Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 20-02-06, 23:53 #1
pamira pamira çevrimdışı
Varsayılan Burçlara Göre Diyetler..KOÇ BURCU

Diyet Tipi
Siz Koç burcu insanı adeta bir sabırsızlık abidesisiniz. Bu tabi ki yemek konusunda da geçerli. Mutfakta uzun bir süre geçirmek sizi çıldırtıyor. Zaman azlığından genellikle öğün atlar ve acıktığınızda ise önünüze ne gelirse yer, hatta yutarsınız. Yeni çıkan tüm diyetlere meraklı bir şekilde sarılır, ancak uygulamaya başladıktan hemen sonra ise kesersiniz. Sonuç: kilo almak ve vermek modu. Sizin ihtiyacınız olan: sağlıklı bir şekilde yürütülen oruç (diyet) günleri ve çarçabuk meydana konulan az kalorili yemekler. Ayrıca yemek yerken oldukça rahat olmalısınız. Yemeği ne kadar yavaş ve tadarak yerseniz, o derecede tok kalırsınız.
İdeal Program
Öncelikle 3 gün oruç (diyet) uygulamalısınız. Örneğin bir gününüz meyve günü olsun: Bir gün boyunca 1,5 kg meyve ve bol su tüketin. Tabi bu miktarı mutlaka günün tamamına paylaştırmalısınız. Diğer bir gününüzü pirinç günü ilan edin: 125 g pirinci yağsız ve tuzsuz pişirip, 3 eşit miktara bölün. Sabahları pirinci 2 adet ufak doğranmış elmayla, akşamları ise 100 gr. salatalık ile birlikte tüketin. Unutmayın: mutlaka bol bol su içmelisiniz.
3. gününüzü de su günü olarak belirleyin: günde en azından 3 litre sulu gıdalar tüketmelisiniz. Örneğin: sebze çorbası (sebzeler ezilmiş olmalı), sebze ve meyve suları ve soda. Bu üç günden sonra 7 gün boyunca günde 3 öğün yemelisiniz. Kahvaltı, 1 sıcak ve 1 soğuk yemek.
Diğer Öneriler
Öncelikle her öğün öncesinde dinlenmiş ve rahat olmalısınız. Bunun için gözlerinizi kapatıp, 10 kez burnunuzdan derin nefes alıp, nefesinizi ağzınızdan verin. Her yemeği mutlaka oturarak yemelisiniz. Lokmalarınızı yavaş yavaş çiğneyin.Günlük sorumluluklarınıza formunuzu koruyacağınız küçük hareketler ekleyin: örneğin, mümkün olduğu kadar merdiven çıkın, hatta basamakları ikişer ikişer atlayın.
Sabahları dişlerinizi fırçalarken, yerinizde sayın ve bunu yaparken dizlerinizi mümkün olduğu kadar kaldırın.
Yatmadan önce tüm kaslarınızı rahatlatacak bir egzersiz: dik durun, kollarınızı yukarı doğru kaldırın ve ellerinizi kavuşturun. Bir hareketle öne eğilin, bedeniniz üst kısmını aşağı doğru sarkıtın ve tekrar dik duruma gelin.

BOĞA BURCU
Diyet Tipi
Duyumsal (hissi) olan her şeye açıksınız. Yemek de bunlara dahil. Yediğiniz hem damak tadınıza hem de koku duyularınıza aynı derecede hitap etmelidir. Öğünlerinize bol vakit ayırırsınız. Ama en çok evinizde rahatça yemeyi tercih ediyorsunuz. Kilo problemiyle sadece tat alma duyunuzu abarttığınızda karşılaşıyorsunuz. Sizin artı noktanız, sebatlı ve dayanıklı olmanızdır. Eğer bir şeyi gerçekten istiyorsanız, o konuyu başarana kadar götürüyorsunuz. Bu zayıflama için de geçerlidir. özenle hazırlanmış aperatiflere dayanamıyorsunuz. Tatlıya bayılıyorsunuz, pastalar, çikolata ve kremalı dondurmadan asla vazgeçemiyorsunuz. Size önereceğimiz astroloji diyetinde tatlıya olan bu bağlılığınızı sürdürebileceksiniz. Bunlar tabi ki kalori ve yağ oranı oldukça düşük damak zevkleri olacak.
İdeal Program
10 gün boyunca her gün 5 öğün yemelisiniz: kahvaltı, 2 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Her öğünden önce mutlaka yeşil bir elmayı veya nane özlü yağ koklamalısınız. Chicago Üniversitesi’nin bilim adamları bu işlemle beyindeki doyum merkezinin uyarıldığını ve böylece tatlıya duyulan ihtiyacın azaldığını keşfettiler.Rahat bir şekilde oturun ve elmayı (yağı) 30 kez koklayın ve bu arada derin nefes alıp verin.
Öğle ve akşam yemeğinden hemen önce tatlı bir aperatif alın. Şeker hemen damarlarınıza ulaşıp, size ilk tokluk hissini verecektir. Sonrasında yiyeceğiniz öğünde bulunan yağ ve proteini vücudunuz daha yavaş alacak ve böylece uzun saatler acıkmayacaksınız.

İKİZLER BURCU
Diyet Tipi
Öğünler size dayanılmaz gelir. Sizin yeme alışkanlığınız: oradan bir lokma, öbüründen bir ısırık. Hatta Fast-Food lokantalarını keşfeden siz de olabilirsiniz. İçinizden bir çoğu kilo konusunda oldukça şanslı, çünkü içinizdeki enerjiyle yediklerinizi hemen yakabiliyorsunuz. Fakat vücudunuzdaki yağ birikmiş ise ve siz dengesiz beslenmeniz ile bunları daha da çoğaltıyorsanız bu işinizi pek kolaylaştırmaz. Diyetler ile aranız hiç iyi değil. Onlar size oldukça sıkıcı geliyor ve zaten başladıktan bir süre sonra rejimi kesiyorsunuz. Sizin ihtiyacınız olan kalorisi az, ancak o derecede de lezzetli olan güzel bir yemek karışımıdır.
İdeal Program
İlk önce su günü ile başlamalısınız: 2-3 litre sulu gıdalar, örneğin soda ve ezilmiş sıcak sebze lapası (çorbadan biraz daha katı olmalıdır). Bunları az yudumlar halinde tüketin. Ondan sonra 6 gün boyunca her gün 3 öğün yemelisiniz: 1 kahvaltı, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Yemeğinizi hep aynı yerde yemelisiniz, yani yemek esnasında kitap okumak veya televizyon seyretmek gibi başka şeylerle uğraşmayın. Böylece insan farkında olmadan daha çok yer. Bunu alışkanlık haline getirirseniz eğer, sadece kitap okurken veya televizyon seyrederken bile acıkacaksınız. Çünkü mideniz bu esnada yemek yemeğe alışmıştır. Her lokmanızdan önce bilinçli bir şekilde nefes alıp verin ve 5 saniye bekleyin.Çikolata, cips vs.’ye düşkünseniz, diyetiniz esnasında bunları çevrenizden uzak tutun. Stresli misinizElinizin ortasında bulunan antistres noktanıza 5 kez 10 saniye boyunca basın - bu sizi rahatlatacak ve hemen yemeğe sarılmayacaksınız.

YENGEÇ BURCU
Diyet Tipi
Siz yengeçler, yemek konusu da dahil, büyük hayallere (fantazilere) sahipsiniz. Dikkat edin, bir çok usta aşçı yengeç burcundan çıkmıştır. Hazır yemeklerden uzak duruyor ve bunlar yerine doğal ve sağlıklı malzemelerle hazırlanmış öğünleri tercih ediyorsunuz. Bunları hazırlama aşamasının uzun sürmesi sizi hiç rahatsız etmiyor. Alışverişinizi tutku ile yapar, hatta bazen abartırsınız. Yeme alışkanlıklarınızı – yaşamınızdaki diğer konularda olduğu gibi – o anki keyfiniz belirler. Keyif grafiğiniz genelde ya en üst ucu yada en dip noktayı gösterir. Ya enerji dolusunuz, yada sinirli. O an olumsuz iseniz, öfkenizi yemekten alırsınız. Ve alış veriş yaparken hatta yemek yaparken bile mutlaka şekerlemeler tüketirsiniz. Zayıflamak istiyorsanız, sizin için önemli olan stresinizi ve keyfinizi dengede tutabilmek ve ona hakim olabilmektir. Dikkatli olmanız gereken bir diğer konu ise: vücudunuz su depolamaya ve selülite çok yatkın.
İdeal Program
12 gün boyunca her gün 6 öğün yemelisiniz: kahvaltı, 3 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
İş yerinde veya özelinizde sizde en çok stres yaratan unsurları bulmaya çalışın. Dikkatinizi bilinçli olarak başka konulara verin. Mesela, sinemaya, tiyatroya gidin veya müzik dinleyin. Meditasyon yaparak da bundan kurtulabilirsiniz. Diyetinize faydalı olacak müthiş bir yardım: sizi sadece rahatlatmakla kalmayacak, aynı zamanda selülitlerinizi de önleyecek bir tuz banyosu. Küveti yakl. 38 derece sıcak suyla doldurup, içine 1 kg iyotlu tuz karıştırın. 15 dakika tuz banyosu yaptıktan sonra hemen yatmalısınız.
Hareket de stresinizi yok edecektir. Haftada 2-3 kez yürüyüş yapın, yüzün.

ASLAN BURCU
Diyet Tipi
Etkili bir kişiliğe ve bol enerjiye sahipsiniz. Tabi bunun için de güce ihtiyacınız var ve siz Aslan burcu insanı bu gücü zengin öğünlerinizden alıyorsunuz. Bolca, dolgun, hatta ihtişam içinde yemek yediğinizde tam havanızdasınız demektir. Yemek yemek de size göre bir sanattır ve bu sanat tüm ayrıntıları, zevkleriyle yaşanmalıdır. Siz yemek yerken bile tüm dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsunuz. Sonuç olarak evde yemek derdiyle uğraşmaktansa, şık bir lokantada bu zevkinizi gidermeyi tercih edersiniz. Özenle hazırlanmış öğünleri ve mükemmel bir servisi yeğliyorsunuz. Bu size daha pahalıya gelse bile. Fakat formunuz tehlikeye girdiği anda hemen bir diyete başvurursunuz. Bu dönemlerde kısa süren, fakat bir o kadar da yorucu olan diyetleri uygulamayı hemen kabul edersiniz. Aslında uzun süreli ve öğün saatlerine bağlı kalmanız gereken diyetler size uygundur. Böylece metabolizmanızı dengede tutmuş olursunuz. Kalıcı ve etkileyici kilo vermenin tek yolu budur.
İdeal Program
10 gün boyunca her gün 3 öğün tüketin: kahvaltı, 1 soğuk ve 1 sıcak öğün yada 2 soğuk ve 2 sıcak öğün.
Diğer Öneriler
Öğünlerinizi bir merasime çevirin: yemek masanızı mümkün ise her seferinde çok güzel hazırlayın. Rahat bir atmosferde kilo vermek her zaman daha kolay olur. Peynir ve salamdaki gizli yağlara dikkat edin, çünkü burcunuzun özelliği: vücudunuz kolesterol sorunlarına çok yatkın. Salatalarınızda sirke ve yağ yerine, yoğurt ve limon tercih etmelisiniz. Ayrıca diyetiniz esnasında veya sonrasında bol bol tavuk veya balık yemelisiniz
Yemek pişirirken de yağdan tasarruf edebilirsiniz: teflon tava, veya ızgaranızı kullanın.
Sürekli hareket halinde olun: her ikinci günde 20 dak. boyunca sıkı yürüyüş yapın. Evdeki yürüyüş bandını da kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU
Diyet Tipi
Sizin burcunuz tüm burçlar içinde en mükemmelci burçtur. Sağlıklı beslenmeye çok önem veriyorsunuz. Zayıf ve formda olmak için elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz. Size yararlı ve zararlı olan her şeye karşı ince bir hissiyatınız var. Mesela, alkol, tatlı ve kahveden uzak durabiliyorsunuz.
Aşırı toplu olan başak burcu insanına zor rastlanır. Kilolu olanların sorunları da zaten 1-2 kilodan fazla değildir. Bu kiloları da kendinizi ve başkalarını çok fazla düşünmekten alıyorsunuz. Diyet veya beslenme konuları oldukça ilginizi çekiyor ve bunlarla ilgili sürekli bilgi edinmek istiyorsunuz. Bazılarınızın isteği ise sadece vücudunu baştan geçirmek veya zayıflamış olma durumunu yaşamaktır. Sıkı diyet kurlarını mideniz ve sindirim sisteminizde sorun yarattığı için geri çeviriyorsunuz. Sizin için en ideali, fazla yorucu olmayan ve sağlıklı beslenme amaçlı önerilen diyetlerdir.
İdeal Program
7 gün boyunca her gün 6 öğün: kahvaltı, 4 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün
Diğer Öneriler
Sık ve az yemek yemelisiniz. Günde en az 2 litre su için. Böylece metabolizmanızı harekete geçirmiş olursunuz. Sodanın dışında bitki, meyve çayları, özellikle de yeşil çay içmenizi öneriyoruz. Yeşil çay, vücuttaki yağ yakma işlemini çabuklaştırır ve açlığınızı giderir. Yatmadan önce uygulayacağınız egzersiz: dik oturun ve ellerinizi karnınızın üzerine koyun. Burnunuzdan derin nefes alıp, nefesinizi yavaşça ağzınızdan geri verin. Bu egzersiz midenizi rahatlatacak ve günün yorgunluğunu üzerinizden alacaktır.

TERAZİ BURCU
Diyet Tipi
Partilere çok düşkünsünüz ve eğer bu partilerde değişik ve güzel yemekler sunuluyorsa, kimse sizi vazgeçiremez. En iyi restoranlara gider, şaraba bol para harcarsınız. Fast-Food gıdalarını size basit geldikleri için geri çevirirsiniz. Eğer tam olarak canınızın çektiği yemeği yiyemezseniz, yemeden kalkmayı yeğlersiniz.
Tipik Terazi burcu problemi: Lezzetin kaybolacağına inandığınızdan dolayı diyet yapmak size oldukça zor gelir. Motivasyonunuzu ancak lezzetli bir yemek uyandırabilir.
İdeal Program
10 gün boyunca her gün 5 öğün: kahvaltı, 2 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Diyetiniz boyunca 3 kez her akşam, yağ yakmanızı ve dokularınızın gerilmesini sağlayacak bir terleme paketi hazırlayın. Bir nevresimi soğuk suyla ıslatın, suyunu sıkın ve uzunlamasına katlayın. Nevresimi belinize, karnınıza, kalça ve bacaklarınızın üst kısmına (uyluk) sarın ve üzerini bol alüminyum folyo ile kaplayın. Yarım saat bekleyin. Cildiniz çabuk ısınacak ve hemen terleyeceksiniz. Süre dolduktan sonra kendinizi paketten kurtarıp, soğuk veya ılık bir duş yapın. Her sabah aynan karşısına geçip, birkaç kilo zayıf halinizi ve ne kadar güzel görüneceğinizi düşleyin. Bu alıştırma bilinçaltınızı etkileyecek ve gün boyunca diyetinizi bozacak her tür gıdadan uzak durmayı başaracaksınız. mutsuzluğunuzu yemekle gidermeye çalışırsınız. “Ya hep, ya hiç” anlayışınız diyete karar verdiğiniz anda, onu sonuna kadar götürmenize yardımcı olur. Hele bir de bu diyet programında bol su içmek önerilmişse. Çünkü bu şiddetli açlığınızı ve selülit sorununu önler. Bir de diyetinizde eğer sizin favorileriniz olan baharat, soğan, sarımsak ve özellikle de tatlıya yer verilmişse, sonuç almanız kaçınılmaz.

AKREP BURCU
İdeal Program
Öncelikle 2 gününüz su günü olmalı: her gün en azından 3 litre asidi giderilmiş soda ve bitki çayı içmelisiniz. Diyetiniz boyunca ise günde 2 fincan bitki çayı içebilirsiniz.
5 gün boyunca ise her gün 5 öğün tüketin: 1 kahvaltı, 2 aperatif, 1 soğuk ve 1 sıcak öğün.
Diğer Öneriler
Tuzdan uzak durun. Tuz vücudunuzdaki suyun daha çok birikmesine sebep olur. Verilen rejim tariflerine kesinlikle sonradan tuz katmayın. Bunun yerine ekstra vitamin ve mineral sağlayacak taze soğan, dere otu, fesleğen, maydanoz gibi taze sebzeler tercih etmelisiniz.
Diyetiniz esnasında sucuk, salam ve ekşi turşu gibi tuzlu gıdalardan uzak durmalısınız. Öğün planınıza bol safra maddeleri katın: müsli, çavdar ekmeği, çiğ besinler ve sebze (özellikle de enginar). Bunlar sizi daha çabuk doyuracaktır. Günde 3 kez göbeğinizin hemen üzerinde bulunan anti-yağ-noktanıza basın. Böylece şiddetli açlık hissetmez ve vücuttaki yağ yakımı harekete geçmeye başlar.

YAY BURCU
Diyet Tipi
Fevri, oldukça sabırsız ve başarı endeksli – bunlar beslenme alışkanlığınızı da etkileyen burcunuzun tipik özellikleri. Sağlam öğünler ve titiz bir şekilde hazırlanmış diyet programları size hiç hitap etmiyor. Siz toplu halde yemek yemeyi ve arkadaşlarınızla gezmeyi daha çok seversiniz. Eğer mutfakta siz görev başındaysanız, çabuk ve kolay yapılan yemekleri, hatta hazır gıdaları tercih edersiniz. Sizin şansınız: çok hareketlisiniz ve böylece çabuk yağ yakıyorsunuz. Maalesef genellikle abartıyor ve çok çabuk yoruluyorsunuz. Sonuç: şiddetli açlık hissi. Bu yüzden her şeye ölçülü ve dengeli yaklaşmalısınız. Nasıl mı zayıflarsınızSağlıklı ve düzenli beslenerek.
Diğer Öneriler
Mümkün olduğu kadar yavaş yemek yiyin ve iyi çiğneyin. Egzersiz olarak sürekli sporları denemelisiniz: yürüyüş, bisiklet kullanmak veya yüzmek. Bunlar yağ yakmanız için en etkili sporlardır. En ideali haftada 3 kez.
Restorandaysanız siparişinizi bilinçli bir şekilde verin: Izgara et veya balık, yanına haşlanmış patates ve az terbiyeli salata.

OĞLAK BURCU
Diyet Tipi
Lezzet düşkünü pek değilsiniz. Oğlak burcu insanları pahalı olmayan basit yemekleri severler. Yemek yaşamınızda önemli bir yer tutmadığından, çok kilolu olmazsınız. Öfkeli veya stresli durumlarda bu ruh halinizi aşırı yemek yiyerek gidermeye çalışırsınız. Sizi en çok rahatlatan soğuk (zeytinyağlı) ve ekşi besinlerdir. Bu durum sıklaştığında, aynaya bakmanız yeterli olur ve sonunda tutarlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Karmaşık diyetleri sevmediğinizden ve yeme alışkanlıklarınıza çok bağlı olmanızdan dolayı kilo vermek sizi oldukça zorlar. Küçük aperatifler tüketerek kilo vermek size göre daha iyi sonuçlar veriyor.
İdeal Program
10 gün boyunca 6şer öğün: 1 kahvaltı, 4 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Bakış açınızın üzerinde çalışın. Diyetteki başarınız motivasyonunuza bağlıdır. Her sabah kendinize, sizi hayalinizdeki forma biraz daha yaklaştıran diyete sevindiğinizi söyleyin. Ve bu konuda edindiğiniz küçük başarılarınız için kendinizi övün.Yatmadan önce kalça ve bacaklarınızın şekillenmesi için şu egzersiz yapın: dizlerinizi bükün, kollarınızı yukarı uzatın. Basenlerinizi, kalçalarınız kalkana kadar, yukarı çekin. Ve tekrar yavaşça aşağı doğru inin. Bu hareketi 20 kez yapmalısınız. Öğünler arasında acıktığınızda havuç, salata veya etimek yiyebilirsiniz. Bunlar sizi tok tutacaktır.

KOVA BURCU
Diyet Tipi
Beslenme konusunda kova burçları 3’e ayrılırlar:
1. “Macera olsun diye yemek yiyenler”. Sürekli yeni tarifler ve egzotik restoranlar denemek sizin için spor gibidir.
2. “Heves olsun diye beslenenler”. Öğün zamanlarına ayak uyduramaz ve sürekli tatlı tüketirsiniz.
3. “Kuralcı beslenenler”. Sizler de sıkılmadan sürekli aynı gıdaları tüketirsiniz.
Saydığımız grupların üçü de tatlıya aşırı düşkün ve eş, dostla geniş masalarda yemek yemeyi pek sever. Bir çok ufak öğünler daha çok huzursuz yaratılışlarına hitap etmektedir. Hemen pes etmeyin, başarı kendini mutlaka gösterecektir.
İdeal Program
12 gün boyunca 7şer öğün: 1 kahvaltı, 4 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Zayıflamak için hayal gücünüzü kullanın. Canınız bol kremalı bir pasta çektiğinde, önce onu gözünüzde canlandırın ve pastanın daha sonra yavaşça yağa dönüştüğünü hayal edin. Bunun yanında şimdiye kadar gördüğünüz en şişman insanı da gözünüzün önüne getirin. Bu görüntü sizi mutlaka harekete geçirecektir.
Kendinize diyet arkadaşları arayın. Aileniz veya bir arkadaşla birlikte rejime girdiğinizde buna daha kolay dayanabilirsiniz. Ana yemeklerden önce mutlaka yavaş yavaş çorba içmelisiniz. Bu midenizi dolduracak ve daha az kalori getirecektir. Çok fazla tartılmayın, haftada 1 kez yeter. Her gün tartılmak baskı yaratır ve bir de her hangi bir gelişme görmezseniz moraliniz bozulabilir.

BALIK BURCU
Diyet Tipi
Yemek konusunda pek iddialı değilsiniz. Yemek bulduğunuzda onu hemen yemelisiniz. Bilinçsizce ve çok yediğiniz için tartıyla aranız hiç iyi değil. Bir de üstüne stres ve aşk acısı yaşıyorsanız, kilo almamanız mümkün değil. Vücudunuz su toplamaya ve selülite yatkın. Diyet konusunda pek de disiplinli değilsiniz. Yemek daveti aldığınızda rejimi hemen unutuyorsunuz. Size doyurucu gıdalar öneriyoruz. Bu sayede çabuk acıkmazsınız. Bir de bol su içmelisiniz. Daha kolay zayıflarsınız.
İdeal Program
Öncelikle 2 gününüzü su günü olarak belirleyin: günde en az 3 litre su için. Unutmayın! Sıcak sulu gıdalar soğuklardan daha çabuk doyurur. Örneğin, bitki çayları, çorba ve sıcak su içebilirsiniz.
Daha sonra 7 gün boyunca 5er öğün tüketin: 1 kahvaltı, 2 aperatif, 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.
Diğer Öneriler
Kendinize belirlediğiniz su günleri dışında da bol su içmelisiniz. Günde 2 litre yeterlidir. Gündüzleri limonlu veya az miktarda elma suyuyla karıştırılmış su içebilirsiniz. Akşamları ara sıra 1 bardak alkolsüz bira olabilir. Alkolsüz bira protein, vitamin ihtiva eder, sinirlerin sakinleşmesini sağlar ve rahat bir uyku getirir.
Selülit için bitki katkıları içeren özel bir vücut peelingi öneriyoruz. Bu peeling ölü deriyi temizler, kan dolaşımını harekete geçirir ve cildinizi tazeler. Bu peelingi her iki günde bir banyo esnasında kullanabilirsiniz.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-06, 16:57 #2
Eolos Eolos çevrimdışı
Thumbs up Burçlara göre diyet..


Koç

Eğlence evinize hızlı bir şekilde giren Jüpiter, sizi çerezler, piknikler ve bahçe partileri için gereğinden fazla isteklendirerek tehdit ediyor. Taze sebze ve meyveler yerine içtiğiniz alkollü içeceklerle mücadele etmeniz gerekir. Koçlar, daha çok değişik tat veren baharatlardan ve egzotik baharatlardan hoşlanırlar. Ağız tadınızı bozmadan daha düşük kalorili baharatlar ve soslar kullanabilirsiniz. Ağustos’un sonunda Jüpiter’in ani sinyaller vermesiyle inanılmaz enerji dalgalanmalarına sahip olacak ve bu sizi her zamankinden daha fazla aktif ve hareketli yapacaktır. Değişik spor aletlerinizi alın ve kendinize has vücudunuzu gösterin.

Genellikle hız ve telaş kilo almanıza engel olur. Genellikle oldukça adeleli ve yağ oranı düşük bir vücut yapısına sahip olursunuz. Fakat yine de zaman zaman bedensel düzeltmelere ihtiyaç duyabileceğiniz gerçektir. Aceleciliğiniz diyet ve egzersizlerin sonucunu almakta da kendini gösterir. Ancak kimi zaman, hızlı ruhunuza beden ayak uydurmakta zorluk çekebilir.

Özellikle rekabetin yaşandığı toplu egzersizler ve spor dalları, öne çıkabileceğiniz, kendinizi gösterebileceğiniz her tür faaliyet sizin için son derece tatminkardır. Sıkı bir egzersizden sonra enerji fazlasını tükettiğiniz için kendinizi rahatlamış ve gevşemiş hissedersiniz. Savaş sanatları, rüzgar sörfü, paten, futbol, basketbol, boks, güreş ve jimnastik en başarılı olduğunuz spor dallarıdır.

Sizin için en kolay ve başarılı zayıflama yöntemi Akupunktur yoluyla yapılandır. Kulağa takılacak akupunktur iğneleri, gerçek bir uzmanın elinde mükemmel bir stress giderici ve sakinleştirici halini alabilir.

Sabırlı bir yapıya sahip olmadığınız ve rutinden hoşlanmadığınız için sürekli diyet yapamazsınız. Günlük sıvı tüketimine dikkat etmek, baharatı ve yağlı yiyecekleri mümkün olduğunca kontrollü tüketmek, sizin için sıkı diyet ihtiyacının ortadan kalkmasında önemli rol oynayacaktır.

Boğa:

Mayıs ve Haziran’daki burçlarınıza doğru harekete geçen gezegeniniz Venüs, kendinizi geliştirme arzunuzu artırıyor ve kendinize saygınızı destekliyor. Aşırı yemek yeme dürtünüzü frenleyeceksiniz çünkü gerçekten olmak istediğiniz görünüme uyum sağlayacaksınız. Ve, bütün hafif yaz elbiseleri en küçük bir şişliği bile göstermeye meyilli olduğu için çok fazla bir vaktiniz yok. Kendinizi bir haftalığına şekerlemelerden bir kısım tatlılardan uzak tutun.

Toprağı ve yeşili seven Boğa için, bahçe çalışmaları ya da açık hava yürüyüşleri oldukça caziptir. Her türlü zevki sembolize eden Venüs tarafından yönetilen biri olduğunuz için, kendinizi yemekten sakınmanız oldukça güçtür. Dolayısıyla belki de tüm burçların içinde en zor diyet yapan, bir de buna ağır metabolizma hızı eklenince iyice umutsuzlaşan bir hale giriyorsunuz. Ancak sabırlı ve sebatlı bir yapıya sahip olan kişiliğiniz, az da olsa kilo vermeye başladığını görürse, bu doğrultu da ilerleyebilir. Sizin için her öğünde yediklerini not etmek, düzenli ve kontrollü bir diyet yapabilme yolunda yardımcı olacaktır.

Aromaterapi de bu noktada kullanılabilecek alternatif tekniklerdendir. Otları kaynatarak, ya da çeşitli karışımlar hazırlayarak, banyoda, masajda ve içmek yoluyla kendinizi rahatlatabilirsiniz. Dönemsel olarak et kaynaklı proteinleri beslenmenizden çıkarmanız hatta kısa dönemli vejateryen beslenmeye dönmeniz ve bu sırada diyeti maden suları ile desteklemeniz, biriken toksinleri vücuttan atmanızda önemli rol oynar. Tamamen etten vazgeçemeyen Boğalar ise, tercihlerini beyaz etten yana kullanırlarsa, kısmen de olsa fayda sağlayacaklardır.

İkizler:

Satürn’ün burcunuzdaki iç karartan saltanatı, iki yıl boyunca sizi bazı güzel yiyecekler üzerine sevk edebilir ve siz ise bunun hesabını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat bu yaz çabucak toparlanabilirsiniz. Kendinizi yeniden forma sokmak için en uygun ay, Merkür ve Venüs’ün aklınızı ve kalbinizi kendinize zaman ayırmanızı sağladığı, Haziran olabilir. Metabolizmanız hızlanacak ve canlılığınız yükselecektir. Eğer yapabilirseniz bir kaplıcada forma girmek için bir haftanızı ayırın ve yazın o sıcak havalarında diyet ve egzersiz tavsiyelerinden kurtulun.

Her zaman birden fazla şeyi, birarada yapmayı seven bir yapınız olduğu için, yemek yerken de ya televizyon seyreder, ya kitap okur, dolayısıyla ne yediğinin farkında olmazsınız. İnce bir yapıya sahip olmanıza rağmen, bu alışkanlığınız yüzünden kilo alırsınız. Zayıf kalabilen İkizler'in de sağlıklı olduğu garanti altında değildir.

Ciğerler ve bedenin üst kısmı İkizler'de hassas bölgeler olduğu için, geliştirilme ihtiyacındadır. Aerobik ve jogging sizin için en uygun spor dalları olacaktır. İkizler hız gerektiren, aktif sporları sever. Ancak solunum sisteminizin zafiyetini gözönünde bulundurarak, terleme konusunda dikkat etmeniz gerekir.

Psikosomatik kaynaklı, fiziksel rahatsızlıklara eğilimli olan bir yapınız olduğu için, öncelikle sinir sisteminizi güçlendiren B vitamini içeren bir gıda rejimine önem vermeniz gerekir.
Alternatif teknikler arasında, sizi rahatlatacak, grup halinde yapılan faaliyetlerdir. Özellikle psikodrama eğlenmenize, eğlenirken de rahatlamanıza ve kendinizi tanımanıza yardımcı olacaktır.

Kalori saymak, hiç bir İkizler'in tahammül edebileceği bir sistem değildir. Tek gıda rejimi de bir İkizler için cehennem azabı haline gelebilir. Dolayısıyla, çeşitli kombinasyonları olan, mümkün olduğunca çabuk hazırlanacak, ama her gün farklı gıdaları içeren bir rejim, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yengeç:

Bu yaz burcunuzdaki Satürn’ün agır etkisine ayak uydurmak oldukça zaman alacak ve ortaya çıkarabildiğiniz bir bulgu metabolizmanızı yavaşlatacaktır. Bu güce karşı koymanızın en iyi yolu sadece kendinize odaklanmaktır. Kendinize çeki düzen vermek ve modaya uygun giyecekleri dolabınıza yerleştirmek için daha fazla zaman harcayın. Aşırı oburluğunuzdan ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun ve dar, sıkıcı giyecekler sorununu çözün. Daha çok salata yapın veya sipariş edin. Bunlar ağzınızı meşgul edecektir. Bunlar yanında yiyeceğiniz limon da oldukça etkili olacaktır.Şimdi hareketlenin ve muhteşem bir egzersiz programı hazırlayın.

Yengeç Zodyak'ın aşçı arketipidir. Yemek pişirmeyi çok sever ve gerçekten de bu konuda ustadır. Ancak pişirdiği yemekleri ilk önce kendisi denediği için, bir Yengeç'in kilo almamak gibi lüksü yoktur. Dolayısıyla yaptığınız yemeklerin daha düşük kalorili, az yağlı seçimler olması sizin için bu dezavantajı ortadan kaldırıp, yemek yapma zevkinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle dişi Yengeç'in günlük tuz tüketimini ciddi şekilde kontrol altına alması gerekir. Zaten su tutmaya çok müsait olan vücut yapınız, alınan tuzda biraz fazlaya kaçıldığında ciddi problemler yaratabilir. Özellikle hanımlar menstrüasyon öncesi belirtilerden sıkça şikayet etmeye başlayabilir. Yemek alışkanlıklarınız çok çabuk düzensizleşebildiği için zaman zaman bu alanda profesyonel yardıma ihtiyacınız da olabilir.

Thalassoterapi, yani su tedavisi sizin için en uygun alternatif tekniktir. Ancak her ortama ve keseye uygun olmayan bu yöntemin yerini, hidro masaj aletleri, çamur banyoları, killi sabunlar da tutabilir.

Aslan:

Kendinizi her zamanki olduğunuzdan daha fazla dizginlemek için burcunuzdaki Jüpiterden bir çok şey istiyorsunuz. İyi bir rehber tabağınızı objektif olarak gözler ve kalorilerinizin % 30’unu yemeden atabilirsiniz. Güneşten gelen bazı enerjileri de kullanabilirsiniz. Haziran’ın sonraki dönemlerinde ve Ağustos’un başında Merkür ve Venüs sizin için en iyi olanı yapacaktır. Bir çok elverişli işler ve zamanlarda onlardan yararlanacaksınız. Kapalı alanlarda da egzersiz yapmaya ihtiyacınız var. Bu yüzden iş yerinize yakın bir jimnastik salonuna gidin veya evdev işe gidip gelirken yürüyün.

Eğlence hayatının çok ön planda olması doğal olarak alkol tüketiminin de artmasına neden olabileceği için, ciddi bir kontrol mekanizmasına ihtiyacınız vardır. Aksi halde alkolün yol açabileceği şişmanlık ve diğer sağlık problemleri yaşanabilirsiniz.
Kendinizi güçsüz, yetersiz ve muhtaç hissedeceğiniz hastalıklardan nefret edersiniz. Homeopati olarak bilinen alternatif tıp sistemi sizin hem sağlığınızı korumanıza hem de hastalıkların sağaltılmasına son derece uygundur.

"Karbonhidrat Diyeti" olarak da bilinen, protein ağırlıklı diyetler sizin için idealdir. Özellikle ızgara et, balık ve tavuk beslenmenizin temelini oluşturmalıdır. Peynir ve yoğurt da içerebilecek bu diyette hiç karbonhidrat ve şeker tüketmeden, Aslan istediği kiloya inebilir. Ancak çok uzun yapılmaması gereken bu diyet, ileriki yaşlarda hiç uygulanmamalıdır.

Başak:

Önümüzdeki bir kaç ay boyunca sizin ve partnerinizin arasında büyük bir hareketlilik olacak. Uranüs Haziran’da olduğu yerden hareket edecek ve Mars olayları olduğundan daha kolay bir hale getirecektir. Bunun sizi rutin işlerinizden ayırmasına izin vermeyin. Her şeye rağmen, bir arkadaşınızı veya partnerinizi egzersiz programında size katılması için cesaretlendirin. Akşamları beraber uzun yürüyüşler yapın. Veya hafta sonu tenis oynamaya gidin. Taze bahçe sebzelerinden hoşlanıyorsunuz ve bunlardan nasıl diyet yapabileceğinizi biliyorsunuz. Kendinizi buna odaklayın.

Çok iyi organize olabilen bir yapınız olduğu için, kilo vermeye karar verdiğiniz andan itibaren uygulamaya dökersiniz. Aşırı uçlarda gidip gelmeye yatkın olduğunuz için kilo vermeye karar verdiğiniz zaman, kendinizi tamamen cendereye sokabilirsiniz. Ya da aşırı egzersiz yaparak, fiziksel ciddi problemlere neden olabilirsiniz. Size en uygun sporlar, bisiklet, yürüyüş ve yer jimnastiğidir.

Otlardan, baharatlardan hazırlanan ilaçlar, yiyecekler ve içecekler sizin için son derece uygundur. Pitoterapi olarak da bilinen bu yöntem hem günlük sağlığınızı korumanıza yardımcı olur, hem de kilo vermek için yaptığınız rejimlerde destekleyicidir.
Kalori saymak, yediklerinizin içerdiği vitaminleri, proteini hatta eser elementleri bile hesaplamak, sizin için son derece zevklidir. Dolayısıyla vermek istediğiniz kiloya uygun bir kalorimetre rejimi uygulayan burcunuz, istediğiniz fiziksel görünüme, istediğiniz sürede muhakkak ulaşmanızı sağlar.

Terazi:

Satürn başarı evinizde sorumluluklar kümesi gibi fakat bunun manası sizin kariyeriniz açısından bir ilerleme de olabilir. Bunun için çok fazla çalıştınız ve dinlenmek için de biraz zaman ayırın. Evinizdeki Jüpiter sayesinde grup aktivitelerine ve bir kısım takımlara da katılabilirsiniz. Uranüs ise diyet ve egzersizlerinizi yönetecektir. Bu arada doğu sporlarla ilgilenebilirsiniz, mesela Kung- Fu. Yapacağınız diyetlerle formunuzu korumalısınız.

Hiç bir yan etkisi olmayan eser elementlerle yapılan, Oligoterapi olarak da bilinen tedavilerle verilen destek metabolizma dengenizin sağlanmasında çok etkili olacaktır. Eser elementler genellikle belli yiyeceklerde bulunabildiği gibi, kapsüller olarak da kullanılabilmektedir. Beslenmede özellikle meyveye yer vermek şişmanlamanızı engeller. Şeker ihtiyacınızı meyvelerden fruktoz alarak tatmin ederseniz, daha dengeli bir beslenme yapabilirsiniz. Ayrıca zengin yiyeceklere karşı düşkünlüğünüz nedeniyle, genellikle kolestrol problemi yaşayabilirsiniz. Elma kürü yapmak bu dengenin sağlamasında ciddi rol oynar. Kilo vermek için yapılan diyetlerde muhakkak damak zevkine hitap edecek en az bir yemeğin bulunması, devam edebilmeniz için çok önemli bir şarttır.

Akrep:

Venüs ve Jüpiter size görüş netliği sunuyor ve bütün gözler sizin üzerinizde olacak. Bu nedenle vücudunuzu elinizden geldiğince en iyi formunda tutun. Satürn, bu ay keşif alanınıza girince bazı tavsiyeler üzerine uzun bir yolculuğa gitmek isteyebilirsiniz. Bu geziden önce bir programa katılın. Bu bir diyet veya gücünüzü yenileyecek bir yoga programı olabilir. Vücudunuzu yenileyecek yiyecekler yiyin Yani sebzeler ve yulaf ekmeği gibi.

Deniz ürünlerine, minerallere yer veren bir beslenme şekli sizin için son derece faydalı olacaktır. Ayrıca toprak altında yetişen kök bitkiler de beslenme diyetinizin önemli bir parçasını oluşturmalıdır. Yeterince sıvı tüketimi de önemle kontrol edilmelidir.

Koç gibi Akrep için de Akupunktur son derece uygun bir tedavi ve destek sistemidir. Acıya son derece dayanıklı olan Akrep insanı, akupunktur iğnelerini hissetmez bile. Vücudun yin-yang dengesinin oluşturulmasında, akupunktur eşsiz bir yöntemdir. Kararlılığına bir de akupunktur desteğini ekleyen Akrep, çok kısa sürede ideal fiziksel denegesine ulaşır.
Kurutulmuş gıdaları içeren bir zayıflama rejimi, hem hücrelerdeki suyun tazelenmesine, hem de lipidin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Hangi türde bir diyet uygularsa uygulasın burcunuz, dirençlidir ve hedefine muhakak ulaşır.


Yay:

Uranüs ve Mars size hayat tarzınızı değiştirmek için büyük bir istek sunacak. Bu güzel bir fikir olabilir. Şişmanlatıcı yiyecekler sizin en zayıf yönünüz. Fakat yapacağınız bir diyetle bir çok farklı şekilde bu durumdan kurtulabilirsiniz. Taze meyveler yemeniz için bundan iyi bir ay olamaz. Eğer kararlı olursanız gerçekten bu diyeti uygulayabileceğinizden emin olun. Egzersizler doğal olsun ama bunlar sizi olumsuz etkilemesin. Yediğiniz yiyeceklere ve hedeflerinize karşı dürüst olun.

Kalsiyum dengesini sağlayan bir günlük beslenme şekli, sizin için oldukça önemlidir. Özellikle bacak kemikleri ve basen bölgeniz hassas olduğu için bu konuya önem vererek, süt ve süt ürünlerine ağırlık vermelisiniz.

Sizin için değerli ve yarıdeğerli taşları üzerinizde taşımak, yaşadığınız yerlerde bulundurmak faydalıdır. Gemoterapi olarak da bilinen bu yöntem, Yay'ın bedensel dengesinin korunmasında önemli rol oynar. Arada bir oruç tutmak fiziksel bedeninize ve ruhsal ihtiyaçlarınıza iyi gelir. Özellikle hassas olan karaciğerinizi dinlendirmek, fazla yağı tüketmek ve toksinleri vücuttan atabilmek için ideal bir yöntemdir. Ancak uzun süreli yapılması, kendinizi baskı altında hissetmenize ve rahatsız olmasnıza neden olabilir. Baharat ve bitki çayları, yeterince sıvı hem kilo korurken, hem de zayıflama rejimlerinde temel gereksinimdir. Tuz ve şeker kullanımında aşırıya kaçamamaya dikkat etmeniz önemlidir.

Oğlak:

Günlük yiyecekler sizin için karşı konulamaz fakat sağlam arzularınızı uygularsanız yüksek kalorili yiyecek ve şekerlemelerden uzak durabilirsiniz. Güneş ve Venüs diyetinizi sabote edebilir. Yararlı olacak eski diyetleri ve hafif yiyecekleri düşünebilirsiniz. Şu anda hiç bir sorun yok. İkinci bir dilim yağlı peyniri yiyebilirsiniz.

Oğlaklarda kemik problemleri, özellikle eklemlerde rahatsızlıklar ve kireçlenme çok sık görülür. Dolayısıyla kalsiyum dengesine maksimum seviyede dikkat göstermek beslenme rejimin temeli olmalıdır. Güneş sizin için en iyi tedavi aracıdır. Helioterapi olarak da bilinen bu yöntem burcunuzun genellikle hissettiği içsel soğukluğun giderilmesinde, kemiklerinin güçlenmesinde ciddi şekilde olumlu rol oynar. Ancak diğer hassas noktanız cildiniz olduğu için, Güneş'e çıkmadan önce doktor kontrolünden geçmeniz de isabetli olacaktır.

Oğlak burcu insanlarında vejateryenliğin bir ileri basamağı olan veganlık çok sık rastlanır. Vejateryen ya da vegan olmayan Oğlakların bile, beslenmelerinde düşük protein tercihleri vardır. Dolayısıyla vücut dengesini sağlıklı tutabilmek ve aşırı kilolardan kurtulabilmek için proteine önem vermeniz gereklidir.


Kova:

Zihinsel işlerinizin yoğunluğu bedensel işlerle ilgilenmenizi engelliyor olabilir. Fakat Merkür ile beraber güneşin ekstra enerjileri evinize girecek ve bir takım yeni fikirler üretebileceksiniz. Evinize bir egzersiz bisikleti alın ve vücudunuz bir yandan çalışırken siz de bir kitap okuyabilir veya bir işinizi halledebilirsiniz. Diyetiniz için yapabileceğiniz en iyi şey vücudunuzu öncelikli hale getirmektir.

Sosyal bir burç olduğunuz için insanlarla birarada olmak sizi mutlu eder. Enteresan ve herkesin seçmediği spor dalları, özellikle de ekip çalışması, takım ruhu gerektiriyorsa, gündeminize girer.

Beslenmesinde genellikle kalsiyum ve şeker eksikliği görülen Kova, zaman zaman hipoglisemiden şikayet eder. Bu şikayet ileriki yaşlarda şeker hastalığının ve dolayısıyla da kilonun habercisi olabilir. Zayıflama rejimlerinde ve günlük hayatın düzensiz beslenme şeklini desteklemek için, muhakkak vitamin alınması gereklidir. Eser elementler, bira mayası ve fruktoz desteği aldığı zaman çok daha kolay kilo verebilir. Zayıflamak için en ideal diyet şekli düşük kalori tüketimine dayanan rejimlerdir. Ayrıca rejim esnasında psikolojik destek alabileceğiniz bir uzmanla görüşmeniz ya da aynı amacı paylaşan bir grubun içinde olmak şansınızı arttırır.

Balık:

Gezegeniniz sizi aşırılığa sürüklüyor fakat bu yaz siz çok kolay etkilenen ve zayıf iradeli olmayacaksınız. Uranüs gezegeni geçen Mart sizin burcunuzdaydı. Ve siz bu sayede hayatınızda büyük değişiklikler yaptığınızdan dolayı memnunsunuz. Şimdi daha önce yaptığınızdan daha fazla egzersize ihtiyacınız var. Yarışmacı bir kişiliğiniz var. Bu nedenle hentbol veya tenis gibi sporlarla yağlarınızın çoğunu yakabilirsiniz. Metabolizmanız şu anda çok iyi bir durumda. Vücudunuzun bir motor gibi çalışması için demir ihtiva eden zengin sebzeler yemeye özen gösterin.

Hidroterapi yani, su kürleri, kaplıcalar burcunuzun en iyi destekleyici ve tedavi edici alternatif yöntemidir. Kaynak ve termal sularında alınan banyolar kilo problemlerinin de azalmasına yardımcı olacaktır.

Balık'ın belli bir diyeti devam ettirebilecek iradesi ve konsantrasyon gücü yoktur. Hele bir de hayalkırıklığına uğrarsanız, ikinci bir kez diyet yapmanız söz konusu bile olmaz. Bu çerçevede duyguları çok önde olan Balık'ın kendini duygusal olarak hep heyecanlı tutması, mesela sürekli aşık olması bedensel formunu korumasına yardımcı olacaktır. Masaj ve aromatik yağları kullanmak da sizin için mükemmel görüntüyü sağlamakta etkili yöntemlerdir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-06, 19:09 #3
zeynep zeynep çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Burçlara Göre Diyetler..


İçerikleri farklı ama ana konu aynı.
Bu sebeple birleştirdim konuları arkadaşlar
Eeee şaşırdım hangisine yorum yapacağımı konular aynı sayılır

Eolos senin paylaşımın da güzeldi teşekkürler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-06, 20:28 #4
holyzzk holyzzk çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Burçlara Göre Diyetler..


denemek lazım
paylasımlar ıcın sag olun..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-06, 20:34 #5
suizan suizan çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Burçlara Göre Diyetler..


ihtiyacım yok şimdilik hatta kilo alsam hiçte fena olmas..
pamira ve eolos çok mersi ikinizide..
gerektiğinde yararlanırım..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 22:57
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016