View Single Post
Eski 25-01-17, 23:03
badkick badkick çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Birde şöyle düşün Dünya'yı tek bir kişi yönetiyor ve senin istemediğin şekilde ama herşey ondan bitiyor kimse durduramıyor bu sistem her parti ve insan için geçerlidir kendini benim yerime koy bende kendimi senin yerine koyuyorum neden diye soruyorum neden insanlar hayatı zorlaştırıcak dinsel yada siyasal yollarla insanlar birbirine saldırıyor diye soruyorum hep aslında insanız en güzel varlığız hayat o kadar değerli ki ve hep derim neden insanlar kendilerine yada başkalarına zarar veriyorlar bedenen zihinen düşünceylen kısacık ömrümüzde özgür olmadık mı ne anlamı kalır yaşamanın yada yaşamın bize sunduklarının sorarım size arkadaşlar biz genç ken büyüyelimmi yoksa yaşlıyken sevilelimmi ? bu sorumun cevabını bulduğun an anlarsın demek istediklerimi hayatınızı kimseye muhtac etmeyin o hayat senin hayatın değer kıl ve dünyayı sadece bir kişiye bırakmayalım bu dünya hepimizin hepimiz kardeşim bırakın insanların dinini sorgulamayı yada hangı dindesin demeyi SENİN BİR İHTİYACIN VARMI DEMELİ insan LÜTFEN OKUYUN VE ANLAYIN ŞUNU UNUTMAYIN DÜNYAMIZI BİR KİŞİYE EMANET EDEMEYİZ BU DÜNYA HEPİMİZİN TÜRKİYE BİZİM EN GÜZEL DÜNYAMIZ DEĞERİNİ BİLELİM ONU LAİK İLKEL BİR ÜLKE OLARAK DEVAM ETTİRELİM..