View Single Post
Eski 10-03-04, 13:55
DJ SONSUZLUK DJ SONSUZLUK çevrimdışı
Varsayılan Cvp: XP'e HIZ Katmak / Verim Almak ve Sorunlarınız

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ikilem
Windows açıldığı andan itibaren çeşitli hizmetler otomatik olarak devreye giriyor. Yalnız bunların bazıları işe yarar bazıları gereksiz yada elle başlatılabilecek düzeyde... Bu hizmetler hakkında bilgi verirmisiniz? Yani hangi hizmetleri güvenle devre dışı yada elle ayarlarına getirebilirim?
Hizmetler derken ? otomatik güncelleme hizmetinimi kast ediyorsun,yoksa bu windows arkasında çalışan hizmetlermi ?

Eger saatin ordaki güncelleme hizmetini kast ediyorsan,bunu engellememen daha iyi olacaktır.Gerekli güncellemeleri ve yamaları yükler,harici güncellemeler windows update sitesinde sen girdiginde gözkür.
Bunlar senin seçiminle yüklenicek olanlardır,digerleri ise saatin orda ki günceleme senin yüklemen gereken önemli yamalardır.
Bunu yaptırmak istemiyorsan eger :

Bilgisayarıma sağ tuş yap >>>> otomatik güncelleştirme bölümüne gel >>> yukarda görecegin kutudaki işareti kaldır ( bunu kaldırdıgında hiç bir güncellemeyi yapmaz,sen siteden yapabilirsin sadece )

*Ctrl+alt+delete yaptıgında arka planda çalışan hizmetleri ve işlemleri göreceksin bunları durdurman senin için sorun yaratabilir bu yüzden hiç irine dokunmaman sistemin için iyi olacaktır.

*Başlangıç >> çalıştır >>> msconfig yazdıgında açılan hizmet ve uygulamalar bölümünde ise hizmetler bölümünde görülen uygulamalar dikkat edersen çogunlukla çalışan uygulamalardır.Bunlar gerekli olmadıgında windows otomatik durdurur,bu alanda senin yapman gereken bir şey yok.
Zaten buna burda cevap vermek çok güç,sana şunları kaldır diyemeyiz ( orda ekran kartından,modemine kadar hizmetler var ) senin buraya dokunmaman daha iyi olacaktır.Dedigim gibi gerekli olanları windows çalıştırır,o anda gereksiz olanları ise senin yerine durdurur.

Umarım sorunu yanlış anlamamışımdır,ben 3 hizmetide açıkladım sana.Xp de her şeye hizmetler olarak adlandırdıgı için soruna bu yüzden 3 hizmeti ele alarak cevapladım.Eğer yanlış anladıysam kusura bakma.

Diger arkadaşlarada teşekkürler...

Saygılar