Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 18-03-08, 03:09 #1
AnThoN AnThoN çevrimdışı
Cool Hatırla Sevgili Karakterleri
Doğum tarihi_26 Şubat 1984
Doğum yeri_Türkiye / Ankara
Boyu_1.67 m

Yasemin Ünsal
Beren Saat

Demokrat Parti Eski Milletvekili Rıza Ünsal'ın Notre Dame de Sion FransızLisesi mezunu kızı. İleride Güzel Sanatlar Akademisi'nde öğrenci, daha sonra da öğretim üyesi olacaktır. Büyükada'da komşu köşkün çocuğu Ahmet'e çocukluğundan beri âşık olan Yasemin, aşkına yıllar sonra karşılık bulur. Ahmet'in ailesiyle kendi ailesinin siyasi görüşlerinin taban tabana zıt olmasına aldırmadan aşklarını yaşatırlar. Ama 27 Mayıs darbesiyle DP hükümetinin düşürülmesi sonrasında gelişen olaylar onların birlikle olmalarına izin vermez. Bunca kötü anının üzerine mutlu bir gelecek kurulamayacağını düşünüp Ahmet'le ayrılırlar. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardır, Yasemin bu yasak aşkın meyvesini taşımaktadır. İki sevgili kaderin cilvesi sonucu birbirinden ayrılır ve Ahmet'in Yasemin'in hamile olduğundan haberi olmaz. Yasemin, hamile olduğunu Necdet'le paylaşır. Necdet, bebeğin gayrimeşru doğmaması için sadece resmiyette kalacak bir evlilik yapmayı teklif eder. Yıllar sonra Ahmet gerçeği öğrenir, çocuğunu kendi nüfusuna alır ve Yasemin'le evlenir.


Doğum tarihi_20 Eylül 1973
Doğum yeri_Türkiye / İzmir, Tire
Boyu_1.83 cm


Ahmet Gürsoy
Cansel Elçin
Savcı Şevket Gürsoy ile Doktor Selma Gürsoy' un oğulları. Hukuk eğitimini Lozan'da tamamlamış bir avukat. Yıllar sonra Türkiye'ye, Menderes ve DP milletvekillerini taşıyan uçakla döner. 1959 yılının şu meşhur Londra uçağı kazasında Rıza ve Menderes'in hayatını kurtarır. Türkiye'ye döndüklerinde Büyükada'daki komşu köşkün kızı Yasemin de platonik aşkının gelişini beklemektedir. Ahmet, Yasemin'in gizli duygularını onun kayıp günlüğünü okuduğunda öğrenir ve Yasemin'in aşkına karşılık verir. Ailelerinin karşı çıkmalarına aldırmadan birbirlerini sevmeye devam ederler. Ama 27 Mayıs darbesiyle DP hükümetinin düşürülmesi sonrasında gelişen olaylar onların birlikle olmalarına izin vermez. Ahmet, Yassıada mahkemesinde "Düşükler"i savunur, fakat babası Şevket'in de savcı olduğu mahkemede Rıza'nın ve diğer bazı DP'lilerin idam kararı çıkar. Bunca kötü anının üzerine mutlu bir gelecek kurulamayacağını düşünüp Ahmet'le ayrılırlar. Fakat Yasemin hamiledir. İki sevgili kaderin cilvesi sonucu birbirinden ayrılır ve Ahmet'in Yasemin'in hamile olduğundan haberi olmaz. Yasemin, bebeğin gayrimeşru doğmaması için Necdet'le sadece resmiyette kalacak bir evlilik yapar. Haberi olmayan bu evlilikten sonra Yasemin'le aynı şehirde olmaktan azap duyan Ahmet, Anadolu'ya tayin ister ve Bolu'nun Kıbrıscık ilçesine kaymakam olarak orada beş yıl inziva hayatı yaşar. Yıllar sonra Ahmet İstanbul'a döner. İstanbul Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olur. Rüya hakkındaki gerçeği öğrenince, çocuğunu kendi nüfusuna alır ve Yasemin'le evlenir. Ankara'da Denizler'in avukatı olur.


Doğum tarihi13 Aralık 1978
Doğum yeriTürkiye / İstanbul
Necdet Aygün
Okan Yalabık

Büyükada'lı pastane sahibi, Lale'nin abisi. Ada'da ortağı, arkadaşı ve sırdaşı Teo ile babasının pastanesini işletirken İstanbul'da bir şube açar. Ailesini karşısına alma pahasına İstanbul'a gider. Daha sonra babasının da desteği ile Asude Pastanesi'ni açar. Yasemin'e karşı uzun zamandır beslediği hislerini açıklayacakken Yasemin'in Ahmet'i sevdiğini öğrenir. Bunun üzerine Necdet, Yasemin'le arkadaş kalır ve ona zor zamanlarında destek olur. Yasemin hamile olduğunu Necdet'le paylaştığında, bebeğin gayrimeşru doğmaması için sadece resmiyette kalacak bir evlilik yapmayı teklif edecek kadar fedakâr davranır. Yasemin'in Ahmet'ten olan çocuğu Necdet'in nüfusunda doğar ve adını Rüya koyarlar. Ahmet, Rüya hakkındaki gerçeği öğrenince, çocuğunu kendi nüfusuna alır ve Yasemin'le evlenir.


Rüya Gürsoy
Karina Selin Gükrer /
Asena Taşkın
Yasemin ile Ahmet'in kızı. Dünyaya gelmesinin birinci nedeni Yasemin ve Ahmet'in 59 yazındaki aşkları. 27 Mayıs darbesinden sonra Yasemin ve Ahmet'in yollarının ayrılması ve bazı yanlış anlaşılmalar sonucu babasız doğma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta Yasemin bir dönem intihar etmeyi ve kürtaj yaptırmayı bile düşünür. Rüya'nın dünyaya gelmesinin ikinci nedeni olan Necdet, Yasemin'i bu zor durumdan kurtararak formal bir evlilik teklif eder. Rüya'ya kendi soyadını verir ve beş yıl boyunca onu kendi kızı gibi yetiştirir. Çocuğun biyolojik babası olan Ahmet, tüm bunlardan altı yıl sonra haberdar olunca önce kızının velayetini almak için hukuki mücadele verir. Sonunda her şey tatlıya bağlanır, Ahmet Rüya'yı kendi nüfusuna alır ve Yasemin'le evlenir. Rüya, gerçek babasının bir başkası olduğunu zor da olsa kabullenir ve yeni ailesine uyum sağlamaya çalışır.


Doğum tarihi1944
Doğum yeriİstanbul

Rıza Ünsal
Engin Şenkan
Yasemin'in babası, Nezahat'in eşi, Şevket'in çocukluk arkadaşı ve Ada'da komşusu. Adnan Menderes'le berberliğini yaparken tanışmış, daha sonra DPli milletvekili olarak siyasette atılmıştır. Nezahat, Şarkıcı Keriman Kızıltan ile gizli ilişkilerini öğrendiğinde evliliğini korumak için Rıza'ya birşey demez. İhtilal sonrasında tutuklanır. Yassıada mahkemeleri gizli aşka bu kadar anlayışlı yaklaşmaz ve tüm milletvekillerinin ilişkilerini kamuoyuna teşhir eder. Hem Nezahat'e hem diğer herkese karşı mahçup olan Rıza, Yassıada'da kendini banyoya asarak intihar etmeye kalkar fakat başarısız olur. Mahkeme sonucunda idam kararı verilen Rıza Ünsal'ın cezası, MBK tarafından müebbet hapse çevirilir. Kayseri Cezaevinde 5 yıl kaldıktan sonra sağlık durumundan tahliye edilir. İstanbul'a gelince zaatüre olduğu ortaya çıkar. Bir süre dispanserde kalır. Nihayet kesin olarak eve döndüğünde karşısında bambaşka bir Nezahat bulur; aklı fikri işinde olan bir iş kadını. Bu ilgisizliğe daha fazla tahammül edemez ve Keriman ile yeniden görüşmeye başlar. Nezahat bunu öğrenince boşanırlar. Ayrıca Rıza, Koç Anadol otomotiv şirketinde üst düzey yetkili pozisyonuna gelir.


Nezahat Ünsal
Lale Mansur
Yasemin'in annesi ve Rıza' nın eşi. Sadık, vefalı ve müşfik bir evhanımı. Kocasının gizli ilişkisini bilmesine rağmen onu zor duruma koymamak için tek kelime etmemiş, ailesinin geçirdiği zor günlerde örgü yaparak ve eski elbiselerini satarak ailenin bütçesine katkıda bulunmaya çalışır. Yasemin' in Ahmetle mutlu olamayacağını düşünerek Ahmet' in Yasemin' e yazdığı mektubu Yasemin'den saklar. Örgü işini büyüterek bir trikotaj atmlyesinde üretim müdürü olur. Keriman Kızıltan'la olan ilişkisi nedeniyle kocası Rıza'yla araları açılır. Daha sonra terfi alarak çalışmak üzere Almanya'ya gider.


Şevket Gürsoy
Avni Yalçın
Savcı Şevket Bey Demokrat Parti karşıtı biridir. Kız kardeşi Sevim'le ile birlikte takma adla iktidar aleyhine yazılar da yazmıştır. İhtilal sonrasında demokrat partililerin yargılanmasında Savcılık yaparak çocukluk arkadaşının idamına hükmedecek olan kararı imzalamış ve bu durumun azabı ile kalp krizi geçirmiştir.1960lı yılların başında geçirdiği kalp krizinden ameliyat ile kurtulmasını bilir fakat 1960lı yılların son zamanlarında kalp krizi tekrar vurur ve bu kalp krizinden hayata gözlerini yumar.Eşi Selma Hanıma da torunu rüyaya kendisini anlatmasını ve tanıtmasını vasiyet ederSelma Gürsoy
Ayda Aksel
Ahmet'in annesi Şevket Beyin doktor eşi. Kocasının verdiği kararlarda sürekli ona destek olan onun kadar Demokrat Parti'ye karşı olan bir eş. Ahmet' in Yasemin ile birlikteliğine politik nedenler yüzünden şiddetle karşı çıkar. Yasemin' in ondan ayrılmasını söylemek için onların evlerine gitmiştir. Daha sonra Yasemin Ahmet' i görmeye geldiğinde Yasemin'e yalan söyleyerek Ahmet' in onu görmek istemediğini söylemiştir.


Sevim Gürsoy
Laçin Ceylan
Muhalif gazeteci. Şevket Gürsoy'un kızkardeşi, Ahmet'in halası. Farklı dönemlerde iki kez hakkında tutuklama kararı çıktı. Çalıştıkları gazetelerin birbirinin ardı sıra kapanması sonucu 60larda sol görüşlü Yol Dergisi'ni çıkarmaya başladılar. 70li yılların siyasî çalkantıları ve üniversite olayları içinde aktivist gençlere en çok destek olan karakterlerden biridir. Yol Dergisi'ni beraber çıkarttığı Mehmet Karayel'le bir aşk yaşar ve daha sonra evlenirler. Bu evlilik Deniz'in de çok hoşuna gider. Balyoz Harekatı sırasında evi basıldığında yasak yayınlar bulundurduğu gerekçesiyle hapse atılır ve işkence görür. Kocasının ölüm haberini de işkence sırasında alır


Mehmet Karayel
Turgay Aydın
Eski binbaşı. Nezahat'in erkek kardeşi, Yasemin ve Işık'ın dayısı, Deniz'in babası. 1959 yılında Deniz'i Galatasaray Lisesi'ne getirdi ve Ankara'daki görevine geri döndü. 27 Mayıs Darbesi'nde Demokrat Parti milletvekili Rıza Ünsal'ın akrabası olduğu için ordudan emekli edildikten sonra İstanbul'a taşındı ve kendine meslek olarak gazeteciliği seçti. Sevim Gürsoy'la Yol Dergisi'ni çıkarmaya başladılar. Daha sonra evlendiler.
Ülkede karmaşanın hakim olduğu dönemlerde THKO militanı olarak aranan Deniz'le birlikte emniyet güçlerinden kaçarlarken oğlunu kurtarmak için onun asker parkasını giyince fedakarlığının bedelini oğlu yerine vurularak öder. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeder.

Lale Aygün
Meltem Parlak
Yasemin' in en yakın arkadaşı, sırdaşı. Necdet'in kızkardeşi. Necdet, Asude Pastanesini İstanbul'a taşıyınca başlayınca onun yanında çalışmaya başlar. Yasemin ve Necdet'in evliliğinin formalite olduğunu öğrendiğinde arkadaşlıkları sarsılır. Pastanede çalışan Güzide'yle çok iyi arkadaş olurlar. Teo'yla hislerinin karşılıklığını öğrendiklerinde ondan evlenme teklifi alır. Zor da olsa ailesini ikna ederler.

Ayla Gündüz
Nergis Öztürk
Terzi annesi ve amcasıyla birlikte Ada'da yaşıyordu. Selma'yla dispanserde doktorluk yaparlar. Şans oyunundan ikramiye çıkınca ailesi de İstanbul'a taşınır. Ahmet'e olan umutsuz aşkı, Ahmet'in de buhranlı dönemlerinde evlilik noktasına kadar gelir ama o noktadan geri döner. Ayla bir süre psikolojik sorunlar yaşar, daha sonra yıllar önce Ahmet'in de yaptığı gibi Anadolu'da çalışarak kendini mesleğine vermeye ve acılarını unutmaya karar verir.Işık Ünsal
Ayfer Dönmez
Rıza Ünsal ve Nezahat Ünsal'ın kızı. Yasemin'in kardeşi. Yaseminle Ahmet'in aşkının en büyük tanığı. Yasemin'in sırdaşı ve Defne'nin çocukluj arkadaşıydı. Babasının idamına karar verilmesi ve o dönemlerde yaşadıkları sıkıntılar yüzünden çocukluğu ağır geçer. Gazetecilik okur. Çocukluğundaki siyasî travmalar yüzünden 68 kuşağında apolitik bir genç olarak yaşar ve kendini fotoğraf çekmeye verir. Ailesi ve arkadaşlarıyla karşıt siyasî görüşteki Yaşar'la olan ilişkisi yüzünden annesinden, babasından ve özellikle Deniz'den sert tepkiler alır. Bunlara aldırmadan ilişkilerini devam ettirir ve sonunda evlenirler.Ama araları Işık'ın sol eğilimiyle bozulmuştur.Boşanmanın eşiğindedirler.Deniz Karayel
Berk Hakman
Mehmet'in oğlu, Yasemin ve Işık'ın kuzeni. Mehmet onu, 1959'da Galatasaray Lisesi'nde yatılı okumak üzere Ankara'dan İstanbul'a getirir. Hafta sonları da halasının evinde kalacaktır. Ama annesi vefat ettiği için babasıyla büyüyen ve ona çok bağlı olan Deniz, bu ayrılığı kolay kaldıramaz. Neyse ki kuzeni Işık, Bütükada'ya geldiği günlerde tanıştığı Defne ve lisede tanışacağı Harun'la çok iyi arkadaş olur ve yalnızlığını unutur. 27 Mayıs'la birlikte babası da İstanbul'a gelir. 1966 sonrası, İÜ Hukuk Fakültesi'nde sol hareketin öncüsü olan Deniz Gezmiş isimli gençle isim benzerliği nedeniyle sık sık karıştırılmaktadır. Deniz'in Defne, Harun ve Işık'la sıkı dostlukları devam eder. Eylemlerde ve olaylarda hep birlikte hareket ederler. Bu arada Deniz'le Defne'nin birbirlerine karşı olan duyguları da giderek kuvvetlenmektedir. İlerleyen zaman içinde Deniz dönemin azılı aktivistlerinden olur ve THKO militanı olarak aranmaya başlar. Bu sırada Defne'nin kendisinden bebek beklediğini öğrenir. Bir baskın sırasında kendisini kurtarmaya çalışan babasının vurularak ölmesine neden olur. Kendisi de yakalanır ve hapiste ağır işkence görür.Ve Defne ile hapiste evlenir.Hapisten Mahir Çayan ekibiyle beraber kaçar.Hapisten kaçtıktan sonra kendi çocuğunu kendisi doğurtur.Ve çocuğun adını Mehmet Sinan koyarlar.Defne Gürsoy
Belçim Bilgin Erdoğan
Gürsoy'ların kızı, Ahmet'in kız kardeşi. Işık'ın en yakın çocukluk arkadaşı. Deniz Karayel'le İÜ'de hukuk okur. Arkadaşlarıyla birlikte birçok sol eyleme katılırlar. Ailesi onu Türkiye'deki anarşi ortamından korumak için Lozan'a göndermeye karar verir. Büyük ölçüde Deniz'e olan aşkı yüzünden, bunu kabul etmez ve evden ayrılır. İlerleyen zamanda Deniz dağlarda devrimin peşinden koşar ve ülkenin mevcut tüm savunma birimleri tarafından yüksek öncelikle aranırken ondan bebek beklediğini öğrenir.Deniz ile hapiste evlenir.Ve hapisten çıkınca doğururHarun
Kadir Özdal
Deniz'in Galatasaray Lisesi'nden arkadaşı. İTÜ öğrencisi. Işık'a olan aşkını itiraf edip karşılıksız olduğunu öğrenince bunu da etkisiyle kaydını ODTÜ'ye aldırır ve ODTÜ'de devrimci gençlerin önderi haline gelirYaşar
Umut Kurt
Harun'un eski bir arkadaşı. İÜ öğrencisi, sağcı ve Fatsalı bir genç. Olaylara karşı apolitik tavır takınan ve eylemlerin sadece fotoğrafını çekmekle ilgilenen Işık'la oldukça samimidir . Bu yüzden Defne, Deniz ve Harun'la bu birbirlerine karşı giderek bilenirler. Kendi arkadaş grubundaki diğer sağcı gençlerin Mehmet'i (Işık'ın dayısı, solcu gazeteci) dövmesi üzerine Işık'la farklı dünyaların insanları olduğunu düşünür ve ilişkileri güçlenmeden ayrılmayı düşünür. Birlikte anlaşarak çevreye aldırmamaya karar verirler, flörtlerini bir evlilikle sonlandırırlar.Ama araları Işık'ın sol eğilimiyle bozulmuştur.Boşanmanın eşiğindedirler.


Keriman Kızıltan
Şahnaz Çakıralp
Eski milletvekili olan Rıza Ünsalın sevgilisi.1960 yıllarında gazinolarda yeni yeni çıkmaya başlamış Rıza Ünsalın yardımı ile 1970li yıllarda iyice tanınmış bir sanatçı olmuştur.Kamuoyu onu ilk kez Yassıada Mahkemesinde Rıza Ünsalın sevgilisi olarak tanımış ve bu olay sonrası Rıza Ünsal ile eşi Nezahat Ünsalın arası açılmıştır ileride boşanmalarında en büyük etken olacaktır. Daha sonra Rıza'nın yanına gider. Ancak Rıza, artık ailesini üzmek istemediğini ve tekrar görüşmemeleri gerektiğini söyler.

Teo
Emre Özcan
Necdet'in en yakın arkadaşı, ortağı ve sırdaşı.Necdet'in en zor anlarında ona hep destek olur.Necdet'in Yaseminle olan evliliğinin formalite olduğunu ve Rüya'nın da Ahmet'in kızı olduğunu bilmektedir.Güzide Yıldız
Feride Çetin
Cordon Bleu'da pastacılık okumuş pastacı kız. Necdet'in Asude Pastanesi'ne ilk olarak müşteri olarak gelir ve tüm ürünlerini tadarak pastane yöneticilerine görüşlerini bildirir. Daha sonra da iş başvurusunda bulunmak istediğini anlatır. Necdet ve Teo onu çok tuhaf bulsalar da, yeni tatlar yaratmak isteyen ve pastacılık alanında ihtisas yapmış eleman arayan Lale bu iş teklifini diğer ortaklara da kabul ettirir. Güzide, kendi hakkındaki önyargıları yıktıktan sonra kısa sürede kendini sevdirir. Lale'yle de çok samimi arkadaş olur. Fakat kimseye söylemediği bir sırrı vardır, Necdet'ten çok hoşlanmaktadır. Yasemin'le Necdet'in evliliğinin formaliteden ibaret olduğunu farkedince de duygularının karşılıklı olup olmadığından emin olmak için harekete geçer. Necdet'ten aşkına karşılık bulur, bebek beklediği haberini alınca evlenirler.Bebek doğar ve bebeğin adını "Ela" koyarlar


Deniz Gezmiş
Barış Koçak
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi. 1965'ten sonra Türkiye'de gelişen sol hareketin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nun kurucu ve yöneticilerindendir. İlk kez 31 Ağustos 1966'da Ankara'dan İstanbul'a yürüyen Çorum Belediyesi temizlik isçilerinin Taksim Anıtı'na çelenk koymaları sırasında isçileri destekleyen ve Türk-İş yöneticilerini protesto eden gösteri sırasında gözaltına alındı.


Adnan Menderes
Hüseyin Avni Danyal
1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı görevinde bulundu. 27 Mayıs İhtilali'yle düşürüldü ve 17 Eylül 1961'de İmralı Adası'nda idam edildi.


Mahir Çayan
Kanbolat Görkem Aslan
68' Dönemi siyasi gençlik hareketinin en önemli temsilcilerinden, Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi kurucusu ve yöneticilerindendir. Samsun doğumlu olan Mahir Çayan ortaokul ve lise dönemlerini Haydarpaşa Lisesi'nde İstanbul'da devam etti. 1963'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydoldu. Ertesi yıl Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrenimine devam etti THKP-C adına Kadir Has'ın oğlu Mete Has'ı Ulaş Bardakçı ve Hüseyin Cevahir ile kaçırdı ve fidye karşılığında serbest bıraktı. 12 Mart müdahalesinin ardından arkadaşlarıyla İsrail Başkonsolosu Ephraim Elrom'u kaçırdı ve rehineyi serbest bırakma karşılığında tutuklu devrimcilerin serbest bırakılmasını isteyen bir bildiri yayınladılar. İsteklerinin reddedilmesi sonucunda Elrom öldürüldü. Yakalanıp hapise atıldı. Haziran 1971'de polisle girdikleri çatışmada yaralı olarak yakalandı ve Maltepe Askeri Cezaevi'ne kapatıldı. Hapisten kaçtı ve THKO ve THKP-C ortak olarak THKO liderlerinin idam kararlarının bozulması için kaçırma eylemi gerçekleştirdiler. Mart 1972'de Kızıldere'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirildi
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-08, 17:21 #2
afajan_sheqer90 afajan_sheqer90 çevrimdışı
Varsayılan C: Hatırla Sevgili Karakterleribu diziyi ck sefiorn qaliba tek tek arastırmıssn ! bn sahsn bu diziyi sefmiorm "devrimci qenclik "bana Ters :
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-08, 17:27 #3
AnThoN AnThoN çevrimdışı
Varsayılan C: Hatırla Sevgili KarakterleriAlıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen afajan_sheqer90 Mesajı Göster
bu diziyi ck sefiorn qaliba tek tek arastırmıssn ! bn sahsn bu diziyi sefmiorm "devrimci qenclik "bana Ters :
sadece o dönemi değil
menderes dönemini de anlatıyordu dizi birinci kısmında . . .
2. kısmı da dün bitti
devam eder mi etmez mi bilmem
ederse de ileri bi dönemi anlatcak
dizi türkiyenin yakın tarihi açısından güzel bi dizi bence
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-08, 12:15 #4
kaya-1306 kaya-1306 çevrimdışı
Varsayılan C: Hatırla Sevgili Karakterleriçok güzel bir dizi inşallah böyle diziler hep olur
tarihimizi bilmek gerekir...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-08, 16:21 #5
atilla951 atilla951 çevrimdışı
Varsayılan C: Hatırla Sevgili Karakterleri


severek izlediğim 2 diziden biri
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
anthon, hatırla sevgili

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:47
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016