Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 08-11-08, 15:27 #6
cbraziz cbraziz çevrimdışı
13 C: Muhasebe Defter Tasdik masrafları ne kadar tutar?


yılbası defter tasdıklerınde belırlenmıs bı ölçü yokdur ayrıca muhasebecın ucretı kendısı belırler noter masrafı yevmıye ve kebır defterı gıbı gıderlerı olur onların ucretlerını temın etmesı lazım ama bıraz ayarı kacırmıs senın muhasebecı
__________________
 
Eski 19-12-08, 14:08 #7
severimhas severimhas çevrimdışı
Varsayılan C: Muhasebe Defter Tasdik masrafları ne kadar tutar?


Arkadaşlar farazi konuşuyosunuz kusura bakma ama nerden biliyosun cirolarını yıl içindeki işçi sirkülasyonunu defter tasdiklerinin kaç sayfa oldugunu yıl içersinde danışmanlık yapıp yapmadığını.ağzı olan konuşuyo diyecem banlanacam biliyorum ama ağzı olan konuşuyo ben görrüm seni defterin incelensin ne eksiklerin oldugunu görürsün bir dam olmayacak fiyata iş yapıyosa emin ol ya çalıyodur yada kafasına göre beyanname veriyodur evet evet buna inan.
sen nerden biliyosun muhasebe nedir yevmiye nedir yasal defterler nedir maaş bordrosu nedir bir işçinin maaşı hesaplanırken kaç noktaya dikkat edilir,amortisman takibi ne kadardır.işyeri kirası ay bazında hesaplanarak ilgili kısmı bu yıla kalanı seneye yansıtılır.sen ne biliyosun ne bence hiçbişey bilmiyosun yazık görcem ben seni bir incelen anlarsın anyayı konyayı
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen badwolf36 Mesajı Göster
Aynı şirketten benim de var hatta senin iki katı işimi yaptırıyorum ayda 150ytl veriyorum...
İster inan ister inanma.
 
Eski 25-12-08, 03:32 #8
ELPrens ELPrens çevrimdışı
Varsayılan C: Muhasebe Defter Tasdik masrafları ne kadar tutar?


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen xegean Mesajı Göster
Muhasebecim defter tasdik parasi adı altında benden 1500 ytl istedi, bu biraz fazla geldi bana..bunun ölçüsü nedir bilen varmı? şirketim ayda ortalama 100 alış 400-500 satış faturası kesen bir şirket. 6 çalışanım var. Bu rakam normal mi acaba? yoksa kazıklanıyormuyum? Birde böyle bir şirket için aylık muhasebecime ne kadar ödemem lazım? aylık verdiğim ücret 900 ytl şuan.
kırmızıyla çizdiğim ölçüler önemli olan. ancak bir üstteki yorumdaki gibi bir kaç kriter daha eklenebilir. Dış ticaret var mı KDV iadesi gibi exstra işler vs. fiyatı arttırabilir.
Ben bu yıl Aylık alış fatura ortalaması 400 adet, 2 ssk işyeri olan toplam 8 işçili bir şirketten defter tasdik ücreti 750YTL alabildim. 2008 de aylık muhasebe aidatı 500Ytl idi. Ancak 2009 için koşullar düzelene kadar 350 Ytl'ye düşmek zorunda kaldım (başka muhasebeciden teklif almış o fiyata!). Burası İzmir merkez. Eğer sen istanbul, ankara veya denizlideysen muhasebe ücretleri konusu farklılık da gösterebilir.

Bana yorumumu sorarsan o muhasebeci tok bir muhasebeci.
Sen daha az Deftere sahip muhasebeciyle çalışmalısın hem sen normal bi ücret ödersin hem de ona çok faydalı olur.
 
Eski 07-01-09, 12:43 #9
Varsayılan C: Muhasebe Defter Tasdik masrafları ne kadar tutar?


muhasebe defterini şirketseniz veya gerçek kişi iseniz bundan sonra yıllık defter tastiğinizi noterden kendiniz yaptırın.şuan fiyatının ne olduğunu net öğrenmek için noterin makbuzunu isteyin noter makbuzunun şirketseniz 100 ytl kırtasiye masrafı var gerçek kişi iseniz 30 ytl kırtasiye masrafı var
budan sonra tastikinizi kendiniz yaptırın kimseye de güvenmeyin,
asal TAYAKSİ kayseri
 
Eski 12-01-10, 14:33 #10
metinfe metinfe çevrimdışı
Varsayılan C: Muhasebe Defter Tasdik masrafları ne kadar tutar?

Konu geçen yılda kalmış gibi görünebilir. Fakat esasen son derece güncel.

Girişimciler olarak mutlaka "doğrudan bize dönük" bir platforma ihtiyacımız var. Bırakınız muhasebeci denen asalakları Ticaret Odası denen yerler dahi birer devlet dairesi durumunda.

Biraz önce muhasebecilere ait (fakat isminde "maliye" geçen) şu yere şu yazıyı gönderdim (sadece link vermiştim fakat katlamnamayıp silmişler. Yazımın tamamı şuydu):

Şu 3. dünya ülkesinde "muhasebe ücreti" belasından kahrolan "küçük girişimciler" bir fikir ve hareket platformu kurabilmişler mi acaba diyerek arama yaparken buraya tesadüf ettim. Sadece şu ve benzeri bir-iki topic´i okuduğumda dahi hayretler içinde kaldım.

Şu 3. dünya tezgahı içinde kahroluşa terkedilmiş sayısız küçük girişimciden sadece biri olarak şunları haykırmayı görev olarak görüyorum:

Bu gibi 3. dünya ülkelerinde devlet ile adına "meslek" denen "hapı yap parayı kap" yapıları arasında -yaratım/üretim´e karşı- sinsi bir ittifak vardır.

Buna göre devlet denen şey, meslek sömürgenlerinin kağıt üzerinden para türtetme hokkabazlıklarından "komisyon" almaktadır. Çünkü devlet denen şeyin o maaşçı asalaklarının maaşlarının ödenebilmesi ve böylelikle de rejimini ayakta tutabilmesi için mutlaka para "türetmesi" gerekmektedir.
Böylelikle, bu gibi 3. dünya ülkelerinde adına "meslek" denen "devlet ek geliri kümesleri"nden gelen paralar devlet desteği altındadır. Bu ise, adına meslek denen fakat aslında zır cahil (ve tabiatıyla güçsüz) bırakılmış bir halk karşısında "oda tarifesi"nden başka hiçbir dayanağı olmamasını izah eder.

Böylelikle, "insan yaratım/üretimi" ile dalga geçercesine varlığını memur sürülerine yaslayan bir 3. dünya devleti, oda/moda tarifelerini alabildiğine azdırmak zorundadır...

Bu 3. dünya ülkesinde mühendislik/mimarlık/muhasebe/hukuk vs sözümona meslek yapılarının oda tarifelerinin yıldan yıla otomatiğe bağlanmışçasına böylesine azdırılmış olmasının altında böylesine iğrenç bir 3. dünya tezgahı bulunmaktadır.
Şu halde "küçük girişimci", kendini "girişimin/üretimin safında değil, devletin safında gören" muhasebe takımına şu soruyu -artık şu 3. dünya ülkesinde dahi- rahatlıkla sorabilmelidir: Ne üretiyorsunuz ki, ne istiyorsunuz?
Mesela, bendeniz bu Allahın belası cehennemde 1997´den bu yana ayakta kalma mücadelesi veren bir küçük girişimiciyim. Geçen bu kadar yıl içinde "kaynağını doğrudan doğruya 3. dünya devletinin teşkil ettiği krizler"in ağır yükünü sırtlandırılacak "eşek" muamelesinden başka birşey görmedim.

"Muhasebe" olarak adlandırılan bu 3. dünya tezgahı, sırtımıza yük üstüne yük bindirmek isteyen asalaklardan sadece bir grubunu teşkil etmiştir.

Sonu gelmez sıkıntılar içinde geçen ayların ruh durumlarına "muhasebe", "para getirmezsen beyannameni vermem" şeklinde iğrenç ve de alçakça tehditler eşlik etmiştir.
Şu halde, bu 3. dünya kepazeliği içinde -tıpkı "ilaç rantiyecisi/ilaç bakkalı" dediğim asalak eczacı takımının tasfiyesinde olduğu gibi- bu asalak muhasebe takımının da bir önce tasfiyesi kaçınılmazdır...

Bu devlet, dünya üstünde ayakta kalabilmesinin IMF´ye değil de, "üretim"e bağlı olduğunu anlayabilecek kadar "insanlaştığı" anda yapacağı ilk işlerden biri de bu olmalıdır.
Evet Ey adına "muhasebeci" denen şahıs!

5 yıldır hiçbir iş yapamadığım halde benden hangi vicdan ve hak ile "para" talep etmektesin?

Ey adına "Muhasebeci" denen şey!

Şu 3. dünya tezgahında/esir kampında fırsat bu fırsat ele geçirdiğin bu kan içme kolaycılığını nereye kadar sürsürebileceğini sanıyorsun?

Ey, adına muhasebesic denen 3. dünya uyanığı!

Üretimin safında olmak yerine devletin safında olmak şeytanlığına sığınıp, küçük girişimciyi "para getirmezsen beyannameni vermem haaaa" tehditlerinde sergilenen küstahlıkları nereye kadar sürdürebileceğini sanıyorsun?

Sadece adına "eczacı" denen ve sol elinden aldığını sağ eline aktaran "ilaç bakkalı" asalakların değil, tamamınızın topyekün şekilde tasfiye edilmesi gerekiyor.

Fakat satırlarımın sonunda şunu da itiraf etmeliyim ki,

Ey, adına muhasebeci denen şeyler,

Size, ecza deposundan sol eline aldığı ilaç üstüne %50 koyup sağ elinden satarak onca yıl para basabilmiş asalak eczacı takımı kadar dahi saygı duymuyorum.

Sizler gibilerinin anlayamadığı (elbette anlamazdan geldiği) husus şu: Meslek denen birşey olacaksa o, "oda tarifesi" ile değil, "saygınlık" ile ayakta kalır. Bu, halktan saygı görmektir. Normal şartlarda halk materyalist aile sürülerinden teşekkül birşey olduğundan onsan saygı/itibar görüyormuş gibi görünebilirsiniz. Fakat ne ruhsuzluaşmış bir halkın dahi kendine ait bir defteri vardır. Ve orada da hesap kabarmaktadır. İşte o hesabın patladığı bir gün gelir ve "gerçeğin ne olduğu" o zaman anlaşılır...

Biliyorum, dünden bugüne, adına "devlet" denen o şeye güveniyorsunuz. Fakat -siz dahi- anlayacaksınız ki, güvence devlet değil, insan´dır. Hayatın bu gibi 3. dünya bataklıklarındaki tezgahlarına güvenerek at oynatanlar hakettiklerini er veya geç mutlaka bulurlar.

Bir küçük girişimci...

Mesajı son düzenleyen metinfe ( 12-01-10 - 14:48 )
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 00:06
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016