View Single Post
Eski 11-07-18, 21:59
I wαLк αLoηє I wαLк αLoηє çevrimdışı
Varsayılan C: Anadolu Lisesi mi Yoksa Fen Lises mi Seçmeliyim ?

Benim, Kız Arkadaşımın Kardeşi Ankara Fen Lisesi'ndeydi Puanı da 496'larda idi, Sınıflarında ise Anadolu Lisesi Öğrencisi olabilecek Öğrenciler vardı birçoğunun da 1. Sınıftan itibaren zorlandığını açık şekilde anlatmıştı, Matematik'ten Fenciler 70-80-90'lar alırken Anadolucular ise 40-50-60 vs. alıyorlarmış çünkü Matematikle ilgili Sınavları (Genelde) Olimpiyat Soruları vs. üzerinden oluyormuş. Ben, Fen Lisesi Öğrencisi olacağım diyorsan yalnızca Matematik değil Fizik, Kimya ve Biyoloji'nde iyi olmak zorundadır; Fen Lisesi'nde 9. Sınıfta 2 Saat Fizik, 2 Saat Kimya, 2 Saatte Biyoloji Derslerin olur Fizik, Kimya ve Biyolojin iyi olsun dedim çünkü 12. Sınıfta 4'er Saat Fizik, Kimya ve Biyoloji Dersin olacak. Bir de Fen Lisesi'nde 9. Sınıftan itibaren Haftada 6 Saat Matematik olacak Matematiğin iyi değilse Anadolu Lisesi'ni öneririm çünkü Fen Lisesi'nin Matematiği zor olur. Birinci Yabancı Dil Dersi ile Öğretmen, 4 Saat İngilizce'de I, You, He, She, It, You, We, They, Am, Is, Are vs. her şeyi anlatacaktır, İkinci İngilizce Dersin ise 2'şer Saatte İngilizce Pratik-Teorik Eğitim yaparlar. Bana göre Fen Lisesi'nin 'En İyi Derslerinden' diyebileceğim Türk Dili ve Edebiyatı da var 9. Sınıftan itibaren 12. Sınıfa kadar 5'er Saattir. Bence Anadolu Lisesi yapmalısın.