View Single Post
Eski 03-12-19, 00:33
Pretend Pretend çevrimdışı
Varsayılan C: ForumTR Üyeleri 2020 Yılı için Ne/Neler Düşünüyor?

2010'lu yıllar bitiyor ve 20'lere adım atıyoruz. Bundan bir 10 sene önce Lady GaGa, Katy Perry, Rihanna fırtınası esmeye başlamıştı net hatırlıyorum. Liseye yeni başladığım dönemlerdi. Şimdi ikinci üniversitemi okuyorum ve pop piyasası çok değişti. Bir müziksever olarak pop ve rock piyasasında bir hareketlenme diliyorum. 2009 çok dolu geçmişti, benzer verimi 2019'dan aldıysak 2020'ler epey şeye gebe.

Toplumsal, ekonomik ve politik sorunların çözümünün gelmesini dilesem de, kolay çözüme ulaşmayacak. Çünkü başta popülizm akımının da etkisiyle uzlaşma kültüründen uzaklaştık, uzaklaştırıldık. Zor beğenen, önüne dayatılanı ne kadar isyan edersek edelim kabul eden tek düze ve asabi bir toplum olduk. Sırf Türkiye için değil, dünyada halen insanlık ciddi sıkıntılar geçiriyor. O sorunların çözümü için adımlar atılmalı.

Kendim için ise, 2019'da hayatımı yoluna koymaya çalıştığımı ve belli bir mesafe katettiğimi anlatmıştım. O süreci sürdürmek ve kendimi geliştirmek istiyorum. Artı hayatımın normal akışına ara vermem gereken bazı yükümlülüklerin süresinin şekilleneceği (mesela askerlik vs.) bir dönemim de olacak. Belki ehliyete, bilgisayar işletmenliği kursuna fln katılacağım. Para, sevgili vs. uç bir beklentim yok, hayattan alabileceğim kadar zevki almak ve sevdiğim insanların yayında istiyorum. Her şeyin en hayırlısı olsun.