View Single Post
Eski 16-05-04, 16:04
cin cin çevrimdışı
Arrow Cvp: xp de usb ve nero sorunu

neronun hızının 1 ay sonra düşmesinin tek sebebi anakart'ın driver'ının düzgün yüklü olmaması. netten anakartın ide driver'ını yükle. o zaman göreceksin ilk günkü hızında yazacak. sen son ay içinde bilgisayara oyun falan yüklüyorsan, sistemi yoran programlar yüklüyorsan bu mahveder. ben bilgisayarda (PIII 866) 3 writer bilrden çalıştıırıyorum(3'ü birden 5. dk.'da çıkıyor) ama inan ki nerodan başka bişey kurulu değil bilgisayarda...
bu arada aklıma gelmişken önceki forumda yazmıştım ama şimdi bir kez daha yazayım;

bir bilgisayarda en düzgün şekilde cd yazmak için;
1- işletim sistemi fark etmiyor. bilgisayarı yoracak programlardan kaçının. mümkünse bilgisayar nete(hiç) bağlı olmasın. antivirüs-firewall gibi sürekli ikiye bir çıkıp kaybolan programları kaybedin.
2- herkesin sandığı gibi cpu, ram falan önemli değil. en önemli parça anakarttır.
3- anakartın driverlarını düzgünce yükleyin.
4- 80 conductor kablo kullanın.
5- direct x'in her zaman son sürümünü bulundurun.
6- program olarak nero'yu tavsiye ederim.
7- tek writer kullanıyorsanız; writerı hdd yanına bağlayın.
8- bir bilgisayara 7'ye kadar writer bağlayabilirsiniz. bunu yapmak için de 3'ünü ide kanala, 4'ünü ise bir raid(0) kart kullanarak hepsini aynı anda, aynı cd için kullanabilirsiniz. toplamda 5-6 dk. içinde 7 cdye birden sahip olursunuz.
9- tahmin edersiniz ki hdd dönüş hızı önemli. sürekli defraglı tutulması önemli.

aklıma geldikçe eklerim. ne olacakki mantığıyla yaklaştığımız birçok kriter var.
saygılar

Mesajı son düzenleyen cin ( 16-05-04 - 16:50 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla