Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 20-03-17, 12:47 #11
CBYazilim CBYazilim çevrimdışı
Post Doğru Metraj Hesabına En Hızlı Nasıl Ulaşılır?Com [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], 2010 yılından günümüze, bir çok inşaat firmasının metrajdan kaynaklı zararlarının önüne geçmiş, ayrıca firmaların karlılıklarını da arttırmıştır. Com Metraj Yazılımları kullanıcıları her zaman doğru bilgiye ulaşmış, yatırımlarını hiçbir zaman tahmini rakamlar üzerine yapmamışlardır. DWG üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan yalnızca metrajı çıkarılacak alanı Com Metraj yazılımlarına göstermek, metraj hesabı için yapılması gereken tek işlemdir. Metrajı çıkarılacak alanı tarayan Com Platinum (Donatı metraj yazılımı) metraj hesabına yönelik tüm çalışmasını bir kaç saniye içerisinde tamamlar ve metraj hesabını kullanıcısına teslim eder. 100.000 m2'lik alanın donatı metrajını 1 günde ve %100 doğrulukta bitiren Com Platinum, projede eğer varsa eksik ya da hatalı donatı adet bilgilerini de otomatik olarak hesaplar ve DWG üzerine basar. Donatı sipariş ve kesim listelerine kadar hazırlayan Com Platinum, ülkemizin en büyük şantiyelerinde aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

Metraj hesabına yönelik bir diğer çözüm olan Com Standard ise beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarına anında ulaşmanızı sağlar. 3 boyutlu projeler ihtiyaç olmaksızın standard bir DWG üzerinden metraj hesabını bitirebilen Com Standard ile yine 100.000 m2'lik alanın beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarını 1 günde rahatlıkla alabilirsiniz. Yeşil defterden keşif özetlerine kadar tüm adımları otomatik bitiren Com Standard ile kalıp takımlama listeleri de otomatik olarak oluşmuş olur.

Maliyetlerin günden güne arttığı inşaat sektöründe yapılan yanlış metraj hesapları maliyetlerini düşürmek isteyen firmalara olumsuz sonuçlar doğurmakla birlikte doğru planlama yapılmasının da önüne geçmektedir. Elle metraj hesabı yapan teknik ofislerde metraj hesabı çok uzun süreler almakla birlikte çıkarılan metrajın kontrolünde de ciddi problemler yaşanabilmektedir. Bu tarz problemlerin son bulduğu Com Metraj Yazılımları ile tüm metraj hesabı otomasyon altına alınmakla birlikte karlılıklar maksimum seviyelere rahatlıkla çıkarılabilir.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-17, 12:09 #12
CBYazilim CBYazilim çevrimdışı
Post Kiriş Metraj Programıyla Hızlı Metraj HesaplamaStatik analiz programlarının verdiği çıktılar ya da elle çizilmiş projeler. Elinizdeki veri ne olursa olsun 4 dakika gibi kısa bir sürede donatı metrajlarını çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Yalnızca Com Platinum ile mümkün olan bu süreler metraj hesabına yeni bir soluk getiriyor. Peki Com Platinum Yazılımı sorunsuz bir [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] için projeleri hangi aşamalardan geçiriyor?Metrajı çıkarılacak alanı seçtiniz ve artık metrajların bitmesini bekliyorsunuz. Geçen 1-2 dakikalık sürenin ardından Com Platinum arka planda pek çok analizi yaptı.

1- Com Platinum metrajı çıkarılacak alanı taramaya ve bilgileri düzenlemeye başlar.
2- Eksik olan etriye adet ve uzunluk bilgilerini tespit eder ve bu bilgileri hesaplayıp proje üzerine yazar.
3- Etriye adet ve boy bilgilerinin tam olduğu projelerde gerekli kontrolleri yaparak eğer varsa yanlış hesaplanmış bilgileri tespit eder ve doğru hesap ile değiştirir. Bu bilgileri kullanıcısına gösterir.
4- Metrajı bitirilen paftada her bir donatıya poz numarası atar. Bu poz numaraları sayesinde metraj kontrolünü anında yapmanızı sağlar.
5- Kullanıcı metraja onay verdikten sonra aynı bilgileri gruplar ve grupladığı bilgilere tekrar poz numarası atar. Bilgisi aynı olan donatılara aynı poz numaraları atanır.
6- Son olarak metrajı raporlar ve hesabı sorunsuz olarak teslim eder. Kiriş adına göre oluşturulmuş raporlar, aynı çap ve uzunluktaki donatılara göre raporlar, her bir çapa göre toplam miktarların raporları anında hazır.
7- Yeşil defter ve keşif özetleri de otomatik olarak oluşturulmuş olur.

Kullanıcının sadece metrajı çıkarılacak alanı seçtiği Com Platinum Yazılımı, 100.000 m2’lik bir donatı paftasının metrajını 1 günde rahatlıkla metrajlar. Bununla birlikte proje hatalarını tespit eder ve düzeltir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
autocad, bir, Çıkarma, donatı, için, ile, inşaat, kalıp, metraj, metrajı, olan, platinum, programları, tüm, yazılım

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 12:15
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016