View Single Post
Eski 08-06-19, 13:28
Pretend Pretend çevrimdışı
Varsayılan C: What/If [24 Mayıs 2019 - Netflix]

Ne yazık ki 2'nci bölümden elime geçen şey: Üzülerek hayal kırıklığı. Konu ve fikir çok güzel, Renee Zellweger'in oyunculuğuna bir şey diyemem fakat epey kasvetli. Belki ileri bölümlerden açılır fakat uzun bir süre bu diziyi erteleyeceğim, zaten haftaya YKS'ye gideceğim beynimi ve zamanımı zorlamama gerek yok. Tamam bu bir mini dizi fakat hangi amaca beni götürecek ? Mesela hikayenin ortasında bir gay hikayesi de sıkıştırmışlar. Kendini günde 4 bölüm izleten Riverdale gibi lisanslı içerikler, veya beni The Umbrella Academy gibi etkileyen orjinaller varken, Pazartesi günü de Big Little Lies 2x01 çıkacakken, bu dizi üzerine çok kasmaya gerek yok.

İtiraf etmek istiyorum. Son zamanlarda hem The Society, hem de What/If, kafamda Netflix'i sorgulamama neden oldu. 2019 projelerinden, The Umbrella Academy ve orjinal senaryosu ve oyunculuklarıyla Dead To Me dışında beni etkileyen bir Netflix orjinali çıkmadı. Geçen günlerde gelen Black Mirror muhteşem bir sezonla gelemedi, hayal kırıklığına uğradım. Umutlar Stranger Things'in 3.sezonuna. Tuhaf bir şirket. İçerik tükendi ve bana hitap eden içerik yok, boşa para mı ödüyorum derken, adamlar 2000 filmli + dizili, orjinal + lisanslı içerik arasından illa ki kalbimi bir müddet çalacak farklı bir projeyle bir haftamı esir alıyorlar ve paramı helal ediyorum. Mesela lisanslı içerik Riverdale benim kalbimi çalan bir proje oldu. -fakat 3'ncü sezonu Türkiye sunucusuna 2020'de gelir anca, lisanslamalar ayrı muhabbet- The Umbrella Academy'ye bazıları vasat diyor fakat bence muhteşem bir proje, izlerken acayip zevk aldım. Özellikle genç yetişkin kitleye yönelik dizi çekmeyi beceriyorlar fakat dünyanın dört bir yanında mantar gibi dizi çektiklerinden ötürü aceleye mi getiriyorlar ? Geçenlerde "Netflix ya tutarsa mantığıyla dizi çekiyor" diye sitem ediyordum ya, o hesap. Gerçi herkes her diziyi izlemek zorunda değil. 10 tane ortalama dizi çekmek yerine 3-4 tane nitelikli diziye abanmaları daha mantıklı.

Netflix dolu dolu fakat çoğunlukla vasat bir sezon geçirirken, rakipleri ne yapıyor ? Bu sezon Chernobyl geldi ortalığı IMDB'de kasıp kavuruyor, pazartesi BLL geliyor HBO GOT'tan elde ettiği zararı telafi etmiş sayılır. Peşinden 2020'de güçlü kataloguyla Disney+ geldiğinde Netflix'in kapana sıkışacağı hissiyatı var içimde, bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok.

Ekleme: "Her Netflix dizisinde illa LGBT" diye de eleştiriliyor. Fakat gittikçe bu durumun ayyuka çıktığını düşünüyorum. Tamam LGBT'lerin yaşam hakkının en ateşli savunucularındanım fakat habire gözümüze sokmasanız ?

Mesajı son düzenleyen Pretend ( 08-06-19 - 13:34 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla