Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 27-07-09, 04:34 #1
candemir2005 candemir2005 çevrimdışı
Varsayılan Ekran kartında son nokta(8gb)!!! PNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafik İşPNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafik İş İstasyonu(çift fx 5800 ekran kartı)FİYATI:Ürünün Fiyatı :12.750,00 USD + KDV(kdv dahil 19.415,70 TL)


Ürün özellikleri

Birçok yazılım üreticisi tarafından onay almış olan nVIDIA Quadro Profesyonel Grafik çözümleri, kullanıcıların çalıştığı yazılımlarda yüksek uyumluluk ve maksimum performans almalarını sağlamaktadır. Quadro Plex en yüksek işlem gücünü, kusursuz kalite ve güveniyle birlikte sunmaktadır.

Bilgisayar Destekli Tasarım / Üretim Yazılımları (CAD / CAM / CAE) :
AutoCAD, Solid Edge, SolidWorks, Altair, ANSYS, Bentley, CATIA, CoCreate, Dassault Systems, Inventor, Leica Geosystems, Pro / ENGINEER, Right Hemisphere ...

Üç Boyutlu Animasyon (DCC) / Video Düzenleme Yazılımları :
3ds Max, Adobe After Effects / Premiere Pro, Houdini, Illustrator, Lightwave, Maya, Softimage XSI ...
Neden Quadro?

Performans: Profesyonel grafik uygulamalarında gerekli olan OpenGL desteği için optimize edilmiş GPU(grafik işlemci) ve özel sürücülerle farklı yazılımlarda daha yüksek performans sunmaktadır.
Yüksek Üretim Kalitesi: Quadro çözümleri, dünyada sadece nVIDIA tarafından üretilir. Bu sayede her zaman için en yüksek üretim kalitesi ile üretilmiş ve standart grafik kartlarına göre hem soğutma performansı hem de arıza oranı açısından çok daha sorunsuz ürünler profesyonel kullanıcılara sunulur.
Test Edilmiş, Uyumlu, Onaylı: Profesyonel uygulamalarla test edilerek optimize edilen Quadro sürücüleri yazılımlarla tam uyumlu olup program geliştiricileri tarafından da onaylanmıştır.
Uzun Kullanım Ömrü: Profesyonel nVIDIA Quadro grafik kartları piyasaya ilk çıkışlarından itibaren 24-36 ay boyunca temin edilebilir. Bu süre zarfında da sürücü desteği ve güncellemelerle desteklenir.
Built for Professionals (Profesyoneller İçin Üretilmiştir): nVIDIA, profesyonel tasarım/üretim programlarına kendini adamıştır. Donanım, yazılım, sistem ve endüstriyel çözümlere sürekli yatırım yapmaktadır.

Profesyonel Kullanıcılar Quadro Çözümleri Kullanır !
Profesyonel kullanıcıların bildiği gibi oyunlar için tasarlanmış standart grafik kartları ile profesyonel uygulamalarda maksimum verimli çalışmak mümkün değildir. Profesyonel iş istasyonları bu işlere özel sürücü ve firmware'e sahip profesyonel ekran kartları ile kurulur. Siz de diğer bileşenleri için yüksek paralar harcadığınız sisteminizin CAD, DCC gibi üç boyutlu modelleme ve tasarım uygulamalarında düşük performans göstermesini istemiyorsanız çalışma alanınıza yönelik bir nVIDIA Quadro serisi grafik kartı alarak profesyonel yazılımların getirdiği tüm özellikleri yüksek performans ile kullanın.

Built for Professionals (BFP) Programı Nedir?
BFP; profesyonel kullanıcılara özel tasarlanan nVIDIA Quadro ekran kartlarının, AutoCAD, 3d Studio Max, Adobe CS4(Photoshop, After Effects ve Premiere Pro) gibi profesyonel tasarım/üretim yazılımlarında daha yüksek performans ve gelişmiş özellikler sunmasını amaçlayan bir programdır. Adobe Creative Suite 4'te yeni nesil nVIDIA'nın GPU hızlandırma özelliği desteklenmektedir. Ayrıca nVIDIA'nın Autodesk ile beraber geliştirdiği özel sürücüler sayesinde AutoCAD, 3D Studio Max uygulamalarında performans ve modelleme kalitesi daha da artmaktadır.

Autodesk Yazılımlarına Destek : Özel Sürücüler İle Daha Verimli Çalışma
NVIDIA ve AutoDesk'in ortak çalışması ile geliştirilen "MAXtreme" ve "AutoCAD Performance" sürücüleri sayesinde, 3ds Max ve AutoCAD programlarında Quadro ekran kartları ile daha yüksek performans alınmakta ve gerçek zamanlı işlemlerde standart grafik kartları ile kullanılamayan pek çok gelişmiş özellik kullanılabilmektedir. AutoCAD çalışmalarınızda nVIDIA Quadro'nun yüksek kapasitesinden yararlanarak, iş akışınıza yüksek kaliteli ve kompleks 3D modeller ekleyebilirsiniz. Profesyonel Quadro çözümleri ile OpenGL destekli uygulamalarda hem daha oturmuş sürücü ve firmware desteği ile daha uyumlu bir çalışma hem de standart DirectX destekli kartlara göre çok daha yüksek performans elde edebilirsiniz.

3D Studio Max ile Tasarım
8GB bellek kapasitesi ve iki adet nVIDIA Quadro FX 5800 GPU'su içeren Quadro Plex 2200 D2, 3D Studio Max'te yapacağınız yoğun üç boyutlu tasarımlarda kusursuz sonuç ve yüksek perfomans almanızı sağlayacaktır. Üstte bulunan örnekte bir aracın 3D Studio Max'te tasarlanmasının ardından son renderla birlikte ortaya çıkan görüntünün ne kadar kusursuz olduğunu görebilirsiniz.

PNY Quadro Plex ile SLI Teknolojisi
PNY Quadro Plex 2200 D2 profesyonel grafik iş istasyonu içerisinde bulunan iki adet Quadro FX 5800 ekran kartı sayesinde SLI teknolojisinin farklı özelliklerinden ve büyük performans artışından faydalanabilirsiniz.

Dört DVI Çıkış: Çift veya dört ekran kullanımı
Quadro Plex çözümleri içerisinde bulunan iki profesyonel Quadro kart sayesinde dört adet DVI çıkışa sahip olursunuz. Sisteminizi ister çift ekran, isterseniz de dört ekranlı bir sistem olarak kullanabilirsiniz, aynı anda farklı işlemler de yapabilirsiniz. Böylelikle çalışma verimliliğiniz artar.

Mozaik Ekran Dizimi : Yüksek boyutlu görüntü oluşturma
Çoklu görüntü çıkışı sağlayan Quadro Plex çözümleri ile birden fazla ekranı farklı şekillerde dizerek geniş bir çalışma alanı elde edebilirsiniz. Şekilde görülen dört farklı dizilim ile standartların dışında geniş çalışma alanları oluşturabilirsiniz. Dört monitörü kare şeklinde dizerek çok geniş görüntü alanı ile çalışmalarınızı yüksek detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tam Ekran Keskinlik Yumuşatma (Full Scene Anti Alising) : Maksimum 64x FSAA
Tek bir nVIDIA Quadro ile maksimum 32x FSAA erişilebilirken, SLI yapıda iki profesyonel grafik kartına sahip Quadro Plex 2200 D2 ile 64x FSAA'nın aktif edilmesi mümkündür. Yüksek seviyeli keskinlik yumuşatma ile kenarlarda ve köşelerde oluşan tırtık şeklindeki bozulmalar yok edilir, böylece çalışmalarınızda en yüksek kaliteyi elde edebilirsiniz.

Quadro G-Sync II
Quadro Plex çözümünün içinde standart olarak bulunan G-Sync II kartı sayesinde birden fazla Quadro çözümünü birlikte kullanabilir eş zamanlı görüntü işleme ve aktarımıyla yüksek performans, kalite ve çözünürlük elde edebilirsiniz. Quadro G-Sync'in senkronizasyon, genlock ve frame lock özellikleri sayesinde çoklu sistemlerin bir arada kullanılması sonucu görüntülerin senkronize bir şekilde aktarılması ve işlemlerin eş zamanlı yapılması sağlanır.

Quadro Plex Bağlantı Arabirimi
Profesyonel grafik iş istasyonunuzu bağlayacağınız iş istasyonu, sunucu veya masaüstü bilgisayarın mutlaka PCI Express 16x arabirimine sahip olması gerekmektedir. Quadro Plex'i bağlayacağınız sisteminize, ürünle birlikte gelen bağlantı kartını PCI Express 16x arabirimi ile bağlamanız gerekmektedir. Böylece sisteminizi ve profesyonel grafik iş istasyonunuzu bağlantı kablosuyla birbirine bağlayarak çalıştırabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Sistem Yapısı : Masaüstü veya 3U Rack Kabin Sistem
nVIDIA Quadro GPU : Quadro FX 5800
Quadro GPU Sayısı : 2 adet FX 5800
Toplam Bellek Boyutu : 8GB (GPU başına 4GB)
Görüntü Çıkışları : 4 adet Dual-Link DVI
G-Sync Versiyonu : II
Bağlantı Arabirimi : PCI Express x16 kart

SLI Mozaik Modu : Var
Shader Model : 4.0
CUDA Paralel Hesaplama İşlemi : Var
Genlock/Framelock : Var
Frame Senkronizasyon : Var
FSAA (Maksimum) : 64x

Güç : Maksimum 480 Watt (110/240 VAC otomatik algılar)
Gürültü Seviyesi : 40 dB
Yapı Boyutları ; Tower Masaüstü : 24,1(Y) x 15,08(G) x 52,2(D) cm
3U Rack Kabin : 3U(Y) x 21,6(G) x 52,2(D) cm
Ağırlık : 8,43 kg

PNY Hakkında
Merkezi New Jersey, Amerika'da bulunan PNY firması 1985 yılında kurulmuştur. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında toplam 7 satış ofisi ve kendi üretim tesisleri bulunan, alanında lider bir grafik kartı üreticisidir. Özellikle profesyonel grafik kartları üretiminde uzmanlaşan PNY, nVIDIA'nın Quadro serisi profesyonel çözümlerinin Avrupa ve Amerika'daki tek yetkili dağıtıcısıdır. Grafik kartlarının yanı sıra bellek modülleri, flash kartlar ve flash belleklerde de Avrupa'da önemli bir pazar payına sahip olan PNY, OEM olarak farklı firmalara sağladığı ürünler ile de tüm dünyada 500'ün üzerinde bilgisayar markası tarafından kullanılmaktadır.

Gelişen teknolojide bir ekran kartına bu kadar para ödemek ne kadar doğru olur bilemem ama 2009 temmuz ayına kadar çıkarılmış en iyi performans veren kart bu ilgilenene duyrulur[:'(]
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-09, 13:46 #2
mikoyan mikoyan çevrimdışı
Varsayılan C: Ekran kartında son nokta(8gb)!!! PNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafikcandemir sen kocaelinde hangi şirkettesin...web sayfası linki versene
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-09, 21:35 #3
Nihilanth Nihilanth çevrimdışı
Varsayılan C: Ekran kartında son nokta(8gb)!!! PNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafik19 milyar eskisiyle
o paraya en kral pcyi düzerim +gtx 295 alırım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-09, 23:06 #4
hakan_ankara hakan_ankara çevrimdışı
Varsayılan C: Ekran kartında son nokta(8gb)!!! PNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafiksayısal loto cıkarsa alırım guzelmıs
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-09, 00:06 #5
mikoyan mikoyan çevrimdışı
Varsayılan C: Ekran kartında son nokta(8gb)!!! PNY nVIDIA Quadro PLEX 2200 D2 Profesyonel Grafik


bunlar opengl destekli özel yazılımlı kartlar gtx295 fixleyip...quando yapamazsınız..bellekleri özeldir..hiç fabrikalarda 3D=CATİA+SOLİDWORK+İNVENTOR kullanan tanıdıklarınıza sorun bakalım...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 14:26
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016