View Single Post
Eski 28-01-17, 17:32
ImAristarcus ImAristarcus çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Öncelikle Merhabalar herkese;

Son zamanda başkanlık tartışması ülke gündeminden düşmeyen meselelerin başında geliyor. Halk arasında Sistemi destekleyenler var, Gelmesini istemeyenler var. Fakat başkanlık sistemi nedir? sorusunun yanıtını kimse doğru düzgün bilmiyor. Buna rağmen destekleniyor ya da Reddediliyor. İkincisi mevcut cumhurbaşkanlığı sistemi ne tür problemlere sebep oluyor? bu sorunun yanıtını bilen var mı merak ediyorum doğrusu. Yine ikinci soruyla bağlantılı bir soru Başkanlık sistemi gelirse Ülkemizin kazanımı ne olacak? Siyaset gündemini ortalama her Türk vatandaşı kadar takip ediyorum fakat bu soruların cevabını hiç bir siyasi parti liderinden ikna edici bir şekilde cevaplandığını görmedim. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yeni anayasa maddelerinin oylanmasının yapıldığı gün Meclis TV'nin yayını kapatılıyor. Tartıştığımız konular ülkenin geleceğini önemli ölçütlerde değiştirecek konulardır basit bir değişiklik değildir. Ülkemiz için hayati önem taşıyan bir konu eğer refarandum sürecine gidecekse milletimizinde tam anlamıyla bilgilendirilmesi gerekir. Duyarlı her Türk vatandaşının bahsettiğim konuda hem fikir olduğunu düşünüyorum.

Mesajı son düzenleyen ImAristarcus ( 28-01-17 - 17:42 )