View Single Post
Eski 09-04-04, 19:11
Paranormal Paranormal çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Leşlerinizi Yazın!(Yaktığınız ya da Bozduğunuz Donanımlar)

Benim başıma ne geldiyse vidalardan geldi...

Ses kartını takmış, bilgisayarı açmıştım.Sonra ses kartının vidasını takmadığımı gördüm. (Çok titizimdir ehah) Hemen bir vida buldum, tam hedefe elimi yaklaştırırken vidayı ramlerin arasına düşürdüm.O sırada birşey olmadı, oradan almaya çalışırken vidayı tam tutar gibi oldum tekrar düşürdüm.Bu sefer duman çıktı...

Rutin işlemci/anakart temizliği için tüm parçaları çıkarmıştım.Hepsini tertemiz yaptıktan sonra yerlerine taktım, bilgisayarı açtım, daha doğrusu açamadım.Suçluyu anakartı yerinden çıkarttıktan sonra buldum, kasayla anakart arasına sıkışmış bir vida...

2 kez de işlemciyi yerine takarken pin kırma olayı yaşadım.Biri P200MMX, diğeri P4 2GHZ'di.P4'ü pini kaynak yaparak kurtardım fakat aynı şeyi emektar Pentium işlemcim için gerçekleştiremedim, çünkü kökünden kopmuştu...

Bundan bir önceki anakartımı BIOS güncellemesi yapmaya çalışırken kaybetmiştim, yanlış update'i yapmadığıma eminim ama tam olarak ne oldu anlamadım.Bilgisayar hiç açılmadı BIOS'u güncelleyip bilgisayarı resetleyince...Firmaya verdim, onlar da yapamamışlar, yenisini verdiler sağolsunlar

Yeni bilgisayar aldıktan sonra S3TrioV64 2mb ekran kartımı küçük parmak darbeleriyle büyük bir haz alarak parçalamıştım.Fakat o ekran kartıyla online Counter-Strike oynadığımı hatırlarım.

24X CD-ROM'umu ise yine arkasındaki pinlerden birinin kopması sonucu hurdaya ayırmıştım.

Nasıl olduğu üzerine ciddi kuşkularımın olduğu bir PSU yaktım.

Sinirden parçalanan, robot yapılmak üzere haşat edilen floppyleri de atlayamam...

Son olarak da Fujitsu 9GB'lık diskim gidecek gibi gözüküyor.Girişlerin bulunduğu kısım öyle bir sallanıyorki dokunsanız düşecek, çıkarırken falan ağlayacak gibi oluyorum :P