View Single Post
Eski 02-12-19, 22:25
Pretend Pretend çevrimdışı
Varsayılan C: ForumTR Üyeleri için 2019 Yılı Nasıldı?

2018 yılında beni takip edenler Tarih mezuniyetinin stresiyle uğraştığımı hatırlar. Gerek mezuniyetten önce, gerek de sonra epey stres yaşadım. 2019 içerisinde, Tarih mezunu sıfatı aldığım fakat ne yazık ki gerek alanımın, gerek de ülkenin kaderi olan işsizlikle mücadele ettim. Hayatıma yeni bir vizyon çizme adına çabalarım oldu. Bunu yaparken zaman zaman stresli ve kararsız anlar yaşadığım, eğilip büküldüğüm, sinir harbi yaşadığım evreler de oldu. Fakat bu çabalarımı nihayetlendirdim. Gönül isterdi ki yüksek lisans kazanayım fakat sanki 4 sene daha, eski okulumda yeni bir bölüm (Bilgi ve Belge Yönetimi) kazanmam daha hayırlı oldu gibi görünüyor geçtiğimiz 3 ayı hesaplarsam. Hayatımı yoluna koymaya çabaladım, belli bir yol katettim, çabalamaya ve özgüvenimi yüksek tutmaya devam edeceğim. Her şey çok güzel olacak, eskisinden daha bilinçliyim.

Ama ülkemin de ne kadar zor durumda olduğunun da bilincindeyim. 2019 senesi boyunca yüksek dolar kuruyla, hayat pahalılığıyla, enflasyon karşısında eriyen maaşlarla, İŞKUR kuyruklarıyla vs. halkımız imtihan edildi. Ne kadar 2020'nin çok şey değiştirmeyeceğini düşünsem de, bir gün her şeyin düzeleceğine yönelik inancım tam ülkem için.