Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 28-01-07, 01:39 #1
seкo seкo çevrimdışı
Varsayılan Dünya 16 gen mi?Dünya 16'gen mi?

[IMG]http://img42.**************/img42/9082/pirireisharitas305n305n351ifre.jpg[/IMG]


PİRİ REİS HARİTASININ ŞİFRESİ”
TÜM DÜNYAYA BOMBA GİBİ DÜŞECEK!


Metin Soylu'nun yürüttüğü Piri Reis'in Dünya Haritası projesinden çıkan inanılmaz bulgular, araştırmacı-yazar Soylu tarafından “Piri Reis Haritasının Şifresi” adlı bir kitapta toplandı. Uzun zamandan beri beklenmekte olup, sonunda Truva Yayınevi tarafından çıkarılan kitap, tüm dünya bilim çevrelerini dehşete düşürecek nitelikte.

Piri Reis, 16. yüzyılda yaşamış bir Türk denizcisidir. Amcası Kemal Reis'le beraber korsan olarak başladığı denizcilik yaşamına Osmanlı Devleti himayesinde devam etmiş, zamanla girdiği tüm seferlerde zaferler kazanarak Kaptan-ı Deryalığa kadar yükselmiştir. Piri Reis, iyi bir savaşçı olduğu kadar iyi de bir coğrafya bilginidir. Yaptığı seferler sırasında gezip gördüğü bölgeleri tanıtan, bunların haritalarını gösteren, elverişli ve elverişsiz konumlarını anlatan Kitab-ı Bahriye adlı bir eseri ve 1513 yılında çizmiş olduğu bir Dünya Haritası mevcuttur.

Bu Dünya Haritası'ndan günümüze kalan tek parça, Batı Afrika, Güney Amerika, Orta Amerika'nın bir bölümü ve genel hatlarıyla Atlas Okyanusu'nu içermektedir. Ancak 1929 yılında Türkiye İstanbul Topkapı Sarayı'nın Harem bölümünde bulunabilmiş olan harita, incelemeye alınmış ve son derece sarsıcı bilgilere ulaşılmıştır. Zira; 1513 yılında çizilmiş olan bu harita, düzleme aktarılmış sıradan haritalarda bile bulunmayan, ABD NASA'nın günümüz teknolojisiyle uzaydan çekmiş olduğu Dünya fotoğraflarındaki detayları, hatta o dönemde henüz keşfedilmemiş ve Piri Reis'in yaşamı boyunca hiç ayak basmadığı bilinen bazı bölgeleri dahi içermektedir.

1998 yılında, araştırmacı-yazar Metin SOYLU, sırlarla dolu bu haritayla ilgili bir projeye başlamış, uzun yıllar süren çalışmalardan sonra dünyada ilk kez haritayı tamamlamayı başaran kişi olmuştur. Ancak asıl olaylar o zaman başlamış, 36 metrekarelik bu dev harita, tüm dünyayı ayağa kaldıracak bilimsel sonuçlar getirmiştir. Öncelikle Dünya'nın şekli bilindiği gibi yuvarlak değil, onaltı köşeden oluşan bir yapıya sahiptir. Dünyamızın uzaydan yuvarlak görünmesinin sebebi ise suküre ve havakürenin neden olduğu bir ilüzyondan ibarettir.

Soylu, çıkan sonuçları ve haritayı 14 Ekim 1999 tarihinde incelenmek üzere Türkiye Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ABD NASA'ya yollamış, beklediği cevap kendisine 2003 Ocak sayılı Türk ve Alman Focus Dergileri'ne yapılan açıklamalarla gelmiştir. Söz konusu açıklamalarda NASA, Dünya'nın giderek köşeli bir yapıya büründüğünü söyleyerek, bunu da okyanuslara bağlamış; ancak projenin sahibi Piri Reis veya Metin Soylu'nun isimlerini kullanmamıştır.

Araştırmacı-yazar Soylu, bunun üzerine bulgularını bir kitapta toplamış, çıkan sonuçları fotoğraflar, noter tasdikleri, kıyaslamalar ve belgelerle ayrıntılı bir şekilde ispat etmiştir. Truva Yayınları'ndan çıkan bu kitap tüm dünyada heyecanla beklenmekte, satış rekorlarına imza atacağına inanılmaktadır.


Ayrıca Soylu, yerli ve yabancı bilimsel kuruluşlarda ve üniversitelerde konferanslar vermekte, Türkiye'de Cinemascope Film tarafından projeyle ilgili olarak çekilecek “Genya” adlı bir sinema filminde de konsept danışmanı olarak rol almaktadır.


NAZLI HAMİŞ
BASIN DANIŞMANI
CINEMASCOPE FİLM

__________________
 
Eski 28-01-07, 02:15 #2
-Oz- -Oz- çevrimdışı
Varsayılan C: Dünya 16 gen mi?


Kuran , Da Vinci , Piri Reis , ForumTR Ohoooo Herşeyin Şifresi Var .
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:12
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016