Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 15-02-06, 19:38 #1
kmm_bn kmm_bn çevrimdışı
66 ...:::Görsel ve Yazılı Dua:::...


Merhaba arkadaşlar.Bilmiyorum siz namazınızda dua sıkıntısı çekiyormusunuz.Ben bu sorunu şahsen yaşıyorum.Çok kötü bişey.İnsanın Allah'tan ne isteteyeceğini bilememesi daha doğrusu istediklerinin hangisi söyleyeceğini şaşırması çok acı.Efendimiz insanların en acizi dua etmekten aciz olandır buyurmuş.Bu durumu tersine çevimek için hemen hemen bütün duaları kapsayan bir duayı ezberlemek en iyisi.Onun için tv5 kanalındaki dua klibini yazıya döktüm.Gerçekten çok güzel bir dua.Hem duamızda şahsa değil bütün müslümanlara dua etmiş oluyoruz.Böylece duamızında zekatını vermiş oluyoruz.Aşağıdaki duanın çıktısını alıp ezberlenizi tavsiye ederim.Ondan sonrada paso refah paso mutluluk.
Yarabbi
Kapına geldik, dergahına sığınıyoruz.Ey merhametlilerin en merhametlisi, bizleri bağışla.
Allah'ım Sen buyurdun ki bana dua edin bende duanızı kabul edeyim.
Senin aciz kulların olarak huzuruna geldik ve sana dua ediyoruz.Ey Allah'ım bize hakkı hak olarak göster.Haklı olmayı nasip et.Bize batılı batıl olarak göster.Batıldan uzaklaşmayı nasip et.Bize basiret ve feraset ver.Bizi dünyanın sıkıntısından ve ahiretin azabından koru.

Yarabbi sen ey vahşete kapılanların en cana yakın dostu,yalnızların arkadaşı,ümidi kesilenlerin ümidi,kimsesizlerin yardımcısı,yoksulların varı,zayıfların kuvveti,fakirlerin hazinesi,gariplerin şikayet makamı,büyüklüğünde tek olan,fazlın ve keremin Peygamberin Hz. Muhammed (a.s) ve Ali(ashabı) hürmetine sıkıntılı zamanımızda yardımımıza yetiş.

Allah'ım
Gücümüzü topla,dünyaya karşı zaafımızı gider ve bizlere yardım et.Mağdur ve mazlum Müslümanlara merhamet et.

Allah'ım
Ey Müslümanların velisi.Bizi sana kavuşuncaya dek İslam üzerinde sabit kıl.Ayaklarımızı sıratı müstakimden kaydırma.Katındaki makamı hürmetine Hz. Muhammed (a.s)'ı hakkımızda şefaatçi kıl.

Yarabbi
Sana gereği gibi ibadet etmeyi,şükür etmeyi,hamd etmeyi,tevekkül ve tefekkür etmeyi ve imtihanına sabrı nasip eyle.Bizi yaşattığın müddetçe kötülüklerden kaçma hususunda sebat nasip eyle.Bizden razı olmadıkça bizleri dünyandan çıkarma.Can verme sırasında imanımızı muhafaza buyur..

Ey saygı değer Kabe'nin sahibi,ey her türlü dilek ve cehdin sahibi;Müslümanları nifaktan,amelimizi riyadan koru.Günahlarımız bağışla.Bizlere merhamet eyle.Dualarımız kabul eyle.Şüphesiz sen duaları kabul eden mucipsin.

Yarabbi;Kadrimizi yücelt,göğsümüzü genişlet,işimizi kolaylaştır,bize hayırlı rızk ihsan et.İzzetinin hakkı için, bizleri korku ve hüzün duymayan salih kullarından eylemeni rahmetinle istiyoruz senden.Sen gönüllerdeki dertlere şifa,hidayet ve rahmet vericisin.Bizden mağfiretini esirgeme yarabbi.İstenenin hayırlısını,duaların hayırlısını,amelin hayırlısını,hayatın hayırlısını,ölümün hayırlısını istiyoruz senden.

Ey Allahım ibaderlerimizi kabul buyur.Yüce Allah'ın salat ve selamı Peygamber (a.s)'in ehli beytin ve bütün ashabının üzerine olsun.

Allah'ım; Senin açacağın herhangi bir rahmeti tutacak yoktur.Sen tasayı gideren,kederi açıp ferahlatan ve güç durumdakilerin duasını kabul eden Rab’sin.Ancak senden yardım diliyor ve ancak senden yardım istiyoruz.

Dünya ve ahiretin sahibi Allah'ım;
Dini ve dünyevi bütün işlerimizde intizarı müyesser kıl.Zorlukların üstesinden gelmeyi nasip eyle.Şüphesiz sen her şeye kadirsin.Sen dertlilere deva,hastalara şifa,borçlulara eda nasıp eyle.Bağışlamanı dileriz yarabbi.Dönüş sanadır.Güç ve kuvvet ancak yüce ve büyük Allah iledir.

Yarabbi
Peygamber Efendimiz (a.s) senden neleri istemişse onları istiyor,nelerden sığınmışsa onlardan sığınıyoruz.AMİN.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-06, 20:25 #2
deli_manyak deli_manyak çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ...:::Görsel ve Yazılı Dua:::...


Allah c.c. razı olsun kardes
ellerine ve emegine sağlık
çok güsel çalışma
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-06, 22:59 #3
geonitz geonitz çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ...:::Görsel ve Yazılı Dua:::...


Cok güzel dualar... Allah razı olsun...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-02-06, 18:43 #4
Yavuz ® Yavuz ® çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ...:::Görsel ve Yazılı Dua:::...


kardeş dualar için Allah c.c. razı olsun.birde tv5 in sitesine girdimde çok güzel bi kanala benziyo ama ne yazık ki bizde çıkmıyo...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-06, 00:47 #5
tekkalan78 tekkalan78 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ...:::Görsel ve Yazılı Dua:::...


emeğine sağlık. rabbim hepimizin duasını kabul etsin inşallah
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 18:55
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016