View Single Post
Eski 06-09-12, 16:55
polatbaba polatbaba çevrimdışı
Cool C: İlk ve ortaöğretimlerdeki seçmeli Kur'an dersi hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen McLaren Mercedes Mesajı Göster
Oldukça yanlış bir karar. Neden mi? Seçmeli olduğuna bakmayın. Hassas bir konu. Yani muhafazakar Aileler çocuklarını gönderir illa ki. Diğer kesimden öğrenciler almasa Ailelerine olan mahalle baskısı sonucu 'Bak bak şu ailenin çocuğu okulda Kur'an dersine girmiyormuş, ailesi göndermemiş, gördün mü?' gibisinden diyalogların yaşanacağı aşikar. Ha o yaştaki çocukların kendi iradeleri ile derse girip girmeme konusuna karar vermeyecekleri de aşikar. Yani aileleri seçecek büyük ihtimalle. Ee bu işin öğrenci boyutu da var. Seçmeli derslere girmeyecek öğrencilerin arkadaş grupları arasında dışlanacağı da kesin.

Hadi diyelim bu saydıklarım olmadı. Bu sefer de 4+4+4 ün amacının ne olduğunu biliyoruz. Bu yaştaki çocuklara dini öğretiyoruz adı altında art niyetli öğretmenlerin yada öğretmen açığını kapatmak için derslere girecek imam kadrolarının mevcut iktidar lehinde propaganda yapmayacakları ne malum? Dini eğitim adında okullar siyasi propaganda yeri olamasın. Çocukların küçük yaşta bu dersleri alması sakıncalı diyorum. OrtaÖğretim boyutunda ise belki olabilir. Yanlış anlaşılmasın insanların Kur'anı, dinini öğrenmesine lafım yok ama bunun yeri Eğitim yuvası olan okullarımız değil. Toplumda ikilik, Kafa olarak bölünmeler ülkeye büyük zarar verir
bir yere yol yapcan 2 ,3 kişi bu yol burda olmasın benım arazımden geccek diyor.ama o yol ile mılyonlar kullancak yaparmıydın yapmazmıydın.....