlar :
Vokal : Aaron Stainthorpe
Gitar : Andy Craighan
Gitar : Hamish Glencross
Bas Gitar : Ade Jackson
Klavye : Sarah Stanton
Bateri : Shaun Steel


Albümler

1991 - Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium
1992 - As The Flower Withers
1993 - Turn Loose The Swans
1995 - The Angel And The Dark River
1995 - Trinity
1998 - 34.788%... Complete
1999 - The Light at the End of the World
2000 - Meisterwerk I
2001 - Meisterwerk II
2001 - The Dreadful Hours
2002 - The Voice of the Wretched (Live)
2004 - Songs of Darkness, Words of Light
2005 - Sinamorata


Grup Hakkında

My Dying Bride Haziran 1990 ayında Calvin , Aaron, Andy ve Rick tarafından kuruldu. Ve 6 ay sonra efsanevi demoları " Towards the Sinister" ile müzik dünyasına dalıyorlar . Bu demodan yine kısa bir süre sonra ufak bir Fransız firmasi olan Listenable lisansı ile "God Is Alone" 7" lik albümü çıkıyor [7" = genellikle 13-14 dk uzunluğunda 2-3 şarkıdan oluşmuş plak (MrCooL)]. Grubun çıkışı Peaceville Studyolarının dikkatini çekti ve grubun kurulmasından 1 sene geçmeden Peaceville ile anlaşma yaptılar. Grubun ilk eser "Symphonaire Infernus et Spera Empyrium" EP olarak [Gerçi bu şahasere EP demek pek uygun düşmez bence başlı başına bir şahaser albüm tadında (MrCooL)] hemen ardından ilk albümleri " As The Flowers Withers" piyasaya sürüldü . Bugün Avant Garde Doom Metal olarak bilinen türün ilk örneği olarak müzik tarihinde yerini aldılar.

1993 yılında Avrupa turnesine çıktılar ve " Turn Loose The Swans " albümlerini çıkardılar [Benim en sevdiğim 5 metal müzik albümünden birisidir muhteşem bir sanat şahaseri kesinlikle edinilmeli ve dinlenmeli derim (MrCooL)] Grup daha sonra trafik kazaları , hastalıklar gibi çeşitli sebeplerden dolayı bir süre pasif durumda kaldıktan sonra 1995 yılında " The Angel And The Dark River " albümü ile piyasaya tam manası ile bomba gibi döndüler . Ve Dynamo festivalindeki muhteşem performansları ile herkezi kendine hayran bıraktılar. 1995 yılında 3 EP'leri "Trinity" adlı bir albüm olarak piyasaya sürüldü . Yıl sonuna doğru Iron Maiden ile İngiltere ve Avrupa turnesine çıktılar.1996 yılında "Like Gods Of The Sun " albümlerini çıkardılar . Herkez biraz şaşırmıştı çünkü o ölümcüm doom vokali biraz daha yumuşamıştı. Grup 1996 yılında Cathedral 1997 yılında Sentenced ile Avrupa turnesine çıktı. 1997 yılında bateristleri Rick'in ağır hastalığı müzik yapmasını engelledi ve grup yeni bir baterist ile yollarına devam etti .

2000 yılında grup 10.cu kuruluş yıldönümlerini Avrupa turnesi ile kutladılar ve 2Cd lik bir karma albüm çıkardılar " Meisterwerk 1&2" . Hemen sonra MDB durmadı ve yeniden studyoya kapanıp " The Dreadfull Hours " albümlerine hazırlandılar ve Temmuz 2001 yılında piyasaya sürdüler. Daha sonra Johhny Maudlin gruba katıldı (klavye) . 2002 yılında Konser kayıtları olan "The Voice Of The Wretched " piyasaya sürüldükten sonra uzun bir Avrupa ve Amerika turnesine çıkan grup en son olarak 2004 yılında "Songs Of Darkness, Words Of Light" adında bir albüm piyasaya sürdü...

Mesajı son düzenleyen caglar123456789 ( 30-10-06 - 02:44 )
 
Eski 30-10-06, 02:50 #108
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Rammstein
[IMG]http://img171.**************/img171/3935/liveausberlinhc1.jpg[/IMG][/URL]

Ülke : Almanya
Tür : Industrial
Firma : Polygram
Resmi Sitesi: http://www.rammstein.de
Elemanlar :
Vokal: Till Lindemann
Gitar: Paul Landers
Gitar: Richard Kruspe
Bas Gitar: Oliver Riedel
Bateri: Christopher Schneider
Klavye: Christian Lorenz


Albümler

1995 - Herzeleid
1997 - Sehnsucht
1999 - Live aus Berlin
2001 - Mutter
2004 - Reise Reise
2005 - Rosenrot


Grup Hakkında

Rammstein, Doğu Almanya'da yükselen bir grup yorgun fabrika proleteri tarafından 1993 yılında kuruldu. İsimlerini, Amerikan Hava Kuvvetleri'nin gösterisi sırasında düşen bir uçak sonucu 80 masum seyircinin mezarı haline gelen Ramstein kasabasına "m" harfi ekleyerek elde ettiler.

Rammstein'in öfke dolu müziği ve sahne şovu kısa bir sürede parladı. Vokalist Till Lindemann sahne şovlarında baştan aşağı alevler içinde söylüyordu şarkılarını. Grubun ilk albümü, "Herzeleid" (ya da Heartache) Rammstein'in canlı performans ününe ün kattı. Alman listelerinde yerini bulan (ve iki senre sonra çıkan ikinci albümlerine dek listeden inmeyen) bu albüm grubun Almanya/İsviçre/Avusturya bölgesinden çıkıp dünya çapında tanınmasını da sağladı. İkinci albümleri "Sehnsucht" (Longing) piyasaya çıktığında Rammstein Avrupa turnelerinde 10.000'lik, 30.000'lik kalabalıklara konserler veriyordu. "Sehnsucht" çıktıktan kısa bir süre sonra Alman listelerinde bir numara oldu, durum Avusturya ve İsviçre'de de hemen hemen aynıydı.

Haftalar geçtikçe, albümün ünü yurtdışına yayıldıkça, "Sehnsucht" Avrupa listelerinde de Prodigy, Radiohead ve Rolling Stones'la birlikte kafa kafaya gitmeye başladı. Bu andan sonra Rammstein'in (şarkıları Almanca olduğu için) çektikleri dil sıkıntısı da ortadan kalkmış oldu. Sözler Almanca olsa da parçalar diğer dillerin insanları tarafından da sevildi. Yine de Almanca dili Rammstein'in sound'u için gerekliydi.

Rammstein daha sonra iki albüm daha çıkardı: 1999 yılında "Live aus Berlin" (Live in Berlin) ve 2001'de "Mutter" (Mother). Grup, bu albümler haricinde beş adet single (2004'te çıkacak yeni bir tanesiyle altı) ve iki adet DVD albüme de sahip.
 
Eski 30-10-06, 02:55 #109
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Falken bach


Ülke : İzlanda
Tür : Black
Firma : Napalm
Resmi Sitesi: http://www.falkenbach.de
Elemanlar :
Vratyas Vakyas : vokal,gitar,basgitar,bateri


Albümler

1996 - En Their Medh Riki Fara...
1998 - ...Magni Blandinn Ok Megintiri...
2003 - Ok Nefna Tysvar Ty
2005 - Heralding - The Fireblade


Grup Hakkında

Falkenbach grubu bir tek kişi olarak adlandırılabilir Vratyas Vakyas. Kökenleri İzlandali olan bu şahsiyet rivayetlere göre şu anda Almanya'da yaşamaktadır. Vratyas Vakyas çok gizemli bir kişidir. Adı gibi kendiside gizemli olan bu adamın kendisine ait fogorafları bulmak hemen hemen imkansızdır. İlk albümleri “En Their Medh Riki Fara”nin ilk basımında yer alan kitapçıkta kötü kalitede bir resimi bulunmaktadır. Ama albümün tekrar piyasaya sürüldüğü formunda bu resim kaldırılmıştır.


Falkenbach çok uzun süre bir süre konser dahi vermemiştir. Bu aralar birkaç misafir müzisyen ile sahnede olma şansı oldukça yüksek.

“En Their Medh Riki Fara…” [“..and glorious they will pass..”] Albümü 1996 yılında No Colours Record etiketi ile piyasaya sürülmüştür. Ama aslında bu grubun ilk albümü değildir.

1995 yılında Vratyas Vakyas "Fireblade" adı altında bir albüm kayıt etmeye girişmis. ama kayıt sırasında yaşanan ekipman sorunları yüzünden albümün miksaj aşamaso gelmeden albümü yapmaktan vazgeçmiştir. Bu albüm asla yayınlanmadı.

İlk albümü kabul edilen “En Their Medh Riki Fara…” Napalm Recordsun dikkatini çekmiş ve grubun 1998'de piyasaya sürülen
Magni Mlandinn Ok Megintiri (“...mixed with strength and pride glory...”) Napalm Records etiketi ile piyasaya sürülmüştür.


İlk albümü “...En Their Medh Riki Fara…” daha fazla black metal ögeleri taşırken ikinci albümleri Magni Mlandinn Ok Megintiri daha fazla folk ögeleri taşımaya başlamıştır.Ama o zamanlarda metal piyasasi pek bu tarz müziklere hazır olmadığı için 6 uzun sene boyunca grup sessiz kalmıştır.

2003 yılında Vratyas Vindsval grubundan 3 misafir müzisyen ( Boltthorn, Hagalaz ve Tyrant ) ile stüdyoya girmiş ve 3.cü albümleri “Ok Nefna Tysvar Ty” (“...and call Tyr twice...”) Tidalwave stüdyolarında kayıt edilmis , Napalm Record etiketi ile piyasaya sürülmüştür.

Vratyas Vakya ayrıca kendisine ait Skaldic Art Productions adlı bir müzik firmasına sahiptir.Fakat Falkenbach grubunun Napalm Record ile çalışmasını uygun görmüş kendi firmasında ise genç , keşfedilmemiş grupları bünyesinde barınmayı planlamıştır.

Bütün albüm isimleri ve hikayeler . 12.ci ve 13.cü yüzyıllarda yazılmış mitolojik, kahramanlık hikayelerinden oluşan İzlanda kültürüne ait EDDA kitaplarından alınmıştır.
 
Eski 30-10-06, 02:56 #110
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
sanırım şimdilik bu kadar paylaşım yeter gerisi gelecek.
 
Eski 30-10-06, 18:54 #111
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen caglar123456789 Mesajı Göster
sanırım şimdilik bu kadar paylaşım yeter gerisi gelecek.
eyw. hocam çok tşkler 2. mesajıma eklicem ama bi yemek yiyim
 
Eski 30-10-06, 18:57 #112
Lorents Lorents çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Benide aranıza alırsanız sevinirim
 
Eski 30-10-06, 19:14 #113
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
Exclamation Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen caglar123456789 Mesajı Göster
Eklenmek istreyen arkadaslar eğer rep almak için geliyorsanız lütfen gelmeyin. ama gerçekten birşeyler paylaşmak istiyorsanız tabiki neden olmasın

rep almak için gelenleri almayalım arkadaslar. onlara ihtiyacımız yok. imzasında clubumuzun imzasını taşımayanları uyaralım. yeri geldiğinde atalım. yoksa cıvık bir club olur. o zamanda burada bulunmanın bir anlamı olmaz. yanlış birşey söylediysem simdiden sorry. ama sanmıyorum yanlış birşey söylediğimi.
Bu lafının üstüne önceden belirtmeye gerek görmediğim bi noktayı eklemek isterim.
Bu Fan cluba üye olmak istememin amacı kendime uygun gördüğümdendir
Biz leecher değiliz Metali rep için sömürme aracı olarak görmeyiz, o başlıkta rep olmasaydı da benim adım bu listede olurdu, alırsanız da rep mep istemiyorum, benim için metal 3-5 tık la ölçülcek bişey değildir...
@caglar
bu Lafları direk senin demek istediğine söylenmiş olarak düşünme; bi yere kadar haklısın
Ama benim isteğimden sonra böyle bir mesajın gelmiş olması beni rahatsız etti ve bu cevabı yazma gereği hissettim...
 
Eski 30-10-06, 19:44 #114
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen dullson Mesajı Göster
Bu lafının üstüne önceden belirtmeye gerek görmediğim bi noktayı eklemek isterim.
Bu Fan cluba üye olmak istememin amacı kendime uygun gördüğümdendir
Biz leecher değiliz Metali rep için sömürme aracı olarak görmeyiz, o başlıkta rep olmasaydı da benim adım bu listede olurdu, alırsanız da rep mep istemiyorum, benim için metal 3-5 tık la ölçülcek bişey değildir...
@caglar
bu Lafları direk senin demek istediğine söylenmiş olarak düşünme; bi yere kadar haklısın
Ama benim isteğimden sonra böyle bir mesajın gelmiş olması beni rahatsız etti ve bu cevabı yazma gereği hissettim...

başlıkta rep filan yazmıo aslada yazmam gelen gelsin fun clubıma herkese açıktır!!!

ayrıca rep paylaşımcıya verilir üyeye değil
bana bu fun clubtan kimse rep wermedi adam gibi umrumda da değil rep
ben sadece herkesle paylaşım için açtım bu fun clubı
ve herkesinde bu başlık altında toplanmasını istedim!!!
 
Eski 30-10-06, 19:50 #115
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
58 Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
SODOM


Biyografi

Sodom 1980 yılı öncesinde Tom Angelripper (Bas/Vokal),Witchhunter (davul) ve Aggressor (Gitar) tarafından kurulmuştur. Grup Venom, Motörhead gibi üstatları kendine örnek almıştır. İlk demoları Witching Metal (1983) ve Victims of Death (1984) büyük bir sansasyon yaratmıştır. Grup bu başarılı çalışmalardan sonra Venom, Motörhead ve Iron Angel gibi baba gruplarında anlaşmalı bulunduğu Steamhammer firmasıyla 1984 yılında kontrat imzalamıştır. Daha sonra gitarist Aggressor gruptan ayrılarak onun yerine Grave Violator gruba dahil olmuştur ve grup ilk Ep’si ‘In The Sign Of Evil’ i kaydetmiştir. Daha sonra Grave Violator gruptan ayrılmış ve yerine Destructor geçmiştir.Grup 1985 yılında Belçika da 1000 kişiye ilk konserini vererek büyük bir başarı yakalamış ve bunun verdiği şevkle ilk albümleri ‘Obsessed By Cruelty’ 1986 yılında kaydedilip piyasaya sunulmuştur. Kayıtlar tamamlandıktan sonra Destructor da gruptan ayrılmıştır. 1987 de "Expurse Of Sodomy" adlı EP sini çıkaran gruba Frank Blackfire katılmıştır. Frank Blackfire gruba yol göstererek yardımcı olmuştur. ‘Sodomy And Lust’ Ep si grup hakkındaki kritik tepkilere karşı pozitif bir etki yaratmıştır.

Aynı yıl 2. albümleri ‘Persecution Mania’ efsanesi piyasaya sürülmüştür. Bu albüm kusursuz bir Thrash Metal albümü olarak kabul edilmektedir ve grup bu albümle uluslar arası bir boyut kazanmıştır. 80 lerin kirli thrash sounduna sahip olan albümde Motörhead’in Iron Fist şarkısı da cover yapılmıştır. 1988 yılında bir başka efsanevi Thrash grubu olan Amerika’lı Whiplash ile Avrupa turuna çıkmışlardır. İlk konser albümleri ‘Mortal Way Of Life’ hemen bu turneden sonra piyasaya çıkarıldı. Albüm Duesseldorf ve Dortmund da verilen konser kayıtlarını içeriyordu. Grup bu albümle yüksek satış rakamlarına ulaştı ve yeni dinleyici kitleleri kazandı.

1989 yılı Ocak ayında Polonya’nın Katovice kentinde 10.000 kişiye verdikleri konserle kendilerinin bugüne kadar ki en büyük konser başarısını elde etmişlerdir. Hemen ardından ‘Agent Orange’ isimli şaheser olarak nitelendirilen albüm piyasaya sunulmuştur. Bu albüm dünya çapında başarıya ulaşarak birçok thrash albümünü geride bırakmıştır. Sodom ‘Ausgebombt’ isimli single’ı da aynı sene piyasaya sürmüştür. Gitarist Frank Blackfire hemen ardından gruptan ayrılarak Kreator’a geçer.
1990 yılında çıkardıkları ‘Better Off Dead’ albümünde gitarda Michael Hoffmann vardır.Albüm grubun eski stilinden biraz farklı olsa da olumlu eleştiriler almıştır. Aynı yıl ‘The Saw Is The Law’ adlı maxi single’da piyasaya çıkar. Single da Bryan Adams parçası cover yapılmıştır. Michael Hoffmann ise bir Brezilyalı hatun için gruptan ayrılmıştır. 1991 yılı sonunda gruba Andy Brings dahil olur. Ve grup 1992 de ‘Tapping The Vein’ albümüyle eski siline yine geri döner.

Aynı yıl grubun kurulduğundan beri davulcusu olan Witchhunter ayrılmış ve yerine Atomic Steif geçmiştir. Ve 1993 te ‘Aber Bitte Mit Shanne’ adlı maxi single kaydedilir.

1994 yılına gelindiğinde grup ‘Get What You Deserve’ albümünü çıkartır.Ve aynı sene içinde ‘Marooned’ isimli konser albümü de piyasaya sunulur.

1995 te 7. stüdyo albümleri ‘Masquerade In Blood’ piyasaya çıkarılır.Albüm Gelsenkirchen de ki Rash stüdyolarında Uli Pösselt direktörlüğünde kaydedilir. Daha sonra grup 7. gitaristini değiştirir. Andy Brings gruptan ayrılarak yerine Dirk "Strahli" Strahlmeier gitara geçer. 1996 yılında ise basist&vokalist Tom Angelripper ilk solo albümü ‘Ein schöner Tag’ ı G.U.N Records dan çıkartır.Ayrıca grup 1996 yılında ‘Ten Black Years’ isimli bir best of piyasaya sürer.
Dirk "Strahli" Strahlmeier ve Atomic Steif gruptan ayrılarak yerlerine gitarda Bernemann ve davulda Bobby Schottkowski geçer.Böylece grup 1997 de 'Til Death Do Us Unite’ albümünü Rash stüdyolarında kaydeder ve albüm G.U.N Records etiketiyle piyasadadır.Bununla birlikte grubun bugün hala devam eden kadrosu da oluşmuştur.

1999 yılında çıkardıkları albümleri ‘Code Red’ i Drakkar Records dan piyasaya sürerler. Sodom bu albümde sert Thrash tarzından hiçbir ödün vermez.

Steamhammer firması ile tekrar anlaşan grup 2001 yılında M-16 albümünü kaydeder. 2003 yılında ise yine aynı firmadan ‘One Night In Bangkok’ adlı konser albümlerini piyasaya sürerler. Sodom bu yıl içinde ise grubun biyografisinin ve çeşitli festivallerden, turnelerden görüntülerinin yer aldığı 5 saatlik bir DVD piyasaya çıkarmaktadır.


Bobby Schottkowski(drums) Tom Angelripper(bass, vocals) Bernemann(guitars)
 
Eski 30-10-06, 19:55 #116
DuLLSoN DuLLSoN çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen мєтαℓ Mesajı Göster

başlıkta rep filan yazmıo aslada yazmam gelen gelsin fun clubıma herkese açıktır!!!

ayrıca rep paylaşımcıya verilir üyeye değil
bana bu fun clubtan kimse rep wermedi adam gibi umrumda da değil rep
ben sadece herkesle paylaşım için açtım bu fun clubı
ve herkesinde bu başlık altında toplanmasını istedim!!!
Yanlış yerden alıntı yapmışsın, benim dediklerim de seninkilerle örtüşüyo,
eğer bu mesajın banaydıysa nedenini anlamadım?
 
Eski 30-10-06, 20:02 #117
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen dullson Mesajı Göster
Yanlış yerden alıntı yapmışsın, benim dediklerim de seninkilerle örtüşüyo,
eğer bu mesajın banaydıysa nedenini anlamadım?
yeşil olan kısım sanaydı yani başlıkta rep yazmıoda
ayrıca paylaşımın için çok tşkler
 
Eski 30-10-06, 22:20 #118
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
AC/DCÜlke : Avusturalya
Tür : Heavy
Firma : Sony
Resmi Sitesi: http://www.acdcrocks.com
Elemanlar :
Vokal : Bon Scott
Gitar : Angus Young
Vokal : Brian Johson
Ritim Gitar : Malcom Young
Bas Gitar : Cliff Williams
Bateri : Phil Rudd


Albümler

1976 - High Voltage
1976 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
1977 - Let There Be Rock
1978 - Powerage
1978 - If You Want Blood
1979 - Highway To Hell
1980 - Back In Black
1981 - For Those About To Rock
1983 - Flick Of The Switch
1984 - '74 Jailbreak
1985 - Fly On The Wall
1986 - Who Made Who
1988 - Blow Up Your Video
1990 - The Razor's Edge
1992 - Live
1995 - Ballbreaker
2000 - Stiff Upper Lip1973 yılında Avustralya’da kurulan grup ağırlıklı olarak boogie tarzı üzerinde yoğunlaştı, fakat daha sonra sıkılıp rock’n’roll ve hardrock unsurlarını müziğine kattı.

Aslında İngiliz kökenli bir çıkış olan N.W.O.B.H.M'in önderlerinden AC/DC, İskoçya doğumlu ama ufak yaşlarında Avusturalya'ya göç etmiş iki kardeş Angus ve Malcolm Young tarafından kurulmuştur. Sonra efsanevi vokalistleri Bon Scott ile tanışıp tam manası ile harekete geçmişlerdir.1974-1980 yılları arasında 9 albüm çıkaran AC/DC özellikle 1974 T.N.T, 1976 High Voltage, 1979 Highway To Hell albümleri ile tarihe geçmişler, 1980 yılında vokalistleri Bon Scott'un trajik ölümünden sonra Brian Johnson ile yoluna devam eden grup günümüze kadar 22 albüm çıkarmıştır..

Vokalist Bon Scott’ın kirli ve umursamaz tavırlı sesi, Angus Young’ın okul üniformaları ve şahsına münasır partisyonları ile AC/DC dünyaca ünlü bir hard rock grubu olmayı başardı. 1980 yılında ölen vokalistleri Bon Scott’ın anısına çıkardıkları “Black In Black” isimli albüm ile tüm zamanların en iyi rock klasiklerine imza attılar.

Grubun fanatikleri arasında “Powerage” albümünün her zaman farklı bir yeri vardır..

AC/DC en büyük çıkışını malesef MTV kuşağıyla yakaladı. MTV’nin ünlü karakterleri Beavis & Bathead’in üzerinde her zaman birer adet Metallica ve AC/DC t-shirt’ü bulunurdu.

[Ekleme (Ziyaretçimiz Sawash) : AC / DC henüz çömezken kötü bir vokaliste sahipti.Birgün Avusturalya'da çaldıkları barda onları dinleyen Bon, program sonunda şöyle der:"Bu kadar iyi bir grupken nasıl böyle berbat bir vokaliniz olabilir?" Gruptan aldığı cevap ise şöyledir:"Çok biliyorsan gel sen söyle."İş inatlaşmaya binince Bon bu teklifi denemek ister ve ilerleyen günlerde stüdyoda bir prova yaparlar ve hepsi Bon'un sesine hasta olur.Grubun vokali artık bellidir.İşin kader kısmına gelince ise; Bon aslında bir dönem amatör bir grupta davul çalmıştır ve bir konserde 1980'den beri AC / DC vokali olan Brian'ın vokal yaptığı başka bir grubun alt grubunda sahne almıştır.(Tabi ki bu sırada AC / DC kurulmamıştır bile)O konserde Brian'ın vokalinden çok etkilenir ve AC / DC ile yaptığı provada Brian'dan ilham alarak onun tarzı ile söyler.Öldükten sonra ise yerine ilham aldığı Brian geçer.]

Mesajı son düzenleyen CradLe ( 02-11-06 - 19:57 )
 
Eski 30-10-06, 22:52 #119
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen dullson Mesajı Göster
Bu lafının üstüne önceden belirtmeye gerek görmediğim bi noktayı eklemek isterim.
Bu Fan cluba üye olmak istememin amacı kendime uygun gördüğümdendir
Biz leecher değiliz Metali rep için sömürme aracı olarak görmeyiz, o başlıkta rep olmasaydı da benim adım bu listede olurdu, alırsanız da rep mep istemiyorum, benim için metal 3-5 tık la ölçülcek bişey değildir...
@caglar
bu Lafları direk senin demek istediğine söylenmiş olarak düşünme; bi yere kadar haklısın
Ama benim isteğimden sonra böyle bir mesajın gelmiş olması beni rahatsız etti ve bu cevabı yazma gereği hissettim...
yok dostum sözleirm sana deil. rep almak amacıyla heryere üye olanlara benim dediğim. senin mesajından sonra yazmam sadece tesadüf. eğer bir fan cluba üye oluyorsanız o clubta yazılmamış olan etik kurallarına uymalısınız. bu etik kurallarından bir taneaside imzaya üye olduğunuz clubın lnkini koymaktır. bu her üye için geçerlidir. ama link koyamam diyorsanız oda club kurucusunun bileceği bir iştir bence bir topluluğa üye oluyorsanız oranın kurallarına uymak gerekir. TABİ BENCE ........ bundan sonra gelecek arkadaslar buna biraz daha dikkat ederlerse memnun olurum. bir iş yapıyosak tam yapalım.
 
Eski 30-10-06, 22:57 #120
caglar123456789 caglar123456789 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Cvp: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
REALM

Ülke : Amerika
Tür : Power/Thrash
Firma : Ada Müzik
Resmi Sitesi: http://www.realm.name
Elemanlar :
Vokal: Mark Antoni
Gitar: Paul Leganowski
Gitar: Takis Kinis
Bass: Steve Post
Bateri: Mike Olson


Albümler

1988 - Endless War
1990 - Suiciety


Grup Hakkında

Realm, 1985 yazında Amerika'nın Milwaukee şehrinde kuruldu. 1985'te çıkardıkları "Perceptive Incentive" ile 1986 tarihli "Final Solution" demoları sayesinde, underground metal dinleyicisi arasında oldukça isim yaptılar ve demoları binlerce sattı. 1988 yılında Roadrunner Records ile anlaşma imzaladılar ve hemen ardından ilk albümleri olan "Endless War"ı piyasaya sürdüler.

1990'a gelindiğinde, merakla beklenen 2. albümleri "Suiciety" yi yayınladılar. Albüm, grubu daha Progressive bir yöne itmişti; ancak yine de "Knee Deep in Blood" gibi eski günlere göndermeler yapan şarkılar vardı. Roadrunner ile olan 2 albümlük anlaşmalarının bitmesinin ardından yeni bir firma için arayışlara başladılar ve bu sırada King Crimson'dan "One More Red Nightmare" şarkısını coverladılar.

Diğer albümü yazmak ve kaydetmek için çalışmalara başlamışlardı fakat yapılan çalışmalar yayınlanmadı ve grup 1992 yılında dağıldı. Arkalarında onlardan kısmen etkilenmiş gruplar ve çıkarmış oldukları materyallere karşı süregelen ilgiyi bıraktılar; ama grup elemanları şu zamanlarda yarıda bıraktıkları bestelerini tamamlayıp kaydederek piyasaya sürme seçeneği üzerinde duruyorlar.
 
 

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 20:39
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame