Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 08-04-04, 00:13 #41
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb En sessize doğru gelişme 14 Cm fanlı güç kaynağı

Bildiğiniz gibi ne kadar büyük fan o kadar düşük devirde o kadar yüksek hava akımı demek anlamına gelmekte. Geçen yaz piyasaya sürülen FSP tarafından üretilen 12 Cm'lik fanlı güç kaynakları oldukça popüler olmuş ve sessiz kullanıcıların seçimi olmuştu zira yük altında bile güç kaynağı diğer markalarınkine göre daha az ses çıkartıyordu.

Şimdi ise 14 cm'lik fanlı güç kaynakları daha düşük devirler ile sınıra kadar geldiler. Zira zaten bir güç kaynağına sığdırlabilecek en yüksek miktar bu. Fan tabii sıcaklık kontrollü ve sadece yük altında yüksek sıcaklıklara erişildiğinde hızlanmaya başlıyor ama büyük olduğundan diğer modellere göre daha az ses çıkarması ihtimal.


Çeşitli renkleri (Kırmızı, mavi, yeşil) bulunan ve maksimum 450 watt olan modeli ile 12Volt'ta 27 Amper verebiliyor. Bu arada bu kasa fanı standart dış tarafa doğru bakan fanlara göre bir avantajıda fanın kasa içine bakar olması ve sesi dışarıdan çok içeriye vermesi. Böylece kasa içinde dağılan ve emilen ses sizi daha da az rahatsız ediyor.

Son olarak güç kaynağının materyalininde yüksek ısı dağıtımı yapabilen ve soğutmaya katkısı olan Alüminyumdan yapıldığınıda belirtmek gerek.

Sayfanin Linki : http://www.ttgiusa.com/body/14cm2.htm
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-04, 05:48 #42
Ps_ychopat Ps_ychopat çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

MS'in yeni cikardigi mouse gercekten muthis birseye benziyor, Intellimouse'yi gelistirdi..
Ms'in ilk cikardigi "Microsoft IntelliMouse Blue" gercekten rezalet bi mouse, ben hata yapip ve acele oldugundan aldim, almaz olaydim.. Ama bu iyiye benziyor.. Aslinda ozelliklerine bakmak daha iyi...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-04, 21:48 #43
FCK FCK çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MiRaBiLiS
eha kütahya silver computer servis@silvercomputer.com mail adresim
ama verdiğim fiyatlar hep bayii alışlarıdır normalde bu fiyata sittinsele vermem en az %5 koyarım.. napalım patron kuluyuz
tüh be ben seni istanbul'dasın sandım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-04, 22:06 #44
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

eha isterdim dicem ama malesef istemem pistanbul çok kötü ya trafik çevre kalabalık felan yok arkadaş almıyim ben kalsın
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-04, 22:19 #45
FCK FCK çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

öyle tabii çok problem var ama yine de güzel şeyler de çok ve doğma büyüme istanbullular için başka şehirde yaşamak zor bence. en azından benim için
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-04, 23:13 #46
WiLLi@M WiLLi@M çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

haklısın arkadaş ben hollandayı bile buraya değişmedim orası her ne kadar güzel olsada ortam bozuyor orayı burası gibi yok
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-04, 18:28 #47
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb GeForce 6800 Ultra Karşınızda...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-04, 18:30 #48
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Exclamation ASUS kullanıcıları dikkat: CPU sıcaklığınız 15 dereceye varan farklarla düşük gözüküy

Uzunca bir süredir özellikle OC yapan deneyimli ASUS kullanıcılarının dikkatini çeken bir nokta, kendi anakartlarının rakiplerine göre daha düşük işlemci sıcaklığı göstermesiydi.

Diğer marka anakartlara göre oluşan bu ciddi farklar, kullanıcıyı yanıltarak hem yanlış soğutucu seçimine neden oluyor hem de görece deneyimsiz kullanıcıların işlemci tam yük altındayken bile inanılması güç düşük sıcaklık değerlerini gerçekmiş gibi gösterip diğer kullanıcılarda gereksiz paniğe sebebiyet veriyor.

Bu farklı ölçüm özellikle ASUS'un çok satan ASUS P4C800-E Deluxe modelinde gözlere çarpıyor (bkz. Legit Review incelemesi).

Yine bazı deneyimsiz kullanıcılar ASUS'un kendi ölçüm yazılımı ASUS Probe yerine Motherboard Monitor ya da Speedfan gibi uygulamalarla aldıkları ölçümlerin bu hatayı sonuçlara yansıtmadığı gibi GERÇEK DIŞI bir sanı içindeler.

Kullanılan yazılım ne olursa olsun almış olduğunuz her türlü ölçüm ASUS'un işlemci sıcaklığını ölçmek için kullandığı algoritmanın pek çok rakibinden farklı olması dolayısıyla düşük çıkıyor.

ASUS'un ölçüm stratejisindeki bu fark özellikle Northwood'lara göre daha fazla ısınan Prescott çekirdekli Pentium 4 işlemcilerde kendini belli ediyor.

Peki bu ASUS'un yaptığı bir hatadan mı meydana geliyor ?

Hayır, bir işlemcinin sıcaklığını ölçebilmek sanıldığı kadar kolay bir iş değil çünkü işlemciler homojen şekilde ısınmıyorlar ve bir noktası X derece olurken aynı anda başka bir noktası mesela X+10 derece olabiliyor. Hal böyle olunca farklı üreticiler farklı termal kontrol yongaları ve alternatif ısı ölçüm algoritmaları kullanıyor. Bu yongalar da özellikle Intel Pentium 4'lerin farklı termal diyotlarından bilgi alınca iş arap saçına dönüyor.

Olay bu açıdan bakıldığında yine genele göre düşük sıcaklık değerleri gösteren başka anakartlar da var. Yani ASUS tek değil.

Ama bizim ASUS ile uyarımızın esas sebebi neredeyse bu anakartların hemen hemen bütün rakiplerinden düşük değerler göstermesi ve yanılma demeyelim ama farklı ölçüm biçimi yüzünden ciddi biçimde karışıklara yol açması ki özellikle OC yapanlar bu sonuçlara bakarak soğutma sistemi seçimi yapıyorlar; düşük gözüken değerler onları yanlış yönlendirebilir.

Çok aşırı ve olağanüstü durumlarda örneğin P4 Northwood ya da Prescott'ınızın sıcaklığı kapama derecesi fan durması, vb. bir olay yüzünden 96-100 santigrata yükseldiği zaman bile anakartın düşük ölçümü bir tehdit oluşturmuyor zira işlemci işlem genliğini düşürme (Thermal Throttling) ve kapama kararını çekirdek içindeki tamamen bağımsız Termal Monitör diyotu kullanarak alıyor.

Yani ASUS ve düşük ölçüm yapan anakartlar işlemci güvenliği için kesinlikle bir tehdit değiller; yazının içeriği nedeniyle yanlış anlamaların önüne geçmek için bunu özellikle belirtmek istedim ! (bkz. Digit-Life testi)

Sonuç olarak yapılan bazı testlerin gösterdiği gibi en azından ASUS P4C800-E Deluxe anakartınızın herhangi bir yazılımla yaptığı CPU sıcaklığı ölçümünün ortalama bir 10 derece üzerini hesaplarsanız tam doğru olmasa da diğer kişilerin ölçümleriyle daha doğru bir karşılaştırma yapma şansınız olur.

http://www.legitreviews.com/Reviews/coretemp_1.shtml
http://www.digit-life.com/articles2/...ing/index.html
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-04, 21:00 #49
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Talking Casearts'dan boydan boya resimli kasalar

Belki ilerde hobi haline dönüşür belki ilerde kullanıcılar kendi aralarında takas yaparlar ama kesin olan bir şey var bu kasalar her zaman olacak ve her zaman çok tercih edilecekler. Firmanın geleceği bu kadar parlak zira bu boyama sonrası oluşabilecek çeşitlerin sınırı ve uygulanacak kasa sınırıda yok. Fiyat şimdiden makul zira aynı kasanın üzerine yaklaşık 30$ gibi bir ücret alıyorlar.


Firmanın üretim tekniği şu şekilde ilk önce alüminyum kasanın yüzeyi güzelce temizlenip parlatılıyor ve pürüzsüz hale getiriliyor, üzerine bir astar türevi boya ile boyanıyor bu özel madde bir yandan kasayı diğer yandan üzerine gelecek esas boyayı en iyi tutacak şekilde tasarlandığında kısaca güvenlik arttırıcı. Ardından transfer mekanizması tarzı bir sistemle her yüzey sorunsuzca bozulma olmadan en ince yerlere kadar boyanıyor. Bunların hepsinin üstüne koruyucu şeffaf bir koruyucu ile boyanıp fırında pişirilip uzun süreli kullanım için tüm boya en mükemmel bir şekilde korunuyor.Şimdilik oldukça az dizayn olduğundan biraz kısıtlı hizmet veriyor olabilirler ama ilerde bu miktar arttıkça herkese hitap edebilecek. Hatta öyleki firmalar istekleri doğrultusunda bir dizayndan minimum 100 adet olmak üzere ürettirebiliyorlar bile. İlginç noktalardan biriside firmanın serbest çalışan grafikerlerden dizayn alması ve eğer üretime geçerse 300$'lık bir ödeme yapacak olması. Sırf bu sayede bile yakında onlarca müthiş dizayn beklebiliriz.

Sayfanin Linki : http://www.casearts.com

Mesajı son düzenleyen MiRaBiLiS ( 17-04-04 - 21:04 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-04, 21:06 #50
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Thumbs up USB disk fiyatına ağ diski: Ximate Netdisk serisi

Yerel ağlar yaygınlaştıkça dosya sunucularda oldukça ihtiyaç duyulan şeyler oldular hatta birden fazla bilgisayarın bulunduğu evlerde tüm müzik dosyalarının, resimlerin ve hatta filmlerin bir yerde birikmesi ve ağdaki tüm kullanıcılara açılması kadar yararlı ne olabilir. Bu özellikle sık erişlen ve değiştirilen ama kullanıcı bilgisayarını kapadığı zamanda başkaları tarafından erişilebilmesi gereken çalışma dosyaları içinde aynı şekilde geçerli.Ximate bu teknolojisi ile hem diğer Usb 2.0 depolama disklerinden pahalı değilken yeni ufukları açıyor. Ayrıca isterseniz diskin üzerindeki Usb 2.0 portu ile istediğiniz yerde istediğiniz bilgisayara bağlıyabiliyorsunuz. Kapasitesi bugünlerde 250 Gb'a kadar vurduğundan hangi dosyamı saklayım hangisini saklamayayım gibi bir düşünceniz olabileceğini pek zannetmiyorum. Doğal olarak Usb 2.0 ara birimi ethernet arabirimine göre testlerde daha düşük performans gösteriyor.

Ürünün en büyük kullanım alanı ise şüphesiz bir yedekleme alanı olması olacaktır. Zaten içinden de herkesi az çok tatmin edecek bir yazılım çıkması ile bunu yeterince iyi tanıttığı kesin. Ürün daha önceden gezeceğiniz incelemelerde belirtilmiş olan aynı anda bir çok kullanıcının yazma hakkı elde edememe sorununa yakın zamanda çıkardıkları yazılımla Windows sistemlerinden XP ve 2000 versiyonları için çözdüler diğerleride çok uzak olmasa gerek. Son olarak 250 Gb versiyonunun fiyatı 350$ civarı iken, 160 Gb versiyonu 220$'dan bile bulunabiliyor. En ucuz versiyon ise 80 Gb ile 135$ civarına satılmakta.Yazılım bu disklerin istenirse tek bir disk gibi çalışmasını yada birbirlerinin ayna görüntülerini içererek güvenliği arttırmasını desteklediği için kapasite aslında çokda sınır değil. Bu arada sistemin cep bilgisayarları tarafından bile desteklendiğini yani kablosuz yerel ağ desteğiniz tamamsa cep bilgisayarınızdan verilerinize anında ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Mac OS X ve Linux sürücüleride bulunmakta. Bu arada kendi adlandırdıkları NDAS (NAS değil) teknolojisi adı ne kadar tutar bilmiyorum ama bizim çok işimize yarayacağı kesin.

Sayfanin Linki : http://www.ximeta.com
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-04, 21:08 #51
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb Jetway'in MagicTwin'i ile aynı anda iki kişi tek bilgisayarda

Aynı bilgisayardan çıkan iki monitör, iki klavye ve fare seti ile aynı bilgisayarı iki kişi aynı anda kullanmak istermisiniz ? Hatta oyun oynamanız bile mümkün. Jetway artık günlük kullanımda %10'u geçmeyen işlemci kullanım oranlarını daha uygun bir şekilde kullanma yolunu sizlere sunuyor. Bu sistemde aynı bilgisayarı aynı internet paylaşımını kullanabilirsiniz. Aslında eğer bazı şeylere dikkat ederseniz ve güçlü bir sistem kurarsanız aynı anda 3D oyun bile oynamanız mümkün.

Yazılım konusunda ise yine çok avantajlısınız zira bu aynı bilgisayarı farklı kişilerin kullanması maddesine girdiğinden çoklu kullanıcı destekleyen tüm yazılımların bir lisans sorunu yok yani iki monitör iki kullanıcı ama tek lisans. Bu ilk olarak Jetway'in MiniQ adlı SFF yani MiniPc'lerinde duyuruldu şimdilerde ise bu özellikli anakart bulabilmek bile mümkün. Anakartın girişine takılan PS/2 Y kabloları ile aynı anda iki klavye ve fare takarken çift VGA çıkışlı bir Nvidia grafik kartı ile monitörleride çoğaltabiliyorsunuz.


Yalnız dikkat etmeniz gereken şeylerden biriside bol RAM sahibi olmanızzira aynı anda iki kişinin kullandığı programlar ve iki kullancıya açılan ara yüzler normalde biraz fazla rama ihtiyaç duyuyor. SFF Computers tarafında ülkemize getirilen küp pc'ler barebone yani ana bileşenler ile birlikte çoğu internet satış mağzasında var. Sisteme kasa, soğutucu, anakart ve onun üzerindeki bileşenler dahil. Sistemi çalışır hale getirmek için ram, işlemci, sabit disk ve entegre ekran kartlı model değilse ekran kartı almanız yeterli. Tabii harici bileşenler monitör, fare, klavye ve hoparlör gibi şeyleri dahil etmiyorum.


Sistemin çalışma prensibi ise aslında Windows XP ve Pro'nun aynı anda çeşitli kullanıcılar için sunduğu platformu kandırmasına dayanıyor. Bildiğiniz gibi aynı anda birden fazla kullanıcı XP'ye login olabiliyor ve bu kullanıcıların çalıştırdıkları programlar diğer kullanıcılar login iken bile çalışmaya devam ediyorlar. Ama standartlar gereği aynı anda bir kullanıcı arayüzü görebiliyor ve mutlaka geçiş yapılması gerekiyordu. Jetway'in yazılımı bunu nano saniyeler içersinde gerçekleştiriyor ve bunu kullanıcılar hiç farketmiyor.

Hexus.net'in yaptığı testler oldukça ilginç olmuş testte ikinci monitörde bir divx izlenirken işlemci yüzdesi ağşağı yukarı %15 kullanılırken çalıştırılan standart testler. Bu testler göre ikinci sistemde bir divx izlenmesi bile size ana makinanızda %20'den fazla bir performans kaybettirmiyor. Aslında Intel'in tam böyle bir projesi mevcut ismide VanderPool ama o gerçekleşinceye kadar Jetway büyük sükse yapacağı kesin. Bu arada SFF Computers'da Athlon 64 işlemcili Ati Radeon 9800XT grafik kartlı bir Shuttle almanız bile mümkün kısaca bu ufak sistemleri küçümsemeyin.

Bu teknolojiyi destekleyen anakartlarda var hatta onlarda buralarda satışta ama ekstra vereceğiniz 150$ ile uzaktan kumandalı ufak güzel Led ekranlı MiniQ almak mümkün. Kasa uzaktan kumandalı ve üzerinde trackball'ı ile oldukça kolay kullanıma sahip. Ayrıca kasanın ufaklığını ve hafifliğini düşünürsek bunu tatile çıkartmakta hiç zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz.

http://www.hexus.net/content/reviews...JsX3BhZ2U9MQ==

Mesajı son düzenleyen MiRaBiLiS ( 17-04-04 - 21:11 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:01 #52
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Unhappy Intel Pentium 4 Prescott en sıcak işlemci

Anandtech'in yaptığı sıcaklık testleri oldukça ilginç şeyleri ortaya koymuş durumda. Dünyanın en sıcak çalışan işlemcisini yapan firma Intel ve çekirdeği Prescott. Aslında özellikle Intel'in yüksek hızlı işlemcilerinin hepsi oldukça fazla ısınıyor zira ikinci sırada Pentium 4 Northwood geliyor. Testin yapılış şekli ise olabilecek en iyi yöntemlerden birisi direkt çekirdekten okumak yerine iyi monte edilmiş bir soğutucunun çekirdeğine yerleştirilen diot ile soğutucu sıcaklığı ölçümü sayesinde yapılmış.

Testte ilginç noktalarından biriside düşük ısı üretiminde ısı dağıtıcı metal şapka takan işlemciler daha başarılı iken yüksek ısı üretiminde bu ısı dağıtıcının negatif etki göstermesi. Zira Amd işlemcilerin bazılarının çekirdek koruması olmadığından işlem yaptırılmadan veya tam güç işlem esnasında çok bir fark oluşmazken ısı dağıtıcı metal şapka takan Athlon 64'lerde büyük göreceli bir artış yaşanmış.

Bu sene oldukça ilginç bir sene olacak zira Intel mhz hızı arttırarak rakibini ezme çabaları son 2 senede oldukça başarılı olmuştu ama artık kendisi bu artış dolayısı ile bir ısı duvarına çarpış durumda ve daha verimli çalışan Amd işlemciler için bu ısı duvarına daha çok var.

Sayfanin Linki : http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=2026
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:03 #53
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb iPaq h6300 ve h6700 geliyor

Cep telefonu özelliği kazanmış iPaq'ler cep bilgisayarlarının tarihinin başından beri istenilen ama bir türlü gerçekleştirilemiyen bir proje idi. Şimdi ise dünyanın tek başına en büyük pazar sahibi olan firma HP tarafından bu modeller piyasaya sürülmeye hazırlanılıyor.


Ürünün en büyük özelliği tabii standart cep bilgisayarı özelliklerini taşırken ekstra olarak cep telefonu özelliğinin eklenmiş olması. Ürünün desteklediği kablosuz iletişim standartları o kadar gelişkin ki hepsi şöyle sıralanıyor ;

850/900/1800/1900 GSM/GPRS
WLAN 802.11b (Wi-Fi), Bluetooth 1.1, IrDA ve USB
İşletim sistemi Phone Edition of Windows Mobile 2003 Second Edition
Standart işletim sistemi yazılımları Outlook, Word, Excel ve Internet Explorer

Texas Instruments OMAP™ 1510 işlemcisi

3.5” (89mm) Ekran 320x240 piksel TFT ekran

h6700 modelinde VGA kamera, 640x480 piksel

Hafıza 64-MB SDRAM, 64-MB Flash ROM ram (55-MB kullanıcının eriştiği). h6700 Modelinde daha fazla olması tahmini
SD Slot (SDIO destekli) genişleme yuvası
1800 mAh Lithium-lon değiştirilebilir pil ve opsiyonel 3600 mAh pil
Entegre hoparlörler veya 3,5 mm kulaklık girişi ile Mp3 Streo, tabii bluetooth üzerinden de telefon veya Mp3 dinleme
Boyutlar 119mm x 75mm x 18.7mm

Ağırlık 190 g

Bize göre eksik olan özellikleri ise 640x480 piksel ekran en azından 128 Mb Ram ve 3D Marathon çipli 624 Mhz'lik 27x Intel Xscale işlemci. Diğer yandan böyle bir şeyi cep telefonunda beklemek için biraz daha zaman gerek çünkü pil ömürleri hala en kısıtlayıcı faktör olmaya devam ediyor. D

Sayfanin Linki : http://www.mtekk.com.au/browse/page746.html
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:05 #54
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Thumbs up Dükkanınıza Wi-Fi noktası koyun her bağlanandan para kazanın

Dükkanınıza Wi-Fi noktası koyun her bağlanandan para kazanın

Amerika'da yeni sürücülecek olan bu hizmet oldukça hoş çünkü dev gibi artan bir Wi-Fi Bağlantı Noktası (Hot Spot) akımına neden olacak. Çünkü bir sıcak nokta sahibi her bağlantı kuran kişiden Boingo firması aracılığı ile ücret almakta. Boingo ise dünya yüzeyine yayılmaya çalışan Wi-Fi erişim ağı kuran bir firma.

Bu Wi-Fi hizmetini tam olarak cep telefonuna benzetmek gerekirse bir cep kapsama olanı olmayan bir noktada cep telefonu baz istasyonu hizmet dağıtmaya benziyor. Siz sizin üzerinizden bağlananlar ve abone olanlarla para kazanıyorsunuz. Peki nerelere uygulanabilir ;

Fiyatlar ise oldukça çekici mesela daha önceden üye olmuş bir Boingo kullanıcısı size gelip bağlanırsa o gün için o kullanıcı adına 1$, eğer günlük bir hizmeti sizden satın alırsa 4$, aylık tamamen bedava bir kullanıcıyı abone ederseniz 20$ gibi bir ücret alıyorsunuz. Ortalama bir yerde aylık 200-400$ arası ekstra gelir alınabiliyor.

Boingo kullanıcılarının ise ödediği ücretler ise şöyle 2 günlük sınırsız Boingonoktası bağlantısı için 8$, aylık tüm Boingo noktalarında bağlanabilmek için ise 22$ ödüyorlar.


Etrafına Wi-Fi Bağlantı Noktası hizmeti vermeye başlamak için ise yapılan yatırım çok çok basit. Firmanın bir teknik uzmanlığı gerekmemekte ve Linksys Wireless-G VPN Broadband Router (WRV54G) alması yeterli. Boingo ile yapılan anlaşma ve bir firmware güncellemesi ile diğer tüm işlemleri Boingo'ya bırakmış oluyorsunuz.

Siz para bile tahsil etmediğinizden yada erişim problemleri ile uğraşmadığınızdan normal işinize devam ederken müşterileriniz sizden habersiz abone olup ağa dahil olabiliyorlar. Sizin sadece ödemeniz gereken miktar 170$ değerindeki bu kablosuz router ve aylık internet bağlantısı.


Boingo ise aslında Wi-Fi hizmeti veren 70 büyük operatör firmasının hepsinin aralarındaki değişim hizmetinin adı. Kısaca siz bu hizmeti vermeye başladığınızda dünya çapında büyük firmalar ile ortak çalışmaya başlıyorsunuz. Bu firmalar ise ISP'ler ve yerel Wi-Fi operatörleri gibi büyük firmalar.

Oteller
Kafeler, Resttaurantlar, İş Merkezleri, Mağzalar
Benzin istasyonları
Doktor ofisleri
Alış veriş merkezleri
Ulaşım merkezleri

Bu arada belirtmeden geçmeyelim firma size reklam afişleri ve benzer tanıtım materyallerinin hepsini sağlıyor aynı zamanda müşteri hizmetlerinide size yük olmadan üstleniyor.


Başka bir iş dalı ise sadece sizde geçerli olacak üye kaydetme sistemi. Eğer kendinize çok güveniyorsanız bir yandan Boingo sistemine dahil para kazanırken bir yandan kendi markanız altında bir sistem kurabiliyorsunuz. Bu sistemde otomatik işliyor ve üye kaydından, deneme kuponlarına ordan hazır ödenmiş kart dağıtımına kadar bir çok şeyi yapabiliyor.

Fiyatı doğal olarak kendiniz belirliyor ve isterseniz saatlik aylık, günlük hatta saatlik bağlantı bile satabiliyorsunuz. Tüm müşteri hizmetlerini hala devredebiliyorsunuz ama başlangıç ekipmanı 799$ ve kendi markanız altında sattıklarınızın %75'ini alıyorsunuz. Bunun dışında birden fazla noktaya kurabilmeniz zincir mağzalarınız için büyük avantaj.

Sayfanin Linki : http://www2.boingo.com/hso/hsiab/index.html
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:07 #55
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb Samsung'dan 2 in 1 Kamera DuoCam VP-D6050i

Elektronik devlerinden Samsung iki ayrı objektifi bulunan ikisi bir arada hem video kamera hemde dijital fotoğraf makinası olarak kullanılabilen ürünü DuoCam VP-D6050i ile dikkatleri topluyor.Video kısmı 800.000 piksel ve 10x optik zoom,dijital fotoğraf makina kısmı ise 5.25 milyon piksel ve 3x optik zooma sahip.

Video çekimlerini MiniDV kasete,fotoğraf çekimini ise SD/MMC kartlara yada Memory Stick/Memory Stick Pro hafıza kartlarına yapabilen makina pop up flaş ve manuel çekim özellikleriyle yeterli çekim özelliklerine sahip.

Ayrı ayrı cihaz parası vermek yada iki adet makina taşımak istemeyenler için ideal gibi görünüyor.

Sayfanin Linki : http://www.diginorm.com/news.asp?new...=4&news_id=535
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:10 #56
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Thumbs up Antec P160 ile en sessiz, en soğuk ve en fonksiyonel kasaya doğru

Dünyanın en önemli markalarından biri olan Antec'in en son kasası gerçekten diğer tüm kasaları her yönde solluyor. Alüminyum kasa parlatılmış ama çizilemiyecek ve parmak izi bırakmayacak kadarda ayna görüntüsünde değil. Soğutma konusunda ön tarafta ve arka tarafta 2 adet 120 mm fan içeriyor. Bu sayede ön taraftan emilen hava arka tarafa gidinceye kadar ısınıyor ve ordan da atılıyor. Bu fanlar büyük ve düşük devirli olduklarından hem yüksek derecede hava akımı sağlarken ses konusunda olabildiğince sessiz oluyorlar.


Mesela üzerinde gelen fan 1600 devir/dakikada dönmekte 56 Cfm hava üflemekte ve 28 dBa ses düzeyine sahip. Tabii istenirse bu fan değiştirilip yerine 1000 devir dakikada bile dönen bir fan takılabilir. Tüm bunlarla beraber birde 12 cm'lik bir fanı olan güç kaynağı kullanırsanız toplam kasa dışına atılan hava yine rahat 60 cfm'i bulacaktır.

Bunun dışında ön tarafataki 120 mm'lik bir fan takma yeri için seçim size bırakılmış ve fan verilmemiş. Yine bizim tavsiyemiz 1000 devir/dakika hızında çalışan yada o seviyeye düşürülmüş bir fan. Bu fanın ön tarafı için yıkanabilir bir filtre geliyor ki bu gerçekten önemli bu sayede kasanıza giren tozları engellemiş ve olağan temizliğinizide kolaylaştırmış oluyorsunuz. Ön taraftaki fanın havalandırma delikleri ise oldukça yeterli ve çokda şık olmuş. Fanın takılış mekanizması yumuşak tampon görevi yapan plastik tutamaçlar ile yapıldığından titreşim olasığı ile gelen sesde yok olmuş sayılabilir.


Ayrıca belirtmek gerek ki arka taraftaki fanın dış tarafa bakan ızgaraları petek dizaynlı ve dışa doğru bombeli olduğundan daha az ses yapıp daha çok hava geçirmeye müsaitler. Ön taraftaki fanın direkt çektiği hava disklere yöneliyor ve onları soğutuyor. Bilgisayarlarımızın en çabuk bozulan üyeleri disklerin soğuk tutulması uzun ömürlü yaşamları için oldukça önemli. Sabit disklerin takıldığı yerde oldukça gelişmiş. İlk olarak diskleri giriş çıkışları yan kapağa doğru olacak şekilde takıyorsunuz ve kızak şeklinde takılırken yumuşak tamponlarla titreşim sesi yapmaları engelleniyor.

Kasanın en hoş özelliklerinden biriside ön tarafın üstünde bulunan giriş çıkış ve sıcaklık lcd ekranının gösterildiği silindirik dönen yapı. Birincisi çoğu kişi kasayı yere koyduğundan önün altında kalan usb, kulaklık girişlerine erişmek normalde çok zor oluyor. Bu kasada ise yukarı bakan bir eğim bile verebildiğinizden birşeyleri takıp çıkartmak çok rahat. Kasanın toplam ağırlığı ise sadece 8 kilo.

Sonra iki adet sıcaklık sensörünü istediğiniz yere yerleştirip onlardan gelen değerleri ön panelde okuyabiliyorsunuz. Mesela işlemci civarına bir tanesini bir tanesinide kasa sıcaklığını okumak için kullanabilirsiniz. Yada kasa havalandırmasını kontrol etmek için birisini hava girişine birisinide hava çıkışına ekleyip girin çıkan hava sıcaklığına bakıp havalandırmanın yeterli olup olmadığına karar verebilirsiniz.


Kasanın ön tarafının görüntüsü bozulmasın diye açılır kapanın CD/DVD/RW kapakları eklemişler. Bu tür kapaklar kendiliğinden açılır ve üzerindeki düğmeler esas cd-rom'un düğmesine basacak şekilde ayarlanmış. CD-Rom üzerindeki ışıkları görebilmek için ise altta uzun şeffaf bir plastik ayrılmış ki rahatça ne oluyor görebiliyorsunuz. Yurt dışında 106$'a kadar bu kasa bulunabiliyor yani çokda ucuz. Bu özelliklerin dışında daha bahsedemediğim bir çok güzel özellik mevcut onlara bakmak için bazı incelemeler ;

http://www.combatsim.com/htm/2004/03/antecp160
http://www.flickerdown.com/stewks/ar...p?articleId=54
http://www.viperlair.com/reviews/cas...ec/cases/p160
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-04, 19:32 #57
FCK FCK çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

diğer sitelerin haberlerini aynen almak bence iyi bir uygulama değil. oraya girmek isteyenler girsin. bu forumun bir amacı kalmıyor. copy/paste'e karşıyım. haber yazılacaksa yorumlar özgün olsun lütfen.

Mesajı son düzenleyen FCK ( 23-04-04 - 11:45 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-04, 19:24 #58
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Donanım Dünyasındaki En Son Gelişmeler-Haberler!

ya iyide millet site site gezmesin buradan okusun die bizde buraya kopyalıyoruz mesela ben nasıl test yapayım da buraya test sonucu vereyim test yapıcak makina nerde bizde veya o parçaları alabilecek bir ana toptancı

ben buraya yazmaya devam edicem bu yazılanlara yapılan yorumlar yetiyor zaten
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-04, 19:27 #59
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Intel'in gelecek nesil 915 ve 925 chipsetleri Win 9x ve ME desteğine sahip olmayacak

Başlıktan da anlaşıldığı üzere Intel Haziran ayı içerisinde tanıtacağı PCI Express başta olmak üzere pek çok önemli değişikliği getirecek olan i915 (Grantsdale) ve i925 (Alderwood) chipsetleriyle beraber resmi Win 9x ve ME desteğini kaldırıyor.

Yeni anakartların sürücüleri sadece Windows 2000 ve üzerini (XP, 2003) destekleyecek. Tabii sürücüler olmadan da bu işletim sistemlerini kurabilmek mümkün olacak ama uygun sürücülerin eksikliği ve işletim sistemlerinin yeni teknolojileri desteklememesi bunu oldukça anlamsız kılıyor.

Intel'in aksine SIS veVIA'nın 9x ailesi sürücülerini yeni ürünleri için de devam ettireceği söyleniyor.

P.S:valla herkez çekiyor desteğini 9xlerden napıcak 98 kullanıcıları bilmiyom benim hizmet verdiğim şirketlerden çoğu hala 98 kullanıyor..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-04, 19:28 #60
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Talking The Inquirer'a göre: ATI biraz daha hızlı ama fark büyük değil !

Haber ( ve teknoloji söylentileri : ) ) sitesi The Inquirer, 4 Mayıs'ta tanıtılacak ATI Radeon X800XT'lerin Nvidia GeForce 6800 Ultra'dan bir miktar daha hızlı olduğu iddia etti geçen gün yaptığı bir haberle.

3DMark 03'te geride kaldığı iddia edilen X800XT'nin oyunlarda deyim yerindeyse burun farkıyla rakibini geçtiği iddia ediliyor.

Yine de bu ATIseverler(!) için çok iyi bir haber değil zira kart bu ufak farkı 6800 Ultra'ya (400 MHz) göre çok yüksek sayılabilecek 525 (belki de daha üstü ?) saat hızına borçlu (RAM'lerinde 1150-1200MHz olduğu söyleniyor).

The Inquirer'ın bu haberi bazı Alman sitelerinin forumlarında yer alan doğruluğu konusunda çok ciddi soru işaretleri taşıyan test sonuçlarıyla çelişiyor.

Tabii bu noktada her zaman söylediğimiz bir şeyi tekrar vurgulamak zorunda kalıyoruz: Elimizde kart ya da resmi sonuçları olmadığından hangi yorumun daha doğru olduğunu bilemiyoruz.

Ama benim de kulağıma fısıldanan The Inquirer'ın yorumları ile bire bir örtüşüyor bunu da dip olarak düşeyim. NDA yüzünden dava açılma korkusu bu bilgileri %100 doğrulamayı, kaynakları açıklamayı imkan dışı kılıyor.

Peki The Inquirer'ın iddiaları doğrulanırsa Nvidia öyle veya böyle 3DMark 03'te olmasa da geçilmiş olacak, bu durumda ne olacak derseniz Nvidia'nın yine de ciddi bir avantaja sahip olacağı ihtimali doğuyor.

İlk önce elindeki Shader Model 3.0 desteğini oynayacak ki ATI'nin bundle edip ücretsiz dağıttığı/dağıtacağı Half-Life 2 bile Shader Model 3.0'dan faydalanabilecek. Ardından saat hızını arttırarak ki bunun için ATI'nin aksine bir miktar yeri var 400MHz'lik 6800 Ultra'dan daha hızlı bir kart çıkartabilir (muhtemel bir 475MHz ?). ATI'nin aksine yeri var diyoruz çünkü mevcut 0.13 mikron üretim yöntemiyle 600MHz'in üzeri GPU'lar için pek mümkün değil, bir sürpriz olup da ATI'nin 0.11 mikron üretim yöntemini tercih ettiğini görmezsek : )

Ama ATI'nin tek silahı hızı olmayacak gibi. Çünkü daha şimdiden enerji tüketimi ve tek molex üzerine PR çalışması başlamış durumda. Yine de bu tarz yüksek performanslı kartların 220Watt güç kaynağına sahip SFF (Small Form Factor) PC'lerde kendilerine yer bulabilecek olmaları bana pek mantıklı gelmiyor.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 12:39
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.