Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 02-01-12, 13:51 #1
ediz1 ediz1 çevrimdışı
Thumbs up Umutsuz Ev Kadınları Bütün Bölüm ÖzetleriGenel Hikaye
Kanal D’de bugün yepyeni, harika bir dizi daha başlıyor!
“Umutsuz Ev Kadınları”
“Her ailenin sırları vardır. Onları birbirinden ayıran, sırlarını saklamak için neleri göze aldıklarıdır”
Kanal D’nin, ilk bölümü bu akşam ekrana gelecek yeni dizisi “Umutsuz Ev Kadınları”nın başrollerinde; Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder ve Songul Öden oynuyor.
“Umutsuz Ev Kadınları”, ev kadınlarının sıradan, basit ve durağan sanılan hayatlarının aslında sırlarla, mücadelelerle ve büyük dramatik sıçramalarla dolu olduğuna dikkat çekiyor. Dizinin kahramanları bir yandan ev işleri ve çocuk yetiştirme cehenneminde ayakta kalmaya çalışırken, diğer yandan da, aldatma, nefret, hatta cinayete varan sorunlarla boğuşuyorlar. Ve tabii sadece gençlere has görülen, oysa orta yaştaki kadınlara da isabet eden aşkla da…
Tüm dünyada büyük ilgiyle izlenen Desperate Housewives’ın yerli versiyonu olan dizide; Songül Öden dizinin orijinalindeki Susan karakterini, Bennu Yıldırımlar, Bree karakterini, Evrim Solmaz, Gabrielle karakterini, Ceyda Düvenci, Lynette karakterini ve Özge Özder de Edie karakterini canlandırıyor.
Beş kadının başrolleri paylaştıkları ve kadın kahramanların da kadınlığın birer aşamasını temsil ettikleri “Umutsuz Ev Kadınları”nda, Songül Öden içindeki çocuğu öldürememiş, hayalci ve sakar çocuk kadın “Yasemin”i, Bennu Yıldırımlar kusursuz eş “Nermin”i, Evrim Solmaz hayatı flört edip eğlenmekten ibaret sanan daimi genç kız “Zeliş”i, Ceyda Düvenci müebbet anne “Elif”i ve Özge Özder’de cilveli ve şuh görünümlü “Emel”i canlandırıyor.

1. Bölüm
Özeti
Gül Çıkmazı Sokak’ta yaşayan ev kadını Handan bir sabah intihar eder. Yakın arkadaşları bu ani ölümün sır perdesini aralamaya çalışırken kendi hayatları da karışır. Titizlik hastası Nermin, kocasının ani boşanma isteğiyle yıkılır. Dört çocuğuyla yapayalnız baş etmeye çalışan Elif kendisine yardım edecek birilerini arar ama bulamaz. Eski güzellik kraliçesi, yeni ev kadını Zeliş’in aklı mahallenin genç üniversitelisi Levent’in ilgisiyle karışır. Kocasının bir genç kız uğruna terk ettiği Yasemin, sokağa yeni taşınan Sinan’la tanışır. Bunu gören eski kocası deliye döner. Yasemin mahallenin şen dulu Emel’le de didişmek zorunda kalır ve büyük bir felaketin ortasında kalakalır.

2. Bölüm Özeti
Handan'ın intiharının arkasındaki sırrı merak eden komşuları Nermin, Elif ve Yasemin onun giysileri arasında buldukları mektubun peşine düşerler.
Annesinin ani ölümünden sonra içine kapanan Mert okulda bir arkadaşıyla kavga eder. Cemil, ağacın dibinde gömülü sandığı çıkarır ve göle atar. Sevim, Emel'in evinin külleri arasında Yasemin'in düşürdüğü tası bulur. Yaramaz çocuklarıyla baş etmeye çalışan Elif, Sevim'in verdiği akılla onlara bir ders vermek ister ancak, işler umduğu gibi gitmez. Nermin yuvasını kurtarmak, çocuklarını anasız, kendini kocasız bırakmamak için, keresteci Resul dayısının yanına gider. Zeliş zengin bir kocanın mutluluğa yetmediğini anlar ve Levent'in masum ilgisiyle kafası karışır.
Yasemin bir anda başını döndüren Sinan'ın annesiyle tanışır ve kadın onu ev oturmasına davet eder. Ancak rakibesi Emel de davetsiz misafir olarak oradadır.

3. Bölüm
Özeti
Yasemin, Nermin, Elif ve Zeliş, Handan’ın son isteğini hatırlıyor ve pikniğe gidiyorlar.
Mert, annesinin kendini öldürdüğü silahı bulur. Cemil’in göle attığı sandıktan çıkanlar dehşet vericidir. Handan’ın ölümünü aydınlatacak bir başka ipucu Nermin’in eline geçer. Yasemin, Nermin, Elif ve Zeliş, Handan’ın son isteğini hatırlar ve pikniğe gitmeyi kararlaştırırlar. Yasemin, eski kocasına duyduğu öfkeden kurtulup hayatına yeni bir sayfa açmaya karar verir. Elif, çocuk bakımını hafife alan kocasına unutamayacağı bir ders verir. Zeliş, kendisini Levent’le birlikte gören komşu çocuğunun şantajına maruz kalır. Nermin, sorunlarını kimseye belli etmemeye çalışırken, Behçet komşuların önünde boşanacaklarını pat diye söyler.

4. Bölüm
Özeti
Gül Çıkmazı sakinleri mahallede yaşanan hırsızlık olaylarından tedirgindir. Son olarak Yasemin'in evine de hırsız girmesi üzerine mahallede seferberlik başlar.
Yasemin, Sinan'ın Emel’le yakınlaştığını düşünüp, aklınca ona bir ders vermeye karar verir. Elif çocuklarını bir özel okula vermeyi planlar ancak, öncelikle çocukların mülakatta uslu durmasını sağlamak zorundadır. Ne yapacağını bilemeyen Elif'e kocası dahiyane bir fikir verir. Nermin'le Behçet aralarındaki sorunları çözmek için yemeğe çıkarlar. Dönüşte onları evde bir yabancı beklemektedir. Zeliş'in başı ise çok yakın biriyle; kayınvalidesiyle derttedir. Sürpriz bir ziyarete gelen kayınvalidesi ona hayatı dar edecektir.
Sinan'ın mahalleye gelişindeki sırrın kapısı aralanmaktadır. Cemil ve Mert’in kavga sesleri sokağa taşar.

5. Bölüm
Özeti
Gül Çıkmazı sakinleri mahallede yaşanan hırsızlık olaylarından tedirgindir. Son olarak Yasemin'in evine de hırsız girmesi üzerine mahallede seferberlik başlar.
Yasemin, Sinan'ın Emel’le yakınlaştığını düşünüp, aklınca ona bir ders vermeye karar verir. Elif çocuklarını bir özel okula vermeyi planlar ancak, öncelikle çocukların mülakatta uslu durmasını sağlamak zorundadır. Ne yapacağını bilemeyen Elif'e kocası dahiyane bir fikir verir. Nermin'le Behçet aralarındaki sorunları çözmek için yemeğe çıkarlar. Dönüşte onları evde bir yabancı beklemektedir. Zeliş'in başı ise çok yakın biriyle; kayınvalidesiyle derttedir. Sürpriz bir ziyarete gelen kayınvalidesi ona hayatı dar edecektir.
Sinan'ın mahalleye gelişindeki sırrın kapısı aralanmaktadır. Cemil ve Mert’in kavga sesleri sokağa taşar.

6. Bölüm
Özeti
Elif ikizlerin yeni okulunda, okul aile birliği başkanı ile zıtlaşıyor.
Mert, babası tarafından bir akıl hastanesine yatırılır. Yasemin onun peşine düşer ve hastaneyi bulur. Gamze, Mert’in yanına gizlice girer ve çocuk ona geçmişte hatırladığı korkunç bir cinayetten bahseder. Zeliş hayatını bir anda cehenneme çeviren kaynanasından pazarlamacıların yardımıyla kurtulmaya çalışır. Elif ikizlerin yeni okulunda, okul aile birliği başkanı ile zıtlaşır. Çocukların bale yerine halk oyunu oynamasını önerir ve diğer velileri de ikna eder. Fakat bunun karşılığında onu zorlu bir görev beklemektedir. Nermin kocasıyla yeniden yakınlaşmanın fırsatını bulur ve çocukların evde olmadığı bir akşam onu yemeğe davet eder. Ancak nükseden takıntıları her şeyi mahveder.

7. Bölüm
Özeti
Yasemin, romantik bir akşam yemeği için Sinan’la buluşmak üzere gittiği restoranda, onu yabancı bir kadınla görünce mahvoluyor.
Yasemin, romantik bir akşam yemeği için Sinan’la buluşmak üzere gittiği restoranda, onu yabancı bir kadınla görüp mahvolur. Cemil, karısının intiharına sebep olan mektuptaki el yazısının çok yakın bir komşusunun el yazısıyla aynı olduğunu dehşetle fark eder. Elif, Ömer’in terfisi için, patronuyla eşini bir akşam yemeğinde ağırlar. Ancak bu yemek sırasında ortaya attığı parlak iş fikirleriyle istemeyerek de olsa kocasını gölgede bırakır. Zeliş, bilgisayarını virüsten kurtarmak için Levent’ten yardım ister, ancak kayınvalidesi onları birarada görünce kıyamet kopar. Nermin kocasının boşanma davası açtığını öğrenir ve çocukları hediyelerle şımartmasına sinirlenir. Bu hediyelerden biri olan motosiklet ailenin başını büyük bir belaya sokar. Mert hastanede gerilimli günler yaşamaktadır.

8. Bölüm
Özeti
Zeliş'i neler bekliyor? Yasemin lunaparkta ne yapıyor? Levent'i Zeliş'in evinden çıkarken kim yakalıyor?
Yasemin'in içini kemiren kuşku, onu Sinan'ın arkasından lunaparka kadar götürüyor. Emel, öldürüleceğinden habersiz bir şekilde hayatına devam ediyor. Bu yanlış anlaşılma ortadan kalkacak mı yoksa Emel'in başına bir şey mi gelecek?
Umutsuz Ev Kadınları'nın 8. bölümünde; Yasemin'in içini kemiren kuşku, onu Sinan'ın arkasından lunaparka kadar götürüyor. Evde kimsenin olmamasını fırsat bilerek, Levent'i bilgisayardaki virüsü temizlemek için eve çağıran Zeliş, kaynanasının eve gelmesiyle neye uğradığını şaşırıyor. Kaynanası bu durumu değerlendirerek, Zeliş ile Levent'in fotoğrafını çekiyor.
Kaynanasının bu hareketinden sonra, Zeliş için hayat hiç kolay olmayacaktır. Kadınlık duygularının öcünü almak için, Yasemin'le el ele veren Emel ise her şeyden habersizdir. Cemil, çoktan Emel'in ölüm emrini vermiştir.


9. Bölüm
Özeti
Sinan kendisiyle ilgili gerçeklere adım adım yaklaşan Yasemin'den uzaklaşmaya çalışır ancak bu mümkün olamaz.
Elif'in iyice hırpalanan sinirleri onu çocuklarından bile vazgeçme noktasına getirir. Elif'in artık bir yardımcı bulması kaçınılmaz olur. Zeliş onca sıkıntının arasında bir yanlış anlaşılmayla daha karşı karşıya kalır. En yakın arkadaşını kaybetmek üzeredir. Nermin, oğlunun kaza yapmasına rağmen vicdan azabı çekmemesini içine sindiremez. Onu en sevdiği şeyden mahrum bırakmak için bir plan yapar. Gamze klinikten kaçan Mert'i annesinden habersiz kendi odasında saklar. Emel bir kiralık katilin peşinde ölüme adım adım yaklaşmaktadır. Cemil sonunda mektubu yazan gerçek kişiyi bulur ve ondan intikamını alır.

10. Bölüm
Özeti
Nermin, kocasının büyük ihanetiyle sarsılıyor.
Zeliş, Kudret’in dolandırıcılık suçundan hapse girmesiyle zor günler yaşamaya başlar. En büyük desteği yine arkadaşlarıdır.
Karısıyla zor günler yaşayan Behçet, hiç ummadığı anda eski bir kadın arkadaşının çekim alanına girer. Nermin kocasının büyük ihanetiyle sarsılır.
Elif gönlüne göre bir bakıcı bulmanın rahatlığını yaşar. Ancak bu sefer de anneliğine dair endişelere sürüklenir.
Yasemin yemek pişirme konusundaki maharetini göstermek için Sinan'ı eve yemeğe davet eder. Ancak evdeki davetsiz misafirin varlığından habersizdir.
Hastaneden kaçan Mert’in babasının yanına dönmekten başka çaresi kalmamıştır.

11. Bölüm
Özeti
Emel, hayattaki tek dostu olan Sevim'in sırra kadem basması üzerine ortalığı ayağa kaldırır ve Sevim'in ablası Suna'ya haber verir. Bunun üzerine mahalleye gelen Suna, kardeşini mumla aratacaktır. Yasemin kızı için verdiği doğum günü partisine eski kocasını da çağırmak zorunda kalır. Eski kocasına dair öğrendiği bazı gerçekler partiyi kâbusa çevirir. Zeliş mankenliğe geri dönmeye karar verir. Ancak köprünün altından çok sular akmıştır ve Zeliş istediği düzeyde bir iş bulmakta zorlanır. Elif çocuk bakıcısından çok memnundur. Ancak kızın bir takım huyları onu rahatsız etmeye başlar. Nermin kendisine ihanet eden kocasını affetmemeye kararlıdır. Ancak Behçet'i hasta halinde yüzüstü bırakıp çocuklarını üzmeyi göze alamaz. Duyguları karışık olan Nermin'in karşısına geçmişten bir erkek çıkar.

12. Bölüm
Özeti
Sevim'in ölüm haberi mahalleye yayılır. Suna'nın kardeşini merasimsiz gömmesi Emel'in içine çok dokunur. Polis cinayeti araştırırken Suna da Sevim'in son zamanlarda kimlerle takıştığını öğrenmeye çalışır.
Yasemin, Emel'in evini yakmasının er ya da geç ortaya çıkacağını anlar ve Emel'den af dilemeye karar verir. Bu yüzden de Emel'le beraber mezarlığa gitmeye razı olur. Elif büyük oğlunun saçlarını kazımak zorunda kalır. Ne var ki oğlanı görenler bunu başka türlü yorumlar.
Kadir, Nermin'i yeniden kazanmak için ona tehlikeli bir "hediye" verir. Hediye türlü belaya neden olacaktır.
Kudret çocuk sahibi olmak için Zeliş'i sıkıştırır. Zeliş kesin bir dille reddeder. Ancak Kudret'in daha sinsi planları vardır. Patronu, Sinan'ın elinden işini alır. Ancak Sinan gerçeğin peşini bırakmamakta kararlıdır.

13. Bölüm
Özeti
Yasemin de çareyi Cemil'le konuşmakta bulur. Yasemin'in endişeleri Mert'le ilgili öğrendiği gerçeklerle beraber iyice katlanır.
Ömer'in babası İstanbul'a gelir. Adamın maço tavırları Elif'i huzursuz eder. Ancak bu daha başlangıçtır. Elif, kayınpederinin eşini aldattığını öğrenir. En büyük şokuysa kocasının buna verdiği tepkiyle yaşayacaktır.
Levent okulu bırakmaya karar verir. Annesi onu ikna edemeyince çareyi Zeliş'e başvurmakta bulur.
Nermin, kocasına karşı yavaş yavaş yumuşamaktadır. Ancak eve gelen boşanma avukatı her şeyi berbat eder.

14. Bölüm Özeti
Mahalledeki insanların evlerinden önemsiz eşyalar kaybolmaktadır. Elif sorumluların kendi çocukları olduğunu öğrenir ve hayatının en büyük utancını yaşar. Çocuklarının Sinan'ın evinden aşırdığı nesneler ise rahmetli Sevim'e aittir. Sinan, katil zanlısı durumuna düşmek üzeredir.
Yasemin, Sinan'ın çocuk sahibi olmak istediğini duyar ve paniğe kapılır. Onun zaten bir çocuğu vardır ve yeni bir tane istediğinden emin değildir. Ne var ki bunu konuşmak için çok yanlış bin anı seçer.
Zeliş, temizlikçisi Kıymet'le ters düşer ve kadını işten çıkartır. Kıymet'in intikamı acı olacaktır.
Nermin, evliliğini kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak kocasının talepleri onu şok eder.
Suna tesadüfen Handan'a dair bir sırrı keşfeder. Cemil giderek sıkıştığını hissetmektedir.

15. Bölüm Özeti
Sevim cinayetiyle ilgili artık tek şüpheli Sinan’dır. Polisler onu sorgular. Yasemin, Sinan’ın geçmişindeki korkunç gerçeği öğrenince hayal kırıklığı yaşar.
Nermin kızının mahalleden bir erkeğe âşık olduğunu duyunca ona unutamayacağı acı bir ders vermek ister. İrem’in âşık olduğu genç de Nermin’e yardım eder.
Elif, Ömer’in terfisine çok sevinir. Ancak onun başka bir şehirde çalışacağını duyunca sevinci kursağında kalır. Mutlu aile tablosunun bozulmaması için kocasının terfisini engellemekten başka şansı yoktur.
Zeliş, Levent’in ev arkadaşının şantajına maruz kalır. Şantajın arkasındaki masum gerçeği öğrenince çocuğa yardımcı olmaya çabalar.
Annesinden izinsiz Mert’le görüşen Gamze ise onun tuhaf davranışlarından çok korkar ve uzak durmaya karar verir.

16. Bölüm Özeti
Cemil evde bulduğu eski bir video kaydında, karısıyla aynı hastanede çalışan Suna’yı görüp tanır.
Yasemin, Sinan’ın katil olduğunu öğrendiğinden beri bunalımdadır. Sevim’i öldürenin Cemil olduğundan şüphelenmektedir, bunu Emel’le paylaşır. İkisi beraber gizlice Cemil’in evine girerler. Tam video kaydını izleyeceklerken Cemil gelir.
Elif’in ikizlerinin okulunda bit salgını baş gösterir. Salgından da ikizler sorumlu tutulur. Elif salgını başlatanın kim olduğunu öğrenince çocuklarını temize çıkarmak için elinden geleni ardına koymaz.
Nermin’in evine temizliğe gelen kadın Behçet’in kalp krizi geçirdiği otelde çalışmıştır. Behçet’i görür görmez tanır. Nermin’in kendisine sert davrandığını bahane ederek tüm mahalleye dedikodu yayar.
Zeliş’in su saati, borcu ödenmediği için mühürlenir. Zeliş yaşadığı sıkıntıyı kimseye belli etmez. Susuzluğuna kendince küçük çözümler getirir.

17. Bölüm Özeti
Zeliş’in kayınvalidesi Mukaddes hastanede trajik bir şekilde ölür. Gerçeği öğrenen Zeliş, hastane müdürünün para teklifini kabul eder. Kudret ise borcunu ödeyemeyeceği için hapse girmeyi düşünmektedir.
Yasemin, Sinan’ın tüm çabalarına rağmen onunla görüşmek istemez. Sinan her şeyi açıklayan bir mektup yazar ancak, Yasemin mektubu okumamakta kararlıdır. Bir yandan da Sinan’ı kıskandırmaya çalışır ve başına türlü işler açıp yine zor durumlara düşer.
Elif ikizlerin okulundan tanıyıp sevdiği Saliha’yı ailece yemeğe davet eder. Kocasının gizli gizli Saliha’yı aşağıladığına tanık olunca dayanamaz ve adama haddini bildirir.
Nermin’in başı oğlunun serseriliğiyle derttedir yine. Kerem okuldan uzaklaştırma cezası alınca Nermin onu hizaya getirmek için farklı bir yola başvurur. Ancak oğlunun sevgisini tamamen kaybettiğinin farkında değildir.

18. Bölüm Özeti
Bu arada Zeliş, kocasının sinsi planlarının meyvesini verdiğinden ve hamile kaldığından habersizdir.
Oğlunun kendisinden nefret ediyor olması, Nermin'i çok üzmektedir. Nermin anneliğini sorgulamaya başlar. Diğer taraftan yakın arkadaşı Elif'le çocuk yetiştirme usulü hakkında tartışırlar. İki yakın arkadaş hayatlarında ilk kez küsüşür.
Yasemin'in annesi Gülperi memleketten ziyaretlerine gelir. Annesinin sakarlığından, beceriksizliğinden bunalan Yasemin, Gülperi'nin yanlarına taşınmak istediğini duyunca dehşete kapılır. Bunu engellemenin tek yolu, üvey babasıyla annesini barıştırmaktan geçmektedir. Yasemin yollara düşer.

19. Bölüm Özeti
Cevdet, kızının katilini bulması için Sinan’ı yasadışı yollara sevk eder.
Elif’in başı huysuz komşusu Macide’yle beladadır. Elif bir yandan kadının huysuzluğuyla mücadele ederken, diğer yandan vicdanının sesine de kayıtsız kalamaz. Nermin okulu bırakmaya kararlı olan oğlunu, kararından caydırmak için kendince ilginç yöntemlere başvurur. Yasemin, ahir yaşındaki annesine dünür gelince çılgına döner. Mert’in okula silah getirdiğini duyan Gamze, onunla görüşmeme kararı alır. Zeliş, Kudret’in kendisini hırpalamasını bir türlü hazmedemez. Sözleşmeyi yırtması için elinden geleni ardına koymaz.

20. Bölüm Özeti
Yasemin, Mert’in kızına zarar vereceği korkusuyla görüşmelerine engel olmaya çalışır. Ancak Mert’in öfkesinin günden güne kendisine yöneldiğinin farkında değildir. Zeliş hiç beklemediği bir anda hamile olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşar. Hamileliğinin tesadüf değil tuzak olduğunu fark ettiğinde ise kocasına hiç unutamayacağı bir ders verir. Nermin kocasının Kadir’le ilgili uyarılarını dikkate alıp ondan uzak durmaya çalışır. Ancak Kadir’in uzak durmaya hiç niyeti yoktur. Behçet’i karısının gözünden düşürmek için elinden geleni yapar ve Nermin’in ilgisini kendi üstüne çekmeyi başarır. Elif kocasını eski sevgilisi Canan’la bir arada görünce kıskançlıktan deliye döner. Üstelik Ömer aynı işyerinde çalıştıklarını da saklamıştır. Elif kendi yöntemleriyle Canan’la baş edemeyeceğini anlayınca Emel’den yardım ister. Cemil, Yasemin’in Emel’le beraber evine girdiğini ve Handan’ın ölümüyle ilgili şüpheleri olduğunu öğrenir. Bu işin peşini bırakması için açık açık tehdit eder onu. Sinan ise Yasemin’i korumak için elinden geleni yapar.

21. Bölüm Özeti
Sinan’la ilgili gerçeklerin peşine düşen Yasemin, bulduğu ipuçlarıyla Cevdet’e ulaşır. Duyacağı gerçekler, Sinan hakkında düşündüğü her şeyi tepetaklak etmeye yetecektir.
Elif evliliğinin üstüne bir kara bulut gibi çöken Canan yüzünden kendine ve kocasına olan güvenini kaybeder. Evliliğini kurtarmak için göze aldığı şeyler ise, onu utandırmaktan öteye gidemez.
Nermin’le Kadir’in tesadüfî yakınlaşmalarına tanık olan Emel bunun tadını çıkarmaktan geri durmaz. Yaptıklarının utancıyla kocasına sığınan Nermin ise hayal kırıklığına uğrar. Behçet’in tek düşündüğü, günden güne kötüye giden sağlığıdır.
Zeliş’in başı yine Levent’le derttedir. Zeliş’in bebek beklediğini duyan Levent her şeyi göze alıp kapısına dayanır. Üstelik Levent bu sefer pes etmeyecek kadar kararlı ve cesurdur.
Cemil’le ilgili korkunç gerçekleri öğrenen Suna, onu tehdit ederek mahalleden uzaklaştırır. Oğlunu Suna’nın ellerine teslim etmek zorunda kalan Cemil’in kaçmaktan başka şansı yoktur.

22. Bölüm Özeti
Zeliş zor durumdaki Levent’e yardım etmek isterken kocasının kendisini takip ettiğinden habersizdir. Kudret’in yanlış anlamasıyla işler iyice sarpa sarar. Canan’ı kocasından uzak tutmak isteyen Elif, bambaşka bir yola başvurur ancak, bu işten asıl zararlı çıkan Ömer olur. Yasemin, Sinan’la mutluluğu yakaladığını düşünürken, ortaya çıkan gizemli bir defterle şüpheleri tekrar canlanır. Sinan’ın sandıkla ilgili bulduğu ipuçları ise çok yakınında olan birini işaret etmektedir. Mert, babasının kendisini terk ettiğini düşünür, Suna’ya sığınmaktan başka çaresi yoktur. Cemil ise oğluna ulaşmak için kıvranmaktadır. Nermin, Kadir’e sert davranmasının bedelini ağır ödeyecektir. Kadir, Behçet’le ikisinin arasını bozmak ve Behçet’ten intikam almak için her şeyi göze almıştır.

23. Bölüm Özeti
Handan’ın intiharının ardındaki sır ne?
Ya Mert’in sandıkla ilgisi?
Sinan geçmişin intikamını alabilecek mi?
Cemil, hayatını kurtarmak için karısıyla işledikleri günahı itiraf edecek mi?
Yasemin ölümle yüzyüze kalıyor! Onu bekleyen korkunç tuzaktan kurtulabilecek mi?
Elif işsiz kalmasına sebep olduğu kocasına kendisini nasıl affettirecek?
Zeliş’in tek derdi kocasını hapisten kurtarmak iken, Levent’in son hamlesi ne olacak?
Ya Nermin’in dünyasını başına yıkan haber?
Tüm bu sorular, heyecanın dorukta olduğu bu bölümde yanıtlarını buluyor.

24. Bölüm Özeti
Yasemin’i Sinan’la ilgili bambaşka bir gerçek bekliyor. Sinan’la ilişkisini etkileyecek bu gerçek, Yasemin’i yeni kararlar almak zorunda bırakıyor.
Mert’in elinden kurtulmayı başaran Yasemin’i Sinan’la ilgili bambaşka bir gerçek beklemektedir. Sinan’la ilişkisini etkileyecek bu gerçek, Yasemin’i yeni kararlar almak zorunda bırakacaktır. Zeliş, Levent’in söyledikleriyle deliye dönen kocasını ikna etmenin yollarını arar. Kudret’i inandırmak bu sefer hiç kolay olmayacaktır. Nermin evine yerleşen kayınvalidesiyle uğraşmaktan acısını yaşamaya fırsat bulamaz. Çalışma hayatına yıllarca ara veren Elif, iş görüşmesine bebeğiyle gitmek zorunda kalır. Mülakatta sergilediği performansla herkesi şaşkına çevirir.

25. Bölüm Özeti
Yasemin, eski kocasının Emel'le yakınlaştığını öğrenince büyük bir şok yaşıyor ve istemeden de olsa arabasıyla Emel'e çarpıp onu hastanelik ediyor.
Sinan'la ilişkisinde zor bir dönemece giren Yasemin, eski kocasının Emel'le yakınlaştığını öğrenince büyük bir şok yaşar. İstemeden de olsa arabasıyla Emel'e çarpıp onu hastanelik eder.
Çalışmaya başlayan Elif, bir yandan da ev işleriyle boğuşur. Kendisine yardımcı olmayan kocasını harekete geçirmek için hileye başvurmak zorunda kalır.
Zeliş bankadaki parayı Kudret'in onayı olmadan kullanamaz. Kudret vekâlet vermemekte ısrarlıdır, ta ki koğuşta bir tehditle karşı karşıya kalıncaya dek.
Nermin, Behçet'in mezarının otopsi için açılmasıyla zor günler yaşar.Kadir'le ikisini bir arada gören kayınvalidesi, oğlunu zehirleyenin Nermin olduğuna inanmaktadır.

26. Bölüm Özeti
Behçet’in mezarı otopsi yapılmak üzere açılıyor. Nermin’i de zor günler bekliyor.
Kaynanası ve çocuklarının tepkisiyle iyice bunalan Nermin, yaşadığı sıkıntıyı Kadir’in desteğiyle aşmaya çalışır. Yasemin, Gamze’nin Emel’le birlikte şarkı yarışmasına katılacağını duyunca çılgına döner. Emel’i engellemek için elinden geleni yapar ancak, sonunda yine ona mecbur kalır.
Elif oğlunun okul müsameresine gitmek için Melda’dan izin alamaz. Oysa oğluna yanında olacağına dair söz vermiştir. Melda’ya rağmen, sözünü tutmak için her şeyi göze alacaktır.
Zeliş, kocasının içeride koğuş ağası olduğunu sanırken, Kudret’in gerçekte yaşadıkları bunun tam tersidir. Zeliş, kocasıyla uğraşırken bir yandan da Levent’in yeni bir aşka yelken açtığına tanık olur. Bu durum kadınlık gururuna dokunur.

27. Bölüm Özeti
Yasemin, Sinan’dan ayrı kalamayacağını anlıyor ve ona destek olmaya çalışıyor.
Yasemin, Sinan’dan ayrı kalamayacağını anlar ve ona destek olmaya çalışır. Hatta Mert’i aramasına yardım eder ancak, beklemediği bir anda Mert’i karşısında bulur. Bu karşılaşmayı ise Sinan’dan saklamak zorunda kalır. Elif küçük oğlunun hayali bir arkadaşı olduğunu öğrenince anneliğini sorgular. Çocuğuyla arasına giren hayali arkadaşla mücadele etmekten başka şansı yoktur. Zeliş, Kudret’in avukatıyla kavga edince yeni bir avukat arayışına girer. Bulacağı yakışıklı avukat Zeliş’i daha da zora sokacaktır. Nermin, Kadir’in dostluğu altında ezilirken onun, Kerem hakkında kurduğu kötü tuzaklardan habersizdir. Kadir’in annesinin etrafında dolanmasına sessiz kalmayan Kerem evi terk etmeye karar verir.

28. Bölüm Özeti
Cemil’in zorlamasıyla suçunu itiraf eden Yasemin’in bu itirafı, onu Sinan’la da ayrılığa sürüklüyor.
Yasemin, Mert’i uzaklaştırdığı için vicdanen rahat değildir. Cemil’in mahalleye dönmesi de kafasını iyice karıştırır. Cemil’in zorlamasıyla suçunu itiraf eder ve bu itiraf onu Sinan’la ayrılığa sürükler.
Zeliş yeni bulduğu başarılı avukatın kocasını kurtaracağına inanmaktadır. Ancak avukatı görüp, kıskançlık krizine giren kocasını ikna etmesi kolay olmayacaktır.
Elif, Melda’nın özel yaşamındaki bir zaafını fark eder ve ona yardımcı olmaya çalışır. Ancak kadının kendisini ön plana çıkarmak için sürekli Elif’i küçümsemesi işlerin boyutunu değiştirir. Elif’in kadından intikamı acı olacaktır.
Behçet’in ölümüyle ilgili suçlamalardan nihayet aklanan Nermin huzurlu bir şekilde kocasının cenaze törenini yapmayı ummaktadır. Ancak son anda karşılaşacağı kötü sürprizle her şey altüst olur.
Mahallenin yeni sakinlerinden Adalet ve oğlunun kaçıp kurtulamaya çalıştığı sırları, yavaş yavaş ayaklarına dolanmaya başlamıştır.

29. Bölüm Özeti
Yasemin öldü bildiği babasının hayatta olduğunu öğreniyor ve özlemle onu aramaya koyuluyor.
Nermin, Kadir’in sahiplenici ve kıskanç tavırlarıyla zor anlar yaşar ve onunla görüşmeme kararı alır. Ancak, Kadir’in ondan uzak durmaya hiç niyeti yoktur ve önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmayı göze almıştır. Zeliş, Önder’in ahlaksız teklifiyle şoke olur. Bir gece gelen davetsiz bir misafir yüzünden hayatı altüst olacaktır. Yasemin öldü bildiği babasının hayatta olduğunu öğrenir ve özlemle onu aramaya koyulur. Babasının da aynı özlemle kendisini kucaklayacağını düşünürken kötü bir sürprizle karşılaşır. Elif kocasının çocuk bakımıyla ilgili rahat tavırlarından dolayı endişeye kapılır. Onun gözünü korkutmak için küçük bir oyun planlar. Cemil mahallelinin şikâyeti üzerine polisi karşısında bulur. Sinan’a itiraf ettiği gerçekler onu köşeye sıkıştırmak üzeredir.

30. Bölüm Özeti
Nermin nihayet Kadir’in gerçek yüzünü görüyor ancak, onu başka ve yeni bir tehlike daha bekliyor.
Nermin nihayet Kadir’in gerçek yüzünü görüyor ancak, onu bekleyen bir başka tehlike daha vardır. Kerem’le ilgili gerçekleri öğrenen yakın komşususun tehdidi onu afallatacak, önemli bir karar vermesini sağlayacaktır.
Zeliş bebeğini kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, Kudret erken tahliye olup eve döner. İkisi de çok üzgün, mutsuzdur. Ancak hayatlarını değiştirecek sürpriz yaşanır.
Yasemin babasını bulmanın mutluluğunu yaşarken, bir kıskançlık krizinin de ortasında kalır. Kocasını kıskanan Elvan, henüz Yasemin’in kim olduğundan habersizdir. Elif hastalanan çocuklarını doktora götürmek için izin alamayınca çileden çıkar. Annelik ve iş kadınlığını bir arada sürdürmeye kararlıyken, ani bir gelişmeyle bu hevesinden vazgeçmek zorunda kalır.

31. Bölüm Özeti
Sinan, Yasemin’i affetmeye hazırlanıyor ancak, Kenan’la ikisinin yeniden bir araya geldiğinden şüpheleniyor.
Nermin, Adalet’in sakladığı sırrın peşine düşer. Öğrendiği gerçekler onu hem korkutur, hem üzer. Ancak onu daha fazla üzecek şey, kocasının ölümünün ardındaki gerçektir. Kadir’den intikam alma zamanı gelmiştir artık.
Yasemin, Mert’le Sinan’ı yakınlaştırma çalışmalarına başlar. Sinan, Yasemin’i affetmeye hazırlanır ancak, Kenan’la ikisinin yeniden bir araya geldiğinden şüphelenir.
Ömer’in işe başlamasıyla eve tekrar dönen Elif, çocuklarıyla vakit geçirmenin keyfini yaşar. Onları mutlu etmek için aldığı akvaryum balıklarının birer birer ölümü Elif’e zor anlar yaşatır.
Memleketinden kalkıp nişanlısını aramaya gelen Esma’nın yolu Zeliş’in evine düşer. Zeliş, kıza öyle alışır ki, yanlarında kalması için Kudret’i ikna etmeye çalışır.
Cevdet, Sinan’ın gerçekleri gizlediğini öğrenince hem torununu bulmak hem de kızının katilini cezalandırmak için başka yollara başvurur. Mert ise dedesinin varlığından haberdar olup peşine düşmüştür bile.

32. Bölüm Özeti
Kızının intikamını almaya kararlı olan Cevdet, Cemil’i kaçırır.
Yasemin’in acilen bademcik ameliyatı olması gerekmektedir ancak, sigortası ödenmediği için zora düşer. Emel’in sunacağı pratik çözümler ise onu çileden çıkarır.
Çetin’le Tekin aynı kıza aşık olunca Elif paniğe kapılır. Onları vazgeçirmek için elinden gelen her şeyi dener. Nihayet çocukların yeni aşklara yelken açmasıyla Elif rahat bir nefes alır.
Nermin, oğlunun eve dönmesiyle en sonunda ferahlar ancak, kızının odasına zorla giren biri yüzünden tehlikeli günler onu beklemektedir.
Zeliş kendisini ziyarete gelen annesinin davranışlarından rahatsızdır. İki kadın arasında artan gerilim onları geçmişin kötü hatıralarıyla yüzleşmek zorunda bırakacaktır.
Kızının intikamını almaya kararlı olan Cevdet, Cemil’i kaçırır. Mert’in başına bir iş gelmesinden korkan Sinan ise çocuğu korumaya alır. Mert’in Sinan’a duyduğu öfke yavaş yavaş yerini güvene bırakacaktır.

33. Bölüm Özeti
Yasemin, eski kocasının yeni teklifleriyle içinden çıkılması zor bir maceraya sürükleniyor.
Elif’le Ömer boşanmaya karar veren arkadaşlarını barıştırmaya çalışırlarken kendi araları bozulur. Bu arada Nermin de oğluyla arasını düzeltmek için elinden geleni yapar ancak, uğraşları bir kez daha boşa çıkar ve karşılaştığı manzarayla bir kez daha yıkılır. Kudret’in cezaevindeyken tanıştığı bir kadın, Zeliş’in tüm dengelerini sarsar ve adeta hayatlarına musallat olur. Yasemin eski kocasının yeni teklifleriyle içinden çıkılması zor bir maceraya sürüklenir. Fakat bu kez Sinan’ı ikna etmesi hiç kolay olmayacaktır. Mert’le yakınlaşmanın mutluluğunu yaşayan Sinan, gerçekleri söyleme noktasına gelir. Ancak çocuğun Cemil’e duyduğu sevgi, Sinan’ın önündeki en büyük engeldir.

34. Bölüm Özeti
Emel’in tuttuğu dedektif, Yasemin’le Kenan’ın konuşmalarını yanlış anlayıp, kaydediyor. Yasemin de, hem Sinan’a gerçeği açıklamak hem de kayıtların Emel’in eline geçmesini engellemek için çırpınıp duruyor.
Emel’in tuttuğu dedektif, Yasemin’le Kenan’ın konuşmalarını yanlış anlayıp, kaydeder. Yasemin, hem Sinan’a gerçeği açıklamak hem de kayıtların Emel’in eline geçmesini engellemek için çırpınıp durur. Ancak yine de başına gelecek büyük felaketten kaçamaz.
Nermin oğluyla arasını yumuşatmaya çalışırken, çocuğun gizli planlarından habersizdir. Kerem tokadın acısını çıkarmak uğruna annesine çok büyük bir utanç yaşatır.
Zeliş, kocasının başına musallat olan Başak’ın gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için her şeyi göze almıştır.
Elif’in çiftlik işletmeciliğine soyunmasıyla ev düzeni altüst olur. Elif’in bu sevdadan vazgeçmesi kolay olmayacaktır.
Cemil’den uzaklaşan Mert için yeni bir hayatın kapıları yavaş yavaş aralanmaya başlamıştır.

35. Bölüm Özeti
Yasemin evini kundaklayanın Emel olduğunu öğreniyor. Onu kendi yöntemleriyle köşeye sıkıştırıp, polise teslim etmeyi düşünüyor ancak, planı istediği gibi işlemiyor.
Yasemin evini kundaklayanın Emel olduğunu öğrenir. Onu kendi yöntemleriyle köşeye sıkıştırıp, polise teslim etmeyi düşünmektedir ancak, planı istediği gibi işlemez. Elif ve Ömer işyerinin bedava üyeliğinden yararlanıp spora başlar. Her ikisi de fazla kilolarından kurtulmayı umarken ilişkileri tehlikeye girer. Bebeğine daha iyi anne olabilmek için çabalayan Zeliş, bebeğin gerçek annesinin ortaya çıkmasıyla altüst olur. Zeliş’i zor bir karar beklemektedir. Oğlunun haylazlıklarından bunalan Nermin tüm ilgisini ve sevgisini kızına yöneltir. Kızından alacağı son darbe, Nermin’in tüm gücünü yok edecek kadar ağırdır. Mert yeni yaşamına uyum sağlamaya çalışırken, annesiyle ve Sinan’la ilgili bir gerçeği keşfeder.

36. Bölüm Özeti
Nermin geçirdiği sinir krizi sonrasında hastanede yatarken arkadaşları onu, kızının eve döndüğüne inandırıyor. Ve, Adalet’ten korkunç gerçeği öğrenen Nermin’i hiçbir güç artık hastanede tutamıyor.
Sinan’ın Yasemin’e evlilik teklif etmeye hazırlandığını fark eden Kenan, ikisinin arasını bozmak için elinden geleni yapar ve Yasemin’i tuzağına düşürür.
Ömer’in evlilik yıldönümü için kendisine hediye aldığını düşünen Elif, kocasının kalkıştığı gizli işlerden habersizdir.
Zeliş bebeğinin üzüntüsünü yaşarken kocasının ölüm haberini alır ancak, işler sandığı gibi değildir.
Nermin geçirdiği sinir krizi sonrasında hastanede yatarken arkadaşları onu, kızının eve döndüğüne inandırır. Adalet’ten korkunç gerçeği öğrenen Nermin’i hiçbir güç artık hastanede tutamaz.

37. Bölüm Özeti
anal D’nin başrollerinde Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder ve Songul Öden’in oynadıkları, sevilen dizisi “Umutsuz Ev Kadınları” bu akşam, sürprizlerle dolu, muhteşem bir sezon finali bölümü ile yeni yayın dönemine kadar ekrana veda ediyor. Sezon finalinde; Yasemin’i, Zeliş’i, Nermin’i, Elif’i ve Emel’i büyük sürprizler bekliyor.
Kızını bulma umuduyla hastaneden kaçan Nermin, arkadaşlarının kendisine yalan söylemesini kabullenemez. İrem’i kurtarmak uğruna kendi hayatını hiçe, sayıp adeta ölüme meydan okur.
Zeliş gözü kapalı güvendiği Esma’nın oyunlarıyla evliliğine ağır bir darbe alır.
Yasemin, Sinan’dan beklediği evlenme teklifini nihayet alır ve bu anı unutulmaz kılmak için bir sürpriz hazırlar. Ancak Sinan’ın gelmemek için çok önemli bir mazereti vardır.
Ömer’in kendisini aldattığına inanan Elif, çocuklarıyla yeni bir hayata başlamak için kolları sıvar.
Mert, Cemil’in itiraflarıyla hayatının şokunu yaşarken, Sinan onu zor zamanlarında yalnız bırakmaz.

1. SEZON SONU - 2. SEZON BAŞLANGICI

38. Bölüm Özeti
Büyük beğeni ile izlenen dizi “Umutsuz Ev Kadınları”, yeni bölümü, diziye katılan yeni oyuncuları ve sürpriz gelişmeleri ile bu akşam Kanal D’de başlıyor!
Aradan aylar geçmiş ve mahallede çok şey değişmiştir. Sinan geçirdiği korkunç trafik kazasından sonra girdiği komadan çıkamamıştır. Mucizelere inanan Yasemin ise günlerini hastanede geçirmekte, Sinan’ın uyanacağı günü sabırla beklemektedir. Bu zor zamanlarında en büyük destek ise hiç ummadığı birinden gelir.
Nermin hayatında yepyeni bir sayfa açılmak üzeredir. Ruh ikizi gibi gördüğü Altay’ın evlenme teklifi ayaklarını yerden keser; ancak Altay hakkında bilmediği çok şey vardır.
Zeliş, Kudret’in ihanetini affedemez. Birbirlerine eziyet etmek için ellerinden geleni yaparlar. Beraber yaşamayı başaramazlar ama ayrılmak da o kadar kolay değildir.
Elif’in mutlu dünyası Ömer’in geçmişinden gelen Sibel ve kızı Melek’le sarsılır. Elif kararlıdır; yuvasının üzerine kara bir bulut gibi çökmeye çalışan Sibel’e izin vermeyecektir. Ama nasıl?


39. Bölüm Özeti
Nermin, Nazan’ın kendisine, Altay’ın katil olduğunu söylemesine rağmen, ona inanmıyor ve Altay’la evleniyor.
Elif, Sibel’in kendine uygun bir erkek arkadaş bulmasıyla rahatlar ancak, işler beklediği gibi gitmez. Onu Ömer’den uzak tutmaya çalışırken, en yakın arkadaşının kocasıyla yakınlaşmasına engel olamaz. Zeliş, Kudret’in evi satmaya kalkmasıyla çılgına döner ve onu kararından vazgeçirmek için her yolu dener. Birbirlerini kıskandırmak için yaptıkları hareketler Nermin’in düğününde küçük bir kıyamet kopmasına neden olur.
Yasemin, Sinan’ın başucunda iyileşmesini beklerken, zor günlerinde destek olan Kenan’a kendini borçlu hisseder. Ona eşlik etmek zorunda kaldığı yemek ikisi için de pek iyi sonuçlanmayacaktır.
Kadınlar bir yandan kendi dertleriyle uğraşırken diğer yandan da Nermin’e düğün hazırlıkları için yardım ederler. Altay’ın korkunç sırlarını Nazan’dan öğrenen Yasemin, Nermin’in evlenmesine engel olmaya çalışır. Düğün sırasında gelecek korkunç habere ise hiçbiri hazırlıklı değildir.


40. Bölüm Özeti
Yasemin eski kayınvalidesinin ısrarıyla şehir dışında bir pansiyona gitmeyi kabul ediyor. Fakat planlar değişiyor ve Yasemin, Kenan’la başbaşa kalmak zorunda kalıyor.
Nermin ve Altay, balayına çıkmak üzereyken Kerem’le ilgili bir gelişme tüm planlarını altüst eder. Ömer çocukları izci kampına götürünce, Elif de Zeliş’le beraber bir kaplıca oteline gider. Ancak tatili kötü bir sürprizle bozulur. Onu heyecanlı ve sıkıntılı bir yolculuk beklemektedir. Zeliş kaplıcada Levent’le karşılaşır. Onun hala kendisine aşık olduğunu düşünmektedir. Ancak yeni bir gelişme Zeliş’i aşk, sevgi, bağlılık konularında ikileme düşürmeye yetecektir. Yasemin eski kayınvalidesinin ısrarıyla şehir dışında bir pansiyona gitmeyi kabul eder. Fakat planlar değişir ve Yasemin, Kenan’la başbaşa kalmak zorunda kalır. Sinan ise gözünü açtığında karşısında Yasemin’in can düşmanı Emel’i bulacaktır. Gamze henüz Arda’dan hoşlandığını itiraf edemese de Mert bu durumun farkına çoktan varmıştır.


41. Bölüm Özeti
Yasemin, Sinan’ın uyandığı haberini öğrenir öğrenmez sevinçle Sinan’ın yanına koşuyor. Acaba Sinan, büyük aşkını hatırlayacak mı?
Sinan gözünü açar açmaz karşısında Emel’i, Emel ise tanıdığı, bildiği Sinan’dan çok farklı birini bulur. Çünkü Sinan son bir yılını hatırlamamaktadır.
Yasemin, Sinan’ın uyandığından habersiz, kızı, eski kayınvalidesi ve Kenan’la birlikte pansiyondadır. Müjdeli haberi vermeye çalışan arkadaşları ona zorlukla ulaşır. Sevinçle Sinan’ın yanına koşan Yasemin karşılaştığı manzarayla şaşkına döner. Sinan büyük aşkını hatırlayacak mıdır?
Nermin bir komşusuna yardım etmeye çalışırken, kızıyla ilgili şaşırtıcı gerçeği öğrenir.
Zeliş, eve yerleşmeye çalışan Kudret’ten kurtulmak isterken, başı polisle belaya girer. Geceyi karakolda geçirir. Hem Zeliş, hem Kudret artık aralarındaki bağı tamamen koparmayı göze almıştır.
Ömer’in sürpriz bir kararla işten ayrılması Elif’i şaşkına çevirir. Ancak yapmak istediği iş daha da şaşırtıcıdır. Elif, destek olmakla olmamak arasında kalır.


42. Bölüm Özeti
Sinan’a geçmişini hatırlatmak için kendince dahiyane bir çözüm buluyor ve onu hastaneden kaçırıyor.
Yasemin, Sinan’a geçmişini hatırlatmak için kendince dahiyane bir çözüm bulur ve onu hastaneden kaçırır! Nermin, kızını uygunsuz vaziyette basar ve onu yaşça büyük sevgilisinden ayırmanın yollarını arar. İrem yaşadığı utançla intihara kalkışır. Kızını kaybetme korkusu yaşayan Nermin bu sorunu zekice bir yöntemle halleder. Elif, Ömer’in kiraladığı restoranı görünce kıyamet kopar. Karı koca arasında büyük bir kavga çıkar. Bu anlaşmazlığı fırsat bilen Sibel devreye girmekte gecikmez ve Ömer’i baştan çıkarmaya kalkar. Boşanmak için gün sayan Zeliş, Kudret’in yeni hamlesiyle çılgına döner. İntikam almaya çalışır fakat, eline yüzüne bulaştırır. Galina cinayetinde polisin elde ettiği yeni bir ipucu Gül Çıkmazı’nda yaşayan sürpriz birini katil zanlısı haline getirir.

43. Bölüm Özeti
Emel, uzun zamandır hayalini kurduğu Sinan’ın aşkını kazanıyor.
Gül Çıkmazı'nda yepyeni bir aşk doğar. Emel, uzun zamandır hayalini kurduğu Sinan’ın aşkını kazanır. Yasemin ikisini uygunsuz vaziyette görür ve yıkılır. Ancak yılmayacaktır. Sibel, kızı Melek’le beraber Kıbrıs’a yerleşme kararı almıştır. Ömer ve Elif, velayet davası açıp Melek’i yanlarına almak için uğraşır. Ancak Elif’le Sibel, hiç beklemedikleri bir anda ölümle burun buruna gelirler. Zeliş, Kudret’in yakında büyük bir paraya konacağını keşfeder. Boşanmadan önce paradan payını alabilmek için Kudret’e küçük bir oyun oynar. Fakat asıl tuzağa düşen kendisidir. Nazan, Altay’ın geçmişiyle ilgili korkunç bir gerçeği daha gün yüzüne çıkarır. Altay, Nermin’e suçsuzluğunu ispatlar ve Nazan’ın kocasıyla ilgili küçük bir sır verir. Bu küçük sır, Nermin aracılığıyla Nazan’ın kulağına gider ve tüm Gül Çıkmazı sakinlerinin hayatını etkileyecek korkunç bir olaya neden olur. Gül Çıkmazı’nda yaşayanlar kendilerini birdenbire felaketin eşiğinde bulur.

44. Bölüm Özeti
“Umutsuz Ev Kadınları” bu haftadan itibaren artık yeni yayın saatinde, saat 22.00’de ekrana gelecek
Nazan’ın öldüren intikam planı
Aldatılan kadın Nazan, kocasından intikam almak isterken rehinelerden birinin ölümüne neden olur. Gül Çıkmazı sakinleri beklenmedik bu ölüm haberiyle sarsılır.
Sinan hastaneden çıkıp evine döner. Yasemin bunun sevincini yaşamaya fırsat bulamaz. Emel’le Sinan’ın yakınlaşmaları Yasemin için büyük yıkım olacaktır.
Zeliş ve Kudret tek celsede boşanırlar ancak, birbirlerine öfkeleri henüz dinmemiştir. Evi ve eşyaları paylaşmaları, boşanmaları o kadar kolay olmayacaktır.
Nermin, Altay’ın annesinin huzurevinde olduğunu öğrenip ziyaretine gider. Bu ziyaret Altay’la ilgili bir sırrı daha günışığına çıkarır ve Nermin’in hayatı beklenmedik şekilde değişir.
Galina cinayetiyle ilgili tüm deliller Sinan’ın aleyhindedir. Onu zor durumda bırakacak en büyük delil ise yakın komşusunun elindedir.

45. Bölüm Özeti
asemin, Sinan’a şok yaşatarak hafızasını yerine getireceğine inanıyor ve Mert’i karşısına çıkarıyor. Ancak Sinan için asıl şok, suçlandığı cinayete dair ortaya çıkan yeni bir delil oluyor.
Yasemin, Sinan’a şok yaşatarak hafızasını yerine getireceğine inanır ve Mert’i karşısına çıkarır. Ancak Sinan için asıl şok, suçlandığı cinayete dair ortaya çıkan yeni bir delildir.
Melek’in aileye katılmasıyla Elif için zor günler başlar. Melek, annesinin ölümünden Elif’i sorumlu tutar ve ona olan nefretini göstermekte gecikmez.
Zeliş yeni başladığı işinde, yanlışlıkla çocuklara kötü örnek olur ve işini kaybeder. Kendini affettirmek için tek bir şansı vardır elinde.
Nermin kayınvalidesinden, Altay’la ilgili korkunç bir gerçeği öğrenir ve onu evden kovmak zorunda kalır.

46. Bölüm Özeti
Sinan cinayet suçuyla tutuklanır. Sinan’ın suçsuz olduğuna inanan Yasemin, onu kurtarmak için hayatını tehlikeye atıp, Altay’ın ofisine gizlice girer ve başına olmadık işler açar.
Nermin kocasını affedip tekrar eve alır. Ona inanmaktan başka çaresi yoktur.
Ömer, Elif’i restoranla ilgili işlere karıştırmak istemez. Elif ise Ömer’den gizli restoranla ilgili problemleri bir çırpıda halleder.
Zeliş mankenlik dersi verdiği kızlardan birinin babasıyla yeni bir aşka yelken açar. Ancak bu aşkın önünde ciddi bir engel vardır.
Arda’nın neden olduğu kavga Mert’i zor durumda bırakır ve Gamze’yle aralarının bozulmasına neden olur.

47. Bölüm Özeti
Altay’ın eski karısı ansızın ortaya çıkar ve Nermin’in kapısını çalar. Sinan’ı kurtarmak için her şeyi göze alan Yasemin, Altay’ın katil olduğuna emin olur ve onu polise ihbar eder. Nermin ise Altay’ın katil olmadığını ispatlamak için tüm arkadaşlarını yemeğe davet eder. Yasemin’in Altay’ı ihbar ettiği anlaşılınca, iki kadının arkadaşlığı geri dönülemez şekilde bozulur.
Serdar’la yakınlaşan Zeliş, Kudret’in kendisini kıskandığını, takip ettiğini düşünmektedir. Serdar ise eski koca takıntısına dayanamayıp Zeliş’i terk eder.
Elif iyi bir iş teklifi ve yanı sıra avans almıştır. Ömer’e yardım etmek zorunda kalınca işe başlayamaz. Patronu kandırmaktan başka seçeneği yoktur.
Cemil evi satışa çıkarmıştır, Mert onu engellemeye çalışır. Gamze, Arda’yla iyice yakınlaştığını sanırken, Arda onu en yakın arkadaşıyla aldatır.

48. Bölüm Özeti
Gizli hayranıyla buluşan Zeliş’i büyük bir sürpriz bekliyor.
Yasemin, Sinan’ın isteği üzerine Mert’i görüşe götürür. Cemil’in hain planlardan habersizdir. Mert’le ilgili gerçeği Sinan’a söylemek zorunda kalır. Altay’ın eski karısı Nermin’i huzursuz eder. Ancak evinde sakladığı cinayet delili Nermin için çok daha büyük bir tehlikedir. Zeliş, gizli hayranından korkmaya başlamıştır. Kudret’in yardımına ihtiyaç duyar. Gizli hayranıyla buluşmaya gittiğinde ise sürpriz bir isimle karşılaşır. Elif, Ömer’in restoranında çalışmaya başlamıştır. Ömer’in patronluk taslaması Elif’i çileden çıkarır ve aralarının açılmasına neden olur. Gamze, İrem’le Arda’nın yakın ilişkisinden habersizdir. Onları bir arada gören Yasemin, gerçeği kızından daha fazla saklayamaz.

49. Bölüm Özeti
Sinan’ın mahkeme günü yaklaşıyor. Yasemin, onu kurtarmak için güçlü bir delil elde etmeye çalışıyor ve bunun için, katil olduğuna inandığı Altay’ı silah zoruyla itirafa zorluyor.
Sinan’ın mahkeme günü yaklaşmıştır. Yasemin’in onu kurtarmak için güçlü bir delile ihtiyacı vardır. Katil olduğuna inandığı Altay’ı silah zoruyla itirafa zorlar.
Elif, evlilik yıldönümünde özel bir kutlama yapmak istemeyince, Ömer hazırladığı sürprizi iptal etmek zorunda kalır. Ancak yaşanan bir karışıklık hem Elif’e hem de Ömer’e kötü sürprizlerle dolu bir gece yaşatır.
Zeliş, Kudret’ten Yasemin için yardım ister. Kudret yardımının karşılığında Zeliş’ten yanında sekreter olarak çalışmasını şart koşar. Zeliş, Yasemin’in hatırına mecbur kalır.
Nermin’in Arzu’nun evinde bulduğu dişler, Cahide ve Arzu’yu harekete geçirir. İki kadının Altay için kurduğu tuzak, Nermin’in hayatındaki tüm dengeleri altüst edecektir.

50. Bölüm Özeti
Nermin, kocasına kurulan komplodan sonra polise gitmeye karar veriyor. Onu durduramayacaklarını anlayan Cahide ve Arzu da Nermin’i öldürmeye kalkışıyor.
Nermin, kocasına kurulan komplodan sonra polise gitmeye karar verir. Onu durduramayacaklarını anlayan Cahide ve Arzu, Nermin’i öldürmeye kalkışır.
Zeliş güzellik salonu açmak için banka kredisine başvurur ancak kredi çıkmaz. Hasta numarası yapıp Kudret’ten para ister. Kudret numarasını anlayınca ona unutamayacağı bir ders verir.
Teyzesinin çöpçatanlık isteğine önce karşı çıkan Yasemin, bu durumu Sinan’ı kıskandırmak için kullanır.
Sinan, avukat parasını Mert’in ödediğini öğrenir ancak, bunu Yasemin’e söylemeye fırsat bulamaz. Cinayet gecesi olanları hatırlamış ve o gecenin peşine düşmüştür.
Elif, Ömer’in restoranda canlı müzik yapma fikrine karşı çıkar ancak, Ömer kararlıdır. Elif, onu vazgeçiremeyeceğini anlayınca arkasından gizli bir iş çevirir.

51. Bölüm Özeti
Cemil, oğlunu kendinden uzaklaştırdığını düşündüğü için Sinan’a kurşun sıkıyor. Fakat kurşun hedefini şaşırıyor ve Sinan yerine Yasemin vuruluyor.
Cemil oğlunu kendinden uzaklaştırdığını düşündüğü için Sinan’ın peşindedir. Niyeti, onu bulup cezasını vermektir. Fakat kurşun hedefini şaşırır ve Sinan yerine Yasemin vurulur. Bu kazayla öğrendiği bir gerçek ise Yasemin’i altüst eder.
Elif’in yaptığı küçük bir yanlışlık, tam da açılış gecesi restoranda işlerin karışmasına neden olur. Ömer karısının hatasını affedeceğe benzemez.
Zeliş güzellik salonunda korkunç bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz Kudret’i katil zanlısı haline getirir.
Kerem, annesinin başına gelenlerden dolayı Altay’dan şüphelenmektedir. Altay’ın kendini temize çıkarmak için annesi ve Arzu’yu polise ihbar etmekten başka şansı yoktur.
Mert, Sinan’a zarar vermek isteyen Cemil’le hesaplaşmak için çok tehlikeli bir yol seçer.

52. Bölüm Özeti
Sinan cinayet gecesini hatırlıyor ve karanlık sırlar birer birer çözülüyor.
Yasemin, Turgay’ın ani evlilik teklifiyle şaşkına döner ve ciddi kararlar almak zorunda kalır.
Oğlunu Nermin’den ayıramayacağını anlayan Cahide, Nermin’i öldürmeye kalkışır.
Nermin korkunç bir kapan içinde, yaşamla ölüm arasında kalakalmıştır.
Elif, Ömer’in işyerindeki tavırlarından bunalır ve işi bırakır. Ancak Elif’i Ömer’le ilgili çok üzücü bir gelişme beklemektedir.
Zeliş, küçük bir trafik kazasının, hayatında yepyeni bir sayfa açacağından habersizdir.

53. Bölüm Özeti
Yasemin, Sinan’ın mahalleden ayrıldığını duyuyorr ve kendisini affettirmek için peşine düşüyor.
Yasemin, Sinan’ın mahalleden ayrıldığını duyar ve kendisini affettirmek için peşine düşer. Ancak Sinan’ı bulması hiç kolay olmayacaktır.
Nermin yaşadığı korkunç günlerden sonra, tam da rahat bir nefes alacakken İrem’in hamilelik haberiyle altüst olur.
Zeliş, Şehmus’un gardırobundaki pahalı elbiseleri, ondan habersiz ödünç almaya kalkışınca başına türlü işler açar.
Ömer rahatsızlığından dolayı evde istirahat ederken Elif, pizzacı da çalışmaya başlar. Ömer çocuklara bakan Macide’yle kavga edince fatura yine Elif’e patlar.

54. Bölüm Özeti
Sinan, Yasemin’e bu konuda tam da umudunu yitirdiği bir anda evlilik teklifinde bulunuyor.
Yasemin, Sinan’dan evlilik teklifi alacağına emindir ancak, beklediği teklif bir türlü gelmez. Tam da umudunu yitirdiği anda Sinan’ın ona bir sürprizi olacaktır. Zeliş’le Haluk’un başına gelen küçük bir kaza ve bu esnada çekilen uygunsuz fotoğrafları, şantaj malzemesi haline gelir. Haluk’un siyasi kariyerini altüst eden bu olay, Zeliş’i ciddi bir karar almak zorunda bırakacaktır. < Elif’in biyopsi sonucu çıkmış ve kanser olduğu kesinleşmiştir. Elif, hastalığını arkadaşlarından saklamaya ve onunla mücadeleye soyunur. Ancak habersiz gelen annesi, Elif’in tüm düzenini altüst edecektir. Emel, Kudret’in yeğeniyle ilgilenmesinden memnundur. Kudret’in ilgisini kendi üstüne çekmek için yeğenini kullanır ve onu baştan çıkaracak bir sürpriz hazırlar. Kudret’in Emel’e karşı koyması pek kolay olmayacaktır.

55. Bölüm Özeti
Yasemin’i yaklaşan düğününün heyecanı sarmış ve her gelin gibi coşkulu hayallere kapılmıştır. Sinan ona hayalindeki düğünü vermek için çırpınır ancak Yasemin’den gizlediği bir şey vardır. Elif kocasının ve annesinin yardımıyla hastalığıyla mücadele eder. Ömer ona sürpriz yapmak isterken bir karışıklık olur ve Elif’in veda etmek için doldurduğu videoyla karşılaşır. Zeliş’in düğün günü yaklaşmıştır. Kafası soru işaretleriyle dolu, kalbi hala Kudret’tedir. Kudret Zeliş’i kaybetmeyi göze alamaz, onu evlilik kararından vazgeçirmeye çalışır. Zeliş Haluk’la konuşup evlenmekten vazgeçer ancak Emel’in bomba haberiyle her şey altüst olur.

56. Bölüm Özeti
Zeliş Kudret’e olan kızgınlığıyla evlenmeyi kabul eder. Ancak düğün gecesi Kudret’in büyük bir sürprizi olacaktır. Nermin karnı burnunda hamile olarak döner mahalleye. Arkadaşlarından gizlediği gerçek ise bambaşkadır. Yasemin, Sinan’ın yeni başladığı işten haberdar olur. Sinan’ın zor durumda kalmasına gönlü razı olmaz ve tüm düğün hazırlıklarını iptal eder. Gamze’yle beraber hazırlayacağı sürpriz ise Sinan’ı şaşkına uğratacaktır. Elif’in kemoterapi sonrası saçları dökülmeye başlar. Bu duruma alışması hem kendisi hem de Ömer için hiç kolay olmayacaktır. Annesinin ise bir çözümü vardır! Emel Kudret tarafından terk edilmeyi hazmedemez ve kendini asar.

57. Bölüm Özeti
Yasemin’le Sinan’ın evlilikleri üzerinden bir ay geçmiştir. Yasemin Sinan’ın evlilikten sıkıldığını düşünüp kuruntu yapar. Üstüne bir de menopoza girdiğini öğrenince dünyası başına yıkılır. Zeliş ve Kudret’in kaçma planları Emel yüzünden suya düşmüştür. Ancak Kudret Zeliş’i kaçırmakta kararlıdır. Haluk’un ortaya çıkmasıyla işler iyice sarpa sarar. Nermin sahte hamileliğini komşularından gizlemeye çalışırken çok zor durumlara düşer. Elif yakalandığı kanser hastalığının hala duygusal çöküntüsündedir. Saçsız haliyle kocasına görünmek istemez, hatta boşanmayı bile teklif eder. Ömer onun sıkıntısını hafifletmek için sürpriz bir çözüm bulur. Gül Çıkmazı’na yeni taşınan Işılay beraberinde korkunç sırlarını da getirmiştir. Üstelik ev hanımlığındaki mükemmeliyeti Nermin’le aralarında gerilime yol açar.

58. Bölüm Özeti
Yasemin’le Sinan’ın evlilikleri üzerinden bir ay geçmiştir. Yasemin Sinan’ın evlilikten sıkıldığını düşünüp kuruntu yapar. Üstüne bir de menopoza girdiğini öğrenince dünyası başına yıkılır. Zeliş ve Kudret’in kaçma planları Emel yüzünden suya düşmüştür. Ancak Kudret Zeliş’i kaçırmakta kararlıdır. Haluk’un ortaya çıkmasıyla işler iyice sarpa sarar. Nermin sahte hamileliğini komşularından gizlemeye çalışırken çok zor durumlara düşer. Elif yakalandığı kanser hastalığının hala duygusal çöküntüsündedir. Saçsız haliyle kocasına görünmek istemez, hatta boşanmayı bile teklif eder. Ömer onun sıkıntısını hafifletmek için sürpriz bir çözüm bulur. Gül Çıkmazı’na yeni taşınan Işılay beraberinde korkunç sırlarını da getirmiştir. Üstelik ev hanımlığındaki mükemmeliyeti Nermin’le aralarında gerilime yol açar.

59. Bölüm Özeti
Yasemin ve Sinan, Gamze’nin partiye gitmesi konusunda anlaşmazlık yaşar. Yasemin Sinan’dan gizli Gamze’ye izin verir ancak içi rahat etmez. Gamze’yi, Sinan’a yakalanmadan eve getirmesi kolay olmayacaktır. Zeliş ve Kudret’in gizli aşk yaşamaları gün geçtikçe zorlaşır. Kudret’in Zeliş’e evlilik yıldönümü hediyesi olarak aldığı kolye işleri daha da karıştırır.Elif kocasının kendisine acımasından rahatsız olur, bundan böyle kemoterapiye arkadaşlarıyla gitmek ister. Zeliş hariç tüm arkadaşları ona destek verir. Elif Zeliş’in soğuk davranışına anlam veremez ve onunla yüzleşir.Nermin yeni komşu Suzan’ın hamaratlığından ve bunu herkesin gözüne sokma çabasından rahatsız olur. Kendisinin nam saldığı keki Suzan daha güzel yapıp arkadaşlarına ikram edince çileden çıkar. Suzan’ın kızı Nazlı komşulardan babası hakkında bilmediği bir gerçeği öğrenir. Annesinin sakladığı şeyin peşine düşer.

60. Bölüm Özeti
Yasemin olur olmaz şeylere aşermeye başlamıştır. Ancak bu seferki aşermesi biraz tehlikelidir, işi hırsızlığa kadar vardırır. Zeliş Elif’le kemoterapiye gitmekten kaçar ve ona yalan söyler. Elif, yalanını anlayınca büyük hayal kırıklığı yaşar ve ona küser. Oysa Zeliş’in bu davranışının altında çok üzücü bir gerçek gizlidir. Suzan kek tarifini Nermin’den saklar ve bilerek yanlış verir. Nermin bu duruma daha fazla dayanamaz ve tarifi ele geçirmek için gizlice Suzan’ın evine girer. Suzan’ın kek tarifinden başka şeyler de sakladığına tanık olur.

61. Bölüm Özeti
Yasemin, Nermin’in jinekoloğuna gitmek isteyince Nermin yalan söylemek zorunda kalır ve onu internetten bulduğu bir jinekoloğa yönlendirir. Çok kötü bir macera yaşayan Yasemin, Nermin’in kendisine yalan söylediğini anlar. İki arkadaşın arası bu yalan yüzünden bozulur. İrem bir kaza geçirip bebeğini kaybetme tehlikesi yaşar. Kızının başına gelenler Nermin için işleri daha da zorlaştırır.
Elif kemoterapi sonrası, bulantılardan dolayı yemek yiyemez. Bu durum annesini çok üzer, alışılmışın dışında bir yöntemle onu tedavi etmeye kalkışır. Zeliş, Kudret ve Emel’in nişanlandığını duyar. Durumu kabullenmesi ve Kudret’ten vazgeçmesi kolay olmayacaktır. Yasemin’in evinde akşam yemeği için toplanan mahalleli arasında gerginlikler yaşanır. Suzan kocasını Zeliş’ten kıskanır. İki kadın arasındaki kavga Suzan’ın kızı hakkında korkunç bir gerçeği çıkarır ortaya.

62. Bölüm Özeti
Yasemin sokağa yeni taşınan ve birlikte yaşayan genç çifte karşı istemeden kırıcı davranır. Bir kadın ve erkeğin nikahsız yaşamasını tuhaf bulur ve eleştirir. Pişman olup kendisini affettirmeye çalışır ancak daha beter sonuçlara sebep olur. Suzan’ın teyzesi, geçmişte yaşanan korkunç sırrın ortağıdır. Ölmeden önce gerçekleri Nazlı’ya anlatmak ister. Suzan teyzesini engellemek için her yolu dener ama başarılı olamayacaktır.
Nermin’in ziyaretine gelen bir akrabası yalancı hamileliğini anlar ve onu tehdide başlar ve hatta İrem’i kaçırır. Nermin için işler geri dönülmez noktadadır. Elif kocasının artık kendisini beğenmediğini düşünür. Zeliş’in önerisiyle farklı bir peruk kullanmaya başlar. Bu durum Ömer’in çok hoşuna gider ama Elif’i daha da mutsuz eder. Kudret kendisine Emel’den bulaşan kasık bitiyle mücadele eder. Haluk’un kaşıntısını gören Emel bitin Zeliş’ten yayıldığını iddia eder ve ortalık karışır.

63. Bölüm Özeti
Yasemin Suzan’ın teyzesinden kalan notu bulur ve Suzan’ın katil olduğundan şüphelenmeye başlar. Olayı aydınlatmak için soyunduğu dedektiflik işinde beklenmedik bir sonuçla karşılaşır, bulaştığı tehlikenin henüz farkında değildir. Nermin, İrem’i halasıyla beraber saklandığı yerde bulur ve onu eve döndürmek ister. Ancak İrem’i halasının elinden almak Nermin için pek kolay olmayacaktır.
Zeliş ve Kudret’in gizli kaçamağının faturası ağır olacaktır. İkisinin fotoğraflarını çektiren Emel intikam planları için harekete geçer. Zeliş ise bir not bırakıp Haluk’u terk eder. Elif’in çocuklarının bahçedeki ağaç evi, alt kat komşularını rahatsız eder. Komşunun şikayet dilekçesine yanlışlıkla Yasemin’de imza atmıştır. Elif bunu öğrenince çok üzülür. Yasemin yanlışlığı düzeltmek için kendini yerden yere vurur.

64. Bölüm Özeti
Yasemin Sinan’ın babasının yaşadığını ve hapiste yatan bir suçlu olduğunu öğrenir. Bebeğinin dedesine benzeyeceğinden korkmaya başlar ve bu yüzden Sinan’la araları bozulur. Suzan’ın eski kocası Yasemin’in izini bulur ve evine gelir. Gamze ve Nazlı adamın tuhaf hallerinden şüphelenmeye başlamıştır. Nermin kızını evde gizlemeye başlar. Kızın erken doğumu Nermin için büyük şok olacaktır. Suzan’ın kocasından yardım istemek zorunda kalır.
Zeliş’in Haluk’a bıraktığı ayrılık notunu kayınpederi ele geçirmiştir. Oğlunun siyasi kariyerini riske atmamak için Zeliş’i durdurur. Zeliş’in en büyük korkusu kayınpederinin Kudret’e zarar verecek olmasıdır. Emel’in Kudret’ten intikamı acı olacaktır. Zeliş ve Kudret’in sarmaş dolaş fotoğraflarıyla Haluk’un karşısına çıkar. Elif yaralı bir kediyi iyileştirmeye çalışırken adeta kendi hastalığıyla savaşır. Doktorundan alacağı ani bir haber her şeyi bir anda değiştirir ve tüm aileyi şaşkına çevirir.

65. Bölüm Özeti
Zeliş ve Haluk’un beraber çıktığı tekne gezisi korkunç bir kazayla sonuçlanır. Zeliş’le Kudret, Haluk’u tekneden düşürüp denizde kaybolmasına neden olur. Suzan’ın eski kocası Feyyaz Gül Çıkmazı’na gelir. Elinde Yasemin’in yalanının ortaya çıkaracak bir kanıt vardır. Yasemin’in ondan kurtulması hiç kolay olmayacaktır. Nermin bebekle ilgili kararları tek başına vermeye başlamıştır. Bu durum Altay’la aralarını bozar. Kızlarının kendisini yanında istemediğini düşünen Reyhan evden kaçar. Annesini bulamayan Elif mahvolur.

66. Bölüm Özeti
Yasemin Feyyaz’dan kurtulmaya çalışır. Fakat Feyyaz Burcu’yla beraber onu da kaçırıp rehin alır. Elif annesini bulamadığı için panik haldeyken geçmişten gelen bir misafir onu bulmasına yardımcı olur. Zeliş’le Kudret kaçış hazırlığındayken Haluk bulunur. Zeliş ve Kudret’in hayatı bundan sonra büyük tehlike altındadır. Nermin’in bebekle aşırı ilgilenmesi Altay’ı rahatsız eder. Nermin kocasının gönlünü almak için ilginç bir çözüm bulur.

67. Bölüm Özeti
Yasemin, Feyyaz’ın rehin tuttuğu Burcu’yu kurtarmaya çalışırken çok büyük bir felakete sebep olur. Zeliş ve Kudret Haluk’tan kaçmaya hazırlanır ancak Haluk bunun bedelini Kudret’e ödetir.
Enver’in saplantılı sevgilisi Suzan’ın karşısına çıkar. İki kadın arasındaki kavgayı gören Nermin onu evine alır ama bu yaptığına bin pişman olur. Gençliğinde Elif’e aşık ve Ömer’e rakip olan Tarık’ın açtığı kafe, Elif ve Ömer’in üzerinde kara bulutların dolaşmasına neden olacaktır.

68. Bölüm Özeti
Haluk Kudret’i öldürmeye çalışırken kendi canından olmuş, Kudret ise kör kalmıştır. Kudret kör olduğunu Zeliş’ten saklar, onu kaybetmek istemez. Nermin’in evi kullanılamaz duruma gelmiştir Yasemin onları kendi evine misafir eder. Nermin’in mükemmeliyetine o kadar alışır ki gitmesini hiç istemez. Hatta bunun için küçük oyunlara başvurur. Yasemin başına işler açan o gizemli notu Suzan’a verir. Suzan’ın hayatındaki sırlar bir bir çözülmeye başlamıştır artık. Elif Tarık’ın kafesinin camlarının kırıldığını ve hatta sonra yandığını öğrenir. Şüphelendiği tek isim vardır, hayatı boyunca şüphelenmeyi aklından bile geçirmediği Ömer.

69. Bölüm Özeti
Sinan nihayet evine döner ama misafir kalabalığından Yasemin’le baş başa kalmaya fırsat bulamaz. Yasemin yalnız kalacakları bir sürpriz hazırlar ancak davetsiz bir misafir bu sürprizi bozar.Yasemin’in evinde kalan Altay’ın uyurgezerliği tekrar nüksetmiştir. Uykusunda Sinan’a çarptığını itiraf eder ve bunu bir tek Yasemin duyar. Emel, Kudret’in kör olduğunu ve Zeliş’ten sakladığını öğrenir. Bu haberi Zeliş’le Kudret’in evlenecekleri gün ortalığı karıştırmak için kullanır.
Tarık’ın kafe yangınıyla ilgili tek şüpheli Ömer’dir. Elif, Tarık’ı şikayetinden vazgeçirmeye çalışırken Melek de babasını Elif’e karşı kışkırtmaktan geri durmaz. Ömer yangın şüphelisi olarak gözaltına alınır.

70. Bölüm Özeti
Yasemin Altay’ın uykusundaki itirafını Nermin’e söyler ama onu inandıramaz. Nermin Yasemin’e çok sert bir tepki gösterir ve onun evini terk eder. İki kadının arası tekrar açılır.
Sinan’ın Altay’a dair şüpheleri vardır ama Yasemin’i endişelendirmemek için sessiz kalır.
Zeliş’in Kudret’in körlüğüne alışması pek kolay değildir. Başlarına gelen küçük bir kaza ikisinin arasındaki sevgi bağını daha da güçlendirir. Nermin kocasının uykudaki itirafını kendi kulaklarıyla duyunca olayın iç yüzünü anlar ve Altay’ı evden kovar. Elif kafe yangınıyla ilgili kocasından şüphelenmesine rağmen yalancı şahitlik yapar ve onu bu suçlamadan kurtarır. Ömer suçsuz olduğunu iddia eder, Elif asıl suçlunun yanı başında olduğundan habersizdir.

71. Bölüm Özeti
Elif yangın olayından dolayı kendi çocuklarını ve Melek’i psikiyatriste götürmek ister ama Ömer Melek’in suçsuz olduğunu düşünmektedir, psikiyatriste götürmesine karşı çıkar. Elif, kızın çocuklara zarar vermeye çalıştığını görünce dayanamaz ve Ömer’den gizli Melek’i psikiyatriste götürür. Ancak kızın tehdidi Elif’i geri adım atmak zorunda bırakacaktır. Yasemin ziyaretlerine gelen kayınvalidesinin sürekli kendini eleştirmesinden çok bunalır. Ondan kurtulmak için küçük bir dolap çevirir ama planları ters teper.
Kudret, Hamdi’yi kendisine yardımcı asistan olarak tutar. Zeliş, Hamdi’nin evdeki varlığından çok rahatsız olur ve onu uzaklaştırmak için kendince bir plan yapar. Ancak Zeliş’in Hamdi’den kurtulması hiç de kolay değildir. Altay bebeği çok özlemiştir ama Nermin görmesine izin vermez. Altay’ın bebeğe yakın olmak için bulduğu çözüm Nermin’i çok sinirlendirir. Üstüne bir de Suzan’ın evinde kaldığını duyunca Nermin iyice çileden çıkar.

72. Bölüm Özeti
Yasemin daha önce yaptığı evliliğin kayınvalidesini rahatsız ettiğini düşünür. Kadının misafirleriyle yaptığı konuşmaları yanlış anlayıp evi terk eder. Sinan’ın Yasemin’i ikna etmesi pek kolay olmayacaktır. Kudret’in memleketten komşusu bir genç kız yanlarında kalmaya gelir. Zeliş kızın para karşılığı fuhuş yaptığını sanır ve foyasını ortaya çıkarmak için Hamdi’yle bir plan yapar. Nermin Suzan’la ortak bir yemek işi yapmak zorunda kalır. Beraber yaptıkları bu iş onlara başka işlerin kapılarını açacaktır. Ömer, Elif’in Melek’i psikiyatriste götürdüğünü öğrenince kıyamet kopar. Elif kocasını kızın yaptığı kötülüklere inandıramaz ama Melek sinsi planlarını devam ettirmektedir. Bu sefer çocukları ciddi bir kazayla karşı karşıya bırakır.
Suzan’ı kızıyla ilgili korkunç bir sürpriz beklemektedir.

73. Bölüm Özeti
Yasemin yeni doğacak bebeğiyle ilgili çok heyecanlıdır, tesadüfen gördüğü bir doğum hazırlık kursu ilgisini çeker ve kursa başlar. Ancak kursta hem onu hem de Sinan’ı zor durumda bırakacak bir sürprizle karşılaşırlar. Zeliş sevimli misafiri Eda’nın uyuşturucu satıcısı olduğunu öğrenir ve durumu polise bildirir. Ancak kızla kurduğu yakın ilişki Zeliş için işleri daha da zorlaştıracaktır. Emel dişlerini bedava tedavi ettirmek için Umut bebeği gizli gizli Altay’la görüştürür. Nermin ise ikisinin arasında bir ilişki olduğunu düşünmektedir. Nazlı babasıyla görüştüğünü annesine itiraf eder ve nihayet Feyyaz Suzan’ın karşısına çıkar. Ancak Feyyaz’ı kızıyla ilgili korkunç bir gerçek beklemektedir.

74. Bölüm Özeti
Ömer, Elif’in Melek’e tokat attığını öğrenince karı kocanın arasında bir kez daha soğuk rüzgarlar esmeye başlar. Ancak Melek’in sinsi planları yeni başlamıştır. Elif kıza şiddet uygulamakla suçlanıp gözaltına alınır. Nermin Altay’la Emel arasında ilişki olduğuna artık emindir. Emel’e haddini bildirmek isterken korkunç bir tuzağa düşer. Emel bebeğin kendi yeğeninden olduğunu öğrenmiştir, şantaja başlar. Yasemin kızının sınav öncesi stresiyle boğuşurken Feyyaz’ın Suzan’ın evine girdiğine tanık olur. Kendini tutamayıp yine polisi arar. Bu hareketi ona bir kez daha pahalıya patlar. Zeliş eve gelen sivil polise yardımcı olurken aniden Eda’nın baskınına uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmaması için sevgilisiymiş gibi davranır. Eda, Kudret’e durumu ispiyonlar.

75. Bölüm Özeti
Elif mahkeme gününe kadar gözaltında tutulur. Arkadaşları onun suçsuz olduğuna inanır ama bir şey ispatlayamazlar. Ta ki Nermin, Melek’in telefon konuşmasına şahit oluncaya kadar… Emel’in tehditlerine dayanamayan Nermin bebeğiyle ilgili gerçekleri arkadaşlarına açıklamak zorunda kalır. Kızının dövme yaptırmak istemesi Yasemin’i çileden çıkarır; ona örnek arkadaş edindirmeye çalışırken işleri daha da karmaşık hale getirir. Eda’yı yakalatmak için polisle işbirliği yapan Zeliş, kızın iyiliği karşısında çok zor durumda kalır.

__________________

Mesajı son düzenleyen ediz1 ( 02-06-13 - 01:29 ) Neden: Güncellendi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-12, 13:51 #2
ediz1 ediz1 çevrimdışı
Thumbs up


76. Bölüm Özeti
Ömer’in Melek’e gerçekleri itiraf ettirmesiyle Elif’in suçsuz olduğu ortaya çıkar. Elif’in ve Melek’in aynı çatı altında yaşaması imkansız hale gelmiştir. Ömer zor bir karar vermeye mecbur kalır. Yasemin’in yeni jinekoloğu Sinan’ın eski bir arkadaşı çıkar. İkisinin arasındaki samimiyeti yanlış anlayan Yasemin’i kötü bir sürpriz beklemektedir. Emel bebeği Nermin’in elinden almak için sinsi bir plan uygular ve Arda’yı Nermin’in karşısına çıkarır. Nermin bu sefer iyice köşeye sıkışmıştır. Zeliş ve Kudret, Eda’dan kurtulmuştur ancak onun parasının peşinde olan çeteden kurtulmaları hiç kolay olmayacaktır. Feyyaz’ın ortaya çıktığını öğrenen Enver, Suzan’a yardımcı olmak için eve döner.

77. Bölüm Özeti
Yasemin ve Sinan aşklarının en güzel hediyesini yani bebeklerini nihayet kucaklamıştır. Yasemin’in masumane bir istekle bebeğine seçtiği isim Sinan’la aralarında yanlış bir anlaşılmaya sebep olur. Yasemin’in geri adım atması artık çok zordur.
Elif’in boşanma isteği Ömer’e büyük şok yaşatır. Karısını kaybetmek istemeyen Ömer bir seçim yapmak zorunda kalır. Ancak bu seçim Melek’in evden kaçmasına sebep olur. Elif kızı kurtarmak isterken hayatını tehlikeye atar.
Zeliş Eda’nın parasına el koymuştur. Parayı iyi bir yatırımda değerlendirmeye çalışırken işler sarpar sarar ve Eda paranın Zeliş'de olduğunu öğrenir.
İrem’in evleneceği Amerika’lı çocuğun ailesi Nermin’le tanışmaya gelir. Nermin düzgün bir aile görüntüsü vermek isterken Emel’in sinsi oyunu herşeyi altüst eder.
Suzan ve Enver kızlarıyla tatil hazırlığındayken Feyyaz korkunç bir planla karşılarına çıkar. Enver ve Suzan ölümcül bir tuzağın içine düşümüştür artık.

78. Bölüm Özeti
Yasemin ve Sinan aşklarının en güzel hediyesini yani bebeklerini nihayet kucaklamıştır. Yasemin’in masumane bir istekle bebeğine seçtiği isim Sinan’la aralarında yanlış bir anlaşılmaya sebep olur. Yasemin’in geri adım atması artık çok zordur. Elif’in boşanma isteği Ömer’e büyük şok yaşatır. Karısını kaybetmek istemeyen Ömer bir seçim yapmak zorunda kalır. Ancak bu seçim Melek’in evden kaçmasına sebep olur. Elif kızı kurtarmak isterken hayatını tehlikeye atar. Zeliş Eda’nın parasına el koymuştur. Parayı iyi bir yatırımda değerlendirmeye çalışırken işler sarpar sarar ve Eda paranın Zeliş'de olduğunu öğrenir. İrem’in evleneceği Amerika’lı çocuğun ailesi Nermin’le tanışmaya gelir. Nermin düzgün bir aile görüntüsü vermek isterken Emel’in sisnsi oyunu herşeyi altüst eder. Suzan ve Enver kızlarıyla tatil hazırlığındayken Feyyaz korkunç bir planla karşılarına çıkar. Enver ve Suzan ölümcül bir tuzağın içine düşümüştür artık.

79. Bölüm Özeti
Elif Melek’in hayatını kurtarmak pahasına kendi canını hiçe saymıştır. Kazayı küçük sıyrıklarla atlatır ama bu olay Melek’i çok etkiler. Kız Elif’e yaptıklarından dolayı çok pişmandır.
Gamze şehir dışında bir üniversite kazanmıştır. Ancak Yasemin kızından ayrılmak istemez, onu göndermemek için çeşitli bahaneler bulur.
İrem bebeğini almaya kararlıdır. Nermin’in bu durumu kabullenmesi hiç kolay olmayacaktır.
Eda parasının peşine düşmüştür. Zeliş vermek istemeyince gizlice evlerine girip parayı alır. Ancak polislerden kaçmak için sığındığı evde onu korkunç bir son beklemektedir.
Suzan Enver’i eski kocası Feyyaz’ın kaçırdığını düşünmektedir. Feyyaz’ın kızına ve kendisine zarar vereceğinden korkar ve kaçmaya hazırlanır. Ancak henüz kaçamadan Feyyaz’ın baskınına uğrar. Feyyaz gerçekleri itiraf ettirmek için kadını öldürmekle tehdit eder. Her şeyden habersiz Suzan’ın evine gelen Yasemin de olayların tanığı ve Feyyaz’ın rehinesidir artık.

80. Bölüm Özeti
Nermin Altay’a son bir şans daha vermek ister ama Altay’ın onun şartını kabullenmesi imkansızdır.
Ömer, Melek gittikten sonra yoğun suçluluk duygusuyla kıvranır. Elif’in kocasını teselli etmesi hiç kolay olmayacaktır.
Zeliş ve Kudret’in sevgisi bir kez daha tatlı bir testten geçer.
Suzan ve Yasemin Feyyaz’ın tehdidi altında can korkusu yaşamaktadırlar hala. Feyyaz Yasemin’i öldürmeye yeltenince Suzan geçmişteki korkunç sırrını açıklamak zorunda kalır. Feyyaz gerçeği öğrenince ortalık can pazarına döner. Gül Çıkmazı bir kez daha büyük bir felaketin eşiğindedir.

2. SEZON SONU - 3. SEZON BAŞLANGICI

81. Bölüm Özeti
Aradan geçen beş yıl Gül Çıkmazı’nda çok şeyi değiştirmiştir. Yasemin zor zamanlarında kendisine destek olan Mehmet’e ilgi duymuştur ancak şartları bir aşk yaşamaya imkan tanımaz. Elif ergenlik çağındaki oğullarını disiplin etmekte zorlanır. Ömer’in desteğini alabilmek için ilginç bir yöntem dener. Kudret yeni eşi Gülşah ve kızlarıyla mutlu bir aile hayatı sürmektedir. Gülşah kızının kilosuyla dalga geçilmesinden rahatsızdır, Kudret’ten gizli onu zayıflatmaya kalkışır ama eline yüzüne bulaştırır. Nermin Suzan’la ortak kurduğu yemek şirketinde işleri büyütmüş ve kendi adıyla bir yemek kitabı çıkarmıştır. Nermin’in patronluğundan rahatsız olan Suzan onun işlerini bozmaya yeltenir. Emel yeni tanıştığı ve hakkında pek bir şey bilmediği Yavuz’la evlenmiş ve Gül Çıkmazı’na tekrar dönmüştür. Yavuz’un gizli gündeminden ve intikam planlarından elbette ki habersizdir.

82. Bölüm Özeti
Sinan Yasemin’in yanında Mehmet’i görünce çocuğunun velayeti konusunda problem çıkarır. Velayeti kaybetmekten korkan Yasemin Emel’in elinde kendi aleyhine güçlü bir kanıt olduğunu öğrenir ve onu almak için türlü yollara başvurur. Oğlunun yanlış arkadaşlar edinmesinden korkan Elif onla yakın bir ilişki kurabilmek için internetten arkadaşlık yapmak zorunda kalır. Sahte bir isimle kurduğu bu arkadaşlık Elif’i ve oğlunu tehlikeli bir maceraya sokar. Gülşah davetsiz oldukları halde Kudret’in çalıştığı sosyetik kulübün yemeğine gidebilmek için her yolu dener ve nihayet Nermin’in organizasyonundan faydalanarak gitmeyi başarır. Ancak Gülşah’ı ve Kudret’i yemekte kötü bir sürpriz beklemektedir.

83. Bölüm Özeti
Yasemin oğlunun mahalledeki çocuklardan dayak yediğini düşünür ve Sinan’dan yardım ister. Ancak Çınar’ı dövenin Gülşah’ın kızı Alara olduğu ortaya çıkar. Yasemin şiddete karşı olmasına rağmen içindeki şiddeti engelleyemez ve Gülşah’la aralarında büyük bir kavga çıkar. Elif Ömer’de birdenbire peydah olan futbol aşkından rahatsız olur. Yavuz’un kendi çıkarları uğruna kocasını kullandığının henüz farkında değildir. Nermin uzun yıllardan sonra torununu ilk defa görecektir. Amerika’da büyümüş torunu ile Nermin arasında ciddi kültür farkı vardır fakat en büyüğü çocuğun vejetaryen olmasıdır. Nermin’in dayanamayıp çocuğa köfte yedirmesi kızıyla arasındaki ipleri bir kez daha koparır. Gülşah araba alma sevdasına Kudret’in itirazlarına rağmen Kerem’in külüstür arabasını satın alır. Araba problem çıkarmaya başlayınca Kerem’le aralarında ciddi bir savaş başlar. Yavuz komşularıyla arasını iyi tutmaya gayret eder ancak Macide onun bir şeyler sakladığından şüphelenmeye başlamıştır. Yavuz’un şimdilik ilk hedefi Macide’yi mahalleden uzaklaştırmaktır.

84. Bölüm Özeti
Sinan oğlunun kendisinden uzaklaştığını düşünür ve onla daha çok vakit geçirmeye karar verir. Çınar’a bisiklet öğretmeyi planlar ancak ondan önce Mehmet öğretmiştir. Yasemin bunu Sinan’dan saklamaya çalışırken istemeden de olsa oğlunun küçük bir kaza geçirmesine sebep olur. Nermin yılın girişimci iş kadını ödülünü kazanmıştır fakat arkadaşlarının kıskandığını düşünüp gizlemeye çalışır. Bu arada kocasının kendisini kandırdığını, aslında çok uzun zamandır işsiz olduğunu öğrenir. Elif Nermin’in başarılı bir iş kadını olmasından çok etkilenir ve eski reklamcılık günlerini hatırlayıp onun kitap tanıtımını yapmaya heveslenir. Ancak Elif’i kötü bir sürpriz beklemektedir. Gülşah evlilik yıldönümünü kocasıyla romantik bir şekilde, baş başa kutlamak ister. Gecenin ilerleyen saatlerinde, biraz fazla ileriye gittiklerinde kızları Alara’ya yakalanırlar. Alara anne ve babasının yaptığı şeyleri etrafa anlatınca Gülşah ve Kudret zor durumda kalır. Yavuz Sinan’a büyük bir iyilik yapar, Sinan bu iyiliğin altındaki korkunç tuzaktan habersizdir.

85. Bölüm Özeti
Yavuz kendisinden şüphelenen Macide’yi mahalleden uzaklaştırmak için korkunç bir tuzak kurar. Yasemin ise Mehmet’in ihaneti karşısında aralarındaki dostluğu gözünü kırpmadan bitirir. Ömer’in pizzacıyı satma fikri Elif’i çileden çıkarır. Nermin ise verdiği söz yüzünden Suzan’la Altay arasında seçim yapmak zorunda kalır. Gülşah istemediği bir hamilelik ile karşı karşıyadır. Kudret’in yalanı ortaya çıkınca işler değişir.

86. Bölüm Özeti
Gülşah Kudret’in çalıştığı kulübe gelen zengin ve yaşlı bir kadının Kudret’le olan yakınlığından şüphelenir. Ancak kadın Gülşah’ın karşısına reddedemeyeceği bir teklifle çıkar. Yasemin Sinan’ın ev işlerine yardım etmeye kalkışır ancak beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Sinan’ın özel bir arkadaşıyla buluşacak olması Yasemin için kötü bir sürpriz olacaktır. Elif kocasının restoranda daha çok vakit geçirmesinden ve restorana sık gelen bir kadından şüphelenmeye başlar. Ömer’in kendisini o kadınla aldattığına emindir. Nermin Suzan’ın yalnızlığına çok üzülür ve kendince bir çöpçatanlık işine kalkışır. Ancak Suzan için bulduğu mükemmel adayın çok büyük bir kusuru vardır.

87. Bölüm Özeti
Elif kocasının kendisini aldatmadığını öğrenmiştir. Bu gerçekle içi ferahlarken oğlunun kendisinden büyük bir kadınla birlikte olduğunu duymak onu mahveder. Elif bu kadına karşı öfkesini kontrol edemeyecektir. Yasemin Sinan'la yeniden birlikte olma hayalleri kurmaya başlar. Oysa Sinan'ın Suzan ile birlikteliği gayet yolunda gitmektedir. Nerminler'in iş yerinde bir hırsızlık olayı yaşanır. Ancak çalınan paradan çok daha değerli şeyler olacaktır. Gülşah zengin biriyle dostluk kurmanın iyi ve kötü yönlerini görürken Yavuz Sinan'la samimiyetini ilerletmek için futbolu kullanmaya devam eder.

88. Bölüm Özeti
Gamze erkek arkadaşıyla birlikte Yasemin'i ziyarete gelir. Ancak bu erkek arkadaş Yasemin'in hiç de beklediği gibi çıkmaz. Elif oğlunu Zuhal'den kurtaramayınca çareyi kadınla yüzleşmekte bulur. Bu sırada Zuhal'in kocasının da durumu öğrenmesi işleri bambaşka bir rotaya sokar. Diğer yandan Nermin bir gazeteciye verdiği röportajda mükemmel görünen hayatının nasıl skandallarla dolu olduğuyla yüzleşmek zorunda kalır. Mahallenin erkekleri bir futbol kupası kazanırlar. Ancak kupa töreni çok büyük felaketlere gebedir, tüm mahallelinin katıldığı kutlamada büyük bir can pazarı yaşanır.

89. Bölüm Özeti
Kudret'in gözleri nihayet açılacaktır. Bu haber Gülşah'a sevinç olduğu kadar üzüntü kaynağı da olur. Çünkü Gülşah kocasının kendisini beğenmeyeceğinden korkmaya başlamıştır. Bu uğurda hızlı bir güzelleşme uğraşına girer. Nermin kocasının horlama problemine çözüm bulmaya çalışırken Altay’ın küçük oyunuyla işler sarpa sarar. Yasemin Sinan'ın bir kadınla beraber olduğundan şüphelenir. Kadının kimliği üzerine kafa yorar hatta bunu Suzan ile de paylaşır. Gerçekleri öğrendiğinde dünya başından aşağıya yıkılır. Sinan hayatını kurtaran Yavuz'a karşı derin bir minnet duymaktadır. Ve Yavuz zalim planları için bu minnet duygusunu sömürmeye başlar. Yavuz yangın konusundaki şüpheleri kendisinden uzaklaştırmak için başka birisini hedef gösterir. Yavuz'un yalanı Elif'in ailesini darmaduman edecektir.

90. Bölüm Özeti
ekin’in tutuklanmasıyla Elif için kabus dolu günler başlar. Oğlunu kurtarmaya çalışırken Celal’in ölüm tehdidiyle işler iyice sarpa sarar. Yasemin’in Suzan’la Sinan’ın ilişkisini kabullenmekten başka şansı kalmamıştır ancak Çınar’ın Suzan’a davranışlarıyla başka bir gerçek ortaya çıkar. Gülşah Kudret’in gözleri kör iken onun için çok kıymetli olan bir eşyayı satmak zorunda kalmıştır. Kudret’ten gizli geri almaya çalışırken zor durumların içine düşer. Nermin oğlunun genç ve başarılı bir doktor olan Bahar’la ilişkisini öğrenir, kendine uygun bir gelin adayı bulduğunu düşünürken kızın geçmişiyle ilgili utanç verici bir sır ortaya çıkar. Diğer yandan Yavuz’un geçmişindeki sır perdesi de yavaş yavaş aralanmaya başlamıştır.

91. Bölüm Özeti
Sinan’la Suzan Yasemin’in başına gelen küçük talihsizlikleri yanlış anlar ve onun depresyonda olduğunu düşünürler. Yasemin onların kendisine acıdığını duyunca deliye döner ve aksini kanıtlamaya çalışırken zor durumlara düşer. Nermin dünürüyle tanışır ama kadın pek de umduğu gibi değildir. Kerem’le Bahar’ın onun yanına taşınmasını engellemek için büyük bir fedakârlık yapmaya mecbur kalır. Avukat Tekin’le Çetin’in yer değiştirdiğini anlar ve Elif’ten mahkeme gününe kadar oğlunu bulmasını ister. Elif Çetin’in kardeşinin yerini bildiğini ve sakladığını anlar, gerçeği öğrenmek için Çetin’e korkutucu bir ders verir. Kudret körler yararına bir vakıfta çalışmayı düşünürken Gülşah onun için bambaşka bir iş teklifini çoktan kabul etmiştir bile. Macide’yle kardeşi, Yavuz’un psikiyatristinin peşine düşmüşken Emel kocasının sakladığı önemli bir sırrı öğrenir ve hiç düşünmeden onu evden kovar.

92. Bölüm Özeti
Sinan hayatını kurtardığı için Yavuz’a minnet duymaktadır. Emel’le aralarının bozulduğunu öğrenince onu evinde konuk eder. Ancak Yavuz Sinan’ın canını yakma hırsıyla doludur. Yasemin annesinin yanına taşınmaya karar vermiştir, ta ki Emel’le bir depoda kilitli kalıncaya kadar. Bahar, Nermin’in Altay’a karşı sert davranışlarından rahatsız olur ve Nermin’i uyarır. Nermin onlara bir ev satın aldığı için daha saygılı davranmasını bekler. Ama Bahar ona boyun eğmeyecek kadar minnetsizdir. Elif oğlunun anneannesinin yanında saklandığını öğrenir ama kadın torununu teslim etmek istemez. Elif oğlunu eve döndürebilmek için küçük bir oyun oynamak zorunda kalır. Kudret yeni işine başlamıştır. Gülşah ise babalarının yokluğunu fırsat bilip şımaran kızlarına söz geçirmekte zorlanır ve bir yabancıdan yardım istemek zorunda kalır. Ancak bu durum Kudret’in hoşuna gitmeyecektir.

93. Bölüm Özeti
Elif ve Ömer yaşadıkları mali sorunlardan ötürü arabalarını satarlar. Onların tersine işleri yolunda giden Nermin Elif'e borç vermeyi önerir. Bu borç, iki eski dostun arasını hiç olmadığı kadar açacaktır. Yasemin oğlunu pahalı bir okula göndermek ister ancak Sinan maddi imkanlarının yetmeyeceğini düşünmektedir. Yasemin mecburen kabullenir ama Sinan'ın Suzan'a pahalı bir mücevher aldığını duyunca delirir... Yasemin oğlundan esirgeneni almaya kararlıdır. Gülşah eski bir elbisesinin içine sığmak için Emel'in zayıflama grubuna katılmak ister. Emel onu geri çevirir. Gülşah’ın pes etmeye hiç niyeti yoktur. Ömer bardaki yangını oğlunun üstüne yıkmaya çalışan kişinin Yavuz olduğunu öğrenir.

94. Bölüm Özeti
Altay Kerem'in kendisinden fazla maaş aldığından şüphelenmektedir. Nermin'in hesap bilgilerini ele geçirir ve öğrendikleri karşısında manasız bir suç işlemeye yeltenir. Yasemin çalışan anne olmanın sıkıntılarını yaşamaktadır, işe giderken hastalanan oğlunu Sinan'a bırakmak zorunda kalır. Suzan'ın Çınar’la yakınlığı ve onun bakımını üstlenmesi Yasemin’i deliye çevirir. Gülşah Kudret'in patronunun büyük bir açığını yakalar ve bunu lehine kullanmak ister. Elif kocasını, iflas etmeden pizzacıyı satmaya ikna etmeye çalışır. Ancak Ömer'in işyerini kurtarmak için ailesini de ilgilendiren planları vardır.

95. Bölüm Özeti
Yasemin Suzan'a karşı medeni davranmak istemektedir ancak Sinan'ın Suzan'a, kendi balayılarını anımsatan bir resmi verdiğini görünce kalbi kırılır. Öte yandan Suzan da resmin anlamını öğrenince huzursuz olur. İki kadın medeniyet maskesi altında büyük gönül kırıklıkları yaşamaktadır. Altay kendisine kaba davranan Ömer'i cezalandırmak için küçük bir eşyasını çalar. Nermin kocasının yaptığını öğrenince şoke olur ve çaldığı şeyi iade etmesini ister. Ancak Altay için bu henüz başlangıçtır. Nermin iş arayan Ömer'i bir yemek vesilesiyle yayıncısıyla tanıştırır. Ömer ise çalışma konusunda isteksizdir, Elif onu motive etmeye çalışırken işler çığrından çıkar ve karı koca ezeli rakip olur. Gülşah Kudret'in patronunun günahına daha fazla alet olmak istemez. Adamı karısına her şeyi anlatması için ikna eder. Gülşah yaptığının nasıl bir felakete yol açacağından habersizdir. Emel Yavuz'un eski bir arkadaşıyla karşılaşır ve kocasının sırlarına doğru bir yolculuğa çıkar..

96. Bölüm Özeti
Yasemin işini kaybetme korkusuna kapılır ve okul müdürünün gözüne girmeye çalışır; ancak çok önemli bir yanlış anlaşılmaya sebep olur. Sinan ve Suzan ise Yavuz’un hazırladığı ölüm tuzağına düşmek üzeredir. Nermin kocasının tuhaf davranışlarının altında ağır psikolojik bir neden olduğunu öğrenirken Emel de kocasının geçmişiyle ilgili önemli bir gerçeği gün yüzüne çıkarır. Ferit’in ölümü Gülşah ve Kudret’in hayatında önemli bir değişikliğe neden olur, Kudret terfi edip Ferit’in yerine geçer. İş başvuruları olumsuz sonuçlanan Elif ise Kudret’in yanında çalışmaya niyetlenir ancak Gülşah’ın oyununa alet olduğundan habersizdir.

97. Bölüm Özeti
Sinan ve Suzan Yavuz’la çıktıkları tatilde ölümle yüz yüze kalırken Emel kocasının Sinan’ın peşinde olduğunu öğrenir. Ancak bu gerçek başına çok büyük bir felaket açmaktan başka işe yaramaz. Yasemin’in hiç sevmediği kuzeni Ejder çocuğunu onun çalıştığı anaokuluna yazdırır. Yasemin Ejder’le ve çocuğuyla didişirken onlar hakkındaki acı gerçeği öğrenir ve yardımcı olmaya karar verir. Nermin kocasının hastalığını tedavi etmek için işyerini satılığa çıkarır ve Kerem’in sayesinde kocasının gerçek yüzünü görür. Elif, Kudret’in sağ kolu Lerzan’la işyerinde ciddi sıkıntılar yaşar ama Lerzan’ın ipini çekmek tereyağından kıl çeker gibi kolay olacaktır onun için.

98. Bölüm Özeti
Ölümle mücadele eden Emel’in arkadaşları onun çok az bilinen yanlarını hatırlar. Elif kanserle savaşı sırasında kendisine hangi yöntemle yardımcı olduğunu, Gülşah ilk tanıştıklarında yaptığı büyük iyiliği, Nermin hapisteki kocasının tek dostunun Emel olduğunu, Yasemin ise yıllardır didiştiği Emel’in en zayıf anlarda kendisinin elini tuttuğunu… Emel’in yaşayıp yaşamamasına karar verecek tek kişi Yavuz’dur.

99. Bölüm Özeti
Nermin kocasına son bir şans vermek ister. Ancak Altay'ın yine kendisini kandırdığını öğrendiğinde ipleri koparır. Gülşah kadınlarla dolu bir kursa Ömer'i de kayıt ettirir. Ömer’in kuştaki bir kadınla yakınlık kurması Gülşah’ı korkutur, Elif'i aldatmasını engellemek için kendince önlem alır. Bu arada Kudret banyoda bir kaza geçiren Elif'i yarı çıplak yatağına taşır. Elif bunu Ömer'den gizlemek ister ama ummadığı yerde gerçekler açığa çıkar. Emel hala bitkisel hayattadır. Yasemin Yavuz'a yardımcı olmak için evine uğrar. Ağzından kaçırdığı korkunç gerçek, Yavuz'un intikamının tamamen farklı birine yönelmesine neden olacaktır.

100. BÖLÜM ÖZETİ
Yavuz Yasemin'den intikam almak için Çınar'ı öldürmeyi planlar. Yasemin'in oğluyla beraber şehir dışına gideceğini öğrenir ve onları götürmeyi teklif eder. Yasemin kabul eder. Artık Yasemin ve oğlu için geri sayım başlamıştır. Bu arada Suzan da boş durmaz, Sinan'ın Yasemin'e zaafını bitirmek için Yasemin hakkında söylenti çıkarır. Alara annesi gibi güzel olmadığını düşünerek makyaj yapmaya başlar. Kudret'in, kızlarının doğal güzelliğin önemini anlaması için bir planı vardır ama bu plan Gülşah'ın hiç hoşuna gitmez. Nermin iyi bir boşanma avukatı bulmak ister. Tesadüfen Yasemin'in kuzeni Ejder'in avukat olduğunu öğrenir ve gizlice adama gider. Ejder davaya bakmayı kabul eder ama şaşırtıcı bir şartı vardır. Ömer iş hayatında genç olmanın önemine takar ve daha genç göstermek için estetik operasyon yaptırmak ister. Elif kocasına engel olmak içir her yolu dener.

101. Bölüm Özeti
Elif üniversiteye gitmek istemeyen oğlunu ikna etmeye çalışırken Ömer yeniden okuma hevesine kapılır. Elif kocasının hevesini baltalamak için sonradan çok üzüleceği bir hamle yapmak zorunda kalır. Nermin boşanmaları durumunda Altay'ın mal varlığının yarısına el koyacağını anlar ve bunu engellemek için Ejder'in planlarını kabul eder; kendi evini boşaltıp soygun süsü verecektir. Yasemin'in başka biriyle evleneceğini sanan Sinan kadından umudunu keser ve Suzan'a evlenme teklif eder. Yasemin bunu öğrendiğinde çok kırılır. Bu arada Yavuz'un öldürdüğü psikiyatrist hakkında gerçekler açığa çıkmaya başlar. Yavuz'un zamanı azalmıştır; bir an evvel Yasemin'e evlat acısı yaşatmak için harekete geçer. Yasemin ve Çınar'ı alıp dönüşsüz bir yola çıkarır...

102. Bölüm Özeti
Sinan ve Suzan evlenmek üzere yola çıkar. Yolda Sinan tesadüfen Yavuz'un doldurduğu itiraf kaydını izler ve Suzan'ı bırakıp Yasemin'le oğlunu kurtarmaya koşar. Sinan'ın telefonuyla içinde bulundukları tehlikeyi öğrenen Yasemin Yavuz'a bildiklerini belli etmeden oğlunu kurtarmak zorundadır. Çınar'ı kurtarmak için elinden geleni ardına koymaz ama ne Sinan ne de Yasemin Çınar'ı kurtaramayacaktır... Nermin'in eve soyulmuş süsü verme planı geri teper. Altay durumu öğrenir. Şimdi bütün kozlar onun elindedir... Elif kendisini hasta hisseder. Kanserin yeniden nüksettiğini düşünüp panikler. Ancak doktorun söyledikleri onda kansere denk bir şok yaratacaktır.

103. Bölüm Özeti
Yasemin ve Sinan birbirlerine hala aşık olduklarını anlayıp yeniden evlenmeye karar verirler. Yasemin'in en mutlu gününe düşen büyük bir gölge vardır. Tüm arkadaşları Yasemin adına sevinmek yerine Suzan adına üzülmekle meşguldür. Sinan bile Suzan'a karşı suçluluk duymaktadır. Mağdur kozunu oynayan Suzan'ın, gelinliğine zarar vermesiyle Yasemin çileden çıkar. Elif plansız hamileliğini sevinç değil üzüntüyle karşılar. Bu arada da genç bir annenin bebek sevincini mahveder.Nermin Ejder'e karşı hissettiği duygulardan kurtulmaya çalışırken Ejder’in yeni hamleleriyle kafası karışır. Bu arada Emel hastaneden çıkmış, büyük bir para sıkıntısıyla mahalleye dönmüştür. Emel bu darboğazı aşmak için Yasemin'i kullanmaya karar verir. Yasemin hayatının mutlu bir yola girdiğini sanmaktadır. Ancak bir gece yarısı kızının başına gelenler; onu şimdiye kadar çekmediği acılara sürükleyecektir.

104. Bölüm Özeti
Yasemin Sinan'la beraber nihayet mutluluğu yakaladığını sanırken; kızının saldırıya uğramasıyla dünyası başına yıkılır. Gamze hastanede ölüm kalım savaşı vermektedir. Elif suçlunun yakalanması için polise Gamze’nin bir sırrını vermek zorunda kalırken Yasemin’le arasının bozulacağını hesaba katmamıştır. Yasemin duyduklarıyla bir kez daha yıkılır. Suzan Sinan'ı kaybetmeyi hazmedemez ve onu geri alabilmek için sinsice planlar yapmaya başlar. Nermin Ejder'le ilişkisini herkesten saklamaya çalışırken en olmadık kişiye yakalanır. Bu arada Elif, istemeden hamile kaldığı bebekleri aldırmaya karar verir. Emel, Gamze'ye saldırdığından şüphelendikleri adamı yakalamak için Macide'yle birlikte ilginç bir plan yapar. Yasemin kinle, kızına bunu yapan insanı eline geçirmek istemektedir.

105. Bölüm Özeti
Yasemin İbrahim’in suçsuz bulunup serbest bırakılmasıyla deliye döner. Kızına saldıranın o olduğunu düşünmektedir, suçluluğunu kanıtlamak için Emel’le işbirliği yapıp delil peşine düşer. Tam da mahallelinin İbrahim’i linç edeceği sıra Yasemin İbrahim’in suçsuz olduğunu öğrenir. Kudret yeğeni İpek’in bakımını üstlenmek zorunda kalır. Gülşah bu durumdan hoşlanmaz ama kızın çevirdiği dolapları da Kudret’e kanıtlayamaz. Elif işyerinde terfi aldığını duyunca hamileliğini Kudret’ten gizlemek zorunda kalır, bu durum kendisinden çok Ömer’i zor durumda bırakacaktır. Nermin kocasıyla katılmak zorunda kaldığı bir davette Ejder’le karşılaşır. Ejder’i yanındaki kadından kıskanan Nermin küçük ama tehlikeli bir oyuna kalkışır.

106. Bölüm Özeti
Nermin Suzan’ın tuhaf davranışlarının altında Sinan’a olan takıntısının yattığını anlar ve Suzan’la ilişkisine mesafe koymak ister. Ancak Suzan’ın Nermin’den intikamı acı olacaktır. Yasemin’in kızının kendisinden sakladığı gerçekleri öğrenip yıkılır, onun hatalarını kabullenmesi hiç de kolay olmayacaktır. Gülşah gençlik aşkı Cengiz’in İpek’le yakınlaştığını fark edince deliye döner, kızı ondan uzak tutamaya çalışırken kendisiyle ilgili gerçeklerin kocasının kulağına gitmesinden de korkmaktadır. Elif’in başı hamilelikten dolayı aldığı kilolar yüzünden derttedir, Kudret’in yanlış anlamasıyla işler iyice karışır.

107. Bölüm Özeti
Yasemin kızının hastaneden çıkmasının mutluluğunu yaşarken bir yandan da Sinan’ın peşinde dolanan Suzan’la uğraşmak zorunda kalır. Suzan Yasemin’in bahçesini gözetlerken talihsiz bir kaza yaşanır ve Yasemin tarafından silahla vurulur. Nermin’in Ejder’le yaşadığı gizli ilişkiyi Ejder’in yanında çalışan hizmetli kadın anlar ve Nermin’i küçümsemeye başlar. Gülşah kızına sürpriz bir doğum günü yapmaya çalışırken istemeden çocukları korkutacak bir olaya sebep olur. Elif ve Ömer arasındaki ilişki evlerine gelen bir yabancı sayesinde sorgulanmaya başlar.

108. Bölüm Özeti
Yasemin Suzan’ın kendisini polise şikayet edeceğinden korkar ve iyi geçinmeye karar verir. Ancak Suzan’ın Sinan’ı elde etmek için kurduğu tuzağı görünce kararından vazgeçer ve işler tekrar karışır. Nermin Ejder’in kendisine hediye ettiği kolyeyi Yasemin’den çaldığını anlar ve Ejder’le ilişkisine mesafe koymaya karar verir. Ancak Ejder’in ondan vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Altay karısının kendisine yalan söylediğinden şüphelenmeye başlamıştır artık. Elif Ömer’in okuldan arkadaşı olan genç çocuklarla takılmasından ve onların her istediğini yapmasından rahatsızdır. Kocasının gizli planı öğrenince çok şaşırır. Gülşah’ın kızı anaokulundaki gösterisi sırasında ağzından ayıp şeyler kaçırır. Gülşah müdürle yaptığı kavgadan sonra kızını okuldan almaya karar verir ama onu evde eğitmesi hiç kolay olmayacaktır.

109. Bölüm Özeti
Yasemin kızına saldıranın Suzan olduğunu düşünmektedir, ondan şikayetçi olur. Dosyasına bakan polis lise arkadaşı çıkınca Yasemin çok sevinir, Suzan’ı kıskıvrak yakalatacağını düşünür. Ama işler hiç de onun zannettiği gibi ilerlemez, polis arkadaşı Suzan’ı vurmak suçundan Yasemin’i tutuklar. Altay Nermin’in kolyeyle ilgili yalan söylediğini anlar ve kendisini aldattığından şüphelenmeye başlar. Ejder’in Nermin’in evine yaptığı sürpriz ziyaret işleri daha da karıştırır; Yasemin onları Altay’ın gazabından korumaya çalışırken ikisinin arasındaki gizli ilişkiyi fark eder. Elif hamile olduğunu Gülşah’a itiraf etmek zorunda kalır. Kudret ve Gülşah bunu kendilerinden sakladığı için Elif’e çok bozulurlar. Elif ise kara kara Kudret’in kendisini işten atacağını düşünmektedir.

110. Bölüm Özeti
Yasemin ve Suzan mahkeme tarafından kamu cezasına çarptırılır ve temizlik işçisi olarak çalışmak zorunda kalırlar. Suzan Sinan hakkında uydurduğu şeylerle Yasemin’in aklını karıştırır. Elif ve Kudret’in işyerinde yaşadığı gerilim Gülşah’a da yansır. Gülşah Elif’in dostluğunu kaybetmek istemez ancak Elif’in işle ilgili Kudret’e karşı yaptığı bir hamle aralarının açılmasına neden olur. Nermin’in ihanetini fark eden Altay Ejder’le hesaplaşmak isterken büyük bir faciayı tetikler.

111. Bölüm Özeti
Suzan’ın Gamze’ye saldıran kişiyi öğrenmesi korkunç şeyleri tetikler, Sinan’a kurduğu tuzak Yasemin’le Sinan için bir kez daha kötü günlerin başlangıcı olacaktır. Ejder’le Altay’ın geçirdiği trafik kazası birinin ölümüne diğerinin ise sakat kalmasına neden olurken Nermin yaşadığı vicdan azabıyla intihara kalkışır. Elif Gülşah’ın kızının hayatını kurtarırken kendi bebeğini kaybetmenin üzüntüsüyle zor bir dönemden geçer. Gülşah’la Kudret, Elif’e minnet duyarken bir yandan da suçluluk duygusuyla kıvranırlar.

112. Bölüm Özeti
Yasemin, Sinan’la Suzan’ın tekrar bir araya geldiğini düşünüp kahrolur. Onun üzülmesine dayanamayan Sinan, Suzan’ın cinayet işlediğini ve üstüne atmaya çalıştığını anlatmak zorunda kalır. Yasemin ve Sinan cinayet kanıtını ele geçirmek için işbirliği yapmaya karar verirler. Altay hastaneden taburcu olup izini kaybettirmiştir, Nermin onu uzaklarda ararken bir komşusunun evinde bulur. Ömer Elif’in yerine işe başlar. Elif kocasının kendi pozisyonunu kapacağından korkar ve Kudret’le gizli bir anlaşmaya girişir. Gülşah evine gelen yabancı temizlikçinin matematik profesörü olduğunu öğrenir ve kızının eğitimi için ondan yararlanmaya çalışırken başına türlü işler açar.

113. Bölüm Özeti
Yasemin cinayet kanıtı olan bıçağı bulmak için Emel’i kullanır. Cinayetten habersiz olan Emel, Yasemin’in define peşinde olduğunu sanır ve defineyi tek başına ele geçirmek için gizli işlere kalkışır. Sinan ise Suzan’ın işlediği cinayeti kanıtlayacak bir ipucu bulmuştur. Elif bebeğini kaybetmenin üzüntüsünü henüz atlatamamıştır, Ömer ona yardım etmek için farklı bir yol düşünür. Nermin kocasının eziyetlerinden usanmıştır, buna son vermek için ağır bir derse kalkışır. Gülşah ise kızının Yasemin’in oğlundan daha zeki olduğunu ispatlamak için kendince bir yarışa tutuşur.

114. Bölüm Özeti
Suzan Sinan’ın kendisini köşeye sıkıştıracağını anlar ve ondan önce davranıp polise ihbarda bulunur. Yasemin Sinan’ın suçsuz olduğunu ispatlamak için çırpınır ama tüm deliller Sinan’ın aleyhinedir, Sinan cinayet suçuyla tutuklanır. Altay yaşama sevincini kaybetmiştir, intihara kalkışması Nermin için yepyeni bir sayfanın başlangıcı olacaktır. Elif’le Ömer terapist desteği almaya başlar ancak terapistin tutumu ikisinin arasında daha ciddi problemlere yol açar. Gülşah’la Kudret küçük bir damat adayıyla karşı karşıyadır, Kudret’in tepkisinden çekinen Gülşah işlerin daha da karışmasına neden olur.

115. Bölüm Özeti
Suzan tutuklanmaktan korktuğu için mahalleden kaçıp gitmek ister. Yasemin ise ona cinayeti itiraf ettirmek için farklı bir yol dener ama Yasemin’i büyük bir sürpriz beklemektedir. Nermin kocasıyla tekrar yakınlaşabilmenin yollarını arar. Yasemin’in misafiri olan Buse, Elif’in oğlundan ilginç bir teklif alır ve bunu Elif’le paylaşmak zorunda kalır. Gülşah ise yanında kalan İpek’i memleketine yollamak için Buse’yi kullanır.

116. Bölüm Özeti
Sinan, Suzan’ı yakalatmak için polisle işbirliği yapar. Sinan’ın planını fark eden Suzan ise öfkesini Yasemin’e yöneltir ve onu öldürmek için korkunç bir plan yapar. Gülşah kızlarının bulaşıcı hastalığından dolayı Emel’le Macide’nin yanına taşınır; ev işlerinden ve çocuk gürültüsünden uzaklaşan Gülşah’ın geri dönmeye hiç niyeti yoktur. Yeni doğacak bebeklerinin heyecanına kapılan Elif’le Ömer kızları Necla’nın doğum gününü unutur ve Necla’nın kötü sürpriziyle kahrolurlar. Nermin’in yanında işe başlayan Uğur’un geçmişinde çok büyük bir sırrı vardır ve şimdilik ilk hedefi Kerem’dir.

117. Bölüm Özeti
Yasemin Sinan’la mutluluklarının önünde hiçbir engel kalmadığını düşünürken Sinan’ın maddi sıkıntıda olduğunu öğrenir. Yardım etmek için harekete geçer ancak işleri daha da karıştırıp Sinan’ın gururunun incinmesine neden olur. Elif’in şehir dışında okuyan oğlu büyük bir sürprizle eve döner ancak Elif’in bu yeni durumu kabullenmesi kolay olmayacaktır. Kudret Gülşah’ın yoksul bir akrabasına yardım etme çabasını yanlış anlar ve kıskançlık krizine kapılıp olmadık işlere kalkışır. Nermin ve Kerem’in arası Uğur’un kışkırtmalarıyla iyice açılır, ancak Nermin’in Uğur hakkında öğreneceği şaşırtıcı gerçek her şeyi baştan sona değiştirecektir.

118. Bölüm Özeti
Elif oğlunu evlilikten vazgeçirmeye çalışır ancak oğlunun kız arkadaşı hafife alınmayacak kadar dişli ve sinsi bir rakiptir. Yasemin ve Gülşah, Kudret’le Sinan’ın kendilerinden gizli iş çevirdiğini fark eder ve onları itirafa zorlayacak küçük bir oyun oynarlar. Kerem Uğur’la kardeş olduklarını öğrenmesine rağmen hala ona karşı kuşkuludur, Uğur’un geçmişini kurcalar ve yalanını ortaya çıkarır.

119. Bölüm Özeti
Yasemin yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı para kazanmak için Sinan’dan gizli işlere kalkışır. Elif oğlunu evlilik kararından vazgeçiremez ancak gelin adayı hakkında öğreneceği şeyler kızı evden uzaklaştırmasını sağlayacaktır. Nermin Uğur’un düşmanlığıyla ilk defa karşı karşıyadır. Gülşah Nermin’e hazırlattığı yemeklerle okul velilerine hava atmaya çalışırken tam bir fiyasko yaşar. Suzan akıl hastanesinden kaçmayı başarır.

120. Bölüm Özeti
Yasemin’le Sinan’ı ikinci kez nikah heyecanı sarmıştır ancak aksilikler birbirini kovalar. Sinan Suzan’ın hastaneden kaçtığını öğrenir ama Yasemin’i korkutmamak için gerçeği gizler. Suzan ise nikahta yapacağı kötü sürprizin hazırlığı içindedir. Nermin Uğur’un çok büyük bir yalanını ortaya çıkarırken Gülşah’ın kocasıyla yaşayacağı küçük gerilimlerin altından da başka bir şey çıkar. Erken doğum riski olan Elif hiç beklenmedik bir yerde ve zamanda Suzan’ın ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalır.

121. Bölüm Özeti
Yasemin’le Sinan’ı ikinci kez nikah heyecanı sarmıştır ancak aksilikler birbirini kovalar. Sinan Suzan’ın hastaneden kaçtığını öğrenir ama Yasemin’i korkutmamak için gerçeği gizler. Suzan ise nikahta yapacağı kötü sürprizin hazırlığı içindedir. Nermin Uğur’un çok büyük bir yalanını ortaya çıkarırken Gülşah’ın kocasıyla yaşayacağı küçük gerilimlerin altından da başka bir şey çıkar. Erken doğum riski olan Elif hiç beklenmedik bir yerde ve zamanda Suzan’ın ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalır.

122. Bölüm Özeti
Kudret kızlarının hastanede karıştırılmış olduğunu karısından saklamaya devam eder. Atlatılan küçük bir kaza sonucu Gülşah hastanede, kızlarının kan grubunun kocası ve kendisiyle tutmadığını öğrenip şoke olur. Bu arada Gülşah da kocasından, annesinin ölümüne sebep olanın Nermin’in oğlu olduğunu saklamaktadır. Nermin geçmişte oğlunun suçunu ört bas etmenin cezasını hala çekmektedir. Bir darbe de Altay’dan gelir. Yasemin daha fazla para kazanmak için diktiği kıyafetlerin gazetelerde reklamını yapmak ister. Bu amaçla Elif’in sosyetik arkadaşını bir davet için giydirir. Ama sonuç hayal ettiği gibi olmaz. Yasemin borçlarını ertelemek için tefecilere bir iyilik yapmaya mecbur kalır Elif ise arkadaşının Ömer’le ilişkilerine burnunu sokmasından rahatsızdır.

123. Bölüm Özeti
Ömer depresyondadır. Gittiği doktor kendisine anti-depresan ilaçlar verir. Elif kocasının sorunlarını çözmek için ilaç almasını istemez ama Ömer ısrarlıdır. Elif de çareyi ilaçları değiştirmekte bulur. Sonuç şaşırtıcıdır. Yasemin borçlarını ertelemek için mafyaya dikiş dikmeye başlar. Ancak bu sırrı Sinan’dan saklaması kolay olmayacaktır. Kudret ve Gülşah, Dilara’yı kaybetmemek için çocukları karıştıran hastaneyle bir anlaşma yapar. Olay ört bas edilecektir. Ancak Gülşah yine de gerçek kızını aramaya başlar. Mahalleye en az Cemil kadar şoke edici biri gelir; Cemil’in karısı. Ancak bu evlilik, sıradan bir evlilik değildir. Karısının da en az Cemil kadar karanlık sırları vardır. Nermin yeni bir aşka yelken açmak üzereyken karşısında dişli bir rakibe belirir; Emel.

124. Bölüm Özeti
Yasemin mafyaya terzilik ettiğini bilip evini satması için tehdit eden Cemil’den nasıl kurtulacağını bilememektedir. Çareyi önce İnci’den sonra mafyadan yardım istemekten bulur. Nermin eski kocasının mutluluğu bulup kendisine acıdığını sanmaktadır. O hırsla Melih’e bir şans vermek ister. Ama Melih’in yanında gördüğü kadın, umutlarını baştan kırar. Elif dört çocuğun yanı sıra bir de bebeğe bakmanın yorgunluğuyla başa çıkamaz hale gelir. Necla annesine yardım etmeyi teklif eder. Elif yardımı abartınca olanlar olur. Gülşah biyolojik kızını bulur ve ailesiyle tanışır. Ancak kızı sahiplenmeyi abartınca diğer aileyle arasında sorunlar başlar.

125. Bölüm Özeti
Nermin Melih’in kendisinden birkaç yaş küçük olmasını kafaya takar. Yaş farkını belli etmemek için kendince yöntemlere başvurur. Elif Ömer’den kendisine yardım etmesi için bir dadı bulmasını ister. Ömer’in çözümü ise annesini eve getirmek olur. Elif kaynanasının kız erkek çocuklar arasında ayrım yapmasından rahatsızdır. Kaynananın gelişi daha büyük sorunların da habercisidir. Gülşah biyolojik kızından ayrı kaldığı yılları onu şımartarak kapatmaya çalışır. Dilara ise annesinin Şirin’i daha çok sevdiğini sanıp kıskanmaya başlar. Kudret karısını uyarır ama nafile... Cemil İnci’ye resti çeker... Ya gerçekten karı koca olacaklardır ya da... İnci çekip gidecektir. İnci’yi çok zor bir seçim beklemektedir. Yasemin okulda kadrolu eleman olma aşamasına gelir. Ancak Cemil’in bunu engellemek için planları vardır...

126. Bölüm Özeti
Yasemin maddi sıkıntılarından kurtulmak için Emel’in yeni açtığı butikte çalışmaya başlar. Ancak Emel’in eziyetlerine dayanması hiç kolay olmayacaktır. Elif kayınvalidesinin alzheimer hastası olduğunu fark eder ama Ömer bu hastalığı annesine konduramaz. Şirin’in babası Gülşah’ın neden olduğu bir trafik suçuyla gözaltına alınır ve kaçak olarak kaldığı anlaşılınca sınır dışı edilir. Gülşah Şirin’i kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Nermin menopoza girdiğini düşünmektedir, gittiği jinekolog Melih’in ablası çıkınca bu gerçeği Melih’ten gizlemekte zorlanır. İnci, Cemil’in gizli planlarını öğrenmiştir, Cemil onun can düşmanının kızı olduğundan habersizdir.

127. Bölüm Özeti
Emel Elif’i yeni kuracağı dekorasyon işine ortak etmek ister. Elif ise bebeği için bakıcı bulmadan çalışmak istemez. Emel’in aklına bebek bakıcılığı için Yasemin gelir ve ona iş teklif eder. Yasemin dekorasyon işine gireceğini düşünüp kabul eder ancak gerçeği öğrenince büyük hayal kırıklığı yaşar. Meltem Nermin’den özür dilemeye gelir, Nermin ise kibarlık yapıp Meltem’i ve eşini yemeğe davet eder. Yemekte karıkoca arasında çıkan kavga Nermin’in üstüne kalır. Gülşah Şirin’i kaybetmeyi göze alamaz ve annesini ihbar eder. Ancak kadının sınır dışı edilmesine ve kızından ayrılmasına gönlü razı gelmez, onların kaçmasını sağlamak için başka bir yol bulur. Suna kızı İnci’nin can düşmanı Cemil’e aşık olduğunu fark eder, intikam planlarının altüst olacağından korkmaktadır.

128. Bölüm Özeti
Yasemin Cemil’in eski evini kumarhane olarak işlettiğini öğrenir ve onu mahalleden attırmak için imza toplamaya başlar. Farkında olmadan Cemil’in hasımlarıyla yapacağı işbirliği sokağı cehenneme çevirir. Gül Çıkmazı’nda yaşayanları korku dolu anlar beklemektedir. Nermin Melih’in eniştesinin ahlaksız teklifiyle karşı karşıya kalırken Gülşah sokakta çıkan arbedede kızını kaybeder. Emel’le Ömer’in arasında özel bir ilişki olduğundan şüphelenen Yasemin Emel’e büyük düşmanlık besler.

129. Bölüm Özeti
Yasemin Cemil’i vuran ve kendisini yaralayan silahın İnci’ye ait olduğunu düşünmektedir, bunu kanıtlamak için uğraşırken Cemil’in ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir ve onun son isteğini yerine getirmek zorunda kalır. Cemil İnci’nin can düşmanı Suna’nın kızı olduğunu öğrenmiştir, şimdilik bunu İnci’den saklamaya karar verir. Kerem, Kudret’in annesinin ölümüne sebep olduğu kazayı itiraf etmek ister. Nermin ve Gülşah ona engel olmaya çalışırken yanlışlıkla her şeyi Kudret’e açık ederler. Kudret gerçeği öğrenince büyük bir öfkeye kapılır. Elif, Ömer’in işyerinde aldığı terfiden memnundur ancak evlilikleri üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başlamıştır.

130. Bölüm Özeti
Kudret Kerem’i affeder ancak Nermin’in gerçeği saklamasını hazmedemez. Nermin’le görüşmemesi için Gülşah’a yasak koyar ama Gülşah gizli gizli görüşmektedir. Yasemin, İnci’nin Suna’nın kızı olduğunu öğrenir ve Cemil’in onu öldürmesinden korkar. İnci’ye yardım etmek isterken olaylar çığırından çıkar ve Cemil’le tartışan İnci intihar eder. Elif’in ikiz çocukları daha rahat bir ev ortamına kavuşmak için evden ayrılır ve Emel’in yanına kiracı olurlar. Bu duruma çok sinirlenen Elif’in onları eve döndürmek için gizli bir planı vardır.

131. Bölüm Özeti
İnci’nin başına gelen felaket birbirlerine düşman olan Cemil’le Suna’yı bir araya getirir. Ancak bu yakınlık Yasemin’in başına büyük bir iş açacaktır, Yasemin farkında olmadan Suna’nın Cemil’e hazırladığı tuzağın bir parçası olur. Kudret’le arası açılan Gülşah çocuklarıyla beraber Nermin’in evinde kalmaya başlamıştır. Çocuklar Nermin’in babaannelerinin katili olduğunu sanmaktadır, ona kötü bir sürpriz hazırlarlar. Elif Ömer’e eşlik ettiği bir toplantıda arka planda kalmayı kendine yediremez ve Ömer’i rezil edecek bir olaya sebep olur. Suna Cemil’i öldürmek için Yasemin’i kullanmaya devam eder. Yasemin Cemil’i zehirlemek suçuyla tutuklanır. Elif’le Ömer arasında başlayan küçük tatil krizi evliliklerinin üstünde dolaşan kara bulutların habercisidir. Nermin Emel’in kışkırtmasıyla Melih’in karısının butiğine gider, kadının onun kim olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir. Gülşah’ın kızı evlerini izleyen bir adam olduğunu iddia eder. Gülşah kızının korkularının çocukça olduğunu düşünmektedir, hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek adamın varlığından şimdilik habersizdir.

132. Bölüm Özeti
Suna Cemil’i öldürmek için Yasemin’i kullanmaya devam eder. Yasemin Cemil’i zehirlemek suçuyla tutuklanır. Elif’le Ömer arasında başlayan küçük tatil krizi evliliklerinin üstünde dolaşan kara bulutların habercisidir. Nermin Emel’in kışkırtmasıyla Melih’in karısının butiğine gider, kadının onun kim olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir. Gülşah’ın kızı evlerini izleyen bir adam olduğunu iddia eder. Gülşah kızının korkularının çocukça olduğunu düşünmektedir, hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek adamın varlığından şimdilik habersizdir.

133-134. Bölüm Özeti
Yasemin’in masumiyetini ispatlaması ve özgürlüğüne kavuşması kolay olmayacaktır. Bu arada Suna Cemil’i öldürmeye adım adım yaklaşmıştır. Yasemin son anda Cemil’in hayatını kurtarır ancak Cemil sandığı kadar masum değildir. Nermin, Melih’le eski karısının arasına girdiğini sanıp vicdan azabı yaşarken olayın iç yüzünün bambaşka olduğunu öğrenir. Elif’le Ömer’in evliliklerini kurtarmak için çıktıkları tatil hüsranla sonuçlanır. Gülşah öldüğü sandığı eski kocasının yaşadığını öğrenince büyük şok yaşar ve bu gerçeği Kudret’ten gizler. Gülşah’ın hayatı büyük tehlike altındadır.

135+136. Bölüm Özeti
Kudret’in işlediği cinayet, Gül Çıkmazı kadınlarını dönüşü olmayan bir yola sokmuştur. Can yoldaşları bundan sonra tehlikeli bir sırrın kader ortağıdır. Bu sırrı taşımak hepsinden fazla Yasemin’e zor gelir, arkadaşları onun cinayeti itiraf edip çözüleceğinden korkmaktadır. Kudret yaşadığı olayın etkisinden kolay kolay kurtulamaz. Elif ise kocasıyla sorunlarını çocuklardan saklamaya çalışır. Nermin ölen adamın arabasını yok etmeye çalışırken Melih’e yakalanır. Nermin kapısına bırakılan mektupla birinin daha cinayetten haberdar olduğunu öğrenir; bunu arkadaşlarına anlatmak ister ama kadınların her biri başka derdin içine düşmüştür. Kudret’in yaşadığı vicdan azabı Gülşah’la uzaklaşmasına sebep olur. Elif Ömer’in ayrılıktan sonra çocukları kendi yanına çekmesinden korkar. Karı koca çocukların disiplini konusunda zıtlaşır. Yasemin suçluluk duygusuyla kendisini başka başka suçlardan tutuklatmaya çalışır. Ancak bu konuda bile talihi yaver gitmez.

137+138. Bölüm Özeti
Yasemin’le Kudret başlarına gelen korkunç felaketi birbirlerine destek olarak atlatmaya çalışırken Sinan aralarındaki yakınlığı yanlış anlar. Kudret zor durumda kalan Yasemin’i kurtarmak için gerçeği itiraf etmek zorunda kalacaktır. Elif’in kız kardeşi, yeni erkek arkadaşıyla beraber ziyarete gelir, kız kardeşinin mutlu ilişkisi Elif’in dengesini altüst eder. Nermin tehdit mektuplarını yazanın Melih olduğunu düşünmektedir, Gülşah’ın yardımıyla Melih’in gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışır ancak beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Yasemin yaşadığı sıkıntıyı unutmak için resim kursuna başlamaya karar verir ama kendini ispatlaması hiç kolay olmayacaktır. Elif evliliğini kurtarmak için harekete geçer ancak Ömer cephesinde işler sandığından daha karışıktır. Nermin’in kızı eşinden boşanmıştır, çocuğuyla eve döner. Gülşah okul aile birliği başkanı olmuştur ancak diğer velilere kendini kabul ettirmesi kolay olmayacaktır.

139+140. Bölüm Özeti
Yasemin için resim kursunda çıplak modelle çalışmak başlı başına kabus olur ve kursa devam etmekten vazgeçer. Elif Ömer’in yeni ilişkisinin ciddiyetini anlayınca büyük hayal kırıklığı yaşar. Nermin Sarp’ın huzurevinde aşçılık işine başlar ama yeteneğini göstermek isterken huzurevini bambaşka bir ortama çevirir. Gülşah’ın başı ise Kudret’in alkol problemiyle derttedir. Sarp Halil’in gömüldüğü araziyi satın almış ve inşaat için hazırlıklara başlamıştır. Bu durumdan haberdar olan Nermin, Gülşah ve Elif’le bir plan yapar ve cesedi gömdükleri yerden çıkarmak için harekete geçer. Ancak onları korkunç bir sürpriz beklemektedir. Resim öğretmeni Yasemin’i özel asistanı yapar ama onun için düşündüğü görev Yasemin’i şaşkına çevirecektir.

141+142. Bölüm Özeti
Nermin, Sarp’ın inşaat alanındaki cesedi bulduğunu öğrenir ve polise gitmesini engellemek için gerçeği itiraf etmek zorunda kalır. Bu arada Halil’in kayıp ihbarı yapılmış ve dosyasıyla Melih ilgilenmeye başlamıştır. Gülşah hapse girme korkusuyla çocuklarını Emel’e emanet etmeye çalışır. Elif, kızını Neşe’den uzak tutmaya çalışırken istemeden babasıyla ilişkilerini bozar. Yasemin, arkadaşlarının son gelişmeleri kendisinden sakladığını öğrenir ve onlarla ilişkisini keser. Resim hocasının ısrarıyla içindeki öfkeyi resmine yansıtır ve ortaya cinayet gecesinin resmi çıkar.Yasemin’in çizdiği resme ünlü bir galerici talip olur ve gizlice kaçırıp sergisine katar. Yasemin cinayetin anlaşılacağı korkusuyla arkadaşlarından yardım ister. Nermin’i takip eden Melih, galeride cinayet resmini görür ve kadınlarla bağlantısını hemen kurar. Elif Ömer’den gelen çiçekleri yanlış yorumlar ve evlilik yıldönümleri için sürpriz hazırlamaya başlar. Ancak kendisini kötü bir sürpriz beklemektedir. Gülşah istemeden de olsa Kudret’in sırrını ortaya döker.

143+144. Bölüm Özeti
Melih kadınların Halil’i öldürdüğünden şüphelenmektedir, hepsini tek tek sorgulamaya başlar ve Gülşah’ın eski kocası olduğunu öğrenir. Ancak bu bilgi Melih’i ölüme götürecektir. Yasemin hapse girmekten korkmaktadır, kaçış planları yapmaya başlar. Elif cinayeti Ömer’e anlatmak zorunda kalır. Arkadaşlarının kendisinden uzaklaşmasını hazmedemeyen Nermin ise ağır bir depresyonun eşiğindedir. Gülşah Melih’in ölümüne Kudret’in sebep olduğundan korkmaktadır, Kudret ise o gece ne yaptığını hatırlayamaz. Ömer Elif’i zor günlerinde yalnız bırakmak istemez ama Elif onun aklının Neşe’de olduğunun farkındadır. Emel, Sarp’la Nermin’in ilişkisi olduğundan şüphelenmektedir. Nermin’i takip etmeye başlar ve bu takip intihar edeceği sıra Nermin’in hayatının kurtulmasını sağlar. Yasemin ölen adamın ailesini düşünüp vicdan azabı çekmektedir, onları bulmak için yola düşer.

145+146. Bölüm Özeti
Yasemin, Halil’in ailesini bulup vicdan azabından kurtulmaya çalışırken işler sarpa sarar. Halil’in karısı Yasemin’le kocasının ilişkisi olduğundan şüphelenmiş ve Yasemin’in peşine düşmüştür. Gülşah kadına Halil’le ilgili gerçeği açıklamak zorunda kalır. Nermin’e gelen gizemli mektuplar artık korkutucu olmaya başlamıştır. Gülşah ve Elif mektup yüzünden Nermin’e tavır alır, Nermin arkadaşlarından iyice uzaklaşır. Elif, Ömer’in yokluğunu ve Neşe’yle olan ilişkisini kabullenmeye çalışır, bu arada kendisine ilgi gösteren Semih’le arkadaşlık kurmaya başlar. Emel, Sarp’ın ani evlilik teklifiyle çılgına döner ancak Sarp’ın gerçek niyetinden habersizdir.

147+148. Bölüm Özeti
Sinan’ın yeğeni Begüm karnı burnunda hamile olarak çıkagelir, bebeğin babası Gül Çıkmazı’nda yaşayan sürpriz bir isimdir. Nermin arkadaşlarından günden güne uzaklaşmıştır, bunu fırsat bilen Uğur bir kez daha sinsi planlarıyla onun hayatına sızmayı başarır. Gülşah, Kudret’in yokluğunda kızlarıyla uğraşırken bir yandan da Macide’yle sözlüsü Ramazan’ın arasını bulmaya çalışır. Elif Semih’in yakınlaşma çabalarına karşılık vermez, aklı hala Ömer’dedir. Emel Sarp’ın zor durumda olduğunu öğrenir ve tefeciye borcunu kapatır ama tefecinin başına saracağı beladan habersizdir.

149+150. Bölüm Özeti
Elif, Yasemin’in anneanne tavırlarından rahatsızdır, iki kadın arasında şimdiden torun kavgası başlamıştır. Yasemin tefecinin Sinan’ı tehdit ettiğini öğrenir ve önlem almaya çalışır ancak başlarına gelecek büyük felaketi engellemeye gücü yetmez. Gülşah Macide’nin hastalığını Ramazan’a anlatmak zorunda kalır. Kudret ise işe dönmekte zorlanır, ilk iş gününde Gülşah için kötü bir sürprizi vardır. Uğur cinayetten haberdardır ve Nermin’e tehdit mektuplarını yollayan kişidir. Nermin bunu öğrenir öğrenmez ilişkisini keser ama Uğur’un polise ihbarı Nermin için zor günlerin başlangıcı olacaktır.

151+152. Bölüm Özeti
Gül Çıkmazı Sinan’ın ölümüyle kapkara bir yasa bürünür. Yasemin’in yüreğine düşen acıyı avutmak mümkün değildir. Emel Sinan’ın ölümüyle vicdan azabından kıvranırken Elif, Nermin ve Gülşah Yasemin’i yalnız bırakmazlar. Uğur’un ihbar mektubunu araştıran polis cinayeti çözmeye adım adım yaklaşmıştır, Nermin şüpheli olarak gözaltına alınır.

153+154. Bölüm Özeti
Nermin cinayet suçuyla yargılanmaktadır, polisin mahkemeye delil olarak sunduğu telefon konuşmaları Sarp’ın tutuklanmasına neden olur. Bu durum evlilik hazırlığı yapan Emel’i çıldırtır ve Nermin’in aleyhinde ifade vermeye mecbur bırakır. Yasemin, Gülşah ve Elif, Nermin’i kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Kudret’in vicdanı rahat değildir, Gülşah onu durdurmak için her yolu dener, hatta suçu kabullenmeyi göze alır. Gül Çıkmazı kadınları tam da yolun sonuna gelmişken fedakar bir komşu onları kurtarmak için harekete geçecektir.

Bu Dizi 19 Haziran 2014 Perşembe Günü Yayınlanan Final Bölümüyle Sona Ermiştir

Mesajı son düzenleyen ediz1 ( 25-06-14 - 15:36 ) Neden: Güncellendi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-12, 17:57 #3
AliAkt AliAkt çevrimdışı
Varsayılan C: Umutsuz Ev Kadınları Bütün Bölüm Özetleri


Gayet başarılı bir dizi. Ailecek izliyoruz
Teşekkürler.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-13, 04:02 #4
Sbnumara Sbnumara çevrimdışı
Varsayılan C: Umutsuz Ev Kadınları Bütün Bölüm Özetleri


güzel dizi ya ama illuminati var ondada
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 12:13
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016