Konu: C dersleri
View Single Post
Eski 23-07-04, 16:13
utkujuk utkujuk çevrimdışı
Varsayılan Cvp: C dersleri

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ahzan
Dostum oncelikle yardim ettigin icin sagol.
Yalniz ben yapamadim.
Dedigin gibi programi acinca ctrl+n yapiyorum.
karsima c veya c++ 'yi secmem icin bir tablo cikiyor.
buradan c'yi seciyorum.
Yine ayni tabloda Windows application, console application, winmain()project, DLL, Empty project secenekleri cikiyor.
Bu seceneklerden hepsini teker teker denedim ama yapamadim.
Ayrica bu seceneklerden herhangi birini sectigimde kodlari yazmam icin bir sayfa aciliyor.
Acilan bu sayfada da kodlar var.
ilkin bu kodlari silmeden,altina kendi kodlarimi ekleyip F9'a bastim total errors 0 dedi.yani hatasiz kodlar.Kaydettim ve exe dosyasina tikladim .fakat program acilmadi.
daha sonra kodlari acmam icin gelen yerdeki kodlarinin hepsini sildim ve sadece kendi kodlarimi yazdim ama yine de olmadi.
exe dosyasi oluduyor ,hata yok diyor ama birturlu program acilmiyor.
haldunurazin yukarida verdigi c derslerinde yeralan kodlari kullandim.odev olarak verdigi.
Kodlar su:
main()
{
printf("ahzan.n");
printf("hollanda");
printf(" dunya.n");
printf("evren.n");
}
sanirim anlatabilmisimdir.
Yardimlarinizi bekliyorum.
Tesekkurler...
hocam farklı versiyon kullanıyoruz demekki senle. bendeki sormuyo hiçbişey.
orda seçmen gereken şey console application . ama sen bi text dosyası aç ve kodunu ona yaz. daha sonra dosyanın uzantısını .c olarak değiştir. sonra bu dosyayı dev c++ la aç. sonra F9 a bas. böyle olur kesin. bi de kodun başına,
#include <stdio.h>
satırını eklemen gerekir printf() fonksiyonunu kullanabilmen için. umarım işin hallolur...
bi de bu programı çalıştırırsan bu yazıları yazdırıp anında kapanır. belki de öyle oluyodur bilmiyorum. kapanmamasını istiyosan mesela en sona

int hede;
scanf("%d",hede);

satırlarını ekleyip kapanmadan önce programın bi değer istemesini sağlayabilirsin.
veya programı üstüste bikaç kere kullanmak istiyosan main fonksiyonunun son satırına
return main();
yaz. bunu yazınca program işini halledince tekrar aynı şeyi yapar.yalnız bu programda pek hoş olmaz yazdırıp durur

Mesajı son düzenleyen utkujuk ( 23-07-04 - 16:35 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla