View Single Post
Eski 07-07-18, 14:15
I wαLк αLoηє I wαLк αLoηє çevrimdışı
Varsayılan C: I wαLк αLoηє Günlüğü | İyiliğin Ve Kötülüğün Üzerine

Merhaba. Nasılsın? Günlük

Bugün ailem ve benden söz edeceğim... Benim, iyi bir ailem var; babam ve annem, dünyanın en iyi insanları... Babam, mesleğinden dolayı yıllarca birçok insanın hayatını yaşamasına vesile olurken, her zaman iyi bir babaya sahip olduğumun farkında olsam da, babamın mesleği ile ilgili iyi veyahut kötü hiçbir şekilde düşünceye de sahip olmadım, çünkü ben aileme küçük yaşlardan itibaren ne babam gibi ne de annem gibi olmak istemediğimi; hayatımı ailemin dışında bağımsız bir şekilde yaşamak istediğimi açık şekilde ifade ederek uzun yıllar ailemden bağımsız olarak, içerisinde ailemin olmadığı benim ve sevdiğim kızın olduğu bir şehirde yapayalnızca yaşadım. Bugün içerisinde ailemin olmadığı, babamın ve annemin olmadığı, hayatımı iyi veyahut kötü olarak ele aldığımda birçok doğrularımın olduğu gibi birçok yanlışlarım olduğunu fark etsem de, benim için en önemli olan şeyin farkına geç varmış oldum; benim, hayatımın içerisinde olmasını istemediğim küçük dünyamda büyük bir ailem; ikisi de birbirinden büyük: biri babam, diğeri ise annem, insanlar vardı... Ben, hayata karşı on sekizli yaşlarımından itibaren müthiş savaşlardan zaferle ayrılmış olsam da - özellikle de üniversite sınavlarımın olduğu zamanlarda ailemin yanımda olması gerekirken hiçbir şekilde ailemin yanımda olmasını istemeyerek-, okulum ve bölümümle ilgili tercihlerimi de ailemden bağımsız bir şekilde yapmış olsam da, yıllarca ailemden uzakta iyi veyahut kötü bir hayat yaşamış olsam da, yıllarca ailemin karşısına yaşadığımız iyi veyahut kötü her şeye rağmen ölümüne sevdiğim kızı çıkarıyor olsam da, benim hayatta yaşama nedenim olan iki şey vardı... Biri babam diğeri ise annemdi... Ben, babam ve annemden hayatla ilgili önemli bir şey öğrenmiştim: Bana babam da annem de küçük yaşlardan itibaren büyüyene kadar her zaman hayatı son anımmış gibi yaşamamı isterlerdi; benim, hayatımın son dakikasını, son saniyesini, son anını yaşıyor olmamı düşünmem, içerisinde yaşadığımız dünyaya ve insanlara karşı doğru yapma ihtimallerimi arttırırken, yanlış yapma ihtimallerimi ise azaltacaktı, çünkü hayatını son anını yaşıyormuş gibi yaşayan insanlar, doğru ile yanlışın arasındaki çizginin farkında olan, diğer insanlara karşı hiçbir şekilde yanlış yapmak istemeyen, doğru olanı yapmak isteyen insanlardan oluşmaktaydı. Ben, babamdan ve annemden fazlasıyla insan olmayı; iyi bir insan olmayı öğrendiğim, bana fazlasıyla insan olmayı öğrettikleri için, hem babama hem de anneme sonsuz teşekkür ediyorum. Bugün, günlüğüme ailemle ilgili bir yazı yazmamın nedeni ise bugünlerde babamın ve annemin bir gün öleceğinin en fazla farkında olduğum günlerden biri içerisinde olduğum içindi...