View Single Post
Eski 16-05-04, 04:56
tetrapond tetrapond çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Sosyal Fobi (Utangaçlık, çekingenlik)

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen coo
arkadaşlar sosyal fobi ile utangaclık farklı şeylerdir. yani bi insan diger insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyorsa bunu hemen sosyal fobi diye açıklayamayız. çok basit bi örnek vereyim. utangaç bi insan bi grup insanın karşısına çıktıgında normal bi insanın çok heyecanlandıgında içinde bulundugu duygu durumunun içine girer yani dili surcer, konuması gereken şeyleri toparlayamaz falan. ama sosyal fobisi olan bi insanı bi grup insanın önüne koydugunuzda , normal bi insanı çırıl çıplak o insanların önüne koydugunuzda çıplak insanın verecegi tepkileri verir. yani o duygulara kapılır. lütfen burada yazılanları okuyup hemen benim sosyal fobim var diye atlamayalım... bi surre sonra hipokondriyak oluruz alimallah...

tek tek mesajlarına cevap yazacağım galiba...

ben psikoloğum... yaklaşık 8 yıldır... eğer oturup buraya birşeyler yazdıysam, bunlar için kullandığım kaynak, cem yılmaz'ın kaynağı değildir!
sakın yanlış anlama, senin yazdıklarını eleştirmiyorum... sadece, benim onca emek harcayıp hazırladığım dokümanları değersizleştirmenle ilgileniyorum... o kadar! hem de kendinden o kadar emin, o kadar net! takip ettiğim onlarca sosyal fobik hasta varken, ben bile dönüp o kadar kaynak inceliyorken!!!
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla