bynogame

bynogame


Bilgi

 
 
Konu Araçları
Eski 12-12-06, 20:30 #261
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen SkX Mesajı Göster
evt görmemişim ve sanırım hepsi verilmiş
olsun önemli olan paylaşımdır çok tşk ederim yinede !!!...
 
Eski 13-12-06, 09:50 #262
crazy_boy crazy_boy çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Benİde Eklersen Sevİnİrİm Şİmdİden TŞk Ederİm.
 
Eski 13-12-06, 14:54 #263
John5 John5 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
benide ekLE pLs
 
Eski 14-12-06, 01:06 #264
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen veysel_2007 Mesajı Göster
Benİde Eklersen Sevİnİrİm Şİmdİden TŞk Ederİm.
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen DaveLombardo Mesajı Göster
benide ekLE pLs
HoşGeldiniz
 
Eski 16-12-06, 10:51 #265
SkX SkX çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
>>>1349<<<Ülke : Norveç
Tür : Black
Firma : Candlelight Records
Resmi Sitesi: http://www.legion1349.com
Elemanlar :
Ravn : Vokal
Idar Burheim [Archaon] : Gitar
André Kvebek [Tjalve] : Gitar
Tor Risdal Stavenes [Seidermann]: Bas Gitar
Kjetil Haraldstad [Frost] : Bateri

Grup Hakkında

1349 Grubu 1997 yılında Alvheim grubunun külleri üzerine kuruldu. O zaman ki kadrosu Ravn (vokal & bateri) , Tjalve (gitar) & Seidemann (Bas gitar) ve Balfori (gitar). Grup 98 yılında ilk demolarını kayıt ettiler. 99 yılında "Chaos Preferred" adında bir EP yayınlayan 1349 bir ikinci başka gitariste ihtiyaçları olduğunu gördü ve gruba yüksek bir gitar tekniğine
sahip Archaon dahil edildi.

2000 yılının başında 1349 grubu yeni bir promo albüm yayınlama kararı aldı. Ravn, Satyricon grubunun ünlü Bateristi Frost'a bu kayıtlarda çalması için teklifte bulununca grubun müzik gücü baterinin teknikleşmesi ve hızlılaşması ile bir kat daha arttı. Frost yapılan şarkılar ve yazılan sözler karşısında inanılmaz etkilendi ve Satyricon'dan ayrılıp 1349 grubunun devamlı üyesi haline geldi. Grup daha sonra Holycaust Records ile bir anlaşma imzaladı.

2001 yılı başlarında "Libertion" albümü için yeteri miktarda şarkıları birikmişti. Kayıtlar Gordon Stüdyolarında yapıldı ve Strype Audio firmasında miksajı yapıldı. "Liberation" klasik bir black metal müziği görüntüsü içinde idi ama tek farkı çok hızlı ve seri kullanılan enstrümanlar idi. 1349 grubu daha sonra pek çok konser ve festivale katıldı. Ardından Gorgoroth ile birlikte bir turneye çıktılar.Bu iki grup
beraber sahneye çıkmaktan büyük keyif alıyorlardı beraber 2001 yılında Hole In The Sky festivali ve 2002 yılında Oslo'da Inferno Festivalinde sahne aldılar.

1349 grubu Holycaust Records ile olan sözleşmesini feshedip Candlelight Records ile bir anlaşma yaptı ve "Liberation albümü 7 Nisan 2003 tarihinde piyasaya sürüldü. 2003 yılı 1349 için harika geçmişti. Pek çok dergi tarafından en çok gelecek vaat eden grup seçilmişlerdi.

Haklarında çok güzel kritikler yapılıyor pek çok festivale davet ediliyordu. Aynı sene içinde Almanya'da "With Full Force" festivalinde Zyklon, My Dying Bride ve Moonspell ile birlikte sahne aldılar. Sene sonlarına doğru Aeturnus grubu ile birlikte bir Avrupa turnesine çıktılar.

Grubun yeni albümü "Beyond The Acocalypse" Avrupa'da Nisan 2004 ayında Candlelight etiketi ile piyasaya sürüldü.Albüm Nyhagen stüdyolarında kayıt edilmiş ve Strype Audio firması tarafından miksajı yapılmıştı.

Diskografi

1999 - Chaos Preferred
2001 - 1349
2003 - Liberation
2004 - Beyond The Apocalypse
2005 - Hellfire

>>>Judas Priest<<<Ülke : İngiltere
Tür : Heavy
Firma : SPV
Resmi Sitesi: http://www.judaspriest.com
Elemanlar :
Gitar: K.K. Downing
Vokal: Rob Halford
Bas Gitar: Ian Hill
Gitar: Glenn Tipton
Bateri: Scott Travis

Grup Hakkında

Judas Priest 70’li yılların en etkili heavy metal gruplarından biri olarak müzik dünyasına damgasını vurdu.. Deri ve zincir akımının öncülerinden olan grup, Black Sabbath’ın gothic doom’u ile Led Zeppelin’in rifflerini ve hızını harmanlayıp iki lead gitar ekleyerek bir yerde speed ve death metalin temelini hazırladı..

Grup; 1970’te Birmingham’da gitarist K.K. Downing, ve bas gitarist Ian Hill tarafından kuruldu. Daha sonra Alan Atkins ve baterist John Ellis’in katılımıyla grup 1971’de ilk konserini verdi.. Atkins’in önceki grubunun adı da Judas Priest’ti ve grup bu ismi kullanmaya karar verdi.. 1971 boyunca birçok yerde çaldılar. Ellis, yerini Alan Moore’a bırakırken, Moore da yıl sonunda yerini Chris Campbell’a bırakıyordu. Yıl boyunca süren İngiltere turu sonrası Atkins ve Campbell gruptan ayrıldılar ve yerlerine vokalist Rob Halford ve baterist John Hinch katıldı.. Almanya ve Hollanda gibi ülkeleri de kapsayan turuna devam eden grup 1974’te İngiliz müzik şirketi Gull’dan bir sözleşme teklifi aldı.. Çıkış albümleri olan “Rocka Rolla”yı kaydetmeden önce kadrolarına gitarist Glenn Tipton’u eklediler. Albüm Eylül 1974’te piyasaya çıktı fakat kimsenin dikkatini çekemedi. Ertesi sene Reading Festival’de oldukça iyi bir performans sergilerlerken Hinch gruptan ayrıldı ve tekrar Alan Moore gruba geri döndü..

Aynı senenin sonunda “Sad Wings of Destiny”i çıkaran ve pozitif tepkiler alan grup, satışların kötü olması nedeniyle finansal krize girmek üzereydi.. Tam bu anda imdatlarına CBS Records yetişti ve grubu kendi bünyesine kattı.. 1977’de çıkardıkları “Sin After Sin” albümü CBS için çıkardıkları ilk albümdü.. Bu albüm de olumlu tepkiler alırken grup, bateride Les Binks’le ilk Amerika turneleri için yolculuğa çıktı.. 1978’de İngiltere’ye geri döndüklerinde kendilerine uluslar arası metal camiasında güç kazandıran “Stained Class” albümünü çıkardılar. “Stained Class” nwobhm hareketini başlatan albüm oldu.. Judas Priest’in deri ve zincirlerle bezenmiş imajıyla; sert ve akıcı müziğinden etkilenen diğer gruplar müziklerini daha sert, daha hızlı ve daha yüksek yapmaya başladılar. “Hell Bent for Leather” albümünün piyasaya çıkışının ardından grup, 1979’da bir canlı albüm olan “Unleashed in the East”i Japonya’da kaydetti ve bu albüm aynı zamanda gruba Amerika’da kazandırdığı ilk platin plak oldu.. 1979’da Les Binks grubu terk etti ve yerine baterist Dave Holland geldi. Sıradaki albüm ise 1980 tarihli “British Steel”di ve albüm İngiliz listelerine üç numaradan girdi.. “Breaking the Law” ve “Living After Midnight” gibi parçalarla grup ikinci platin plak ödülünü kazandı..

80’lerin başında Judas Priest yaptığı parçalar ve sahne performansları nedeniyle dünyadaki en iyi konser gruplarından biri oldu.. 1982’de çıkardıkları “Screaming for Vengeance” albümü bir milyonun üzerinde kopya satarak grubun şöhretini zirveye taşıdı.. İki sene sonra çıkan, “Defenders of the Faith” neredeyse bir önceki albüm kadar başarılıydı fakat grubun metal anlayışında değişiklikler gözleniyordu.. Grup müziğinde vites yükseltmiş ve 1986 yılında çıkardığı “Turbo” albümüyle mevcut müziğinin dışında eşsiz bir ritim yakalamıştı. 1987 yılında çıkardıkları “Priest…Live!” albümü “Stained Class”tan bu yana çıkardıkları tek canlı albümdü ve beklenen ilgiyi göremedi.. “Ram It Down” albümü 1998’de çıkarken gruba da altın bir yıl yaşatıyordu. Albümün ardından Dave Holland gruptan ayrıldı ve speed metal nedir sorusuna en iyi cevap olan 1990 tarihli “Painkiller” albümü için yerine Scott Travis katıldı..

“Painkiller”, “Ram It Down” gibi grubun hayranlarını tatmin etmese de hala konserlerin en aranan grubuydular.. 90’ların başında Rob Halford kendi grubu Fight’ı kurdu ve kısa bir süre sonra gruptan ayrıldı.. Bu ayrılığın takipçisi olarak Glenn Tipton da solo albüm çalışması için 1996’da ayrılırken grup genç bir vokalist olan Tim “Ripper” Owens’ı kadrosuna alıyordu. Ertesi seneyi “Jugulator” albümünün kaydı için harcayan grup bu albümle köklerine dönüyordu.. Albüm 1977’nin sonlarında en iyi albümler listesinde 82 numaradaydı.. Halford kendi grubu Fight’a olan ilginin azalması üzerine grubu dağıtarak, Trent Reznor’la beraber “Two” adında yeni bir projeye başladı. Bu arada Judas Priest’in kalan elemanları ise “98 Live Meltdown” albümünü vokalde Ripper’la beraber kaydettiler.. Yine bu zamanlarda Ripper’ın , “nasıl taptığım grubun solisti oldum” konulu bir hikayesi film oluyordu. Judas Priest elemanlarının da bu film içinde olması gerekirken, prodüksiyon icabı dışarıda kaldılar fakat meydana çıkan “Rock Star” filmi grubun büyük takdirini kazandı.. Halford sadece bir single albümün ardından “Two”yu da dağıttı ve köklerine yani Judas Priest’e geri döndü..[ E abi peki Ripper’a noldu? derseniz 2003’e kadar grupta sonrası Iced Earth oldu derim (normanbates) ]..

2001 senesinde Priest, yeni albümü “Demolition”u çıkardı ve tekrar Columbia’nın gözdeleri arasına girdi. 2003 senesinde ise Halford’lu Priest, Metalogy adında bir Boxset çıkardı.. Ripper, Halford’a olan büyük saygısı ve sevgisi nedeniyle hiç dargınlık yaşamadan sessiz sakin gruptan ayrıldı..

Diskografi

1974 - Rocka Rolla
1976 - Sad Wings Of Destiny
1977 - Sin After Sin
1978 - Stained Class
1979 - Hell Bent For Leather
1979 - Unleashed In The East
1980 - British Steel
1981 - Point Of Entry
1982 - Screaming For Vengeance
1984 - Defenders Of The Faith
1986 - Turbo
1987 - Priest... Live
1988 - Ram It Down
1990 - Painkiller
1993 - Metal Works '73.'93
1997 - Jugulator
1998 - '98 Live Meltdown
2001 - Demolition
2003 - Live In London
2005 - Angel Of Retribution
2005 - Rising In the East

>>>Dark Moor<<<Ülke : İspanya
Tür : Power
Firma : Arise Records
Resmi Sitesi: http://www.dark-moor.com
Elemanlar :
Enrik Garcia - Gitar
Alfred Romero - Vokal
Andy C. - Bateri/Klavye
Daniel Férnandez - Bass

Grup Hakkında

Grup, 1994 yılında İspanya’nın Madrid kentinde kuruldu.Ancak ilk albümlerini kurulduktan 5 yıl sonra, 1999 yılında Arise Records etiketiyle çıkardılar.“Shadowland” ismini taşıyan bu albüm İspanya metal piyasasından çok olumlu tepkiler aldı.Bu ilk albümleriyle ilgileri üstüne çeken grup daha sonra Demons & Wizards’a İspanya turneleri boyunca eşlik ederek, ikinci albümleri öncesi kendilerini daha büyük kitlelere tanıtma fırsatını başarıyla değerlendirdi.

Dark Moor 2000 yılının ağustos ayında İtalyan New Sin stüdyolarında yapımcılığını Luigi Stefanini ‘nin üstlendiği ikinci albümleri “The Hall Of Olden Dreams”i kaydetti.Bu albümle İspanya dışında da başarı yakalayan grup ismini dünyanın diğer yerlerinde de duyurmuş oldu.İkinci albümlerinin getirdiği başarıyla birlikte Vina Rock ve Mijas Rock gibi büyük çaplı festivallerde boy gösteren grup ayrıca Helloween grubuna tribute albümü olan “The Keepers of Jericho” albümüne “Halloween” şarkısını coverlayarak dahil oldu.2001 yılının haziran ayında sadece ispanya için sınırlı sayıda basılan “The Fall Of Melnibone” isimli E.P. yi piyasaya sürdüler.

Kasım 2001 de üçüncü albümleri olan “The Gates of Oblivion” u kaydeden grup albümün asya dağıtımı için J.V.C ile anlaştı.Albümün ardından grup Rock Machine, Vina Rock ve Nit de Reis gibi büyük çaplı festivallerde başarılı şekilde boy gösterdi.2003 yılının ağustos ayında grup 4 tane akustik şarkı barındıran “Between Light And Darkness” isimli E.P. yi kaydetti.Ne yazıkki grubun müzikal tarzındaki değişim ile hemfikir olmayan grubun üç elemanı Elisa C. Martin, Albert Marato ve Jorge Saez gruptan ayrıldı.

Enric ile Anan hiç vakit kaybetmeden yeni eleman arayışına giriştiler.Bir süre sonra Jose Garrido gitarlarda, Andy C. bateride, ve vokallerde Alfred Romero olmak üzere grubun yeni kadrosu tamamlandı.Yeni elemanları ile 2003 yılının ağustosunda yeni albümleri “Dark Moor”un kayıtlarına başlayan grup 1 ay sonra kayıtları tamamladı.2005 yılının nisan ayında grup son albümleri “Beyond The Sea” nin kayıtlarını tamamlayıp piyasaya sürdü.

Diskografi

1999 - Shadowland
2000 - The Hall Of The Olden Dreams
2001 - The Fall Of Melnibone [EP]
2002 - The Gates Of Oblivion
2003 - Between Light And Darkness [EP]
2003 - Dark Moor
2005 - Beyond The Sea

>>>Atreyu<<<Ülke : A.B.D.
Tür : Metalcore
Firma : Victory Records
Resmi Sitesi: http://www.atreyurock.com
Elemanlar :

Dan Jacobs – Gitar
Travis Miguel – Gitar
Marc McKnight – Bass Gitar
Brandon Saller – Davul, geri vokal
Alex Varkatzas – Vokal

Grup Hakkında

Atreyu Orange County, California' da kurulmuş bir metalcore grubudur. İlk olarak "Retribution" ismi ile kurulan grup daha sonra adını The Neverending Story karakterlerinden biri olan Atreyu' ismi ile değiştirdi.

Grup Victory Records ile çalışmaya başlamadan önce iki bağımsız EP yayınlamış ve yapılan anlaşmadan sonra Suicide Notes and Butterfly Kisses (2002) isimli ilk albümlerini çıkardılar. Bu albümden "Ain't Love Grand" ve "Lip Gloss and Black" isimli iki single çıkardılar ve ikincisi özellikle canlı şovların vazgeçilmez parçalarından biri oldu. 29 Haziran 2004' te çıkardıkları The Curse isimli albümleri listelerde 32. sıraya kadar yükseldi. Albümden "Right Side of the Bed" ve "The Crimson" isimli iki single çıkardılar.

Grubun son albümü A Death-Grip on Yesterday 28 Mart 2006 tarihinde piyasaya çıktı. Önceki albümlere göre biraz daha farklı bir görünümde olan bu albümde Varkatzas sert şarkı sözleri üzerine daha melodik vokaller seslendirmektedir. 2006 yılı içersinde de bu albümden A Death-Grip on Yesterday, "Ex's and Oh's" isimli bir single' ları çıktı.

Bütün albümlerinin tanıtımı için pek çok turnede çalmışlardı. Warped Tour' un 2005 yılı etkinliklerinde performanslarını sergilemişlerdi. 2006 Ozzfest' te Unearth, Bleeding Through ve Norma Jean ile ikinci sahnede konser verdiler.

Diskografi

Visions - 1998
Fractures in the Facade of Your Porcelain Beauty - 2001
Suicide Notes and Butterfly Kisses - 2002
The Curse - 2004
A Death-Grip on Yesterday - 2006

>>>Manowar<<<Ülke : Amerika
Tür : Heavy
Firma : SPV
Resmi Sitesi: http://www.manowar.com
Elemanlar :
Eric Adams : Vokal
Joey DeMaio : Bas Gitar
Karl Logan : Gitar
Scott Columbus : Bateri

Grup Hakkında

İlk başlarda Joey DeMaio Black Sabbath grubunun bass ve elektronik teknisyeni olarak müzik hayatına atıldı. Bu arada B.Sabbath Newcastle konseri sırasında Manowar grubunun gitaristi Ross The Boss'u gruplarına dahil etti. Bir süre sonra Ross The Boss ve Joey DeMaio birlikte Manowar fikrini ortaya attılar. Ne kadar güzel bir karar bu arada Black Sabbath'ın ne kadar kaliteli bir grup oldugunu bünyelerinden çıkan adamların Manowar gibi bir grup kurmalarından bir kez daha belli oldu Gruba Eric Adams ve baterida Donny Hamzik katıldı. Böylece kadrosunu kuran Manowar stüdyoya kapanıp ilk albümler "Battle Hymns" için çalışmalara başladılar.Bu efsanevi albümün içinde Dark Avenger gibi bir şarkı çıkardılar ünlü yazar ve şair Orson Wells'e ait olan sözler üzerine Heavy-Metal dünyasının en klasik şarkılarından birisini ortaya
çıkarttılar...

Bu arada aklıma gelmişken Manowar için yapılan Tribute içinde Brezilyalı bir grup olan Dark Avenger Manowar'ın kendilerine isim olarak aldıkları Dark Avenger şarkısını söylemişler http://www.darkavenger.com.br sitesinden bu muhteşem coveri download edip dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim elemanda muhteşem bir vokal var.

Heavy-Metal dünyasına bomba gibi giriş yapan Manowar çalıştıkları firmayi değiştirip daha iyi şartlarda bir albüm çıkartma niyetindeydiler. Nitekim 2.ci albümleri " Into Glory Ride " ile inanılmaz bir tepki aldılar, müziklerinde gözle görülür bir iyileşme olmuştu. Bunun en önemli etkeni gruba aldıkları baterist Scott Columbus'un muhteşem bateri tekniği ve kullandığı çelik bateri seti olmuştur. Bu albümde çıkan Gates Of Valhalla şarkısında kullandıkları viking mitolojik ögeleri yüzünden albümün kelimenin tam anlamıyla iskandinavyada peynir ekmek gibi satmasına neden olmuş ve iskandinav grupların kendi mitolojik ögelerini müziklerinde kullanmasına yol açmıştır

Grup 6 gün içinde kayıt ettiği 3.cü albümleri "Hail To England" bu sefer direkt İngiltere piyasasında patladı ve grup hemen hemen İngiltere'nin her şehrini dahil eden uzun bir turneye çıktılar . Seyircileri Kill With Power Die Die diye bağırtan grup (Kill With Power hakikaten inanılmaz gaz bir şarkıdır) hemen ardından "Sign Of The Hammer" albümlerini piyasaya çıkaran grup bu albüm ile Guiness Rekorlar
kitabına girmeye hak kazandı. Neden mi ? Dünyanın en yüksek sesli grubu seçildilerde ondan ... Londra konserlerinde 180.000 wattlık bir müzik sistemi kurup konser vermelerinden dolayı bu rekoru kırmışlardı..

Sign Of The Hammer kasırgasından sonra grup ülkemizide feci şekilde sallayan efsanevi "Fighting The World" albümünü çıkarıp Avrupa'da fırtına gibi estiler .Sıradaki albümleri "Kings Of Metal" 1988 yılında piyasaya sürüldü.Kings of metal,Wheels of fire şarkılarındaki sert ve hırçın müziğin yanında Heart Of Steel şarkısında " kalk ve savaş , kalbinle yaşa,her zaman bir şans daha vardır, ölmekten korkmuyorum " sözleri ile ortaya çıkan müthis epik şarkının yanında 100 kişilik Canoldir korosu ile Birmingham'daki St. Pauls's katedralinde söyleyip kayıt ettikleri The Crown And The Ring (Lament Of The Kings) şarkısındaki o muhteşem koro ve yine iskandinav mitolojisinin esintilerini taşıyan ritmleri ile
milyonları peşinden sürüklediler.

Grubun fanatikleri Manowar'ın yeni albümlerini dinlemek için 4 sene beklemek zorunda kaldılar.Grup New York'ta kendileri için bir stüdyo
kurdu.Grubun 7.ci albümü "Truimph And Stell" 70 dakikalık bir müzik şöleni idi. Homeros'un "ilyada" eserinden esinlenerek yaptıkları 28 dakikalık "Achilles: Agony And Ecstasy In Eight Parts" şarkısı 8 bölümden oluşan ve Achilles'in hayatını savaşlarını anlatan muhteşem bir tarihsel içerikli müzik şöleni idi. Grubun bu seferki hedefi Yunanistan idi ve bunuda başardılar.Albüm konseptine uygun olarak Turnelerine 15.000 kişinin katıldığı Atina konseri ile başlayıp 200.000 wattlık müzik sistemi ile yeni dünya rekorunu kırdılar .Bizde burada kendi kendimize hayıflandık.

Grup konserlerine devam etti ve Hannover Almanya'da yeni dünya yüksek ses rekorunu kırdılar. 130 desibele ulaşan ses düzeni nasıldı dersiniz ? 10 tonluk 12 metre yüksekliğinde ve 7 metre genişliğinde anfiler ve kolonlar ... 2 ses teknisyeni 1 hafta içinde bu düzeneği kurdular.
Grubun bir başka özelliği o sırada Amerika ve Rusya'nın politik ilişkilerinin çok kötü olmasına karşın Rusya'da sahneye çıkmaları idi. Grup
Beatles ve Michael Jackson'dan sonra dünyada en çok konser verilmesi için talepte bulunulan grup seçilmişti .

2 yıl sonra grup 1996 yılında "Louder Than Hell" albümünü çıkardılar. Grubun beyni Joey bir röportajında aynen şunu söylemiştir " Biz mükemmeliyetçiyiz ... İyi şarkılar ağaçtan yetişmez ve iyi sanat şahaserleri zamana bağlı ortaya çıkmazlar. Ne zaman esinlenirsek o zaman yaratırız . Ve ne zaman yaratırsak en büyük amacımız o şarkıyı stüdyoda yapabileceğimiz en iyi performans ile kayıda dökmektir. Bizim yaşamsal enerjimiz grubun karakteristik özelliğidir . Hissederiz yaratırız ve çalarız ... "

Bundan sonra grup dünya turnesine çıkıp 1997 yılında "Hell On Wheels Live" adlı konser albümlerini yayınladıktan sonra uzun bir süre sessizliğe karıştılar . Ta ki 2002 senesinde çıkardıkları "Warriors Of The World" albümü çıkana kadar...Bu seferki hedefleri Amerikan iç savaşı ve kahramanlıkları idi. Grup 2002 yılı sonunda "The Dawn Of Battle" adlı bir MCD çıkardıktan sonra müziğe ara verdi. Son haberlere göre 2005 yılı başında bir albüm çıkarmayı planlıyorlarmış.

Son söz olarak Manowar her zaman için Heavy-Metal tarihinde adı en üste yazılacak gruptur . İskandinav, Yunan, Kızılderili, Kelt efsanelerinden yaptıkları sanat şahaserlerinin yanında ortaçağ, şövalye ve krallarının kahramanlıklarını, gözlerini kapatıp ölüme giden, gururlarını kılıçları ile yaşayan kahramanlar ancak Manowar'ın yaptığı şarkılarda anlatılabilirdi.Bu yazıyı yazarken arka planda durmadan "The Warriors Prayer" çalıyor ve her tekrarında torununa gerçek bir hikayeyi anlatan büyükbabayı dinlerken tüylerim diken diken oluyor. Ve şarkının sonunda torunu büyük babasına "peki kimdi bu 4 adam, kimlerdi bunlar" sorusuna dedesinin verdiği yanıt Manowar'ı özetliyor "ONLAR METALİN KRALLARI İDİ " ....

Diskografi

1982 - Battle Hymns
1983 - Into Glory Ride
1984 - Hail To England
1985 - Sign Of The Hammer
1987 - Fighting The World
1988 - Kings Of Metal
1992 - The Triumph Of Steel
1994 - The Hell Of Steel
1996 - Louder Than Hell
1999 - Hell On Stage
1999 - Hell On Wheels
2002 - Warriors Of The World
2003 - Hell On Earth III

>>>Linkin Park<<<Ülke : A.B.D.
Firma : Warner Brothers/machine
Tür : Nu-Metal
Resmi Sitesi: http://www.linkinpark.com
Elemanlar :
Chester Bennington—Vokal
Rob Bourdon—Bateri
Brad Delson—Gitar
Dave "Phoenix" Farrell—Bass Gitar
Joseph Hahn—Turntable
Mike Shinoda—Vokal, Rap, Klavye, Ritim Gitar

Grup Hakkında

Linkin Park, özgün müzikleri ile ünlenmiş, Nu-Metal adı verilen yeni müzik türünün ilk temsilcilerinden olan bir müzik grubudur.

Müziklerinde Rock, Rap ve Electronica gibi birçok farklı müzik türünü başarıyla bir araya getiren Linkin Park’ın temelleri, 1996 yılında gitarist Brad Delson ve Mike Shinoda tarafından Los Angeles (Kaliforniya/ABD)'da atılır. Kariyerlerine Xero adında bir grup kurarak başlayan ikili, zamanla vokalist Mark Wakefield , DJ Joseph Hahn , davulcu Rob Bourdon ve basçı Phoenix Farrell’ın da katılmasıyla kadrosunu güçlendirir. 4 şarkıdan oluşan bir demo çalışması ve Mark Wakefield ’ın gruptan ayrılışın hemen ardından topluluk, isimlerini -ileride ilk albümlerine de ilham verecek olan- Hybrid Theory olarak değiştirir.

Başlarda Los Angeles’ta çeşitli klüplerde boy gösteren topluluk, Phoenix Farrell’ın başka bir toplulukla turneye çıkmak üzere grubu terk etmesinin ardından, vokalist Chester Bennington’ı kadrolarına dahil eder. Bennington’un orijinal vokalleriyle güçlenen topluluk, 1999 yılında 6 şarkılık bir EP çalışmasına imza atar ve telif haklarından doğan çeşitli problemler nedeniyle, kendilerine yeni isim olarak Linkin Park’ı seçer. Phoenix’in sürpriz dönüşüyle birlikte Linkin Park, yepyeni bir demo çalışmasının ardından, kariyerlerinin belki de en önemli adımını atarak Warner müzik şirketiyle anlaşır.

Ekim 2000'de Hybrid Theory adlı ilk albüm çalışmaları piyasaya sürülen Linkin Park, One Step Closer, Crawling , ve In The End gibi hit çalışmalarıyla adını kısa sürede duyurmayı başarır. Temmuz 2002’de ortaya çıkan Reanimation adlı albüm, hala yankıları süren Hybrid Theory'nin remix versiyonlarını içermektedir. 2003 yılının Mart ayında çıkardıkları Meteora adlı albümleri ve burada yer alan Somewhere I Belong, Numb, Easier to Run ve Faint gibi hitleriyle Linkin Park, dünya çapında hayran kitlesini genişletmeyi başarır.

Diskografi

Hybrid Theory Ep - 1999
Hybrid Theory - 2000
Reanimation - 2002
Meteora - 2003
Live In Texas - 2003
Collision Course - 2004
 
Eski 16-12-06, 23:12 #266
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Çok Tşkler Skx 2. Mesajıma Ekledim
 
Eski 17-12-06, 18:33 #267
shaquille oneal shaquille oneal çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
beni de ekleyiver hajı abi..
 
Eski 17-12-06, 19:01 #268
arpa_sekeri arpa_sekeri çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
hocam benide ekleyiverirsen coook sevindirik olurum
 
Eski 17-12-06, 20:44 #269
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen shaquille oneal Mesajı Göster
beni de ekleyiver hajı abi..
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen arpa_sekeri Mesajı Göster
hocam benide ekleyiverirsen coook sevindirik olurum
HoşGeldiniz
 
Eski 18-12-06, 00:11 #270
FatalMetal FatalMetal çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Ohoooo oo.Ekle benide dostum.
 
Eski 18-12-06, 17:41 #271
FatalMetal FatalMetal çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Slayer VİDEO Tıkla ve İzle Bir kaç tane-Youtube


Slayer - Disciple


Slayer - Dittohead


Slayer - South Of Heaven


Slayer - Raining Blood


Slayer - Angel Of Death


Slayer - Bloodline
 
Eski 18-12-06, 18:24 #272
alpereks alpereks çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
benide eklersen sevinirim
bnde paylasım yapiim

MUDVAYNE
Ülkemizde yayını olmayan MTV2’nin (alternatif müziklerin daha sıkça yer aldığı MTV kanalı) tarihinde verdiği ilk ödülü “Dig” adlı meşhur şarkılarıyla kazanmış olan Mudvayne, kısacık kariyerinde büyük yankılar uyandırmış bir grup.
Henüz ikinci albümlerinin ardından tüm dünyada toplam 2 milyonluk albüm satışı elde etmiş olan 4’lüye, makyajları dolayısıyla Slipknot taklidi suçlamaları yöneltilmişti ilk dönemlerde. Fakat açık söylemek gerekirse Mudvayne elemanlarının makyajları, Rock/Metal tarihinde benim tanık olduğum en ekstrem makyaj örnekleriydi. Zira bu görsel yanlarını sahne performanslarıyla birleştirmeleri de grubu farklı kılan unsurlardan biriydi. Slipknot ile de zaten aralarında bir rakiplik değil dostluk durumu var. Bir önceki albümlerinde “executive producer” koltuğunda Slipknot’tan Shawn Crahan oturuyordu mesela.


Demo albümleri “Kill I Oughta”nın başarısından sonra Epic Records’un dikkatini çekmeleri, ardından ilk albümleri “L.D. 50”yi yayınlamaları ve de Metallica, Korn, Limp Bizkit, Deftones, Linkin Park gibi gruplarla turlamaları, grubu tüm dünyaya tanıtmaya yetmişti.
Özellikle ekstrem sahne kostümleri ve makyajları ile ilgi toplayan grup “The End Of All Things To Come” adlı ikinci albümleriyle platinium ödülleri kazanarak ilk büyük başarılarını da elde etmişlerdi.
“Lost And Found” ise grubun üçüncü albümü olma özelliğini taşıyor. Ve artık Mudvayne’in Metal aleminde devler ligine iyice yaklaştığını da gösteriyor. Ozzfest Festivalinde ana sahne grubu olmalarını sağlayan da bu albümdür ayrıca.
Daha önce Evanescene ve Superjoint Ritual grupları ile çalışmış olan Dave Fortman prodüktörlüğünde kaydedilen “Lost And Found”; artık grup elemanlarının makyaj olayından vazgeçmiş olmalarından olsa gerek, bilimkurgudan, uzaydan, yaratıklardan değil de şahsi problemler ve insani mevzulardan bahsediyor.
İlk şarkı “Determined” hayatta hakkınız olan neyse onu ne pahasına olursa olsun almak üzerine yazılmış bir parça. Grubun albümden yayınladığı ilk single “Happy?” ise geçmişten miras kalan yıkıcı anılar hakkında. Benim de şahsen albümdeki favori parçam “Happy?”. Albümde ilk dinleyişte çarpılabilinecek şarkılardan bir diğeri olan ikinci single “Forget To Remember” ise gereğinden fazla fedakârlık yapmak ve bunun yıkıcı sonuçlarına katlanmak hakkında yazılmış bir şarkı. “TV Radio” ve “Rain. Sun. Gone.” ise albümün dikkat çeken diğer güzel şarkıları.
Nu-Metal furyası içinde ilk bakışta türe dahil olan diğer tüm gruplardan ayrılabilecek olan 3-4 gruptan biri olan Mudvayne’in bu albümü, grubun üstün prodüksiyonlu ilk albümü olma özelliği taşıyor.
Vokalist Chad Gray’in öfke ve isyan dolu sesi albümün geneline yayılırken, gitarist Greg Tribbet Mudvayne’e has rifflerle şarkıların ana hatlarını oldukça tempolu bir şekilde ortaya çıkarıyor. Grubun en kendine has elemanı olan bassçı Ryan Martinie ise ilk iki albüme nazaran bu sefer bass partisyonlarında şarkıların ana melodilerine daha sadık kalmış. Belki de grupta müzikal anlamdaki en büyük değişiklik bu yönde.
Sonuç itibariyle Nu-Metal sevmiyorsanız bile Mudvayne’in kendine has müziğine kayıtsız kalmamanız tavsiye edilir. Sert müziğin bu yakalarında da sizi bir yerlerden yakalayacak olan konular ve melodiler işleniyor çünkü!


Blind Guardian
Metal'in ozanları olarak da bilinen Alman grup Blind Guardian 1985 “Lucifer’s Heritage” adı altında kuruldu. Yaptıkları müzik türü speed ve trash metalin melodik tınılarla desteklenmiş bir türü, bu türe "fantasy metal" da deniyor. Şarkıların sözleri ise genelde J.R.R. Tolkien ve Stephen King'in eserlerinden esinlenilerek yazılmış. Grup ilk kurulduğundan beri hiç bir değişikliğe uğramadı;
Hansi Kürsch (vokal ve bass)
Thomen Stauch (davul)
André Olbrich (gitar)
Marcus Siepen (gitar)

İlk albümleri "Battalions of Fear" 1988'de çıktı. Bunu “Follow The Blind” ve “Tales From The Twilight World” izledi. Bu albümler Almanya'da büyük ilgi gördü ve ülke çapında tanınan bir grup oldular. İlk hazırladıkları live albümleri “Tokyo Tales” adı altında piyasaya sürüldü. Bundan sonra gelen "Forgotten Tales"; "Surfin' USA", "Barbara Ann" gibi cover parçaları içeriyordu. Grubun vokali Hansi Kürsch, Iced Earth'ün gitaristi Jon Schaffer'la birleşerek "Demons&Wizards" ı çıkardılar. Müzik dünyasına kısa bir aradan sonra çıkarttıkları "And Then There was Silence" single'ı ile hala yaşadıklarını vurguladıklarından sonra "A Night at the Opera" albümleri ile hayranlarını coşturdular. "A Night at the Opera" dan bir yıl sonra ise "Live" adında bir konser albümü çıkartan grup iki cdye kendileri için yapılmış olan "Blind Guardian Open Air Fest." te çaldıkları şarkıları koydular, bunu bir yıl ara ile ilk dvdleri olan 2 dvdlik "Imaginations Through the Looking Glass" ile devam ettirdiler. Blind Guardian gerekse tarzı gerekse şarkı sözleri ile bizi Orta Dünya'ya götüren en başarılı gruplardan.
 
Eski 18-12-06, 19:32 #273
kingosman kingosman çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
metalci olarak eklenmek isterim
 
Eski 18-12-06, 20:27 #274
иo escape иo escape çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Benide ekler misin ?
 
Eski 19-12-06, 19:52 #275
Gokcaner Gokcaner çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
ßenide eklermisiniz..
 
Eski 19-12-06, 20:09 #276
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen METALCAN Mesajı Göster
Ohoooo oo.Ekle benide dostum.
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen kingosman Mesajı Göster
metalci olarak eklenmek isterim
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen иo escape Mesajı Göster
Benide ekler misin ?
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Gokcaner Mesajı Göster
ßenide eklermisiniz..
HoşGeldiniz

Paylaşımları Olan Arkadaşlara Tşk Ederim!!!...
 
Eski 19-12-06, 20:28 #277
Gokcaner Gokcaner çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
h.b rep dagıtıyormusunuz
 
Eski 19-12-06, 22:24 #278
CradLe CradLe çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Gokcaner Mesajı Göster
h.b rep dagıtıyormusunuz

yanlış yerdesin dostum buraya metale gönül werenler toplanıo rep için gelmeyin boşu boşuna
 
Eski 20-12-06, 14:45 #279
kırmısıbslklıkıs kırmısıbslklıkıs çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
benide eklersen sevinirimmm
bnde sizdenim artık
 
Eski 20-12-06, 16:18 #280
GreenAngel GreenAngel çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: >>>|Metal Fun Club|<<<

bynogame
benide ekle
 
 

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 20:53
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame