Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 09-03-12, 21:14 #1
dogukanCetin dogukanCetin çevrimdışı
Cool Wolfteam Oyun Modlar Tanıtım


Merhaba arkadaşlar. Ben bu konuyu oyuna yeni başlayanlar için tanıtım olarak açtım. Amacım oyuna yeni başlayanların kafasında neyi ne yapacaklarına dair fikirlerin oluşması. Ya da başka kişiler de yeni taktikler veya oyuna farklı bakış açılarından yararlanma imkanları olabilir.

[COLOR="rgb(75, 0, 130)"]WOLFTEAM OYUN MODLARI [/COLOR]
1-)ÖLÜM OYUNU
Bu modun aslı belirli sayıda insanı en çabuk öldüren takımın ya da süre bittiğinde en çok adamı öldürmüş olan takımın kazanmasına dayalıdır. Bu modda öldüğünüzde belli bir bekleme süresinden sonra yeniden doğarsınız.
Taktikleri
1-)Arkacılık yapmaktan korkmayın. Oyunda arkacılık diye bir şey yoktur. Onun adı sinsi saldırıdır. Sinsi saldırının gücünü arttıran eşyalar bile vardır. Bu yüzden sinsi saldırı önemli bir şeydir. Size söverlerse de aldırmayın.
2-)Pusucu olmaktan da çekinmemelisiniz. Canınız azaldığında ya da oyunda karakter olduğunda pusun. Pustuğunuzda sizi görmeyecek düşmanı çok rahat öldürebilirsiniz. Ama düşmanı görür görmez rastgele sıkmayın. Öncelikle silahı adamın kafasına tutun. İlk mermi sekmediğinden kafasına gelir. Bu onun canının çoğunu götürür. Sonra var gücünüzle ateş edin. Düşmanın basesine pusmayın. 3sn. lik korumaları olduğundan başarısız olursunuz.

Bu oyunun kendi içinde ayrılan dalları vardır.
A-)Ölüm oyunuC: Bu modda kurt olamazsınız. Pusma bu modda çok gerekli değildir. Çünkü kurt yoktur.
B-)Tabanca: Bu modda sadece tabanca kullanabilirsiniz. Tabancalar hem güçsüz hem de tek tek ateş eden silahlardır. Buna karşılık iyi bir tabanca bir insana kafadan tek atabilir. Bu yüzden tabancayla kim kafadan daha hızlı vurursa bu modun ustası o demektir.
c-)Bıçak: Bu modda sadece bıçak kullanabilirsiniz. Bıçak, yakın mesafeli bir silahtır. Sol tıkla çok can götürmez. Bu yüzden tercih etmeyin. Sağ tık güçlüdür ama yavaştır. Bunun için şöyle bir taktik var.
Adam size gelirken geri çekilin. Sonra sağ tık yapın. Tam vuruş yaparken adama doğru koşun. Böylelikle tek vuruşla adamı alabilirsiniz.
Ç-)Keskin Nişancı: Bu modda sadece keskin nişancı silahlarını kullanabilirsiniz. Bu silahlar tek tek ateş ederler ve çok yavaştırlar. Her atıştan sonra 4-5 sn. beklemeniz gerekir. Buna karşılık dürbünleri tam nokta atışı için uygundur ve de çok güçlülerdir. Kafadan tek atarlar ve gövdeden iki vuruşla öldürürler. Bazıları ise gövdeden de tek atabilmektedir. Bazı silahlar, dürbün açıkken tabanca gibi daha seri ateş edebilmektedirler. Bunlar nakit ya da kp ile satılmaktadır. Bunun dışında bazı nadir silahlar dürbünü açıkken k.nişancı, kapalıyken otomatik silaha dönüşürler. Bu silahlar bu modlarda taramalı olarak kullanılabilirler. Fiyatları nakitlidir ya da çok yüksek kp fiyatları vardır.
D-)Kurt RKP Kurt: Bu modda sadece kurt alabilirsiniz. Kurtlar yakın mesafe canavarlarıdırlar. Bir insanı iki vuruşta alabilirler. Bununla birlikte dayanıklıdırlar. Yalnız, uzak mesafede hiçbir etki yapamazlar. Deli ve buz kurt ise deli topu atarak insanları kendine çeker. Buz kurt dondurur. Bu özellikler kurtları uzaktan da çok az olsa bile etkili yaparlar. Yeniden moda dönersek bu modda herkes kurt olur ve birbirlerini pençeler. Bu modda ortalık ana-baba yeri olduğu için düşmanı pençeleyeyim derken splerinizi (sp:silah puanı demektir. Oyunda temel silahlar bu puandan verirler. Bazı silahları oyun içinde kullanabilmek için bu puan gereklidir.) kaybedebilirsiniz.

2-)UYKU MODU
Uyku modunda rakibiniz sizi öldürdüğünde öldüğünüz yerde kalırsınız. Bir takım arkadaşınız gelip sizi canlandırmalıdır. Bu özellik bu modun taktiksel olmasını sağlar.
Taktikler:
1-) Öldürdüğünüz adamın yanına pusun. O adamın takım arkadaşı onu reslemeye geldiğinde takım arkadaşını da vurun. Ama adam sizin orada olduğunuzu takım arkadaşına söyleyebilir. Bu yüzden adam öldükten 4-5 sn. sonra gelin.
2-) Pusma bu modda da işe yarayabilir.
3-) Bu modda k.nişancı kullanmak ta işe yarar. Çünkü sürekli yeni adam gelmediği için kolay ölmezsiniz.
4-) Doğa doğmaz savaş bölgesine gitmeyin. Ölünce yeniden doğamazsınız. Savaş bölgesinde oyunun başında hep bombalar atılır. Bu bombalara dikkkat etmezseniz rahatlıkla ölürsünüz. Rakibin bombaları bitince savaş alanına çıkın.
5-) Koşarak savaş bölgesine gidin. Elinize bombayı alın. Adamı gördüğünüz anda bombayı atın. Sonra saklanın. Adam ölür ya da canının çoğu gider.

Bu modun da klasik modu vardır.

3-) S2 YIKIMI
Bu mod insanlar ile kurtların karşı karşıya geldiği bölümdür. Bu modda insanlar kırmızı kurtlar mavi olarak doğarlar. İnsanların amacı tüm kurtları yok etmek, edemese bile bombayı kurup patlayana kadar imha olmamasını sağlamaktır. Kurtlar ise tüm insanları öldürmelidirler. Ya da kurulan bombayı imha etmeleri de onların kazanmasını sağlar. Eğer süre dolduğunda bomba kurulamadıysa ve iki takımda da yaşayan oyuncu varsa kurtlar kazanır.

Taktikler
A-)İNSAN
İnsansanız yapabileceğiniz üç şey vardır. Birincisi insan grubundan ayrılmayarak önünüze çıkan her kurta grupça ateş etmek ve öldürmenin size yazılması için dua etmek. İkincisi ise pusmak.
1-)Pusmak için en uygun yerler kutuların arkasındır. Örneğin bu modun en çok oynandığı yerlerden birisi olan iki tapınakta basedeki kutuların arkasına pusmanız iyi bir tercihtir. Kurtlar basede duvardan yürürlerken sizi görmezler. Siz de Allah ne verdiyse ateş edersiniz. Ya da b1 tünelin çıkışındaki kutunun hemen yanına pusun. Kurlar kutunun arkasına geçerler. Siz de onları öldürürsünüz. Ama hemen var gücünüzle ateş etmeyin. İlk merminiz hep kafaya gelsin. Sonrası kolay. Üçüncü olarak ise bir karakter alın ve taktiğe maktiğe gerek kalmasın.
2-) KURT
Eğer kurt iseniz pusmanız kesin ama kesin gereklİ. Çünkü uzaktan vuruş yapamazsınız. Yani arkacı olmalısınız. Yine kutuların arkası kurtlar için oldukça ideal yerlerdir. Tüneller de idealdir. Çünkü darlardır. İnsanlar kaçamazlar. Buna karşılık bu darlık sizin güçlü vuruşunuzun ıskalanmasıyla da sonuçlanabilir. Kurtken her zaman arkanızı kollayın.

4-) KURT AVI
Bu mod üçe ayrılır. Bununla birlikte insanken ya da kurtken yapabileceğiniz çok taktik yoktur. İnsanken kurt size sağ vuruş yaparken zıplayın ve geri çekilin. Kurtken ise insanlar canını doldurmadan arkalarından dolaşın ve hepsini normal pençelerle kesin. Çünkü siz güçlü vuruş (sağ klik basılı tutunca olan en güçlü vuruş) yaparken onlar canlarını doldurmuş olurlar. Eğer olur da görülürseniz ve insanlar canlarını doldurmuş olurlarsa onlara en güçlü vuruşu zıplarken yapın (güçlü vuruşu yapmak için sağ tıklarken aynı anda zıplayın). Bunun dışında çok bir taktiği olmayan bir mod.
C: Kurtlar ve insanlar birbirlerine ateş ederlerken fazladan can gelir ve normal karakterler 600 cana ulaşır. İnsanken sizi bir kurt öldürdüğünde kurt olursunuz. Sonra bir daha insan olamazsınız. Ölseniz bile kurt olursunuz.
R: İnsanların canı her zaman 200 de kalır. İnsanken sizi bir kurt öldürdüğünde kurt olursunuz. Sonra bir daha insan olamazsınız. Ölseniz bile kurt olursunuz.
D: Bu modda sizi insan öldürürse insan, kurt öldürürse kurt olursunuz ve canınız dolar.

5-) İŞGAL
Bu modun esasında, haritada 5 tane üs bulunur ve siz bu üsleri ele geçirmeye çalışırsınız. Bir üssü ele geçirmek için o üssün yanında belli zaman kadar durmanız gerekmektedir.
Taktikler:
1-) Üsleri ele geçirirken onların yanındaki kutulara insan olarak saklanın. Kurt olursanız kafanız gözükür ve ölürsünüz. İnsan olursanız tam sığarsınız ve bi tarafınız gözükmez.
2-) Amacınız azami sayıda insan öldürmek olmasın. Aldığınız üssü korumak olsun. Düşmanın basesine gitmeyin. Siz öldüğünüzde siz doğana kadar 2-3 üs elden gidebilir. Düşmanın basesine sadece onu durdurabiliyorsanız gidin.
3-) Eğer iki takımdan birisi rakibin bütün baselerini alırsa oyun orada biter. Bu yüzden eğer tüm baseleri alabiliyorsanız ilerleyin.

WOLFTEAM'DE YENİ BAŞLAYANLARA LAZIM OLABİLECEK EŞYALAR
1-) Silahlar
Silahlar ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
2-) Kurtlar
1-)Normal Kurt: Bu kurt wolfteam'ın normal kurdudur. Almak için yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Envanterinizde sürekli olarak durur. Fazladan bir özelliği yoktur. Canı 200 dür ve kükrediğinde 99 can gelir. Sağ tık ile güçlü saldırı yapabilirsiniz. Bu özellik ile normal bir insanı öldürebilirsiniz. Sol tık ile normal vuruş yaparsınız. Bu vuruşla normal bir insanı 2 vuruşla alabilirsiniz. "r" ye basıp kükreyebilirsiniz. Ölüm oyununda "3" e basıp kurda dönüşebilirsiniz. S2 yıkımında bu kurtu ilk elden alıp 50 sp kazanabilirsiniz.
2-)Hayalet Kurt: Bu kurdun özelliği, hiç hareket etmezken görünmez olmasıdır. Bir yerde dururken görünmez olursunuz. Kükrediğinizde gözükmezsiniz. Bombayı görünmeden imha edebilirsiniz. Ama dikkat edin imha sesi ile hayalet olduğunu anlarlar ve sizi bulabilirler. Vücuda bir mermi geldiğinde hafif görünür olursunuz. Vücuda gelen mermi sayısı arttıkça iyice görünür olursunuz. Canı 200, kükrediğinde gelen can 49 dur. Kükremesinin sesi farklıdır. Genelde duyulmayan ve çok hafif bir kalp atışı vardır. Ses kasarsanız (ses kasma: Kulaklık takıp sesi iyice açmaya denir. Sesi açıp ayak seslerinden ve hayalet ve hayalet 2 kurtlarının kalp atışı seslerinden onları bulmanıza yarar.) bu sesi duyabilirsiniz.
3-)Güçlü Kurt: Bu kurdun 260 canı vardır. kükrediğinizde 99 canı gelir. Bu kurdun normal kurttan farki daha güçlü olması ve 260 canı olmasıdır. Kükreme sesi aynıdır. Sadece kollarını farklı açar. Omzunda zırh vardır (görünüş anlamında zırh).
4-)Deli Kurt: Bu kurt, sağ tıka basılı tuttuğunuzda elinde bir top oluşur. Sağ tıkı bıraktığınızda o topu atar. O top kime geliyorsa, normal bir insanın canını 170'e indirir ve topun geldiği kişiyi kurta doğru çeker. İnsan size geldiğinde siz onu öldürürsünüz. Bu kurt sağ tıkla çok hızlı vuruş yapar arka arkaya. Bu özelliği ile insanı rahat öldürebilirsiniz. Ama sakın ha sağ tıkla vuruş yapmayın. Sağ tıkla tek atamaz normal bir insana.
5-)Vahşi Kurt: Bu kurdun bir pençesi vardır. Bu pençe 4-5 metreye kadar vuruş yapabilir. Yalnız çok yavaştır. İnsana tek atar ama eğer ıskalarsanız yeni bir vuruş yapana kadar çok zaman geçer ve ölürsünüz. İnsanları tutturmak oldukça zordur.
Diğer özelliği ile patlamadır. Sağ tıka basılı tuttuğunuzda patlama moduna geçer. Tıkı bıraktığınızda patlar. Birçok ok fırlatır. Bu oklar isabet ettiği insane genelde öldürür ya da çok az canı bırakır. Eğer patladığınızın hepsi gelirse özel pedroyu bile öldürebilirsiniz.
6-)Hayalet2 Kurt: Bu kurt, yarı görünürdür. Yarı görünür olması için hareket etmemesi gerekmez. Gücü normal kurt ile güçlü kurt arasındadır. Dikkatli bakılmazsa orta mesafeden görülmez. Uzaktan görülme ihtimaliniz azdır. Yakından ise görülebilirsiniz. Canı 200, kükrediğinde gelen can 49 dur.
7-)Zeki Kurt: Bu kurt çok güçsüzdür. Bir insanı öldürmek için 4 vuruş gerekmektedir. Sağ tık ile bir zıplayışta 4 vuruş yapar. Bu bir insanı öldürür. Normal vuruşta bir tıkla otomatik olarak 2 vuruş yapar. Normal vuruş ile bir insanı 4-6 vuruş arası öldürür. Canı 160 tır. Kükreyemez. Eğer bir insan cesedi bulursa o cesede pençe atarak kükreme canını 299 a kadar doldurabilir. Dayanıklılığı ve vuruş gücü azdır ama çok çeviktir.
8-)Gardiyan Kurt: Bu kurt oldukça güçlü bir kurttur. Bir insana normal olarak 2 vuruş ile öldürebilir ama tek vuruşu çok can götürür. Buna karşılık çok yavaştır. Bir insan eline bıçak alıp gardiyan kurttan kaçabilir. Çevik değildir. Bu yüzden dar alanlarda (tünel vs...) kullanılması işe yarar. 850 canı ile adeta tank gibidir. Sağ tık ile kafasını korumaya alır. Bununla kafadan vuruşları önlemiş olur. Bununla birlikte bu korumayla iyice yavaş hareket eder. Kükremesiyle gelen canı 99 dur. Kükreme sesi oldukça gürdür ve uzaklardan duyulabilir. Bu bir dezavantajdır.
9-)Buz Kurt: Bu kurtun 200 canı vardır. Kükrediğinde 49 can gelir. Bir insana ya da kurta vurduğunda onu dondurur ve yavaşlatır. Normal vuruşuyla iki vuruşla bir insanı öldürür. Sağ tıkla tek atar normal bir insana. Sağ tıka basılı tutulduğunda eline buz topu alır. Bu topu atar. Topun isabet ettiği yerdeki insanlarin canı 170-180 arasına iner ve insanlar yavaşlar.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-12, 14:21 #2
Blαck Heαrt Blαck Heαrt çevrimdışı
Varsayılan C: Wolfteam Oyun Modlar Tanıtım


Tanıtımdan çok yoruma benzemiş sanki.Zeki kurt,güçsüz bir kurt değil.Pençe ve dövme alırsan kolay kolay ölmezsin.(TEŞEKKÜRLER)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-12, 21:14 #3
Profesion Profesion çevrimdışı
Varsayılan C: Wolfteam Oyun Modlar Tanıtım


Konunun anlatımı güzel falan değil resimli olarak ben paylaştım.!
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-12, 17:15 #4
dogukanCetin dogukanCetin çevrimdışı
Varsayılan C: Wolfteam Oyun Modlar Tanıtım


İlk iyi konum diyebilirim.Eksiklerim var.Eleştireliriniz dikkate alacağım.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 16:12
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015