Konu: deprem
View Single Post
Eski 21-05-04, 01:19
xpxp xpxp çevrimdışı
Varsayılan Cvp: deprem

yaw bu deprem olayi oyle bir olayki bizde allah vermesin. bir daha olsa ic savas cikacak bak namaz niyaz yok da o yuzden oldu diye ikiye bolunecegiz bin yillardir olan birsey cok dahada olacak.. yaw ne isse bizim donanmada 10 israilli var diye deprem oluyor. israil america dunyayi felc etti orta doguda deve kalmadi yasayan bosver insani bunlara birsey oldugu yok.. iste istanbulda deprem olacak bunun kacari yok.. 15 milyon uyuyor. hic bir hazirlik yok. ehh sonra yok yahudiydi yok hristiyandi punt bul yapistir .ehh olacak iste ben soyluyorum 200 sene sonrada olsa olacak .acin basit bir bilim sitesini soyler.. bunu 17 agustastan oncede soyluyorlardi ama kimsenin paparazzi seyretmekten vakti olmuyordu. erzincanda 92 olen leri yada daha vahimi 39 deopemini yada 67 sakaryayi bilmeye ehh ogrendik tum turkiye ogrendi simdi S P dalgasini arkciyi oncuyu.. wesselam yine tik yok. bosverin beyler havadaki isiklari deprem yer altinda olusuyor.ama illa derseniz yaw tahmin edebilirmiyiz hani ugrassak 76 yilinda cinliler denedi iki kere dogru tahmin ettiler 6 2 ve 59 du sanirim depremleri fakat bir yil sonra edemediler 280 000 kisi oldu..
eger saglam binalari yaparsak yani bu gelismislikle alaakali herseyimizde duzgun olu demektir .ozaman bebeklerin olusunu seyremeyiz...
insan dayanamiyor gorunce
( bende depremde izmit merkezde idim uni versitde oradaydim 96 2001 bu sebepten bende yasadim o felaketi allah korusun)