Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 11-09-19, 14:45 #1
cenkaycnr cenkaycnr çevrimdışı
Varsayılan Fenerbahçe HDI Sigorta ile imzaladı

Fenerbahçe HDI Sigorta ile imzaladı
03 Eylül Salı 2019 17:01:15
Print Friendly and PDF

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, HDI Sigorta ile gerçekleştirdiği isim ve göğüs sponsorluğu anlaşmasının imza töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde yapıldı.

Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu imza töreninde Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ile Erkek Voleybol Takımı kaptanı Ulaş Kıyak ve başarılı smaçör Salvador Hidalgo Oliva açıklamalarda bulundu.

Burhan Karaçam: HDI Sigorta’nın bu güçlü yol arkadaşlığının artarak devam edeceğini inanıyorum

İlk olarak söz alan Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, “HDI Sigorta, geçen sene çok zor şartlar altında devraldığımız Kulübümüzün yönetiminde mali konularda bize destek veren en önemli kuruşlardan bir tanesi olarak öne çıktı. Tüm tesislerimizin sigortalarını geçen seneki sponsorluk anlaşmamızla HDI Sigorta üstlenmişti. Bu sene de bu kapsamı daha da genişlettik. HDI bu sefer Erkek Voleybol Takımımızın hem isim hem de göğüs sponsoru oldu. HDI Sigorta’nın bu güçlü yol arkadaşlığının artarak devam edeceğine ve çok daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. O yüzden Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun Fener Ol gönüllüsü olduğunu hatırlatan Burhan Karaçam, “Ceyhan beyin geçen seneden bu yana benim de Fenerbahçe’deki deneyimim içinde çok özel bir yeri var, değinmeden geçemeyeceğim. Kendisi, Kulübümüz için son derece önemli olan Fener Ol kampanyamızın gönüllülerinden biri. Yetkili bölge yöneticilerimizden biri olarak Fener Ol kampanyamızın geçen sene aralık ayından bu yana içinde. Çok değerli katkıları oldu.” şeklinde konuştu.

Erkek Voleybol Takımının çift kupalı geçen sezonuna değinen Karaçam, “Erkek Voleybol Takımımız geçen sene çok iyi başlamadığı sezonu gerçekten göğsümüzü kabartarak, gözlerimizi yaşartarak hem yöneticimiz Simla Türker Bayazıt liderliğinde hem de İlker Dinçay’ın yardımcı liderliğinde Fenerbahçemize yakışan şekilde tamamladı. Bu sene daha da büyük başarılara yol alacağımıza gönülden inanıyoruz. Geçen sene Kupa Voley ile lig şampiyonluğunu aldık. Bu sene camiamız için çok sevindirici olan, Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nde hem erkek hem de kadın Voleybol Takımlarımız ülkemizi temsil edecekler.” ifadelerini kullandı.

HDI Sigorta’nın spor destekçisi bir kurum olduğunu sözlerine ekleyen Burhan Karaçam, “İçinden geçtiğimiz bu zor ekonomik koşullarda HDI Sigorta’nın yapmış olduğu bu özverili katkı, spora ne kadar büyük destek verdiğini, sporun ne kadar yanında olduğunu gösteriyor. HDI Sigorta’nın diğer kurumlarımıza, diğer şirketlerimize örnek olmasını gönülden diliyorum. Türk sporunun HDI Sigorta gibi kurumlara ihtiyacı var. Fenerbahçe’nin sadece bir futbol kulübü olmadığı, birçok branşta mücadele verdiği gibi diğer kulüplerimizde de -bu kadar geniş olmasa da- amatör branşlarda çalışmalar var. Bu tür destekler Türkiye’de sporun gelişmesi için önemli. Türk gençlerinin sporun getirdiği kardeşliğe katılabilmeleri için bu kulüplerin desteklerine ihtiyacımız var.” değerlendirmesini yaptı.

Varılan bu iş birliği anlaşmasında Fenerbahçe camiasına sonuna kadar güvendiklerini belirten Karaçam, “Zaten o güven içinde bu göreve geldik. İnanıyoruz ki HDI Sigorta’nın bu katkılarına da Fenerbahçe camiası sessiz kalmayacak. Onlar bir şekilde sahiplenecek ve bu başarının hem Fenerbahçe için hem de HDI Sigorta için kalıcı, katkısı yüksek bir ilişki olmasını sağlayacak. Bu açıdan da örnek olacak. Taraftarlarımızdan bir isteğimiz daha var. Futbola olduğu gibi diğer branşlarımıza da gereken ilgiyi göstermelerini ve takımlarının yanında olmalarını diliyoruz. Bu sene bunun için çok güzel bir fırsat. Yine zor bir dönemden geçeceğiz. Hatta belki de mevcut ekonomik koşulların daha da zorlanması nedeniyle daha da sıkıntılı bir dönem olabilir. Birbirimize kenetleneceğimiz, camiamızın desteğini ve yakın ilgisini her an üzerimizde ve arkamızda hissedeceğimiz bir sezonun daha olmasını diliyoruz.” dedi.

Son olarak taraftarlarımıza çağrıda bulunan Başkan Yardımcısı “Bu sene voleybol maçlarımız Burhan Felek’te oynanıyor. Camiamızın tüm fertlerinin bununla ilgilenmelerini rica ediyorum ve voleybol takımlarımızın başarılarını izlemeye davet ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu: Amatör branşlara destek olmak bizim için keyifli, kulüpler açısından da çok önemli

Daha sonra söz alan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Bundan yaklaşık 1 sene önce yine bu masada otururken sizin bir ricanız bizim de bir sözümüz vardı; ‘Seneye daha iyisini yapalım’ diye. Ekonomik konjonktür müsaade ettiği sürece bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. HDI Sigorta olarak yaklaşık 10 yıldır spor arenasında sadece voleybol değil; basketbol, futbol, hentbol tarafında da varız. Burada olmaya devam ediyoruz. Amatör branşlara destek olmak bizim için çok daha keyifli ve kulüpler açısından da çok önemli böyle bir ekonomik süreçten geçerken. Yönetim kurulumuza, başkanımıza, özellikle şubemizin yöneticisi Simla hanıma çok teşekkür ediyorum çalışmamızın kapsamını genişletme şansı verdiği için. Biz 5 yıldır Fenerbahçe’nin içindeyiz. Burası bizim yuvamız. Sponsorluk bacağında da mutlu olmak esas, sponsoru mutlu etmek lazım. Geçen sene de duygularımı ifade etmiştim. Fenerbahçeli olarak çok mutluyum. Sponsor olarak da mutlu olmam gerekiyordu. Yeni yönetimimiz göreve başladığından beri bu konuda elinden geleni yapıyor. Bu iş birliğimizin genişlemesi de buna denk geldiği için ayrıca mutluyum. Bugüne kadar biz sadece Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sigorta sponsoru gibiydik. Hala o tarafımız devam ediyor. Yani bu paketin dışında biz sigorta sponsoru olarak da devam ediyoruz ama bugün bunu taçlandırıyoruz. Artık voleybol gibi şirin, sevimli bir amatör branş takımına ismimizi koyabiliyoruz. Başkanımın dediği gibi biraz daha seyircimizi toplamamız gereken bir arenaya ismimizi koymamız, bize bu imkanı vermeleri çok keyifli.” dedi.

HDI Sigorta’dan da bahseden Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu, “Almanya’nın üçüncü büyük sigorta grubu, dünyanın 150 ülkesinde faaliyet gösteren Talanx grubunun Türkiye’deki mensubuyuz. Türkiye’deki gelişmeler de bizim açımızdan çarpıcı. Son 1,5 senede 2 tane sigorta şirketini satın aldık. Belki Fenerbahçe uğurlu gelmiş olabilir. Momentum iyi gidiyor. Dört dala gidiyoruz. İnşallah bunun karşılığında Fenerbahçe de tüm branşlarda iyi olacak. Bir sponsor olarak taraftarlığın dışında voleybolda da kupaları bekliyoruz. Şanslıyız, şampiyona sponsor olduk. Erkek Voleybol Takımımız geçen sene Efeler Ligi’nde ve Kupa Voley’de şampiyon oldu. Hatta 24 Ekim’de güzide rakibimizle bir kupa maçına daha çıkacak. İnşallah başarılı oluruz. Biz de elimizden geleni yapacağız. Seyircimizi biraz salona çekmemiz gerekiyor. Bu konuda bize sponsor olarak etkinlikler anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız. Dışarıdan izlediğim kadarıyla kaptanımız çok önemli bir figür. Ağabeyliği ve tecrübesiyle ailenin reisi kıvamında. Çok derleyici ve toparlayıcı bir figür olarak gözüküyor dışarıdan. Geçen sene şampiyonluğa çok büyük katkı yapan Hidalgo da çok önemli bir oyuncu. Tüm oyuncularımız çok değerli. İyi bir ekip olduklarını görüyorum. Bizim HDI Sigorta’nın hikayesi de böyle. Çok iyi bir ekibiz. Aile havamız var. Yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Bir sponsor olarak elimizden ne gelirse yapacağımızın sözünü veriyorum. Bize bu fırsatı verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ardından tekrar söz alan Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, bu başarılarda önemli pay sahibi olan Voleybol takımlarının İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu’na teşekkür etti. Aynı zamanda Abdullah Paşaoğlu’nun belirli yatırımlar için kendilerini ikna ettiğini ifade eden Burhan Karaçam, “Bu başarıların devam etmesini gönülde diliyorum” diye konuştu.

Ardından sorulara geçildi.

-Bu tür sponsorluklara rağmen amatör branşlar kulüpler için halen yük mü?

Burhan Karaçam: “Kulüplerin branşlarla ilgili finansman açıkları kulüpten kulübe farklılık gösteriyor. Fenerbahçe Türkiye’de diğer kulüplerle karşılaştırdığımızda branşlar itibariyle en geniş yelpazeye sahip ve bu branşlara da en büyük yatırımı yapan kulüp. Fenerbahçe’nin gelirleri bu branşların giderlerini karşılayabilir durumda değil. Yıllardır böyle. Bu çok büyük yapısal sorun. Bazı kulüpler zorunlu olarak bu branşları kapatıyor. Biz burada gücümüzü sonuna kadar kullanmaya çalışıyoruz. Bu konuda Başkanımızın kişisel ve çevresinin kendi imkanları ile yaptığı destek çok büyük. Bunun bilinmesi lazım. Bunun altını devamlı çizmek lazım. Onun desteği olmasa Fenerbahçe devam edemezdi. Bu kadar açık. Tartışması yok. Fakat bu bir yere kadar. O noktada da HDI gibi, Fenerbahçe sevdalısı Ceyhan beyin ki bunu sadece Fenerbahçe’ye yapmıyor; diğer kulüplere de yapıyor. Spor olarak bu desteği veriyorlar. Arkasında olmasa bu konunun lokomotifliğini yapmasa bu sonuçlar alınabilir mi? Bilemiyorum. Amatör branşların Ceyhan bey şahsında teşekkür etmesi lazım. Bu desteğe sürekli ihtiyaç var. HDI çok önemli örnek. Diğer kurumlarında gençlerimiz için bu desteği kulüplerimize vermeleri lazım. Aks takdirde bu amatör şubeler zayıflayacak. Tüm kulüpler bu sıkıntıların içerisinde. Arkadaşlarımızın çalışmaları var. Sanıyorum 5-6 hafta içinde açıklanacak. Biz bunları yaşatmaya çalışıyoruz. Bıçak kemiğe dayanmadıkça bundan vazgeçmeyeceğiz” yanıtını verdi.

-Kulüplerin bankalarla yaptığı anlaşmanın detaylar nelerdir? Faiz oranları nedir?

Burhan Karaçam, “Bazı kulüpler anlaşmayı yaptılar. Biz henüz o noktada değiliz. İlk aşamalardayız. Bunlarla ilgili size bilgi verilemez. Bilgi verilememesinin nedeni; sizin özelinizde bir konu değil. Bankalarla kulüpler arasında imzalanmış bir gizlilik sözleşmesi var. Bu sözleşme bu gibi bilgileri kulüpler tarafından verilmesini engelleyen bir sözleşme. Ancak resmi kanallardan herkesle ilgili toplu bir takım bilgiler verilirse, verilebilir. Açıklarlarsa bankalar açıklayabilir. Piyasa koşullarında faizleri makul olarak duyuyoruz. Kesin bir rakam söyleyemiyoruz. Çünkü bize de söylenmiyor” ifadelerini kullandı.

-Sponsorluklardan geri dönüşünü alabildiniz mi? Faydası oldu mu?

Ceyhan Hancıoğlu: Mutlu olmasak burada olmayız. Karşılığını alıyoruz, yeni yönetimle almaya da başladık. Kulübümüzde hakikaten bir vizyon değişikliği var. Bu çok memnuniyet verici. Sponsora bakışta değişti. Olması gerektiği gibi oldu. Daha önce bu konuda ben eleştiri yapıyordum. Artık eleştirecek durum yok. İnşallah ileride imkanlar çerçevesinde daha da çok destek veririz. HDI Sigorta olarak spora ve sporcuya destek veren bir kurumuz. Ana 3 branşta 10 spor kulübüne destek oluyoruz. Sadece HDI Sigorta ile olacak iş değil bu daha çok sponsor lazım. Herkese yetişme şansımız yok. Bütün herkese sponsorluk konusunda çağrı yapıyorum. Başkanımızın yaptıkları inanılmaz. Maneviyatın yanında mali olarak ortaya koyduğu destek müthiş. Bizim ancak çorbada tuzumuz var. Birçok HDI Sigorta’ya ihtiyaç var. Kendime rakip olacağını bile bile davet ediyorum. Çok memnunum. Sponsorlukların markaya katkısı var mı dediğiniz zaman kesinlikle var. Bu projeyle daha fazla katkı alacağız. Hele ki büyük markalarla bir arada iseniz, kesinlikle size dönüşünü kıza zamanda alıyorsunuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı. Burhan Karaçam, üzerinde HDI Sigorta logosunun olduğu Fenerbahçe formasını HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’na takdim etti.

Ardından Başkan Ali Koç, Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt, İlker Dinçay, Mustafa Kemal Danabaş, Esra Nazlı Ercan,HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Voleybol Şubesi İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu ile voleybolcuların da katılımıyla toplu fotoğraf çektirildi.internet haber

__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 13:42
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018