Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 10-11-11, 01:17 #1
ediz1 ediz1 çevrimdışı
Thumbs up Sakarya Fırat Bütün Bölüm Özetleri[IMG]http://**************/a/img528/2875/sakaryafirat.jpg[/IMG]

Genel Hikaye
Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri tüm hızıyla sürüyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav, Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin Hikayesi ve konusu sizlerle…
Türkiye’nin acıyla, ölümle, terörle geçen son 25 yılının Osman Kanat ve onun bir avuç arkadaşının hayatları üzerinden anlatılan hikayesidir Sakarya Fırat…
Sönen on binlerce hayatın, dağılan, yerinden yurdundan olan binlerce ailenin, bir ülkenin çektiği acının hikayesidir…
Aynı topraklardan doğan, aynı topraklarda akan iki nehrin, ayrılığa, bölünmeye karşı savaşıdır Sakarya Fırat…
Uzman Çavuş Osman Kanat, askerliği gönüllü olarak seçmiş ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan parlak bir askerdir. En zor operasyonların altından kalkan da odur… Devresi Cemil’le gittikleri ufak bir operasyon başarıyla sonuçlanır ancak bu operasyonun başarısı örgütü fena kızdırır…
Osman ve Cemil, operasyondan sonra köyün ileri gelenlerinden Mürsel Ağa’nın evine sığınırlar. Peşlerindeki adamları atlatmayı başaran Osman nicedir unuttuğu aşkla burada, Mürsel ağa’nın kızı Nihan’ın gözlerinde karşılaşır.
Osman ve Cemil karakola dönerler… Osman yorgun, Cemil hafif yaralıdır. Karakoldaki herkes heyecanlıdır, çünkü milli maç vardır…
Ortadan kaldırmayı planladığı adamı askere kaptıran Necla çok öfkelidir… Hem adamını hem intikamını almaya kararlıdır… O gece milli maç vardır… Yani Necla’nın aradığı fırsat…
Necla tüm adamları ve her geçen an büyüyen öfkesiyle karakolun üstüne kabus gibi çöker… Ortalık cehenneme döner…
Osman Kanat ve arkadaşları ölümüne bir mücadeleye girişir. Hiç kimse sabahı görüp göremeyeceğini bilmemektedir. O an, o gece sabahı görebilmek kimse için önemli değildir… Önemli olan mücadeledir, kanının son damlasına kadar…
İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu.
SAKARYA FIRAT


1. Bölüm Özeti
Uzman Çavuş Osman Kanat, askerliği gönüllü olarak seçmiş ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan parlak bir askerdir. En zor operasyonların altından kalkan da odur… Devresi Cemil’le gittikleri ufak bir operasyon başarıyla sonuçlanır ancak bu operasyonun başarısı örgütü fena kızdırır…
Osman ve Cemil, operasyondan sonra köyün ileri gelenlerinden Mürsel Ağa’nın evine sığınırlar. Peşlerindeki adamları atlatmayı başaran Osman nicedir unuttuğu aşkla burada, Mürsel ağa’nın kızı Nihan’ın gözlerinde karşılaşır.
Osman ve Cemil karakola dönerler… Osman yorgun, Cemil hafif yaralıdır. Karakoldaki herkes heyecanlıdır, çünkü milli maç vardır… Ortadan kaldırmayı planladığı adamı askere kaptıran Necla çok öfkelidir… Hem adamını hem intikamını almaya kararlıdır… O gece milli maç vardır… Yani Necla’nın aradığı fırsat…
Necla tüm adamları ve her geçen an büyüyen öfkesiyle karakolun üstüne kabus gibi çöker… Ortalık cehenneme döner…
Osman Kanat ve arkadaşları ölümüne bir mücadeleye girişir. Hiç kimse sabahı görüp göremeyeceğini bilmemektedir. O an, o gece sabahı görebilmek kimse için önemli değildir… Önemli olan mücadeledir, kanının son damlasına kadar… Sakarya Fırat’ın ilk bölümü 16 Aralık Çarşamba günü saat 20:00′de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. 1. ve 2. bölüm çekimleri tamamlanan, halen 3. bölüm çekimlerine Isparta’da devam edilen Sakarya Fırat’ın çarpıcı ve dramatik ilk bölümünün yayını önümüzdeki Çarşamba saat 20:00′de TRT 1′de gerçekleşecek.
İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu.
SAKARYA FIRAT

2. Bölüm Özeti

Necla ve adamlarının geri çekilmesiyle sona eren çatışma arkasında bir enkaz bırakır. Osman, kollarında can veren arkadaşının intikamını almaya yemin eder. Gözlerinde tek bir şey vardır; öfke…
Çatışmanın haberi her yere yayılır; mutlu eden ve kahreden haberler… Fatma ve İbrahim suçluluk duygusuyla karışık bir mutlulukla çaresizdir.

Çatışma haberi Mürsel Ağa’nın evine de gelir. Mürsel Ağa Osman’ın iyi olduğunu duyunca rahatlar ama Teslime kızı için daha da çok endişelenmiştir.

Nihan’sa içinde değişen bir şeyler olduğunu böylelikle anlar, Osman’ın iyi olduğunu duyunca aldığı rahat bir nefesle…

Necla pervasızca yaptığı eylem yüzünden örgütten uyarı alsa da düştüğü durumun hesabını sormaya kararlıdır. Tıpkı Osman gibi… Osman intikam için Necla’nın peşine düşer. Ama işler onun planladığı gibi gitmez.

Bu öfke Necla’nın da Osman’ın da iyice bilenmesine sebep olur. İkisinin de tek derdi intikam almaktır. Osman Necla’nın nerede olduğunu bilmese de Necla gölge gibi Osman’ın peşindedir.

Osman’ın içinde bir derdi daha vardır, ilk gördüğü andan itibaren Nihan… İkisi ilk kez buluşur. Ancak bu buluşmada yalnız olmadıklarının farkında değillerdir.


3. Bölüm Özeti

Osman’dan intikam almak için yollar arayan Necla nihayet bir fırsat bulur. Onu bir sürprizin beklediğinden haberi yoktur ama intikamını almaya kararlıdır.
Kızından ayrıldığı günden beri yüreği bitmek bilmeyen bir acıyla yanan Teslime, hayal mi gerçek mi olduğunu bilmediği Necla’yla karşı karşıya gelir.
Sürpriz bir misafir Hakan’ın unutmak istediği geçmişten çıkagelir, üstelik onu çok zor bir kararın eşiğinde bırakmak için gelir.
Osman içinde her gün büyüyen aşkla Nihan’a doğru çekildiğini hissetse de işler sevdiği kadın için, Osman’ın düşündüğü kadar kolay değildir.
Osman her gün artan bir öfkenin, gittikçe daralan bir çemberin içindedir. Sonunda o çember Osman’ın ailesini de sıkıştıracak noktaya gelir.

4. Bölüm Özeti

Aradığı fırsat, Osman’ı en zayıf yerinden vurmaya kararlı olan Necla’nın ayağına gelir; İbrahim elindedir. Kural tanımayan bu kadına haddini bildirmek ve babasını onun elinden almak için Osman’ın hedefi bir kez daha dağlardır.
Osman’ın tek başına yola çıktığını gören Mahmut’un içi rahat etmez. O da teçhizatını kuşanır ve Osman’ın ardından yola düşer. Kardeşlik ve sadakat, şimdi ölümün karşısında büyük bir sınav verecektir.
Haberi bir tesadüfle öğrenen Fatma oğlu ve kocası için deliye döner. Elinden geleni yapacaktır: “devlet”i uyandırıp yakasına yapışmak dahil.
Necla’nın oyunuyla yollara düşen Osman ve Mahmut’u ise kötü bir sürpriz beklemektedir. Necla’nın onlara hazırladığı oyun ikisini de şaşkına çevirir ama kazanmak için bu ölüm oyununu oynamak zorundadırlar.

5. Bölüm Özeti

Aşkın, dostluğun ve hayatın binbir zorlukla çevrelendiği bir coğrafyanın hikayesidir Sakarya Fırat…
Karakol kötü günlerin ardından Muharrem’in içtiği badeyle şenlenir. Muharrem ise hiç kimseye derdini anlatamamaktan şikayetçidir.
Osman’ın, babasını ve Mahmut’u kurtarmasının sevincine bir de ağa evine yapılan davet eklenir. Osman babasıyla birlikte sevdiği kızın evine gider. Burada gördükleri sürpriz bir fotoğraf, onları geçmişteki bir kardeşlikle bugün birbirlerine bağlarken çok uzaklardan gelen bir misafir geleceğin mutlu günlerine gölge düşüreceğe benzemektedir.
Osman ve Mahmut’un kaçmasını sağlamak Cafer’e çok pahalıya patlar ve Necla bu acıyı herkesin yaşamasını sağlar.
Acılar onları bir araya getirir ve Osman, kendisinin peşinden ölüme giden Mahmut’u bu zor gününde de yalnız bırakmaz. Dostluk uğruna, canı pahasına…

6. Bölüm Özeti

Terör, bu kez izne giden askerlerin yoluna çıkmıştır: kurulan bir pusu, patlayan bir mayın ve zamana karşı girilen bir ölüm kalım yarışı. İzin heyecanları cehenneme dönen askerlerin yardımına Poyraz timi koşuyor. Uzman Jandarma Osman Kanat ve askerleri, şimdi arkadaşlarını sağ salim sevdiklerine göndermek için canlarını dişlerine takıyorlar.
Öbür yanda Küpeli Necla kişisel nefreti ve başına buyrukluğunun, Bakır ise saplantılı tutkusunun bedelini ödüyor.
Osman içinse, devam edebilmenin tek yolu kendisine ve aşkına duyduğu inanç.

7. Bölüm Özeti

Nihan’ın büyük umutlar, büyük hayallerle başladığı iş hayatı ilk adımında onu büyük bir zorlukla karşı karşıya getiriyor. Bozok köyünün genç muhtarı, hayatı yeniden yaşanılır kılmak için giriştiği mücadelede Nihan’dan yardım istiyor. Nihan sevdiği adamla, Osman’la birlikte bu umudun arkasında durmaya karar veriyor. Ancak Nihan bunun aynı zamanda, ablasının karşısında durmak demek olduğunu henüz bilmiyor. Necla ise öfkesi ve hırsıyla her adımında arkasında tam bir yıkım bırakarak ilerliyor.

Yardıma koştukları yerde Poyraz timini bir felaket bekliyor. Ama hayat her zaman olduğu gibi, felaketin tam ortasında küçük de olsa bir umudu da barındırıyor.
Bakır’ın kendisini kurtarma çabasının bedeli, en zor gününde; babası hayatla ölümün arasında çırpınırken Nihan’a kesiliyor.

8. Bölüm Özeti

Nihan babasının hayatını kurtaracak yolu açtırmak için uğraşırken nasıl bir oyunun içinde olduğunun ve asıl tehlikede olanın Osman ve kendisi olduğunun farkında değildir.

Ancak sadece bu değil, bambaşka bir oyun daha hazırlanmaktadır. Bu sefer oyun da büyüktür, hedef de… Hedef bir kez daha Çeliktepe’dir…
Osman, hayatın ona hazırladığı diğer sürprizlerden habersiz, bir kez daha hayatı pahasına harekete geçecektir.

9. Bölüm Özeti

Osman’ın gelişi, Eşref Baba’nın kaybıyla çekilen acıları bir nebze de olsa hafifletir. Osman’ın izne gelmesi Fatma’nın ne zamandır aradığı fırsatı doğurur; Fatma Osman’la Zeliha’yı bir araya getirir. Buluşma Osman için, sonuçları ise hem Zeliha hem de Fatma için sürpriz olur.
Ancak Çeliktepe’de işler, Atabey’deki kadar iyi gitmez. Aldığı bir telefon Sait’i beyninden vurulmuşa çevirir. Sait her şeyi göze alarak yola çıkar.
Sait’i hiç böyle görmemiş olan Çeliktepe şaşkındır… Durali ve Hakan, Sait’i durdurabilmek için Sarı Hoca’yı peşinden gönderirler. Çünkü Sait’i ancak dostluğun durdurabileceğinin farkındadırlar.
Nihan, yardım edemediği Bozok muhtarının ölümüyle bilenir ve ne olursa olsun davayı sürdürmeye karar verir. Gideceği yol zorlu bir yoldur ve bu yoldaki en büyük engel, Necla, vakit kaybetmeden karşısına dikilir.
Kardeşinin inadı ve kaybettiklerinin acısıyla deliye dönen Necla sahip olduklarını geri alabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak bu kez Necla’dan istenen onun bile düşünebileceğinden fazladır.

10. Bölüm Özeti

Necla bölüğünü geri alabilmek için örgütün verdiği zorlu görevi üstlenir: hedef çok önemli, ancak Necla da çok kararlıdır. Ve o avına doğru ilerlerken karşısında bir kez daha Uzman Jandarma Osman Kanat’ı bulacaktır.

Hakan ve Osman, Albay Hüsamettin’in verdiği zorlu görevi başarmaya çalışırlarken, uluslararası politikanın seçkin bir simasının yolu, Sıtkı Dede’nin dağ başında unutulmuş kulübesine düşer.

11. Bölüm Özeti

Oteldeki karşılaşma herkesi şok etmiştir; Necla’yı görmeyi hiç beklemeyen Osman’ı, kardeşini düşmanının kollarında gören Necla’yı, en çok da sevdiği adamla ablasını nefretle bakışırlarken gören Nihan’ı…
Necla otelden çıkmayı başarır. Necla’yı elinden kaçıran Osman ise daha da hırslanmıştır.
Necla bu başarının ödülü olarak bölüğüne kavuşur ve ilk iş olarak, her yerde karşısına çıkan Osman’a gücünü göstermek için karakola saldırır.
Necla karakol saldırısından istediğini alır. Artık yeni adımlar atmalıdır. Ancak bir engel onu yolundan alıkoyar, Necla ölümle yaşam arasındadır.
Çekişmelerin, kavgaların ortasında canıyla uğraşan Necla’nın yardımına hiç beklemediği biri koşar!!

12. Bölüm Özeti

Necla bu kez ölümle yaşam arasında bir savaşta… Üstelik bu kez tek başına… Bakır yeryüzünde sevdiği tek şeyi, Necla’yı yaşatma savaşında… Ama elinden gelen fazla bir şey yok…
Her şeyi geride bırakarak hayata sımsıkı tutunmak isteyen bir aile, Poyraz’a sesleniyor. Poyraz timi, yardım elini yine esirgemiyor.
Sevdiği kadın, bir kez daha Hakan’a yakındır. Ama bu kez temelli… Müge’nin yakın bir köye vekil öğretmen olarak tayin edilmesi Hakan’ı hem şaşkın hem de mutlu eder…
Herkesi üzecek asıl sürpriz ise bu kez Durali Başçavuştan…

13. Bölüm Özeti
Durali Başçavuş emekliliğe hazırlanırken, Çeliktepe’deki herkes onun yaşadığı hüzne ortak… Efsane Başçavuş’a veda gecesine çok iyi hazırlanan Poyraz Timi, Durali’yi güler yüzle memleketine uğurlamaya kararlı… Sarı Hoca ise, başka bir birliğe kılavuzluk etmek için bir kez daha ölümün kol gezdiği dağlarda… Poyraz Timi, arkadaşlarını kurtarmak için, yeniden ateşe atılıyor.

14. Bölüm Özeti

Sarı Hoca’nın kayıp olmasıyla sarsılan Poyraz Timi, şimdi cehennemin tam ortasına dalıyor, geçit vermez dağlarda yiten kardeşini arıyor. Sarı Hoca için ise, ölüm hiç bu kadar yakın olmamıştı. Amansız bir kovalamaca sürerken, namlunun ucunda bu kez Sarı Hoca var.

15. Bölüm Özeti
Poyraz Timi ayrı düştüğü kardeşinin peşinde, sarp dağları karış karış ararken, Sarı Hoca’nın ensesinde Azrail’in soluğu, sırtında ise oralarda bırakmak istemediği bir şehit var. Necla polisten kaçıp, yeryüzünde saklanabileceği en son yere sığınmak zorunda kalıyor. Nihan ve Fatma ise Osman yüzünden diken üstünde.

16. Bölüm Özeti
Poyraz Timi Necla’yı yakalamaya hiç bu kadar yakın olmamıştı. Bölgenin en azılı kadın teröristi hayatla ölüm arasındaki ince çizgide yürümeye çalışıyor. Osman Kanat ve arkadaşları ise, nefes kesen bir takiple Necla’nın peşinde. Bütün bu olup bitenlere bambaşka bir açıdan bakan Sıtkı Dede ise, torununu terör canavarına kaptırmamanın derdinde.

17. Bölüm Özeti
Osman Kanat’a çevrilen namlu bu kez ülke dışından. Zaho’lu Artin’le Osman arasındaki kedi fare oyunu, giderek bir ölüm kalım savaşına dönüşüyor. Bir şehit daha veren Çeliktepe Karakolu’nda sinirler iyice gerilmişken, Atabey’de de işler karışmış durumda. Fatma, İbrahim ve Serbülent’in peşinde, polis karakolunda. Ama onun polislerden talebi, herkesten biraz farklı.

18. Bölüm Özeti
Ateş hattında herkes, aynı anda hem av, hem avcı.
Osman Kanat izini bulduğu Zaho’lu Artin’i yakalamaya çalışırken, Artin bu hamleye korkunç bir planla cevap veriyor. Bu kez hedef, Çeliktepe’nin iki askeridir. Osman bu zorlu düşmanla başetmeye çalışırken, Nihan’ın etrafındaki baskı da artıyor.

19. Bölüm Özeti

Osman Kanat, canını almaya gelen Zaho’lu Artin’le kozlarını paylaşırken, aynı anda da Mahmut ve Muharrem’i namlunun ucundan almaya çalışıyor. Üç asker, ölümün soğuk yüzüne karşı yapabilecekleri tek şey, birbirlerine sonuna kadar güvenmek. Çeliktepe ise, bu kez Hakan Asteğmen’in çığlıklarıyla inliyor. Küpeli Necla, hem karakolu, hem de Hakan’ı can evinden vuracak bir hamleyle çıkıyor sahneye.

20. Bölüm Özeti

Çeliktepe’nin ortasında, üstelik tam da sevdiği adamın kurşunuyla can veren öğretmen Müge’nin ardından, Poyraz timinin yas tutmaya bile vakti yok. Osman, artık kangren haline gelen Necla meselesini çözmeye kararlı. Dağlara ilk atılansa, intikam ateşiyle yanan Hakan Asteğmen.
İşlediği son cinayetin ardından sınırı geçen Necla’nın ensesinde ise, ölümün soğuk nefesi var.

21. Bölüm Özeti
Necla’yı yakalayan Poyraz Timi, şimdi çok zorlu bir yolculuğu sağ salim tamamlamak zorunda. Bölgenin en azılı teröristi, Osman’ın elinden kurtulmak için her yolu denerken, büyük bir terörist grubu askerleri kuşatıyor. Azalan cephane, açlık, susuzluk ve ölüm, Çeliktepe’li Komandoları zor bir tercihle yüz yüze bırakıyor.
Öte yanda, Bakır Necla’yı kurtarmak için çırpınırken, Nihan sürpriz talibinin şaşkınlığı içinde.

22. Bölüm Özeti
Poyraz Timi Kuzey Irak’tan bölgenin en azılı katilini yanına alarak dönüyor. Cephaneleri yetersiz, suları yok, iki yaralı asker var ve timin etrafı kalabalık bir terörist grubu tarafından kuşatılmış. Hakan Asteğmen, hayatının en zor kararını veriyor: ölüme tek başına yürümek! Osman, sırtındaki büyük görevi alnının akıyla yerine getirmek istiyor. Nihan ise, bir yol ayrımında. İbre Berat’ı mı gösterecek, yoksa…?

23. Bölüm Özeti
Poyraz Timi, etraflarını saran ölüm çemberini aşıp Çeliktepe’ye dönüyorlar, ama dinlenmeye bile vakitleri yok. Necla’nın Karakolda olması, yanlarında bir saatli bomba olması demek. Osman ve Nihan arasında ise soğuk rüzgarlar esiyor. Ölümün ve ihanetin kol gezdiği bir dünyada, ilk yaralanan yine aşk oluyor.
Bakır, büyük hamlesini yapıyor: tek hedefi Necla’yı kurtarmak. Kullanacağı silah ise, Çeliktepe’nin en güleryüzlü siması.

24. Bölüm Özeti
Mahmut’un acısı bütün Çeliktepe’nin üstüne çöküyor. Küçük çocuklarının sağlık haberlerini umutla bekleyen Mahmut’un yapabileceği tek şey bekleyip dua etmek. Osman ve Muharrem ise, Diyarbakır’daki rehinelere ulaşabilmek için zamana karşı amansız bir yarış içinde. Ve sevdiği adam bir kez daha ölümle burun burunayken, Nihan içinde bulunduğu açmazdan çıkmaya çalışıyor.

25. Bölüm Özeti
Osman ve Nihan arasında kara bulutlar! Bütün Tekintaş’lar Berat’a tam destek vermişken, Nihan Osman’a korkunç gerçeği söylemek konusunda tereddüt içinde. Necla’nın naklediliyor olması da, Bakır için son şans. Fatma Kanat ise bir kez daha oğluna kavuşmak umuduyla otobüste.

26. Bölüm Özeti
Necla’nın naklini yapan konvoy, bu kez Bakır’ın namlusunun ucunda. Bakır’ın Necla’yı bırakmaya hiç niyeti yok. Osman ise, umutsuz bir çabayla bu azılı teröristi elinden kaçırmamak için canını ortaya koyuyor. Poyraz Timi uzakta, durum umutsuz ve Osman, gövdesine saplanan kurşunla yapayalnız. Güç bela oğluna kavuşan Fatma’nın gördüğü manzara ise dayanılır gibi değil.
Sezonun son bölümünde, Osman hayatla ölüm arasında.

1. SEZON SONU - 2. SEZON BAŞLANGICI

27. Bölüm Özeti
Osman Kanat ecelle pençeleşirken, artık herkes umutların tükendiği noktada. Fatma Kanat, acılı bir asker anası olarak metanetini korumaya çalışırken, Nihan Osman’dan gelecek sağlık haberini bekliyor. Çeliktepe ise diken üstünde; arkadaşlarını kaybetme ihtimali bile, Çeliktepe Karakolu’nu ayağa kaldırmaya yetiyor.


28. Bölüm Özeti
Ölümün eşiğinden dönen Osman Kanat, baba ocağında… Kafası ise son derece karışık: Nihan’la annesi arasındaki gerginlik, bir yanda askerlikten ayrılma düşüncesi ve öbür yanda rüyalarına giren dağlar… Fatma, oğlunu tekrar kurşunların önüne göndermemek için elinden geleni yaparken, Nihan umutla Osman’ı bekliyor. Zeliha’nın yükselen beklentisi, ve Ethem’in ansızın karşısına çıkan Aşk!


29. Bölüm Özeti
Osman’ın dağlara dönüşü, Küpeli Necla’nın huzursuzluğunu iyice arttırıyor. Osman’ın dönüşü, ayrıca iki düşmanı, Bakır ve Berat’ı aynı safta birleştiriyor. Osman’ın karşısındaki husumet duvarı iyice yükselirken, Nihan aralarındaki en büyük engeli, ablası Necla ile ilgili gerçeği açıklıyor Osman’a.


30. Bölüm Özeti
Çeliktepe Aşı kampanyasında! Poyraz’ın komandoları iğneden korkuyor! Sakarya Fırat hız kesmiyor. Köylerde aşı kampanyası yürüten Osman ve adamları, yollarındaki ölümcül tuzaktan kurtulabilecekler mi? Albay Hüsamettin’in Osman’la yürüttüğü gizli çalışma…


31. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolu’nda bayram! Asker ocağında bayramı karşılayan kahramanlar, hiç hız kesmeden yeni maceralara atılıyorlar. Bölgedeki büyük hareketliliğin sebebi ne? Nihan’la, Durali’yle, Mahmut’la, Berat’la aynı anda kavga eden Osman’a neler oluyor? Garip davranışlarının sebebi ne?!


32. Bölüm Özeti
Çeliktepe karakolu, Osman’ın taşkın davranışları yüzünden şokta. Bir asker, hele Osman Kanat tüm bunları yapabilir mi? Osman Kanat’ın karanlık yolculuğu sürerken, sınırdaki ıssız dağlarda heyecan dolu, nefes nefese bir takip. Poyraz Timi tatsız, Nihan şaşkın.


33. Bölüm Özeti
Osman Kanat’ın yaşadığı büyük değişim ne anlama geliyor. Dağlarda, sonu belirsiz bir maceraya atılan Osman’ı bekleyen büyük tehlike. Arkadaşlarını tanıyamayan Çeliktepe komandoları, Osman yüzünden kalpleri kırılan Nihan ve Fatma... Herkes gergin bir bekleyiş içinde. Sınır ötesine yapılan büyük yürüyüş.

34. Bölüm Özeti
Poyraz Timi, bu kez dağlarda bekleyen kalleş pusunun tam üzerine yürüyor. Komandoları bekleyen bir mayın tarlası. Çeliktepe’nin askerleri her yeri kana boyayacak bir tuzağa doğru giderken, Nihan Osman’ın umulmadık dönüşüyle şaşkın. Ethem’deki değişim tam gaz devam ediyor, Berat ise, Nihan’a ulaşabilmek için bir yol arayışında.


35. Bölüm Özeti
Osman annesini ikna etmeye çabalarken, Nihan tarafında da işler karışık. Bakır ise, ölümcül planı için ortalığı ateşe vermek niyetinde. Taner gelen bir telefondan sonra diken üstünde. Ethem ise, hayatla ölüm arasında, sadece Osman ve arkadaşlarına güvenmek zorunda.

36. Bölüm Özeti
Osman, hem Ethem’e ulaşmak, hem de Bakır’ın ortalığı kana bulayacak tuzağını engellemek için zamana karşı bir yarışa giriyor. Mürsel Ağa ve Nihan, Ethem’den gelecek sağlık haberini beklemekte. Çeliktepe Karakolu ise, İstanbul’dan Taner’e koşan tuhaf bir misafiri ağırlıyor.

37. Bölüm Özeti
Osman, Nihan’la evlilik konusunda artık en zorlu engelle karşı karşıya: annesi..! Fatma, Osman’ın niyetini duyunca ortalığı birbirine katıyor. Necla, hamile olan bir teröristi kurtarmak için, yine kendine özgü bir yöntem kullanıyor. Çeliktepe’ye gelen yeni asker ise, bütün Poyraz Timi için merak konusu…


38. Bölüm Özeti
Osman Nihan’a resmen talip oluyor.Fatma’nın şiddetli itirazları yanında Osman’la Nihan’ı bir araya getirmemek için çılgın bir plan yapan biri daha var..
Çeliktepe şehidine ağlarken Osman yeni bir mücadelenin eşiğinde duruyor.

39. Bölüm Özeti
Osman’ın Nihan’la evlenmek istemesi, Berat’ı rahatsız eder. Uykuları kaçan biri daha var: Necla. Küpeli, Osman’ı ele geçirmek amacıyla baskın verdiği evde, kendisini bekleyen sürprizden habersiz. Fatma Kanat ise, oğlunu bu kararından caydırmak için her şeyi deneyecek. Ve en ciddi tehdit, bu kez Nihan’ı hedefliyor.

40. Bölüm Özeti
Herkes kaçırılan Nihan’ı ararken, bütün gözler yine Osman’ın üzerinde. Osman, Nihan’ın izini sürebilmek için çareler ararken, dağın kanunları işlemeye devam ediyor. Çeliktepe kışa hazırlık yapıyor, Bakır ve Berat cephesi ise, yeni oyunlar peşinde.


41. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolu kurban bayramında! Nihan’ın dönüşünden sonra, Osman’ın aşması gereken son engel, artık annesi Fatma. Osman Atabey’e giderken, Durali Başçavuş’un hiç beklemediği konuklarından hiç ummadığı bir sürpriz var.


42. Bölüm Özeti
Pusu, bu kez Mürsel ağanın yolunu kesiyor. Üstelik de, kucağında torunu Deniz varken. Necla, tuttuğu silahın bu kez Deniz’i hedeflediğini anlayınca ne yapacak? Osman ve Nihan ise, artık nişan hazırlıklarını konuşuyorlar…


43. Bölüm Özeti
Osman’la karşı karşıya gelen Necla dağlara doğru koşarken Deniz’i bir kez daha geride bırakıyor. Bakır ve Berat İlçe’de hiç tahmin etmedikleri bir sürprizle karşılaşıyor. Atabey’de ise kız isteme hazırlıkları son hızla devam ediyor. Çeliktepe Karakolu Mihri’nin yaptığı plana karşı bir hazırlık içinde…

44. Bölüm Özeti
Halis ve Osman teröristlerin büyük operasyonunu sekteye uğratırken Çeliktepe karakolu büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalıyor. Atabey’de kız isteme hazırlığı sürerken Nihan cephesinde de heyecan devam ediyor. Berat Osman’ın ailesinin geleceğini haber alınca Bakır’la başka planlar yapıyor.

45. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolu büyük baskının yaralarını sararken, Necla cephesinde de dengeler değişiyor. Necla Mihri’den yeni taleplerde bulunuyor. Karakol’a gelen Hüsamettin Albay Necla’nın hain tuzağıyla karşı karşıya kalıyor. Serbülent, Fatma ve İbrahim Nihan’ı istemek için Atabey’den yola çıkıp maceralı bir yolculuğa başlıyorlar. Mürsel Ağa’nın konağı da gelecek misafirler için hazırlanıyor.

46. Bölüm Özeti
Necla’nın Albay’a kurduğu tuzakla Osman ve Konvoy büyük bir tehlike altında…Bu sırada İlçe’ye gelen Kanat ailesini karşılamak Ethem’e düşüyor.İki ailenin buluşması yeni dostlukların başlangıcı oluyor. Osman ve Nihan Albay’ın da katıldığı isteme telaşını yaşarken, Poyraz timi de nişana hazırlık yapıyor. Necla ise Tekintaş ve Kanat ailesine bir sürpriz yapmayı planlıyor..


47. Bölüm Özeti
Mürsel Ağa’nın evinde nişan hazırlıkları yapılırken, Necla da kendi planını yapıyor. Bakır’ın karşı çıkmalarına rağmen,Necla’yı durduracak hiçbir şey yok..Berat’ın da gelişiyle tadı kaçan Osman ve Nihan’ın keyfi Çeliktepe askerlerini görünce yerine geliyor. Muharremin çaldığı türkülerle şenlenen nişan eğlencesi ; Necla’nın yaptığı sürprizle son buluyor..

48. Bölüm Özeti
Olaylı geçen nişanın ardından Osman büyük bir ikilemde kalacak. Nihan ve Osman’ın aşkı Necla’nın gölgesinde devam etmek zorunda… Kanat ailesi Atabey’e doğru yola çıkarken, Mürsel Ağa ve Teslime’yi artık başka zorluklar bekliyor. Çeliktepe’de ise olaylar durulmuyor. Sarı Hoca’ya memleketten gelen telefon ve Sait’le birlikte Çeliktepe’den ayrılması Poyraz timini merakta bırakıyor. Ve Osman Tugay tarafından özel bir göreve çağırılıyor…

49. Bölüm Özeti
Osman nişandan sonra bir kez daha Necla gerçeğiyle yüzleşiyor. Bakır ,Berat ve Necla işbirliği yaparak ortak hesapların içine girerken Maksut’un Necla’yla ilgili başka planları vardır.. Çeliktepe karakolunda gerilim artıyor. Poyraz timinde ilk defa tartışmalar yaşanıyor. Atabey’de ise nişan’ın yorgunluğu atılırken Fatma’nın Osman’la ilgili endişeleri devam etmektedir.

50. Bölüm Özeti
Deniz’in kaçırılmasıyla Mürsel Ağanın evinde büyük bir acı vardır. Maksut’un Deniz’i kaçırması hem Necla’yı hem de Çeliktepe’yi harekete geçirir. Osman Poyraz Timiyle birlikte Deniz’in peşine düşer. Bakır ise Deniz’in Necla’nın çocuğu olduğu öğrenir. Yaşadığı şoktan sonra O da kendi yöntemleriyle Deniz’i bulmaya çalışır. Atabey’de de sular durulmuyor. Serbülent ve İbrahim’in tartışmasında Fatma Kanat arada kalır. Fakat bu sefer durum ciddidir. İbrahim’in Serbülent’i affetmek gibi bir niyeti yoktur. Durali ise Leyla’nın telefonda söyledikleri karşısında şaşkına döner.

51. Bölüm Özeti
Necla Mihri’yle örgütteki durumunu tartışırken Çeliktepe’de terhis hazırlığı başlamıştır. Osman ve Poyraz timi terhis olacak Zafer’le birlikte şehre inerler fakat Necla’nın onlara sürprizi vardır. Durali ise kızını istemeye gelen delikanlıya güzel bir cevap verir. Berat Mürsel Ağa’yla ilgili planlarına başlamıştır. Ethem bu duruma kızar ve kendine bir yol çizmeye karar verir. Atabey’de ise Serbülent rahat durmaz ve en sonunda karakola düşer. İbrahim’i Fatma Kanat bile sakinleştiremez.

52. Bölüm Özeti
Necla’nın şehir eylemi örgütte yankısını bulurken Çeliktepe Karakolu Zafer’in şehit edilmesiyle intikal hazırlığına başlar. Osman ve Poyraz timinin Necla’ya cevabı çok sert olurken Tekintaş ailesi aldığı haberle perişan olur. Tekintaşların yüreğine ateş düşerken Osman ve Nihan artık çıkmaz yola girmişlerdir. Atabey’de ise İbrahim ve Serbülent açacakları bakkal için dükkan arama telaşındadırlar.

53. Bölüm Özeti
Osman ve Nihan büyük bir sınavdan geçiyorlar. Onlar için birliktelik artık eskisinden daha zor. Teslime Osman’ı nefretle karşılarken ; İbrahim ve Fatma Kanat da ne yapacaklarına karar vermeye çalışıyorlar. Mürsel Ağa ise Necla’nın cenazesini eyleme dönüştürmek isteyen örgütle karşı karşıya geliyor. Çeliktepe Karakol’unda da Osman’ın örgüt tarafından açık hedef olarak görülmesinin endişesi hakim…

54. Bölüm Özeti
Osman, Hüsamettin Albay’ın bildirdiği tayin emriyle ilgili hayati bir karar aşamasındadır. Osman’ın verdiği kararla Nihan rahat bir nefes alır. Fatma Kanat Osman’ın kararını sevinçle karşılar ve hazırlıklara başlar. Çeliktepe karakolunda ise şaşkınlık ve hüzün hakimdir. En büyük tepkiyi Mahmut verir ama yapacak bir şey yoktur. Osman Çeliktepe Karakol’uyla vedalaşırken, örgüt’ün Mihri’nin kampına yolladığı Miro çok sert bir eylem hazırlığındadır. Bakır ise Miro’nun kendisine de çökmesiyle büyük sıkıntı yaşamaktadır. Şehir kadrosu artık eskisi kadar rahat olamayacaktır.

55. Bölüm Özeti
Osman Hüsamettin Albay’ın verdiği kararla yeni bir görev alır. Bu karar Poyraz timini sevindirirken Atabey cephesinde Fatma Kanat’ın hiç hoşuna gitmez. Teslime Osman’a olan tepkisini sürdürür,ama Osman ve Nihan bu zorlukları birlikte aşmaya kararlıdır. Bakır Necla’yı yaşatmaya çalışırken,Teslime Necla’nın yasını tutmaya devam eder. Diğer tarafta Berat Mürsel Ağa’yı bir tefeciye borçlandırır. Bu durum Ethem’le Mürsel Ağa’nın arasında büyük gerilime neden olur. Örgütte ise Miro’nun gelişiyle hareketlilik başlar.Miro şehir kadrosunu sıkı takip eder,Çeliktepe karakolu ise en önemli hedefidir..

56. Bölüm Özeti
Osman Hüsamettin Albay’ın verdiği özel görevle sınırı geçmek için Sarı Hoca’yla birlikte ilerlemektedir. Fakat onların dağda oldukları haberini alan Miro Osman ve Sarı Hoca’ya sürpriz hazırlamaktadır. Çeliktepe Karakolu’nda ise bir yandan Osman ve Sarı hoca’nın endişesi sürerken bir yandan da karakola yeni gelen askerlerin Poyraz’la olan çatışması yaşanmaktadır. Mahmut yeni gelen askerlerden Fatih’le ilk kavgayı yaşar ; eski ve yeni askerler karşı karşıya gelir. Ethem ve Mürsel Ağa arasında ipler kopar ve Ethem evi terk eder. Berat’ın planları yavaş yavaş işlemeye başlamıştır. Bakır ise Necla’yı kaçırmaya çalışırken polisle karşı karşıya gelir . Atabey’de İbrahim bakkal dükkanını işletmekte zorlanmaktadır. Bu sırada Serbülent Zeliha’yla konuşup açılmak için fırsat kollamaktadır.

57. Bölüm Özeti
Osman ve Sarı Hoca görevlerini başarıyla tamamlamışlardır ama asıl zorlu mücadele dönüş yolunda yaşanır. Miro’nun onların peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur. Dağda bir kedi fare oyunu başlamıştır. Cephaneleri ve yiyecekleri biten Osman ve Sarı Hoca çok zor bir çatışmaya girerler ve Sarı Hoca yaralanır. Çeliktepe karakolunda da Mahmut ve Fatih’in kavgasının cezasını kavgaya karışan Sait ve Hamza’nın yanında Taner ve Muharrem de çeker. Durali Başçavuş ayı boğanları kolay kolay bırakmaz. Nihan sıkıntıyla Osman’ın görevden dönmesini beklerken,bir yandan da babasını Berat’la girdiği yanlış yoldan çevirmeye çalışır. Evi terk eden Ethem, Sıtkı Babaya gider ama çok ciddi hastalanır. Onu tedavi etmek Sıtkı babaya düşer. Atabey’de ise Serbülent’in Zelihayı isteyecek olması İbrahim Kanat’ı yeni masraflar yüzünden telaşlandırır.

58. Bölüm Özeti
Osman ve Sarı Hoca cehennemin tam ortasındalar. Üstelik Sarı hoca ağır yaralı ve Miro enselerinde ,gittikçe çember daralıyor. Çeliktepe Karakolunda da sıkıntılı bekleyiş sürüyor ve umutlar yavaş yavaş tükeniyor. Poyraz timi her an intikale hazır. Albay Hüsamettin ve Ayda Teğmen de Osman ve Sarı Hoca ‘dan gelecek bir telsiz bağlantısını bekliyorlar. Yerlerini tespit etmek kolay olmuyor. Atabey’de de Osman’dan haber alamayan Fatma Kanat hastanelik oluyor. Ethem Sıtkı Baba’nın tedavisiyle gözünü açıyor.

59. Bölüm Özeti
Osman helikopterle Çeliktepe’ye indiğinde Poyraz timi acı bir sürprizle karşılaşıyor. Sarı Hoca şehit oluyor. Çeliktepe Karakolu şehidini Hüsamettin Albay ve Ayda Teğmen’in de olduğu bir törenle uğurluyor. Bu sefer Poyraz Timini toparlamak kolay olmuyor. Miro Osman’la hesaplaşmak için İlçede başka bir hazırlığa giriyor. Bakır da Necla’yı hayata döndürme savaşı verirken Miro’nun baskılarıyla karşı karşıya kalıyor. Berat yavaş yavaş Mürsel Ağa’yı batağa çekiyor. Mürsel Ağa ve Ethem’in arasındaki buzlar eriyor,ama Ethem’in Berat’a karşı olan şüphesi ve tutumu değişmiyor. Atabey’de ise Fatma Kanat, Zeliha’nın Serbülent’le ilgili söyledikleri karşısında şok oluyor ve asıl telaşlanan İbrahim Kanat oluyor.

60. Bölüm Özeti
Miro ve Osman ilçede karşılaşıyorlar. Ama Miro sadece bununla yetinmiyor .Çeliktepe Karakolu’na da bir hediye yolluyor. Sarı Hoca’nın ölümünden sonra toparlanmaya çalışan Poyraz Timi bu durumla daha da çileden çıkıyor..Ayrıca Miro’nun hedefinde Nihan da var. Sıtkı Dede ise Mürsel ağa’yı girdiği yeni işler ve tefeci meselesiyle ilgili sert bir şekilde uyarıyor. Atabey’de İbrahim Kanat Serbülent’in evliliği konusunda dertleniyor ,Fatma Kanat ise kendini bu meseleye kaptırmış hazırlığa girişiyor..

61. Bölüm Özeti
Poyraz Timi , Hamza’nın peşine düşüyor. Hamza ise büyük bir aşiretle burun buruna geliyor. Dağda büyük bir kovalamaca başlıyor.. Çeliktepe Karakolunda Durali ve Hakan Asteğmen ,Ayda Teğmen’in getirdiği psikologla uğraşırken Fatih’in hikayesi herkesi şaşırtıyor. Ethem ve Yeter evlilik hesapları yapmaya başlıyor, ama Ethem’in işi çok zor. Atabey’de de İbrahim , Zeliha’nın babası İhsan’la yaptığı konuşmayı telafi etmeye çalışırken işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor..


62. Bölüm Özeti
Nihan'ın aniden ortadan kaybolması herkesi tedirgin eder. Osman, Ethem, Mürsel ağa her yerde Nihan'ı aramaktadır. Teslime ise yastadır, Nihan'ın yokluğuyla iyice içine kapanır. Osman, Nihan'ı bulmanın çarelerini ararken acı bir sürprizle karşılaşır. Karakolda ise psikolog testler yapmayı ve Poyraz Timini incelemeyi sürdürür.Poyraz Timinin testlere verdiği tepki Ayda Teğmen ve psikoloğu şaşkına çevirir. Diğer tarafta Bakır, para sıkıntısını kendi yönetemleriyle çözerken, Miro'yla burun buruna gelir. Atabey'de ise İbrahim, Zeliha'nın babasıyla yaptığı konuşmadan sonra durumu toparlayamamamış, işler iyice içinden çıkılmaz bir hal almıştır.


63. Bölüm Özeti
Osman Nihan’ın ölümüyle darmadağın olur. Ölüm acısı ve intikam hırsı Osman’da garip bir sessizliğe döner. Ama bu fırtına öncesi sessizliktir. Çeliktepe Karakolu da Osman’ın durumunu endişeyle izlemektedir. Durali ve Hakan Asteğmen bir yandan Osman’ı kollarken bir yandan da Nihan’ın katillerinin bulunması için Tugayla sürekli irtibat halindedirler. Osman katilleri kendisi bulmaya kararlıdır ve sonuca ulaşacaktır. Tekintaş ailesi ise Nihan’ın ölüm haberiyle yıkılır. Aileyi toparlamak Ethem’e ve Yeter’e düşer. Mürsel Ağa’nın yüreği bu acıya dayanamaz. Atabey’de ise durum farklı değildir,İbrahim ve Fatma Kanat aldıkları bu haberle yollara düşerler. Bakır ise Necla’dan bu haberi gizlemeye çalışır, ama başaramaz. Öte yandan Bakır’ın Berat’la yaşadığı restleşme taraflardan birinin sonu olacaktır.


64. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolunda,İbrahim ve Fatma Kanat Poyraz timiyle birlikte Osman'ın dönüşünü bekler.Karakola gelen haber ise herkesi şaşırtır. Osman Berat'ı öldürmüştür ve Tugay'da kendisine verilen cezayı beklemektedir. Nihan'ın acısını bastırmaya çalışan ve Poyraz timinin canını çıkartan Osman'ı sakinleştirebilen tek kişi vardır: Fatma Kanat. Fatma Kanat Osman'ı sakinleştirirken, Durali'ye yine kök söktürür. Tekintaş ailesinde ise acılar bitmez. Teslime telefonda duyduğu sese inanmaz, yüreği buna dayanmaz. Ethem, çaresiz ne yapacağını düşünürken yanında yine Yeter vardır. Bakır, Tefeci Muzafferden ele geçirdiği senetlerle Mürsel Ağayı köşeye sıkıştırma planları yapar. Atabey'de ise Serbülent yeni iş girişimlerinde bulunur. Bu iş İbrahim Kanat'ın başına dert açar. Ve Çeliktepe Karakoluna süpriz bir misafir gelir, ama bu misafir peşinde belalar da getirmiştir.


65. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolu Kerküklü Süleyman’ın peşinden gelen Miro’yla çatışır. Miro, Kerküklü’nün getirdiklerini ister ve yoğun ateş altında Kerküklü Süleyman ve Osman tugay’a emaneti götürebilmek için ateş hattından çıkmaya çalışırlar. Ama şehir’e ulaşmaları kolay olmayacaktır. Bakır onları karşılamak için hazırlık yapar. Diğer taraftan Ethem,Mürsel Ağa’ya annesinin öldüğünü söylemek zorunda kalır. Babasını hastaneden çıkaran Ethem, onun artık tek dayanağıdır. Atabey’de ise Fatma Kanat İbrahim’i yola getirmek için ona küçük bir oyun oynar. İbrahim de bu tuzağa düşerek Zeliha’yı istemek için İhsan’la iyi geçinmeye çalışır. Finalde ise Osman’ı Kerküklü’nün hazırladığı çok büyük bir sürpriz beklemektir


66. Bölüm Özeti
Osman, hem Ethem'e ulaşmak, hem de Bakır'ın ortalığı kana bulayacak tuzağını engellemek için zamana karşı bir yarışa giriyor. Mürsel Ağa ve Nihan, Ethem'den gelecek sağlık haberini beklemekte… Çeliktepe Karakolu ise, İstanbul'dan Taner'e doğru koşan tuhaf bir misafiri ağırlıyor.

67. Bölüm Özeti
Poyraz Timi Miro’nun ensesinde…Dağdaki büyük takipte Miro köşeye sıkışıyor. Çeliktepe Karakolunda ise Durali ve Hakan Yavuzer Albay’ın karşısına tedirginlikle çıkıyor. Hakan verilen ceza karşısında şaşkınlığa uğruyor. Ethem çaresiz yavaş yavaş konaktaki eşyalarını toplamaya başlıyor. Bakır’ın elindeki senetleri ödemek için Kalafat’ın çabası da yetmiyor. Mürsel Ağa’ya durumu çaktırmamaya çalışsalar da artık yapacak bir şey kalmıyor.Atabey’de ise İbrahim belediye cezasını nasıl ödeyeceğini düşünürken Serbülent’in şantajı devam ediyor.İbrahim son çare bahçe satmaya kalktığında ise bu sefer de Fatma engeliyle karşılaşıyor.

68. Bölüm Özeti
Poyraz Timi Kulaksız Miro’yu yakalamanın keyfiyle hep birlikte Kerküklü Süleyman’ın evine yemeğe giderler. Keklik Ana’nın muhteşem yemekleriyle birlikte güzel bir akşam geçirirler. Kerküklü Süleyman, yeğeni Esma’yı Osman’dan uzak tutmak için elinden geleni yapar ve ortaya tatlı çekişme çıkar. Tugay’da ise Miro’yu konuşturma çabaları boşa çıkar.Halis’in Miro’yla ilgili başka planları vardır. Dağa götürüp bıraktıkları Miro hiç ummadığı bir sürprizle karşılaşır. Mürsel Ağa cephesinde ise Kalafat’ın çaresiz bir şekilde artık onların yanından ayrılacak olması Ethem’i bir kez daha yıkar.Osman’ın bu zor günlerinde onların yanında yer alması Mürsel Ağa’ya moral olur.Atabey’de de Serbülent’in kız isteme telaşı İbrahim’i iyice çileden çıkarır.Ama yapacak bir şey kalmamıştır,hep birlikte Zeliha’yı istemeye giderler.Ama İbrahim orada da yapacağını yapar…

69. Bölüm Özeti
Poyraz Timi, suikaste uğrayacağını öğrendiği Kaymakamı korumak için köye gider. Kaymakam yeni açılacak mandıra hazırlığı için köydedir ve teröristlerin hedefindedir. Osman, Kerküklü ve Poyraz Timi ateş hattından kaymakamı çıkarmak için uğraşırken,çatışmanın ortasında Osman’ı başka bir sürpriz beklemektedir. Necla Bakır’ın da desteğiyle artık kendine yeni hedefler koymaya başlar, hazırlıklara girişir. Ethem ise Kalafat’ın çalıştığı yeri gördüğünde yıkılır, ama Sıtkı Dedenin yardımıyla yeni bir iş fırsatı yakalar. Atabey’de ise İbrahim Fatma Kanat’a bahçeyi sattırmak için uğraşırken, Serbülent de kendince para bulma çabası içindedir.

70. Bölüm Özeti
Poyraz Timi şafak sayıyor. Çeliktepe’de terhisçiler gitme hazırlığı yaparken Necla ayaklanır. Necla Miro’yla ilgili planlarını hemen devreye sokar ve Çeliktepe Karakolu hiç beklemedikleri bu durum karşısında şok olur. Osman Durali’nin kendisine verdiği görevle yine Esma’yla karşılaşmak ve vakit geçirmek zorunda kalır. Ve yine birlikte geçirilen süre boyunca didişirler. Atabey’de ise İbrahim tam her şeyi toparladım ,borcu halledicem derken Fatma’nın Osman için düşündüklerini öğrenince şok olur.

2. SEZON SONU - 3. SEZON BAŞLANGICI


71. Bölüm Özeti
Küpelinin yaşadığını öğrenen Osman intikam ateşini yeniden yakıyor..Karakola hain saldırı yapan ve umduğunu bulamayan ve planları alt üst olan Küpeli geri çekilmek zorunda kalıyor.. Fakat Çeliktepe'den bir askeri de kendi saflarına çekmeyi başarıyor.. Er Fatih'i ele geçiren Necla Fatih'in fikrine sıcak bakarak onuda örgüte katıyor ve bir video hazırlatıp Çeliktepe' ye gönderiyor.. Videoyu izleyen komutanlar durum karşısında şaşkın ve sinirli olsalarda Fatih videoda son sözlerinde bir ipucu veriyor..

72. Bölüm Özeti
Osman ve Kerküklü bir taraftan Fatih için ilçede iz sürmekte, bir taraftan da karşılarına çıkan sorunları ortadan kaldırmak için iz bırakmaktadırlar.. Esma'nın bir adamla görüşmesi Kerküklü ve Osman'ı deliye döndürür.. Çeliktepe Karakolu'nda unutulmaz anlardan biri daha yaşanır.. Ethem, Mürsel ve Sıtkı ellerinde çikolata Yeter'i istemek için Durali'nin kapısını çalar.. Atabey'de ise düğün hazırlıkları devam etmektedir.. Bu arada Fatma'nın Osman için kız bulması İbrahim'i çileden çıkarır.. Ama Fatma kararlıdır.. Osman'ı evlendirecektir.. Bakır Necla'yı korumak için canını dişine takıp dağa çıkmış ama karşısına çıkan ilk engel yine Necla olmuştur.. Onu ikna etse de Miro bu durumdan çok rahatsızdır.. Denize düşen yılana sarılır misali, Kerküklü ve Osman Fatih'i kurtarmak için kendilerini bir cehennemin içine atarlar..

73. Bölüm Özeti
Osman ve Kerküklü Fatih'i Necla'nın planına alet olmaktan kurtarır ama Necla'yı kıl payı ellerinden kaçırırlar.. Fatih'in dönüşü Çeliktepe'de sevinçle karşılanır.. Atabey'de ise Serbülent düğün öncesi büyük bir hayal kırıklığına uğrar.. Fatma Hüsniye'nin fotoğraflarını mail attırınca, Osman Poyrazın diline düşer.. Necla'nın ilçedeki başarısızlığı Bakır, Miro ve Necla ilişkisini iyice gerer.. Kerküklü ve Osman Esma'nın sabaha karşı eve geldiğini öğrenince soluğu yanında alırlar.. Ama Esma'nın niyeti zannettiklerinden başkadır.. Poyraz timi brövelerini alarak profesyonel askerliğe geçer.. Ethem ve Yeter, Durali ve Osman'ın şahitliğinde evlenir.. Nikah sonrası Deniz'i yurttan almak için gittiklerinde ise karşılarında yine Necla vardır..

74. Bölüm Özeti
Osman Necla’nın elinden Deniz’i kurtarır, ama hesaplaşmaları yine yarım kalır. Fatma’nın gönderdiği Hüsniye fotoğrafları karakolda Osman’ı eğlence konusu yapar. Esma’nın Osman’la konuşmak için karakola gelmesi ve ne konuştuklarını söylememeleri Kerküklü’yü deli eder. Mihri Necla ve Miro için büyük bir tuzak kurar. Poyraz Timi operasyona çıkarken Ayda Teğmen de karakola desteğe gelir. Necla ve Miro Poyraz Timi’ne saldırmak için harekete geçer. Ancak işler planladıkları gibi gitmez. Sadece Necla ve Miro değil, Çeliktepe de beklemedikleri bir tehlikeyle karşı karşıya kalır.

75. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi Çeliktepe'yi baskından kurtarmak için Necla ve Miro'nun peşini bırakmak zorunda kalırlar.. Baskında Ayda Teğmen acı bir sürprizle karşılaşır.. Necla ve Miro düştükleri tuzağın hesabını Mihri'den sormaya giderler.. Ama bu hesabın faturası başka birine kesilir.. Mürsel Deniz'den öğrendiği bilgiyle sarsılır.. Osman Fatma'ya karşı hazırladığı planı uygulayabilmek için Kerküklü karşısında ter döker.. Teğmenliğe yükselen Hakan Ayda'nın hiç beklenmeyen isteğiyle şaşırır.. Atabey'de düğün yemekleri kaynarken, Serbülent Coşkun'un intihar girişimiyle uğraşır.. Osman, Kerküklü ve Esma'nın da içinde bulunduğu Halis'in arabası, düğüne yetişmek üzre hızla yol alırken teröristlerin kontrol noktasında durdurulur..

76. Bölüm Özeti
Osman, Kerküklü ve Esma'nın terörist kontrol noktasından kurtulup Atabey'e gelişleri ikinci bir düğün havası yaratır.. Ancak çatışmadan kalan iz herkesi ayağa kaldırır.. Osman'ın yanında Esma'nın olması Fatma'nın bütün planlarını suya düşürür.. Hakan Ayda'nın talebiyle zor bir durumla karşı karşıya kalmıştır.. Babasına söylediği sözlerin ağırlığı altında ezilir.. Durali'ye yakalanan Mahmut ve Fatih bir şehir efsanesi zannettikleri cezanın gerçek olduğunu öğrenirler.. Necla'nın sevdasından gözü dönen Bakır bu kez sessiz kalmaz, Miro'nun boğazına sarılır.. Serbülent'in düğün heyecanı pahalıya patlar.. Mihri'nin eylemi bu kez Ethem'in canını yakar.. Osmanlar düğün evinde aldıkları acı haberler şok olur..

77. Bölüm Özeti
Osmanlar Yeter'i kurtarmak için son sürat geri döner.. Yeter'in yokluğunda Ethem perişan olur.. Bakır ve Seyfi kamptan ayrılmıştır fakat Miro Bakır'la davasını öyle kolay kapatmayacaktır..Durali Ati'yi dövüp sandalyesini kıran abisine cezasını verir.. Gece derslerini Murat vermeye başlayınca Poyraz timi derslerden keyif almaya başlar.. Ayda'nın babası Hakan'ı tehdit eder.. Mürsel ağa Yeter'i kurtarmak için gururunu ayaklar altına almayı göze alır.. Necla Deniz için bir kez daha Mihri'nin karşısına çıkar.. Poyraz timi ile birlikte ayakların tozu üzerinde olan Osman ve Kerküklü Yeter'i bırakıldığı köyden alır.. Ama arkalarını dönmeden köyde roketler patlamaya başlar..

78. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi köy meydanında gördükleri manzarayla dehşete düşer. Çıkan çatışmada Çeliktepe yine şehit verir. Askerler sonu gelmeyen bu kabustan dolayı çok huzursuzdur. Durali’nin başı ise Ati’nin abisiyle derttedir. Osman’ın Halis’e arabasını teslim etmesi ön camdaki kurşun deliği nedeniyle sancılı olur. Serbülent’in evlilik için kurduğu hayaller sofraya oturunca yıkılır. Ethem bir gece vakti yine Necla’yı karşısında bulur. Ama Necla’nın bu seferki niyeti Ethemlerin işine yarayacaktır. Albay Poyraz Timini girdiği bunalımdan çıkarmak için onlara yeni bir görev verir. Ama bu görev aldıkları diğer görevlerden oldukça farklıdır.

79. Bölüm Özeti
Yol şantiyesinde Poyraz Timi'nin sıkıntılı bekleyişi sona erer, ama kalabalık bir terörist grubu vardır.. Ethem elindeki fotoğraflar sayesinde Bakır'la amansız bir pazarlığa oturur.. Serbülent'le Zeliha'yı evlendiren Fatma yine rahata eremez.. Adliye Selam'nın yeniden ortaya çıkışı İbrahim'i zor durumlara sokar.. Ayda ve Hakan gittikçe birbirlerine açılırken Osman'da sonunda Esma'nın elini tutar.. Kerküklü'nün aldığı gizli bir görev ise onları yepyeni bir maceranın içine sürükler..

80. Bölüm Özeti
Bakır'ın Fletcher'la yaptığı görüşme maksadını aşar.. Ve Bakır Necla'ya karşı oldukça zor bir duruma düşer.. Ethemler konağı yerleştirirken kapıyı hiç ummadıkları biri çalar.. Poyraz Timi Kerküklüyü bulmak için uzun ve çetin bir takibe başlar.. Mihri'nin amacı ise Kerküklüyü konuşturmaktır.. Bunun için akla hayale gelmeyen yöntemlere başvurur.. Acaba Osman ve Poyraz timi Kerküklüyü bu işkenceden kurtarabilecekler mi?

81. Bölüm Özeti
Osman ve Kerküklü karşısında Fletcher'ın çok şansı yoktur.. Görevini başarıyla tamamlamış gitmek üzere olduğunu zannederken havaalanında acı bir sürprizle karşılaşır.. Miro Necla'dan kurtulma planını şeytani bir ustalıkla devreye sokar.. Atabey'de ise Adliye Selma bardağı taşıran son damlayı yapar.. Ve artık Fatma'nın hışmından kurtulamaz.. Sıtkı kulübesinde yine davetsiz bir misafir ağırlar.. Ama bu kez bedeli çok ağır olur..

82. Bölüm Özeti
Necla’nın peşindeki adam Sıtkı’nın himayesine girince, Sıtkı ve Necla karşı karşıya gelir. Torununun doğrulttuğu silahtan ise Poyraz Timi sayesinde kurtulur. Fatma Adliye Selma yüzünden geceyi karakolda geçirince karakolda alışılmadık sahneler yaşanır. Necla’nın Bakır’dan yüz çevirmesi Bakır’ı alt üst eder. Serbülent ve Fatma’nın Hüsniye ağzından yazdıkları mektup Çeliktepe’de olay olur. Ethem’i babalık heyecanı sarar. Miro’nun otoriteyi güçlendirmek için kurduğu plan, yine birçok masumun canını yakacaktır. Finalde ise Çeliktepe’nin davetsiz bir misafiri vardır.

83. Bölüm Özeti
Miro ve adamları yeni teröristler bulmak için köy basıp birkaç genci zorla dağa çıkarırlar. Osman gençleri kurtarmak için akıl almaz bir plan yapar. Bakır Necla’yı görebilmek için her türlü riski göze alır. Çeliktepe’deki doğum günü Hakan’ı şaşırtır. Poyraz timi Osman’dan gizli, sözde Hüsniye’nin yazdığı mektuba cevap yazar. Her şey beklenildiği gibi giderken Osman’ın yaptığı planın önüne yine Necla çıkar.

84. Bölüm Özeti
Osman ve Kerküklü Poyraz Tim’iyle beraber Leyla ve kardeşini çok kritik bir anda teröristlerin elinden kurtarır. Kerküklü Osman ve Esma’ya göz açtırmaz. Bakır sonunda Necla’yla karşı karşıya gelir. Ama Necla artık ondan çok uzaktır. Çeliktepe’deki kahve merakı Osman’ı da sarınca Mahmut aradığı fırsatı yakalar. Durali ailesinin yaptığı sürpriz ziyaretle büyük bir mutluluk yaşar. Ama onu bekleyen acı bir sürpriz daha vardır. Albay Hüsamettin’in ziyaretiyle ter döken Çeliktepe’de telsizin ucunda yine Necla’nın sesi duyulur. Necla bu kez hepsinin bam teline dokunmuştur.

85. Bölüm Özeti
Durali’nin kaçırılması Poyraz’ı ayağa kaldırmıştır. Ailesi ise perişandır. Osman ve Kerküklü Durali’nin izini bulabilmek için ilçeye iner. Osmanların araştırmaları sırasında çıkan sesler tugaydan bile duyulur. Necla ve Miro Durali’nin ağzından laf almak için her türlü işkenceyi yapar. Atabey’de ise Fatmalar komşularının şehit düşen oğullarıyla kahrolurlar. Poyraz Timi harekete geçmeyi beklerken Muharrem’in yazdığı şiir hepsinin içindeki ateşi tutuşturur. Necla’nın bölüğünün ikmal yapacağını öğrenince Durali’yi kurtarmak için bir plan yaparlar. Her şeyi göze alarak, hatta Albaya karşı durarak yola çıkarlar. Necla’nın adamlarını ele geçirip karşılığında Durali’yi isterler. Necla da tüm adamlarını toplayıp Poyraz’ın üstüne yürür. Osmanları ve Poyraz timini kuşatır. Bakır ise bu sırada Necla’nın talimatıyla Osman ve Kerküklü’nün canını yakmak için Esmaların evine adam yollamıştır. Esma ve Keklik Ana Bakır’ın gönderdiği adamlara karşı durmaya çalışırken ellerindeki tek tabancanın son iki mermisini kendileri için ayırırlar. Albayın havalandırdığı helikopterler tam zamanında Poyraz timini kurtarmaya gelir. Ama Necla, Miro ve adamlarının saldırısından kurtulmak kolay olmaz. Osman ve Kerküklü onları durdurabilmek ve helikopterlerin gitmesini sağlayabilmek için kendilerini feda ederler.

86. Bölüm Özeti
Osman ve Kerküklü kurşunları bittikten sonra helalleşip kasaturalarını çıkarırlar. Hakan ve Poyraz timini, Osman ve Kerküklü’yü geride bırakmanın acısı perişan etmiştir. Osmanların kayıp haberi Atabey’dekileri yıkar. Fatma yataklara düşer. Esma ve Keklik Ana’nın durumu da farklı değildir. Osman ve Kerküklü ise bir köye varabilmek için zorlu dağ şartlarında yürümektedirler. Osman’ın omzuna aldığı yara gittikçe kötüleşir. Son dönemde yaşanılan başarısızlıklar üzerine Necla, Miro ve Bakır acilen büyük ve etkili bir eylem yapma kararı alır. Poyraz Timi ise karakola gelen kişiyi görünce şok olur.

87. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakoluna gelen sürpriz ziyaretçi herkesi şok eder.Poyraz Timi bu beklenmedik misafirin şaşkınlığını yaşarken Kerküklü ve Osman endişe içindedir…Ve bu endişe yersiz değildir…Sürpriz ziyaretçinin planları Çeliktepe Karakolunu karıştırır ve işin ucu örgüte kadar uzanır…Bu durumu çözmek isteyen Osman ve Poyraz timi büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır. Esma ve Osman’ın yakınlaşması Kerküklü’yü çıldırtmaya devam eder.Kerküklü kendince önlemler almaya çalışsa da çabası boşa çıkar.Atabey cephesinde ise sular durulmak bilmiyor.Fatma Kanat ve Adliye Selma’nın kavgası bu sefer hastanede son bulur. İbrahim iyice köşeye sıkışmıştır. Bakır,Necla ve Miro’nun eylem isteğine karşılık Osman’ı tuzağa düşürür…

88. Bölüm Özeti
Bakır’ın Osman’a kurduğu tuzak kendisi için pahalıya patlar . Necla’nın namlusunun ucunda bu kez Bakır vardır. Sinan’ın dağa götürülüşüyle Poyraz timi yeni planlar yapar. Çeliktepe Karakolunda hazırlıklar yapılırken Durali,Osman ve Kerküklü’nün de tanıdığı Deli Mevlüt Binbaşı,diğer bir adıyla da Cehennem Binbaşı karakola gelir.Poyraz Timi’nin Osman’ın ağzından Hüsniye’ye yazdıkları mektup onlara pahalıya patlar.Durumu toparlamaları hiçte kolay olmayacaktır. Diğer taraftan Esma’nın başına gelen kaza herkesi tedirgin eder, hastaneye gelen Osman yine Kerküklü engeliyle karşılaşır.Yeter ise hamileliğin bütün sıkıntılarının acısını Ethem’den çıkarır.

89. Bölüm Özeti
Mevlüt Binbaşının gelişiyle Çeliktepe Karakolu diken üstünde,özellikle de Hakan Teğmen…Osman,Kerküklü ve Durali Başçavuş operasyon hazırlığı yaparken Hakan Teğmen Mevlüt Binbaşının yaptığı yorumlarla şaşkınlığa uğrar.. Cehennnem Binbaşı operasyon sırasında aldığı haberle yıkılır ama hedefine ulaşmak ve Sinan’ı kurtarmak için hiçbir engel tanımaz.Bu sırada dağda da Binbaşının gelişinin yankıları olur. Miro ve Mevlüt restleşirler. Necla ise Bakır’ın da desteğiyle başka planlar peşindedir. Poyraz Timi ve Miro’nun karşılaşmaları hiç umulmadık bir şekilde sonlanır.

90. Bölüm Özeti
Poyraz timi çarşı izninde Durali Başçavuşu çileden çıkarmayı başarır…Ama Durali Başçavuşun gazabından kurtulamazlar..Poyraz Timinin işi çok zordur. Bunun yanında çarşıda işi olan başkaları da vardır…Kerküklü istihbarat peşinde koşarken; Osman hain bir planla Halis’in de yardımıyla Kerküklü’ye küçük bir oyun oynar…Atabeyde ise işler iyice karışır. İbrahim,Adliye Selma meselesini çözmeye çalışırken her şey arapsaçına döner ve Fatma’ya çok fena yakalanır.Serbülent de yangına körükle gider. Bakır cephesinde ise hareketlilik vardır. Bakır ilçede, yıldönümü bahanesiyle bir eylem hazırlığı yaptırır. Bu eylem Ethem’i can evinden vurur. Ethem bir karar aşamasındadır ve karakola Ethem’den gelen sürpriz telefon Osman’ı harekete geçirir.

91. Bölüm Özeti
Necla teslim olmaya karar verir. Poyraz Timi ve Osman Necla’yı teslim almaya Mürsel Ağa’nın Konağına gelirler.Bir kez daha Osman ve Necla karşı karşıyadır. Ama burada Necla’yı bekleyen başka bir sürpriz daha vardır. Örgüt ilçede büyük bir eylem planı yaparken Poyraz Timi Kerküklü’nün planıyla onların karşısına çıkmaya hazırlanır. Bu arada Osman da Kerküklü’ye oynadığı oyunun keyfini sürmeye devam eder. Atabey’de ise İbrahim’in işi çok zordur. Fatma İbrahim’i eve almaz.Serbülent ise yangına körükle gider.

92. Bölüm Özeti
Necla’nın namlusunun ucunda bu kez Esma vardır. Durumu haber alan Osman ve Kerküklü hızla olay yerine yetişmeye çalışırlar ama Necla bu kez kararlıdır. Dağda ise Miro’nun sınır ötesinden misafirleri vardır. Gelenler büyük bir eylem yapmak için hazırlanırlar. Öte yandan Bakır ilçedeki başarısız eylemin hesabını sormak ve sorumlularını bulmak için harekete geçer. Çeliktepe karakolunda da hareketlilik devam eder. Poyraz Timi intikale çıkar ve hiç beklenmeyen bir saldırıyla karşı karşıya kalır. Çatışmanın ortasında onları bekleyen bir sürpriz de vardır. Atabey’de ise İbrahim dükkanda yatmaya devam ederken Fatma’nın onu affetmeye hiç niyeti yoktur. Hatta avukata bile gider.

93. Bölüm Özeti
Suriyeli Bassam’ın kurduğu mayın tuzağından kılpayı kurtulan Poyraz timi, teslim olan kadın teröristle; Azat’la Çeliktepe’ye döner. Ama işler Sait için hiç de kolay değildir. Osman ve Poyraz Timi’nin de fark ettiği Sait’teki gariplik onları tedirgin eder. Sait çıkmaz bir yola girmiş Azat’a aşık olmuştur. Diğer taraftan Bassam’ın başarısız girişimi Miro’yu keyiflendirir. Bassam ise boş durmak niyetinde değildir. Ama karşısında yine Poyraz Timi ve Osman’ı bulur. Atabey’de ise İbrahim ve Fatma hakim karşısına çıkarlar,ama hakim’in verdiği karar herkesi şok eder.

94. Bölüm Özeti
Osman, Kerküklü ve Hakan Teğmen, Poyraz Timi ile birlikte önemli bir operasyon için zor geçitlerin olduğu dağlık bölgede ilerlerler. Gecenin karanlığında Fatih’in kaybolması Poyraz Timi’nin planlarını bozar. Osman, Muharrem, Murat ve Hamza Fatih’i bulmak için diğerlerinden ayrılırlar. Endişeli bekleyiş sürerken irtibat kesilir. Osman ve ekibi Fatih’i bulurlar ama ölümle burun buruna gelirler…
Diğer tarafta Sait’in aşık olduğu Fidan, ailesinin onu sildiğini öğrenince sinir krizi geçirir ve intihara kalkışır.
Atabey cephesinde ise, Fatma’nın boşanmaktan vazgeçmesi için koyduğu şart İbrahim’i iyice köşeye sıkıştırır…

95. Bölüm Özeti
Osman, Muharrem, Fatih, Hamza ve Murat ölümle burun buruna… Herkes Osman ve askerlerinin mağaradan kurtulması için Hüsamettin Albay’ın vereceği kararı bekliyor. Teröristler adım adım yaklaşırken; Osman elinde kalan son el bombasını kendileri için kullanmaya kararlı…. Çeliktepe’de ise gergin bekleyiş sürüyor. Diğer taraftan Miro ve Necla Bakır’la birlikte büyük bir operasyon hazırlığı yaparlar. Bu sefer kendilerine uluslararası bir hedef seçerler. Atabey’de ise İbrahim Fatma’ya verdiği hac sözünü tutmak için hesaplar yapmaya başlar.

96. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat nefes nefese bir bölümle daha ekranlarınızda olacak. Necla, Miro ve Bakır’ın uluslararası eylem planı için mültecilerin arasına sızması Osman’ları harekete geçirir. Mülteci kampında Osman ve Küpeli arasında kedi fare oyunu başlar. Ama Osman,Kerküklü ve diğerleri acele etmek zorundadır.Çünkü Neclaların hedefinde Suriyeli mültecilerle birlikte kampı ziyaret edecek olan Vali de vardır. Ama burada Kerküklü’yü başka bir sürpriz de beklemektedir. Çeliktepe karakolunda ise Sait, Fidan’dan gelen telefonla yıkılır.Fidan’ı ailesi kabul etmemiş,Fidan da ilçeyi terk etmeye karar vermiştir. Sait’i artık karakolda tutmak çok zordur. Hakan Teğmen ve Durali Başçavuş, Sait konusunda artık iyice çıkmaza girmiştir.

97. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat yine fırtına gibi bir bölümle ekranlarınızda olacak. Mülteci kampındaki patlamayla ortalık savaş alanına dönmüştür. Neclalar eylem sonrası kaçmaya çalışırken; Osman arkadaşlarının hayatlarından endişe eder. Kerküklü ise mülteci kampında karşısına çıkan Eniştesini görünce adeta donup kalmıştır. Yıllardır bekledikleri bu an Esma ve Kerküklü için hiç de kolay olmayacaktır. Çeliktepe Karakolu sürpriz ziyaretçilerini ağırlarken Sait dört gözle Tugaydan gelecek Fidan’la ilgili kararı beklemektedir. Diğer taraftan dağda yaşanan hareketlilik ve hazırlığın ucu Çeliktepe’ye kadar uzanır. Çeliktepe yangın yeri…

98. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat yine fırtına gibi bir bölümle ekranlarınızda olacak. Mülteci kampındaki patlamayla ortalık savaş alanına dönmüştür. Neclalar eylem sonrası kaçmaya çalışırken; Osman arkadaşlarının hayatlarından endişe eder. Kerküklü ise mülteci kampında karşısına çıkan Eniştesini görünce adeta donup kalmıştır. Yıllardır bekledikleri bu an Esma ve Kerküklü için hiç de kolay olmayacaktır. Çeliktepe Karakolu sürpriz ziyaretçilerini ağırlarken Sait dört gözle Tugaydan gelecek Fidan’la ilgili kararı beklemektedir. Diğer taraftan dağda yaşanan hareketlilik ve hazırlığın ucu Çeliktepe’ye kadar uzanır. Çeliktepe yangın yeri…

99. Bölüm Özeti
Osman ve ekibinin karşısına, birkaç teröristin sızmış olduğu bir grup kaçakçı çıkar. Teröristler Osmanların elinden kurtulmak için diğer kaçakçıları rehin alırlar. Teröristlerin kıstırıldığını öğrenen Bakır deliye döner, çünkü teröristlerin ülkeye soktuğu malın askerin eline geçmesi Bakır’ın paralarının uçup gitmesi demektir. Bakır hemen acımasız bir plan yapar. Necla ve Miro karşı çıksa da, onlara da tepkisi çok sert olur.Diğer taraftan Esat’ı takip eden bir takım karanlık adamlar, eve kadar sokulur. Bu durum Esma’nın gözünden kaçmaz ve endişelenmesine sebep olur. Atabey’de ise Esma’yı istemek için yolculuk hazırlıkları başlamıştır. İbrahim masrafları hesap ettikçe söylenir ama Fatma’ya birşey diyemez. Ama İbrahim’e öyle bir kişi yardım etmek için teklifte bulunur ki, bunu Fatma’nın öğrenmesi demek felaket demektir.

100. BÖLÜM ÖZETİ
Osman’ın Esma’yı isteme telaşı herkesi ayaklandırır. Fatma ve İbrahim Serbülent’le birlikte Osman’ın yanına gelirler.Diğer taraftan Esmalarda da hazırlıklar sürerken Esat Bey ortadan kaybolur. Kerküklü deli gibi sokaklarda Esat beyi arar ama kimse asıl tehlikenin farkında değildir. Esma ve Osman’nın en önemli gecesinin, en anlamlı hediyesini de Bakır hazırlamıştır. Fakat Albay ve Osman’ın bu hediyeyi karşılıksız bırakmak gibi bir niyeti yoktur .

101. Bölüm Özeti
Albay Hüsamettin’in emriyle Osman ve Poyraz Timi’ni zorlu bir görev beklemektedir. Bu kez karşılarındaki hedef hiç acıması olmayan azılı bir katildir. Bakır, Necla ve Miro’nun da bu hedefle uğraşmaya hiç niyeti yoktur. Osman ve Poyraz Timi iz sürerken, bu azılı katilin izini bir mezrada bulurlar. Ama mezrada karşılaştıkları manzara korkunçtur. Diğer taraftan kimsenin bilmediği ve esas tehlike içinde olan Esat Bey ölümle burun buruna gelir. İbrahim ve Fatma Kanat ise hiçbir şeyden habersiz Esma’nın iyileşmesini ,yüzük takabilmek için de Osman’ın görevden dönmesini beklemektedirler.

102. Bölüm Özeti
Esat Bey’in kaçırılması herkesi harekete geçirir. Poyraz Timi göreve çıkmak için gelecek emri beklerken,Kerküklü de bir ipucu yakalamak için köy köy dolaşır. Esat Bey kendisine yapılan ölümüne işkencelere rağmen hiçbir şey hatırlamaz ve neden orada tutulduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Ama Bakır daha fazla beklemek niyetinde değildir ve Esat beyin ölüm emrini verir. Artık Osman ve Kerküklü için zamana karşı bir yarış başlamıştır. Diğer taraftan Necla ve Miro yeni adamlar toplamak için köylere inerler ama ummadıkları bir sürprizle karşılaşırlar.Poyraz Timi de gördüğü manzara karşısında yeni bir plan yapmak zorunda kalır.

103. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta heyecan fırtınası devam ediyor..Poyraz Timi ve Osman ,namlunun ucuna bırakılmış,ellerine boylarından büyük silahlar verilmiş çocuklara zarar vermemek için bir plan yapar. Ama Miro’nun hiç acımaya niyeti yoktur. Kendi hayatını kurtarmak için dağ başında çocukları ölümle burun buruna bırakır. Şimdi Osman , çocukları ikna etmek ve hayatlarını kurtarmak zorundadır . Necla ise yarım bıraktıkları işi tamamlamak için Çeliktepe Karakolu’nun içine kadar girer. Ama oraya bırakmak üzere bir de hediye hazırlamıştır. Diğer taraftan hastanede Esat beyin bir ziyaretçisi olur,ama bu ziyaret hiç de hayr’a alamet değildir. Bu ziyaretin ardından Kerküklü için de kesilecek bir hesap vardır. Acı,öfke ve intikam, Kerküklü’yü çıkmaz bir yola sürükler. Atabey cephesinde ise Şeref’e ödenecek araba kirası İbrahim ve Serbülent arasında büyük kriz yaratır…

104. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat nefes nefese bir bölümle daha ekranlarınızda olacak. Bakır’ın kafasına silah dayayan Kerküklü, canı pahasına da olsa Bakır’ın cezasını kesmeye kararlıdır.Osman ve Halis son sürat benzinliğe doğru gelirken Bakır’ın sürpriz bir ziyaretçisi daha vardır. Diğer taraftan Hakan Teğmen Ayda’yla ilgili bir hazırlık içindedir. Bütün Çeliktepe Karakolu heyecan içinde Hakan Teğmen’den gelecek güzel haberi bekler. Ama hayatlarının en güzel gününü yaşamak için yola çıkan Ayda ve Hakan Teğmen,ateş çemberinin tam ortasında kalır..Artık Osman ve Poyraz Timi için zamana karşı bir yarış başlamıştır.Atabey cephesinde ise Serbülent’in boş boğazlığı İbrahim’e pahalıya patlar.

105. Bölüm Özeti
Osman Ayda Teğmen’in yerine geçmek için teklifte bulunur ama Poyraz timi bu durumdan tedirgin olur. Diğer taraftan bu teklifi duyan Necla rehinleri almak için Botan’ın kampına doğru gidişine hız kazandırır. Osman bütün itirazlara rağmen Hakan Teğmen’nin yanına gelir. Şimdi Çeliktepe’nin iki komandosu sırt sırta bir mücadeleye başlar.Necla ve Miro’nun da oraya geleceğinden habersiz Poyraz Timi ise Osman’dan gelecek işareti bekler. Diğer taraftan türlü işkencelerle Bakır’ı konuşturmaya çalışan Kerküklü sonunda istediği cevabı alır ve durumu hemen Çeliktepe Karakoluna ,Durali’ye bildirir. Durali de destek kuvvet olarak karakoldan bir timle yola çıkar ve Poyraz timine yetişmeye çalışır. Şimdi zamana karşı bir yarış başlar. Neticede ateş hattının tam ortasında kalan Poyraz Timi büyük bir acıyla sarsılır…

106. Bölüm Özeti
Osman ne pahasına olursa olsun Mahmut’un intikamını almak için yemin eder. Poyraz Timi ve Osman’ı artık kimsenin tutmaya gücü yetmez. Necla zafer sarhoşluğu yaşarken daralan çemberin farkında değildir. Çünkü Poyraz Timi ve Osman’ın bu sefer, sonuca ulaşmadan karakola dönmeye niyeti yoktur. Dağda soluk soluğa bir mücadele başlamıştır. Diğer taraftan Atabey’de de nefesler tutulmuş Osman’dan gelecek haberi beklerler.

107. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi dağda kararlı bir şekilde hedefe doğru ilerliyor. Hedefteki Necla ve Miro ise kamptan ayrılmak ve Kerküklü’nün istihbarat aldığı mevkiden geçmek için hazırlıklar yapıyor. Seyfi’nin ihanetini öğrenen Bakır ise Seyfi’nin hesabını kesiyor.Ama Necla’ya ulaşmak için çok geç kalmış olabilir. Osman, Mahmut’un intikamı için hiç bir engel tanımıyor.Dualarla çıkılan yolda Osman ve Poyraz Timi dağda soluk soluğa bir mücadeleye girişiyor.

108. Bölüm Özeti
Poyraz Timi dur durak bilmeden kararlı bir şekilde dağda operasyonları sürdürür.Hiçbir zorluk onları yollarından alıkoyamaz. Çeliktepe Karakolu ve Tugay’da da gergin bekleyiş devam eder. Atabey’de bütün dualar dağdaki Osman ve Poyraz Timi için edilir. Kerküklü ise ilçede Miro’nun izini sürer ve onu iyice köşeye sıkıştırmıştır. Ama Miro da boş durmaz,kendince önlemler almıştır. Ve herkesin beklediği O an gelir.Osman ve Necla karşı karşıya … Osman’ın namlusunun ucunda Necla var. Bu sefer Osman’ı hiç kimsenin durdurmaya gücü yetmez; parmağı tetikte ve hedefe kilitlenmiş…

109. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta nefesler tutuluyor.Osman Necla’yla karşı karşıya… Osman’ın karşısında hiç bir engel yoktur. Artık yapılacak son bir hamle vardır. Poyraz Timi ise büyük düellonun tek şahididir. Çeliktepe Karakolu’nda da Albay ve Durali Başçavuşun gergin bekleyişleri sürmektedir. Kerküklü ise Miro’yu elinden kaçırmanın acısını Yakup’tan çıkarır. Atabey cephesinde de Osman’dan haber alamamanın sıkıntısı vardır. Çalan her telefon Fatma Kanat’ın yüreğini ağzına getirir.

110. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi, Mahmut’a olan son görevlerini yerine getirmek için Ergani’ye doğru yola çıkarlar. Mahmut’un ailesi büyük bir minnetle onları karşılarken, Poyraz Timi ve Osman’ın orada oluşundan rahatsızlık duyanlar da vardır. Ergani’de Osman’ların gelişiyle bir hareketlilik başlar ve hazırlıkların başında olan olayları bizzat yönlendiren isim de Miro’dur. Poyraz Timi ise her şeye rağmen ayakta ve dimdik onların karşısında duracaktır. Ethem ise bir taraftan ölen kardeşi Necla’nın acısını yaşarken diğer taraftan Necla’nın ölüsünden bile nemalanmak isteyenler karşısında çaresizdir. Örgüt ise Necla’nın cenazesini provake etmek ister

111. Bölüm Özeti
Sait’in acısını atlatmaya çalışan Osman ve Poyraz Timi Fidan’ın kaybolduğu haberini alır. Fidan ilçeye gelmiştir ve kendince plan yaparak canı pahasına örgütten intikam almak için hazırlıklar yapar.Fidan kendine hedef olarak Miro’yu seçmiştir, dağa doğru yola çıkar.Osman ise Sait’in emaneti olan Fidan’ı bulmak ve sağ salim Sait’in annesine teslim etmek için her şeyi göze alır. Poyraz Timi için şimdi dağda büyük bir kovalamaca başlamıştır. Diğer taraftan Hakan Teğmen, Ayda’yla evliliğini ertelemek ister. Herkesin morali çok bozuk ve Sait acısı daha tazeyken yapılacak bir düğünün doğru olmadığını düşünür. Ama asıl kötü sürpriz ise en güzel gecelerinde karşılarına çıkacaktır.

112. Bölüm Özeti
Ayda ve Hakan’ın düğününde Durali’nin aldığı haber,Poyraz Timi ve Osman’ı harekete geçirir. Çeliktepe Karakol’u büyük bir baskın yemiştir. Poyraz Timi ve Osman Karakola geldiklerinde onları büyük bir belanın beklediğini öğrenirler. Şimdi bütün planlar dağa yeni gelen uluslararası bir terörist olan Teo’nun üstünedir. Bu terörist Miro’nun da keyfini kaçırır. Osman, Teo’nun yapmış olduğu bütün planları tersine çevirmek için timiyle birlikte operasyona çıkar. Şimdi bir tarafta uluslararası terörist Teo ,diğer tarafta Osman ve Poyraz Timi… Dağda nefes nefese bir mücadele başlamıştır.

113. Bölüm Özeti
Poyraz Timi ve Osman yoğun ateş altındadır.Uluslararası terörün Türkiye temsilcisi Teo’nun planları sadece bu baskın değil çok daha geniş kapsamlıdır. Miro, Teo’nun yaptıklarına bir anlam veremez. Ama Osman, Teo’nun büyük planı ve hedefinin ne olduğunu çözer. Asıl savaş şimdi başlamıştır. Osman, Teo’nun hain eylem planını bozmaya kararlıdır. Teo’nun ise gözü Çeliktepededir. Şimdi bu çok büyük ateş çemberi içinde, Teo ve Osman karşı karşıyadır. Diğer taraftan Bakır da rahat durmaz. Osman Kanat’tan intikam almak için ilçede harekete geçer ve Esmaların kapısını çalar.

3. SEZON SONU - 4. SEZON BAŞLANGICI

114. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat 'ın bir önceki bölümünde Durali, Ayda ve Hakan 'ın düğününde çok önemli bir Haber almış ve bunun üzerine Poyraz Timi ve Osman hızla harekete geçmişti. Düğün sırasında Çeliktepe Karakol 'una korkunç bir baskın düzenlenmişti.
Hızla Karakola ulaşan Poyraz Timi ve Osman, büyük bir bela ile karşılaşmıştı. Miro'nun keyfi, dağa yeni gelen uluslararası terörist Teo yüzünden kaçmış ve tüm planlar alt üst olmuştu. Teo'nun korkunç planlarını suya düşürmek amacıyla Osman, timiyle birlikte operasyona çıkmıştı. Poyraz Timi ve Teo arasında nefesleri kesen bir mücadele başlamıştı.

115. Bölüm Özeti
“SAKARYA FIRAT”ta SULAR DURULMUYOR!
Osman Kanat, yeni askerleriyle beraber, teröristlerle girdiği çatışmadan sonra büyük bir başarıyla Çeliktepe Karakolu’na dönse de Teo uykuları kaçırma girişiminde. Bakır’ın da Teo’ya dahil olduğu eylem planı ve Poyraz Timi ile Osman’ın yüreklerini ortaya koyarak verecekleri mücadele 03 Ekim 2012, Çarşamba akşamı saat 19:55’te TRT1’de!
Çeliktepe Karakolu’na gelen yeni askerlerin katılımıyla Poyraz Timi renklense de; ekibe katılan bu askerlerden biri, Durali başçavuşu oldukça zorlayacak. Karakol’un yeni komutanı Teğmen Uğur ise; gerek disiplini gerekse kuralcı tavırlarıyla Çeliktepe’de yeni bir dönem başlatmaya çalışıyor.
Osman Kanat ve Poyraz Timi başarıyla döndükleri son çatışmanın haklı gururunu yaşamaya ve yorgunluğunu atmaya çalışırken; diğer tarafta Teo çok büyük bir hazırlığa girişiyor ve ilçe karışıyor. Bakır’ın da dahil olduğu eylem planına karşılık Osman Kanat ve Poyraz Timi’ni hareketli saatler bekliyor.

116. Bölüm Özeti
“Sakarya Fırat”ta tehlike çanları hiç susmuyor. Teröristler tarafından yoğun ateş altında kalan Poyraz Timi büyük bir mücadeleye giriyor. Osman ve Poyraz Timi daralan çemberden başarıyla çıkarken, Teo asıl amacını belli ediyor. Kendi kaçış güzergahını ele geçirmeyi hedefleyen Teo’yu durdurabilecek ve tek kişi var, O da Osman Kanat.
Teo’nun planlarını bozmaya hazırlanan Kanat ve Teğmen Uğur, Poyraz Timi’yle birlikte tek yürek olur. Dağda bu hareketlilik devam ederken; Bakır’ın ilçeyi karıştırma girişimlerinin tam ortasında kalan Esma da molotofların hedefi olur. Halil Bey ise oğlu Erkan’ı hiç beklemediği bir anda eylemci kalabalığın içinde görür.

117. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat nefes nefese bir bölümle daha ekranlarınızda olacak. Muharrem’i hastaneye götüren helikopterin ardından Poyraz Timi ve Osman Kanat ; Teo ve diğerlerine göz açtırmaz. Özellikle Fatih öyle birşey yaparki; yürekleri ağıza getirir.
Miro köşeye sıkışmıştır ve bunun tek sorumlusu olarak kendilerini çatışmanın ortasında terk eden Teo’yu görür. Çeliktepe Karakolu’na buruk bir sevinçle dönen Poyraz Timi’ni şimdi çok zor bir görev beklemektedir.
Gazi olan Muharrem’in anılarını ,sazını ,şiirini toplamaya çalışmak onlar için görevlerin en acısı... Diğer taraftan, Osman’a uzaklardan gelen sürpriz bir haber onu çok büyük bir operasyon için harekete geçirir.
Halil bey ise çocuklarını terörün elinden kurtarmaya çalışsa da ,kızı Melike gittiği karanlığın farkında değildir. Gizli gizli dağa çıkma hazırlığına başlamıştır.


__________________

Mesajı son düzenleyen ediz1 ( 03-11-12 - 00:29 ) Neden: Güncellendi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-12, 00:30 #2
ediz1 ediz1 çevrimdışı
Varsayılan C: Sakarya Fırat Bütün Bölüm Özetleri118. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat 'ta heyecan fırtınası devam ediyor. Osman Kerküklüden gelen haberle Poyraz Timini toplar ve dağa doğru yola çıkar. Teo 'nun sınırdan gireceği güzergahı tutmaya çalışan Poyraz Timi başka bir tuzağa doğru ilerlemektedir.
Jiyan, Osman ve Poyraz Timini ele geçirmek için acımasız bir plan yapmıştır. Karakolla irtibatı kesilen Poyraz Timi ölümle burun buruna gelir. Dağdaki nefes nefese mücadelede Osman ve Askerleri,Fatma Kanat 'ın hacdaki dualarını yüreklerinde hissederler.
Bakır ise karakoldaki sorgusunun ardından kendisini ihbar edenin Halil olduğunu düşünür. Artık Halil Bey için işler daha da zorlaşacaktır.

119. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat nefes nefese bir bölümle daha ekranlarınızda olacak. Osman ve Teo karşı karşıya gelmiştir, ama şartlar Teo’nun lehinedir. Teo, bu durumdan faydalanmak için Osman ve Poyraz Timini bir bilinmeze doğru götürür. Amaç, onları propaganda malzemesi yapmaktır.
Türlü işkencelere maruz kalan Osman ve askerleri ölümün nefesini yanlarında hissetseler de asla inançlarını kaybetmezler. Çeliktepe Karakolunda da Osmanlardan gelecek haberin bekleyişi sürer ama soğukkanlı olmak hiç de kolay değildir.
Esma ise Osman’dan haber alamamanın endişesiyle karakola kadar gelir ama duydukları karşısında ayakta durmasının imkanı yoktur.Korktuğu şey başına gelmiştir.

120. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat nefes nefese izleyeceğiniz bir bölümle daha ekranlarınızda olacak. Osman ve Poyraz Timi, büyük bir beladan kurdulduk derken; şimdi dağda ölüm kalım savaşı vermektedir.
Teo adım adım Osman’lara yaklaşır. Diğer taraftan Uğur Teğmen, dağda Osman’ların izini sürerken; Hüsamettin Albay’ın emriyle havalanan helikopterler de Osman’lara ulaşmaya çalışmaktadır. Durali Başçavuş ise artık Esma’ya ne cevap vereceğini bilemez haldedir. Atabey’de ise hacdan dönen Fatma ve İbrahim’i karşılama telaşı vardır.

121. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta sular durulmuyor. Bakır’ın kaçakçılar üstünden para kazanma planı Osman ve Poyraz Timinin başarılı operasyonuyla engelleniyor. Ama Bakır , bu işin peşini bırakmazken diğer taraftan gençlerin aklını çeldiği düşüncesiyle Nilgün’ü de tehdit ediyor.
Dağda Teo’nun, Miro ve Jiyan’a katılmasıyla hain planlar tekrar gündeme geliyor ve bu defa hedeflerinde Hüsamettin Albay var. Osman,Durali ve Uğur Teğmen tuzağa düşürülen Hüsamettin Albay’ın konvoyunu ateş çemberinden çıkarabilmek için büyük bir mücadeleye girişiyor.

122. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta ateş çemberi daralıyor. Osman,Durali ve Uğur ellerinde kalan son mühimmatla çatışırken onlara destek olarak sürpriz bir isim geliyor. Şimdi herkes bu ateş çemberinden çıkmak için çatışıyor.
Diğer taraftan Albay’ın bir an önce hastaneye yetişmesi için yola çıkan araba teröristlerce durduruluyor, ama burada da hiç beklenmedik bir gelişme olayların seyrini değiştiriyor. Halil beyin çiftliğinde ise büyük bir gerilim yaşanıyor. Çünkü Teo Halil’in cezasını kesiyor ve çiftliğe baskın yapıyor. Ama Halil’in sıkıntıları bununla da bitmiyor.
Melike ,Bakır’ın da yardımıyla dağa doğru yola çıkıyor. Dönüşü olmayan bir yola giren Melike’nin namlusunun ucunda da Uğur teğmen var.

123. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta heyecan fırtınası sürüyor.Çeliktepe Karakolu’ndan duyulan silah sesleri ve karakolun karşı sırtlarındaki patlama,Poyraz Timini harekete geçirir.Çatışma alanına gittiklerinde hiç beklemedikleri bir manzarayla karşılaşırlar.
Oradan aldıkları haberle Osman ve Poyraz Timi dağda hemen takibata çıkar.Teröristlerin hedefine ulaşmasını engellemek için Osmanlar zamana karşı yarışırlar.Dağda ölüm kalım savaşı başlamıştır.
Diğer taraftan Halil Bey kızı Melike’yi beklerken, oğlu Erkan’ın uçuruma doğru gidişinin farkında değildir.Erkan Bakır’dan öyle bir şey ister ki; Bakır bile bu duruma çok şaşırır. Teo ise eylemlerinin arkasını kesmeden devam eder. Bu defa hedefinde Nilgün’ün çalıştığı okul vardır.

124. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat 'ta heyecan, hız kesmeden devam ediyor. Örgütün okulda yaptığı molotoflu eylem sonrasında Teo 'nun boş durmaya niyeti yoktur. Ama onları ilçede takibe alan Halis, büyük bir tuzağın ortasına düşer.
Halis 'in başına gelen bu olaydan sonra, Osman 'ı artık kimsenin durdurmaya gücü yetmez. Albay Hüsamettin 'in de özel izniyle Osman, ilçede adım adım Teo ve Jiyan 'ın izini sürer. Halil Bey ise molotof eylemi sonrasında harap olan okulun tamiratı için elinden gelen bütün yardımı yapar. Ama oğlu Erkan 'ın yaptıklarını öğrendiği zaman verdiği karar, herkesi şaşkınlığa uğratır.

125. Bölüm Özeti
Osman Halis 'in intikamını almış, görevini başarıyla tamamlamıştır.Çeliktepe Karakolu 'nda ve Albay cephesinde bunun yankıları sürerken, Osman da Esma 'yla keyifli bir gün geçirmek için kendine zaman ayırır.Ama her zamanki gibi Osman ve Esma buluşması yine büyük bir tartışmayla sonlanır.
Uğur ise Melike 'yi üniversite meselesini konuşmak için karakola davet etmiştir ama Melike 'nin inadını kırmak hiç de kolay değildir.Dağda tek başına olmanın keyfini süren Miro, örgütten kaçmak isteyenleri cezalandırmak için yine acımasız yöntemlerini uygulamaya başlar.
Çeliktepe Karakolu 'nu harekete geçiren yeni görev ise Osman ve Poyraz Timini büyük bir belanın tam ortasına çeker.

126. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi üs bölgesi olarak gittikleri köyde, bir taraftan kendi güvenlikleri sağlamaya çalışırken, diğer taraftan bilmedikleri bir düşmana karşı da hazır beklerler. Köyde büyük bir gerilim vardır ve askerin buradaki işi hiç de kolay değildir.
Köydeki bu durum Çeliktepe Karakolunda da endişeye sebep olur ama Uğur Teğmen ve Durali Başçavuş 'un müdahelesine fırsat kalmadan köy teröristlerce kuşatılır ve ortalık tam bir cehennem alanına döner.

127. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat'ta heyecan, hız kesmeden devam ediyor. Sarıpınar köyünde Osman ve Poyraz timi, teröristlerle çatışma halindeyken, Durali ve Uğur Teğmen onlara takviye olarak ulaşmaya çalışır. Ama gece, hem yol güvenliği, hem de teröristlerin konumunun net olmaması onların yola çıkışına engel olur.
Osman ve Poyraz timi, sabaha kadar süren çatışmada köylüyü korumak için büyük bir mücadele verirken; Jiyan, Miro'nun bütün uyarılarına rağmen köylüyü hedef almaktan çekinmez. Diğer taraftan Melike ve Uğur'la ilçede buluşur. Ama Bakır'ın bu buluşmayla ilgili başka planları vardır.
Melike'nin eline verilen silah da bu planın bir parçasıdır.

128. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta heyecan fırtınası devam ediyor.Melike parmağı tetikte,elleri titreyerek karar verme aşamasındadır. Uğur Teğmen ne olduğunu anlamaya çalışırken,hiç beklemedikleri bir ses ikisini de şaşkınlığa uğratır.
Halil Bey ise Melike’nin eline silah almasıyla birlikte kendini iyice çaresiz hisseder ve çocuklarının gözü önünde silahı kendi kafasına dayar.Diğer taraftan Teo’nun planları bütün Tugayı ve Çeliktepe karakolunu harekete geçirir.
Osman, timden iki arkadaşıyla birlikte gizli göreve çıkar ve dağda gördüğü manzara karşısında şoka uğrar. Henüz bu olayı çözememişken,kendisini Jiyan ve grubunun tuzağının içinde bulur. Atabey’de ise Fatma Kanat, İbrahim’e eve girme yasağı koyar.

129. Bölüm Özeti
Osman cesetlerin bulunduğu mağaradayken Jiyan ve adamlarının gelmesiyle köşeye sıkışmıştır.Vadinin diğer tarafında endişeyle bekleyen Uğur ve Taner, Osman'a yardım için harekete geçtiklerinde beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar.
Diğer taraftan karakola gelen ihbarla harekete geçen Poyraz Timi ve Durali Başçavuş, Teo'nun katliam yapan adamlarının peşine düşer. Halil Bey ise kızı Melike'nin silahla ne yaptığını öğrenmek için kızıyla birlikte karakola doğru yola çıkar. Ama ellerindeki silaha ulaşmak isteyen başkaları da vardır ve büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadırlar.
Diğer taraftan Tugaya, askeri bir nakliye helikopterimizin düştüğü bilgisi gelir. Hemen harekete geçen Çeliktepe karakolu arama kurtarma timiyle helikoptere ulaşmaya çalışır. Ama düşen helikopterin bilgisi Miro ve Jiyan'a da gelmiştir ve bu durum onları da harekete geçirir.
Dağda yaşanan bu hareketlilik, kurtulan helikopter mürettebatına ulaşmak isteyen Poyraz Timini, büyük bir çatışmanın ortasına çeker. Bu çatışmanın sonunda herkesin yüreğine ateş düşer.

130. Bölüm Özeti
Osman cesetlerin bulunduğu mağaradayken Jiyan ve adamlarının gelmesiyle köşeye sıkışmıştır.Vadinin diğer tarafında endişeyle bekleyen Uğur ve Taner, Osman'a yardım için harekete geçtiklerinde beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar.
Diğer taraftan karakola gelen ihbarla harekete geçen Poyraz Timi ve Durali Başçavuş, Teo'nun katliam yapan adamlarının peşine düşer. Halil Bey ise kızı Melike'nin silahla ne yaptığını öğrenmek için kızıyla birlikte karakola doğru yola çıkar. Ama ellerindeki silaha ulaşmak isteyen başkaları da vardır ve büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadırlar.
Diğer taraftan Tugaya, askeri bir nakliye helikopterimizin düştüğü bilgisi gelir. Hemen harekete geçen Çeliktepe karakolu arama kurtarma timiyle helikoptere ulaşmaya çalışır. Ama düşen helikopterin bilgisi Miro ve Jiyan'a da gelmiştir ve bu durum onları da harekete geçirir.
Dağda yaşanan bu hareketlilik, kurtulan helikopter mürettebatına ulaşmak isteyen Poyraz Timini, büyük bir çatışmanın ortasına çeker. Bu çatışmanın sonunda herkesin yüreğine ateş düşer.

131. Bölüm Özeti
Osman'ın yaşadığını öğrenen Barut Yüzbaşı ve Poyraz Timi aldıkları istihbarat doğrultusunda hemen operasyona çıkarlar. Miro'nun Osman'la ilgili özel planları vardır ve Teo da bu planın bir parçası olmak için onların yanına gider.
Osman için zaman daralmaktadır.Ama Barut Yüzbaşı ve emrindeki Poyraz Timi çok büyük bir iş başararak Jiyan'ı ele geçirir.Şimdi tek hedef Jiyan'ı konuşturmak ve Osman'ın nerede olduğunu öğrenmektir.
Dağda bu gerilimli takip sürerken, İbrahim ve Fatma Kanat'ın ilçedeki bekleyişi de Esmaların evinde devam eder.Herkes diken üstünde dağdan gelecek iyi haberi bekler.

132. Bölüm Özeti
Osman'ın yaşadığını öğrenen Barut Yüzbaşı ve Poyraz Timi aldıkları istihbarat doğrultusunda hemen operasyona çıkarlar. Miro'nun Osman'la ilgili özel planları vardır ve Teo da bu planın bir parçası olmak için onların yanına gider.
Osman için zaman daralmaktadır.Ama Barut Yüzbaşı ve emrindeki Poyraz Timi çok büyük bir iş başararak Jiyan'ı ele geçirir.Şimdi tek hedef Jiyan'ı konuşturmak ve Osman'ın nerede olduğunu öğrenmektir.
Dağda bu gerilimli takip sürerken, İbrahim ve Fatma Kanat'ın ilçedeki bekleyişi de Esmaların evinde devam eder.Herkes diken üstünde dağdan gelecek iyi haberi bekler.

133. Bölüm Özeti
Osman'ı kurtarmak için sınır ötesine geçen, Barut Yüzbaşı, Uğur, Durali ve Halis kararlı bir şekilde hedefe ilerlerken; Miro Osman'ı canlı bomba olması için hazırlamaya devam eder. Ama Miro, kendilerine doğru gelen Barut Yüzbaşı'nın yaptığı planla paniğe kapılır.
Dağda büyük bir hesaplaşma başlamıştır. Diğer taraftan karakolda, Albay Hüsamettin ve Poyraz Timinin gergin bekleyişi sürer.İlçede Nilgün öğretmen evlilik söylentilerini duyar ve Halil'e çok büyük tepki gösterir. Halil ne yapacağını bilemez. Teo ise Jiyan'la ilgili planlarını harekete geçirir. Jiyan hapishanede şişlenir.

134. Bölüm Özeti
Dağda Osman'ı kurtarmak için kendini feda eden Barut Yüzbaşı, ölümü beklerken karakolda da büyük bir hüzün vardır. Hiç kimse Osman'ın sağ salim gelmesine tam olarak sevinememiştir.
Hastanede tedavisi süren Osman'ın bile aklı, dağda kalan Barut Yüzbaşı'dadır. Herkes bir mucize beklemektedir. Diğer taraftan Jiyan'ı kaçıran Teo ilçeden dağa çıkabilmek için hazırlık yapar. Ama dağa çıkışlarında beklemedikleri bir engelle karşılaşırlar.
Halil ise Nilgün'den özür dilemenin yollarını ararken; ilçeye birlikte geldiği Erkan büyük bir eylemin tam ortasında kalır ve kurşunlara hedef olur.

135. Bölüm Özeti
Teo ve Jiyan'ın ilçede yaptığı eylemin yankıları sürerken, Erkan hastanede yaşam mücadelesi vermektedir.Halil oğlunun başına gelenlerden sorumlu tuttuğu Bakır'dan hesap sormak için harekete geçer.Ama karşısında çok büyük bir engel vardır.
Dağda ise Osman ve Poyraz Timi şehirdeki eylemi planlayanların yolunu kesmek için hızlı bir şekilde ilerlemektedir.Ama Miro onlara tuzak kurmuştur ve Osman'lar bu tuzağa doğru gitmektedir. Büyük bir çatışma başlar ve Poyraz Timi ateş çemberinin içinde kalır.

136. Bölüm Özeti
Teo ve Jiyan 'ın ilçede yaptığı eylemin yankıları sürerken, Erkan hastanede yaşam mücadelesi vermektedir.Halil oğlunun başına gelenlerden sorumlu tuttuğu Bakır 'dan hesap sormak için harekete geçer.Ama karşısında çok büyük bir engel vardır.
Dağda ise Osman ve Poyraz Timi şehirdeki eylemi planlayanların yolunu kesmek için hızlı bir şekilde ilerlemektedir.Ama Miro onlara tuzak kurmuştur ve Osman 'lar bu tuzağa doğru gitmektedir. Büyük bir çatışma başlar ve Poyraz Timi ateş çemberinin içinde kalır.

137. Bölüm Özeti
Osman ve Poyraz Timi yola döşenen bombaya doğru ilerlerken Miro 'da uzaktan onları izlemektedir. Ama hiç beklenmeyen bir gelişme olur. Osman 'ları bu tehlikeli yolculuktan karşılarına çıkan biri durdurur. Bu durum Miro 'nun planlarını altüst eder.
Diğer taraftan Osman ve Poyraz Timi dağdayken, Hamza hastanede çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır. Teo Hamza 'yı vurmak üzere hastaneye gelir. Bu olay, Osman 'ı isyan ettirir. Halil Bey ise artık niyetini Nilgün 'e ciddi ciddi söyleme hazırlığı yapar, evde hep birlikte yenilen yemek, aile arasında da bütün buzları eritir.
Atabey 'de İbrahim 'in internet görüntüleri üzerine Fatma, İbrahim 'e ceza verir. Ama bu ceza, diğerlerine benzemez ve sonucu İbrahim 'in canının fena yanmasına sebep olur.

138. Bölüm Özeti
Dağda büyük hesaplaşma!
Osman'ı kurtarmak için sınır ötesine geçen, Barut Yüzbaşı, Uğur, Durali ve Halis kararlı bir şekilde hedefe ilerlemektedir. Miro, Osman'ı canlı bomba olması için hazırlamaya devam eder. Ama Miro, kendilerine doğru gelen Barut Yüzbaşı'nın yaptığı planla paniğe kapılır. Dağda büyük bir hesaplaşma başlamıştır.
Diğer taraftan karakolda, Albay Hüsamettin ve Poyraz Timinin gergin bekleyişi sürer. İlçede Nilgün öğretmen evlilik söylentilerini duyar ve Halil'e tepki gösterir. Halil ne yapacağını bilemez. Teo ise Jiyan'la ilgili planlarını harekete geçirir. Jiyan hapishanede şişlenir.

139. Bölüm Özeti
Osman, Halis, Metin, Vedat ve Fatih özel bir operasyon için sivil olarak görevlendirilirler. Örgütten kaçan bir terörist Osmanlara ulaşmak için bir köye sığınmıştır. Ama aynı adamın peşinde Miro, Jiyan ve Teo da vardır.
Köyde Osman 'ın timi Miro 'nun adamları tarafından çembere alınır. Bu çemberden çıkamayan Halis ve Metin ölümle burun buruna gelir. Osman adamlarını teröristlerin elinden almak için çok riskli bir plan yapar.
Diğer taraftan Ercü 'ye gelen bir ziyaretçi Çeliktepe Karakolu 'nu karıştırır. Halil ise Nilgün 'le buzları eritmiş tam her şeyi yoluna koymuştur ki, karşısına çok büyük bir engel çıkar.

140. Bölüm Özeti
Poyraz Timi çarşı iznine çıktığı ilçede, başını belaya sokar. Bu durum Osman 'ın bütün planlarını altüst eder. Diğer taraftan Hamza 'yı hastanede ziyaret eden Durali Başçavuş onun durumunu hiç iyi görmez.
Tedbir almayı düşünürken Hamza hastaneden kaçar. Bu olay Çeliktepe karakolunu harekete geçirir. Bakır ise Teo 'yla birlikte bombalı eylem hazırlığındadır. Hedefinde de Çeliktepe Karakolu vardır.
Halil cephesinde de Nilgün öğretmenin eski kocasının ilçeye gelmesinin sıkıntıları yaşanır. Halil, bu durumla baş etmeye çalışırken Nilgün 'den hiç beklemediği bir telefon alır. Bu haber Halil 'in telaşlanmasına sebep olur.

141. Bölüm Özeti
Hamza 'nın hastaneden kaçması ve dağa doğru gitmesi Osman ve Poyraz Timi 'ni hareket geçirir. Hamza 'ya Miro 'nun adamlarından önce ulaşmak için zaman karşı bir yarış başlar. Ama Hamza 'yla kurulan telsiz bağlantısı bütün umutların sona yaklaştığını gösterir.
Hamza telsizde bütün silah arkadaşlarından helallik ister ve Osman 'ın bütün ısrarlarına rağmen hedefine gitmekte kararlı davranır. Diğer taraftan Bakır da Osman 'a büyük bir tuzak kurar. Bu tuzak, Osman 'ı çok sevdiği üniformasını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya bırakır.
Halil Bey cephesinde ise işler iyice karışır. Halil, Elif 'i kaçıran Nilgün 'ün eski kocasıyla karşı karşıya gelir. Ama Halil kendini tutamaz ve bu karşılaşma tatsız sonuçlanır. Atabey 'de de durum farklı değildir. İbrahim, Ubeydullah hocayı kendi tarafına çekmek için yeni taktikler peşindedir.

142. Bölüm Özeti
Osman Kanat mesleğinden bir süre uzaklaştırılmış ama onun için artık bunun bir geri dönüşü yoktur. Arkadaşları ve komutanlarıyla vedalaşır otobüse biner ama yolda onu bekleyen bir engelle karşılaşır. Çeliktepe Karakolu 'nda ise Poyraz Timi Osman 'ın gidişinden dolayı çok mutsuzdur.
Çarşı iznine çıktıklarında Bakır 'ın yaptığı son hamle onların iyice kontrolden çıkmasına sebep olur. Ve bu durum Poyraz Timinin başının belaya sokar. Durali 'nin attığı bütün fırçalara rağmen Poyraz Timi de Osman gibi geri adım atmaz.
Bakır ise Osman 'ın gidişinden dolayı çok keyiflidir ama bu olay onu durdurmaz ve Melike 'yle Uğur 'un yolunu keser. Atabey cephesinde de Osman 'ın gelişinin heyecanı vardır.

143. Bölüm Özeti
Poyraz Timi Çeliktepe’yi terk etmek üzere valizlerini hazırlarken; Durali Başçavuş da Bakır’a son sözünü söylemiştir ve sonucunu bekler. Ama bu sırada karısı ve karakoldakilerle helalleşir. Kimse Durali’nın bu tavrına bir anlam veremez ama Durali akşam ezanıyla birlikte elinde beylik tabancasıyla tekrar Bakır’ın kapısına dayanır. Diğer taraftan Bakır iyice kontrolden çıkmıştır ve bu defa hedefinde Halis vardır. Ama Teo’nun Bakır’a kurduğu tuzak onu büyük bir çatışmanın ortasında bırakır. Osman ise Atabey’de yeni hayatına alışmaya çalışır ama aklında sadece Çeliktepe ve silah arkadaşları vardır. Halil Bey cephesinde de, Halil Nilgün’e yapacağı evlilik teklifi için kendini hazırlar ama bu teklifi yaparken bütün cümleleri yanlış kurar ve işleri iyice karıştırır.

144. Bölüm Özeti
Osman Kanat ve Poyraz Timi dağdaki operasyondan başarıyla dönmenin keyfini yaşarken, Miro’nun kampında da Bakır’ın ölümünün yankıları olur. Teo, Bakır’ın ölümü üzerine provakasyonlarını sürdürür. Miro ve Jiyan’a eylem yapmaları için baskı yapar. Ama Miro’nun bu konuda ciddi korkuları vardır. Diğer taraftan Çeliktepe Karakolunda herkes tetiktedir ve gelen bir baskın haberi Poyraz Timini harekete geçirir. Teo’nun planının devamı olan bu baskın Osman ve Jiyan’ı tekrar karşı karşıya getirir. Halil Bey ise kendini iyiden iyiye evlilik meselesine kaptırmış, Nilgün’le nasıl düğün yapacaklarının hayalini kurmaya başlamıştır. Atabey cephesinde de İbrahim’in aldığı son karar herkesi şok eder.

145. Bölüm Özeti
Osman’ın teslim ol çağrısına ateşle karşılık veren Jiyan, Poyraz timiyle çatışmaya girer. Teo’nun planı amacına ulaşmıştır. Çeliktepe Karakolu’nda da gergin bekleyiş başlar. Ama gelen haber herkesin yüreğine ateş düşürür. Poyraz Timinin Çavuşu Taner çatışma sırasında vurulmuştur. Diğer taraftan Miro çatışma sırasında telsizle Jiyan’a teslim olması konusunda talimat verir. Beklemediği bu teklif ve sonrasında Miro’nun tutumu; kendi aralarında bir iç çatışmaya döner ve Jiyan’ın namlusunun ucunda şimdi de Miro vardır. Atabey’de de İbrahim’in siyasete girme hazırlığı devam ederken; İbrahim’i gönülden destekleyen biri daha vardır: Adliye Selma. Bu durum Fatma ve İbrahim arasında yeni bir krize sebep olur.

146. Bölüm Özeti
Teo ve Jiyan Çeliktepe Karakolu basmışlardır. Osman ve Poyraz Timi bu baskın karşısında hazırlıklıdır ve hemen harekete geçer. Köşeye sıkışan Jiyan, Teo"nun da onu terk etmesiyle yanlız kalır. Dağda birkaç adamıyla kalanJiyan bir köye sığınır ve aynı köye çalışmaya giden Esma, Jiyan"ın tuzağına düşer. Osman ise Esma"dan haber alınamaması üzerine Poyraz"la birlikte hareketegeçer. Osman"lar için zorlu bir takip başlar. Diğer taraftan Keklik Ana"nın yüreği gergin bekleyişe dayanamaz.
Atabey"de ise İbrahim"in siyaset hazırlığıtüm hızıyla devam etmektedir. Ama Fatma bu durumdan hiç memnun değildir ve İbrahim"i bu hevesten vazgeçirmek için planlar yapar.

147. Bölüm Özeti
Osman"ın attığı kurşun sadece Esma"yı kurtarmakla kalmaz. Taner"in intikamını aldığı gibi, Jiyan"ı da tarihe gömer. Halil ve Melike"nin beklenmedik karakol ziyareti Uğur"a ecel terleri döktürür. Taner"e gelen mektup tüm karakolu hüzne boğar. Osman ve Halis arasındaki dostluğun şiddeti artmış, evlere şenlik bir hal almıştır. Ancak aldıkları bir ihbarla Teo"yı yakalamak üzere yaptıkları baskın, ikisi için de çok ağır bir kayba sebep olacaktır. Atabey"de ise İbrahim Selma"yı kadın kolları başkanı olarak atamış, siyasi hayatının tarihi konuşmasını yapmak üzere meydanlara çıkmıştır.

148. Bölüm Özeti
Çeliktepe Karakolu'nda Osman'ın gergin bekleyişi devam ederken Teo provakasyon için yeni planlar yapar. Planladığı eylemin içine çekmeye çalıştığı Miro ise her zamanki gibi Teo'ya mesafeli davranır ama onu ihbar etmekten de çekinmez.
Çeliktepe Karakolu'na gelen bu ihbar Osman ve Poyraz Timini harekete geçirir. Ama dağda Teo büyük bir tuzak kurmuştur. Osman ve Poyraz Timi bu tuzağa adım adım ilerlerken, Durali de hastaneye Halis'in yanına gider. Ama Durali'nin kalbi Halis'in durumuna dayanamaz ve hastanenin ortasında yığılır kalır.

149. Bölüm Özeti
Teo’nun kurduğu tuzak yüzünden Hamza şehit olmuştur. Bu haber Çeliktepe karakolu’nu ve tüm ilçeyi yasa boğmuştur. Atabey’de de Fatma ve İbrahim, Çeliktepe Karakolu’ndaki şehit haberi üzerine Osman’a ulaşmaya çalışır. Ama Osman telefonlara çıkmaz ve kimseyle konuşmak istemez. Onun bu durumu Fatma’yı çok endişelendirir.
Osman, bir taraftan Hamza’nın acısını yaşarken, diğer taraftan da Halis’in gazi olduğu haberini alır. Osman’a göre Teo kendi ölüm fermanını imzalamıştır. Yavuzer Albay’ın özel izniyle Osman ve Poyraz Timi dağa doğru yola çıkar. Diğer taraftan Teo provakasyon için eylemlerine devam eder ve bu defa hedefinde sivil köylüler vardır.
Miro ise elindeki ağır silahları saklamak için Seyfi’nin de yardımıyla ilçede güvenli bir yer arayışına girer.

150. Bölüm Özeti
Hüsamettin Albay’dan Teo için, beklediği emri alan Osman, Poyraz timiyle birlikte operasyona çıkar. Tim dağda kararlı bir şekilde ilerlerken, Teo’nun koruculara yaptığı infazın haberini alırlar ve o köye giderler. Buradan alınan istihbarat doğrultusunda Teo’nun izini süreceklerdir. Ama Teo yine boş durmaz ve bu defa Miro’yu kışkırtmak için yeni bir hamle yapar. Yaptığı bu yeni eylemiyle birlikte Osman’ların ona bir adım daha yaklaşmasına neden olur. Halil bey cephesinde ise düğün hazırlıkları hızla devam eder. Ama bu hazırlık işi Melike Nine’yle Halil’in arasının bozulmasına neden olur.
Diğer taraftan Atabey’de de İbrahim seçim faaliyetlerine hız verir. Yoğun propaganda hazırlıkları yapılırken, hiç beklenmedik bir gelişme olur ve İbrahim’in bütün planları suya düşer.

151. Bölüm Özeti
Sakarya Fırat’ta büyük final… Hesap defteri kapanıyor…
Yıllardır süren savaşın galibi kim olacak?... Teo’nun meydan okumasına Osman ne cevap verecek?…. Fatih’i düştüğü uçurumdan kim kurtaracak?... Miro yepyeni hayata yelken açar. Atabey’de tam işler tatlıya bağlanacakken İbrahim yine yapacağını yapar… Fatma dizginleri ele aldığını düşünürken kötü bir süprizle karşılaşır… Melike sonunda babasının yüzünü güldürmeyi başarır. Artık her şey bitti diye düşünürken Halis’in yaşamında hiç beklemediği bambaşka bir sayfa açılır… Poyraz Timi komando andını ekranlarda son kez okuyor…

Bu Dizi 12 Haziran 2013 Çarşamba Günü Yayınlanan Final Bölümüyle Sona Ermiştir

Mesajı son düzenleyen ediz1 ( 13-06-13 - 00:03 ) Neden: Güncellendi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-12, 19:18 #3
Hakan Dokuyucu Hakan Dokuyucu çevrimdışı
Varsayılan C: Sakarya Fırat Bütün Bölüm Özetleriee yeni bolumler gelsin arttık
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:11
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016