View Single Post
Eski 05-05-04, 01:29
yesghost yesghost çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Astral seyehat meselesi?

Malesef türkçe kelimeler yetersiz kaldığı için kelimeleri tam otutturamıyoruz. yani malzeme eksik kelimede. bunda zanedersem hepimiz emfikiriz.

ilim dünyasında RUH tam anlamıyla bilinmesi imkansızdır. ancak ilahi ilimler neticesinde bilinir. aynı bir zamanlar demirin bilinmemesi gibi. bir ara faktim olursa ruhu anlatmak istiyorum bunun için bir çalışma yapmak gerekir. sizler gümüş kordon dan bahsediyorsunuz onu hiç duymadım doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum. bilmediğim konularda yazmak istemem. fakat tekrar etmekte fayda olucak yazılanları okunmadığı beli Ruh mekan ve zamandan münezehtir. yani o varlıklara ihtiyacı yoktur var olması içinde böyledir bu kavramı anlasanız nedemek istediğimi gayet net anlardınız şimdi mekan ve zaman kavramları ceset için yani biz varlıklar için geçerli Ruh için geçersizdir. Ruh birden fazla birçok yerde olabilir örnek ise rüya aleminde birçok yerde olabiliyor ve zaman kavramıda yok bu nedemek ruh kainatı dolaşabilir vücüdtan çıkmadan zaten berzah aleminede bu şekilde çıkış yapıyor ben buna uzama diyorum zaman ve mekan kavramlarını iyi anlarsanız ruh için mesele kalmıyacak..

şimdi bazı arkadaşlar ayet olarak ispat etmek istiyorlar. nezaman mücedit oldunuz merak etim. ayetlerdeki konuya tam vakıfsanız sunun delilinizi ama siz meal olarak sunacağınız için bu kafi olmuyor. ama bir alimin delil göstere bilirsiniz ayet delil olmaz yanlış anlaşılmasın bu dediğim tam vakıfsanız olabilir. bu söylediklerimide başka tarafa çekmeyiniz ben ruh meselesini Risale-i Nur dan öğrendim delilde onu göstere bilirim ama ayeti gösteremem çünki vakıf değilim kişiyide yanılgıya düşürmeye hakım yok.

insan gerçektende çok teferuatlı yaratılmış ruh sadece bir kısm..

mümkün mertebe din meselesine girmemeye çalışıyorum fakat mesele din alanına giriyor. yüzeysel geçmek zorunda kalıyorum yada kalıyoruz diyelim..

Köpek arkadaşımız bir mesajında demiş bana sorulmadı yaratılmak yada bunun benzeri bir söz diyelim hiçlikmi daha iyi yoksa var olmakmı eğer bunun cevabını kendin verebiliyorsan meseleyi anlarsın her nefis var olmayı ister kim olursa olsun hiçlikte kalmayı kimse istemez