View Single Post
Eski 27-10-06, 22:56
MeTCo MeTCo çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Redline Yükleme Talimatı.

bynogame
REDLINE CİHAZLARI İÇİN EMU’lu YAZILIM YÜKLEME veya GÜNCELLEME YAPMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI ADIM ADIM OKUMANIZ ÖNERİLİR !
( Cihazınıza yazılım yüklenmesi sırasında verebileceğiniz zarardan kimse sorumlu olamayacaktır. Bu yüzden yetkili servislere danışmadan yazılım yüklenmemesi önerilir.)

1-Cihazınız normalde EMU’ lu olabilir. Board üzerinde CPA mikro-kontroler vardır REDLINE 8500XCI REDLINE 8500XFTA REDLINE 9500XCI REDLINE 9500XFTA cihazlar EMU’lu dur fakat fabrika çıkışında EMU fonksiyonu etkin değildir (Disable). Dil seçimi ( LANG ) menüsünde KIRMIZI 2528 tuşlayın. Eğer cihazınız 20 Mart 2004 ( sistem menüsünden ) sonrası yazılıma sahip ise MENÜ adımlarına; Emülation: Etkin / Etkin Değil diye bir satır kendiliğinden eklenir. Bunu Etkin yapın. Tekrar dil seçimi ( LANG ) menüsünde 9999 tuşlarsanız Key Edit menüsü açılır. Keyleri reset ( Fabrika ayarı ) yapın. EMU ile açılan bir kanalın üzerinde ( HOTBİRD ) EMU’nun gerçekten çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. EMU etkin ise açamadığınız kanallar için keyleri güncelleyin.

2- EMU’ lu olma şansına sahip. Yukarıdaki adımları tekrarlayıp, EMU’ lu olup olmadığını yazılım güncellemeden önce mutlaka kontrol edin. Kontrol sonunda EMU yok ise “ keyleri göreceğiniz “ menü açılamıyorsa önce mutlaka aşağıdaki adımları uygulayın ;

a) Cihazınızın gövde üst-kapağını açmanız gerekmektedir ( Bu seviyeden sonra teknik servis desteği de gerekebilir.) Board üzerindeki Sti5518bvc işlemcisinin hemen altında MPA yazılı dik montajlı bir hybrit şeklinde microcontroller göreceksiniz ( veya göremeyeceksiniz.). Bu malzeme U302 diyotu üzerinde U351 entegresinin hemen yanındadır. Eğer bu 5 ayaklı siyah parça board üzerinde yoksa hiç bir şekilde EMU ve bu amaca yönelik başka bir yazılım yüklemeye çalışmayın. Cihazınızın arızalanmasına yani flash entegresinin bozulmasına sebep olur.

b) Eğer bahsettiğimiz bu microcontroller varsa ve EMU key menüsüne girilemiyorsa. Cihaz EMU’lu değildir. Cihazınız muhtemelen yazılım 20 Mart 2004 tarihi öncesidir. EMU bu tarihten sonra sağlandı.

ŞİMDİ; Yazılımınız 20 Mart 2004 tarihinden öncesi, MPA micom chipi var ve EMU kullanılamıyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız ;

Örneğin REDLINE 5500CI REDLINE 5500FTA ve HAZIRDIGITAL 5500CI BURN XCI HAZIRDIGITAL 5500FTA için BURN XFTA_ yazılımını. REDLINE 5000FTA için: BurnX_FTA_Next RCU_dn.bin yazılımını yükleyin.

· Yazılımın başarıyla yüklendiğini “downloading successfully “mesajı ile editörde göreceksiniz.

· REDLINE kumandası ile KIRMIZI (LANG) tuşuna basın.

· Ön panelde sırasıyla “6666” ve “7777” numaralarının yazacaktır. Bu XCAS Loader’ in başarıyla yüklendiğini gösterir. Eğer ön panelde sadece “6666” yazılı kalırsa cihazınızın varolan LOADER’I silindi demektir. Bu da cihazınıza enerjinin gelmemesi gibi bir durum yaratır. Yani bu, flash bellek’ğin arızalandığı (veya silindiği) anlamına gelmektedir. Bu hata bilgisayar RS-232 çıkışı, kablo, enerji kesintisi, vs,gibi pek çok nedenden kaynaklanmış olabilir. Unutmayın bu sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

· Loader başarıyla yüklendikten sonra ( display: 7777 ) cihazı enerjı kablosunu çekin tekrar takın

· Cihaz yeniden açılacak şimdide REDLINE 8500CI RDELINE 8500 FTA HAZIRDIGITAL5500CI HAZIRDIGITAL FTA cihaz için;

-MPA_X_XL_tarih_NC.bin yazılımını yükleyin.

· Yükleme tamamlandıktan sonra cihazı fabrika ayarlarına getirin. Aşağıdaki şekilde EMU yazılımını test edin.

Dil seçimi ( LANG ) menüsünde KIRMIZI 2528 tuşlayın. Eğer cihazınız 20 Mart 2004 ( sistem menüsünden ) sonrası yazılıma sahip ise MENÜ adımlarına; Emülation Etkin / Etkin Değil diye bir satır ilave olunur. Bunu Etkin yapın. Tekrar dil seçimi ( LANG ) menüsünde 9999 tuşlarsanız Key Edit menüsü açılır. Keyleri reset ( Fabrika ayarı ) yapın. EMU ile açılan bir kanalın üzerinde ( HOTBİRD ) EMU’nun gerçekten çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. EMU etkin ise açamadığınız kanallar için keyleri güncelleyin.

Herkeze kolay gelsin.

Mesajı son düzenleyen MeTCo ( 27-10-06 - 22:58 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla