View Single Post
Eski 25-08-19, 19:39
uhugur uhugur çevrimdışı
Varsayılan C: Belçika aile birleşimi vizesi hakkında [2].

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen yakup3558 Mesajı Göster
Merhaba,

Sgk'dan hizmet dökümü alın, normalde ıslak imzasız veriyorlar ıslak imzalı olarak alın ve valilik veya kaymakamlıktan apostil yaptırın, bu kağıdı da belçikanın hangi bölgesine gidecekseniz artık fransızca/flamanca veya ingilizceye BELÇİKADA tercüme yaptırın(belçikada yaptırın diyorum çünkü belçika mahkemesinden onaylı olunca işler hızlı yürüyor) sendikaya kaydolun. Bunu ilk 6 ay içerisinde yapmazsanız eğer olurda işsiz kalma durumu olursa 1 yıl çalışmadan işsizlik maaşı alamıyorsunuz, bu dediğimi yapınca direk işsizlik maaşı alınabiliyor.

İkinci olarak herhangi bir üniversite mezunu iseniz diplomanızı, transkriptinizi ve okuldan transkripte yazan bütün derslerin ders içeriğini isteyin, diploma denkliği için lazım olacak yoksa çok uğraştırıyor.

üçüncü olarakta bütün banka hesaplarınızı kapatın (Adınıza ev vesaire varsa ve kira yatacaksa posta çeki hesabı açmanızı tavsiye ederim en ucuzu bu)

Ayrıca eğer yoksa e-devlet şifrenizi alında gelin, burda konsolosluktan randevu almak sıkıntı.

Bol bol kışlık kıyafet (sibirya soğuğu değil tabiki ama %90 yağmur ve serin hava olan bir memleket)

En önemlisini en sona bırakıyorum, pembe hayaller kurmayın. Bu dediğimi geldiğinizde anlarsınız.

Ben sgk dokumu almadim. 5 aydir buradayim. Calismiyorum, diploma ile ilgili de birsey yapmadim. Bu saatten sonra ne yapmam gerekir?