View Single Post
Eski 16-03-19, 23:10
qazw7 qazw7 çevrimdışı
Varsayılan C: Php Sitede Slider Geçiş Yardım

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ByKuS42 Mesajı Göster
Arkadaşlar Ben php Site yapmaya yönelik dersler vs izliyorum ama http://pastakalibim.com bu tür bir slider geçişi yapmam gereken kodlama derslerini nerden bulurum hazır varsa nasıl entegre edebilirim bir yardımcı olurmusnuz
Geçiş (slider) kodları php'den çok html+css+javascript (veya flash) kodudur. Hiç php kodu yok desem pek yanlış olmaz.

Tam olarak o geçişi anlatacak ders var mıdır, varsa nerededir bilmiyorum. Ama geçiş kodlamasını öğrenirseniz, isteklerinize uygun hale getirebilirsiniz. Bir kaç sitede bu tür örnek anlatımlar görmüştüm ancak şu anda aklıma adres gelmiyor. Video anlatımları da vardır büyük ihtimalle. İnternette araştırmanız gerekiyor. Tabi tam olarak o verdiğiniz adresteki kodun anlatımı diye aramamanız gerekiyor.

Bu arada, o sitede kullanılan kodu o siteden alabilirsiniz. Daha öncede yazdığım üzere, geçiş kodları html+css+javascript kodu olduğundan, verdiğiniz adresten kodunu alabilirsiniz. Zira bu diller kullanıcı taraflı çalışan dillerdir ve siz sayfayı açmak istediğinizde sunucu size o kodları gönderir. Tabi kodu alıp kendi sitenizde kullanabilmek için html+css+javascript bilmeniz gerekiyor. Sitenin diğer kodlarından ayırıp, size lazım olan kısmı ayıklamanız gerekiyor önce.