Son Dakika Haberlerini Takip Edebileceğiniz FrmTR Haber Yayında.
Forum TR
Go Back   Forum TR > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri > Windows 7
FrmTR'ye Reklam Vermek İçin: [email protected]

Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Güvenli Kipte Açılıyor

Windows İşletim Sistemleri Kategorisinde ve Windows 7 Forumunda Bulunan Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Güvenli Kipte Açılıyor Konusunu Görüntülemektesiniz => Merhaba Arkadaşlar : Ben Windows 7 Kullanıyorum . Son Günlerde Bir Sorunlar Karşılaştım. Başlıkta da Belirttiğim Gibi Bilgisayarım Normal Modda ...

Konu Araçları
Eski 13-07-11, 12:48   #1

Unhappy Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Güvenli Kipte Açılıyor

Merhaba Arkadaşlar :
Ben Windows 7 Kullanıyorum . Son Günlerde Bir Sorunlar Karşılaştım. Başlıkta da Belirttiğim Gibi Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Kullanıcı Seçme Bölümüne Kadar Her şey Normal. Ancak Kullanıcıyı Seçtikten Sonra Kapkara Bir Ekran Geliyor.((Bu Problemi Daha Önce De Yaşamıştım Fakat Bilgisayara Reset Atınca Problem Kalmıyordu)).Hiç Bir Şey Yapılmıyor.Ve Güvenli Kipte Denediğim Zaman Açılıyor Ama Farklı Ekran Çözünürlüğünde. Sistem Geri Yüklemeyi Denedim Ancak Sonuç Alamadım.Şu Anda Da Format Cd Si Bulamam. Bilgisayardan Da Pek Anlamam O Yüzden Basit Bir Dille Problemin Çözümünü Anlatırsanız Sevinirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-11, 16:16   #2

Varsayılan C: Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Güvenli Kipte Açılıyor

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen turbay06 Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar :
Ben Windows 7 Kullanıyorum . Son Günlerde Bir Sorunlar Karşılaştım. Başlıkta da Belirttiğim Gibi Bilgisayarım Normal Modda Açılmıyor. Kullanıcı Seçme Bölümüne Kadar Her şey Normal. Ancak Kullanıcıyı Seçtikten Sonra Kapkara Bir Ekran Geliyor.((Bu Problemi Daha Önce De Yaşamıştım Fakat Bilgisayara Reset Atınca Problem Kalmıyordu)).Hiç Bir Şey Yapılmıyor.Ve Güvenli Kipte Denediğim Zaman Açılıyor Ama Farklı Ekran Çözünürlüğünde. Sistem Geri Yüklemeyi Denedim Ancak Sonuç Alamadım.Şu Anda Da Format Cd Si Bulamam. Bilgisayardan Da Pek Anlamam O Yüzden Basit Bir Dille Problemin Çözümünü Anlatırsanız Sevinirim

windows 7 ultimate kullanıyorum. WD Caiver Black 500 GB HDD, Amd Athlon II X4 işlemci, 4 GB ram'den oluşan pc'im var. Daha önceleri ATI'nin sürüclerini güncelleyip Pc'yi kapatıp tekrar açtığımda. Windows Başlatılıyor... kısmından sonra max 15 sn'de açılan işletim sistemim yaklaşık 1,30 sn'de açılmaya başladı. işin özü Windows başlatılıyor.. kısmının geçip noktacıkların gelmesi uzun zaman alıyordu. Bende açılışta F8 yapıp windows'u normal olarak başlatı seçiyordum. Ve hızlıcana açılmaya devam ediyordu. Böyle devam ettikten 3-4 hafta sonra sorun kendiliginden düzeldi. Geçen gün ise Pc'yi temizlemek için herşeyini söktüp güzelce temizliğini yaptım fakat açtığımda yine aynı sorunla karşılaşıyorum. F8>Normal olarak başlat dedigimde sorun çözülüyor fakat bu durum fena halde sinirimi bozuyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Açılıştaki herşey kapalı, Virüs olmadigina eminim, C %70 boş dediğim gibi pcnin kablolarını tamamen söküp taktıktan sonra başıma geldi bu sorun.

Windows 7 Ultimate CD'nizi takın; Bilgisayarınızı CD'den başlayacak şekilde Bios Ayarlarını yapın. Üç yol tanımlayacağım, sizin için en kolay olanından zora doğru deneyebilirsiniz.

-Windows 7 İlk Kurulum ekranında İşletim Sistemi Kurma (Install) değil. Onarma modunu seçin.

-Windows 7 Güvenli modda (F8) açın, sonra kapatın, ve tekrar açın.

-Windows 7 Normal Modda açın; Bırakın geç açılsın. Başlat -> Bakım -> Sistem geri yükleme yaparak en son düzgün ayarlı haline geri döndürmeyi deneyin.

-Bir diğer seçenek Donanım çakışması. HD'leriniz IDE ile IDE kablosu sıralaması hatalı olabilir. HD ve CD veya DVD Rom kabloları ters bağlanmış olabilir.

-Elektrik bağlantılarını yaparken CPU Fan kablosunu takmamış olabilir misiniz? İlk açılışta yüksek CPU Kullanımından dolayı oluşan ısıdan CPU kilitlenip geç açılışa sebep olabilir.

İns işine yarar

.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-11, 16:36   #3

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen blumagic1907 Mesajı Göster
windows 7 ultimate kullanıyorum. WD Caiver Black 500 GB HDD, Amd Athlon II X4 işlemci, 4 GB ram'den oluşan pc'im var. Daha önceleri ATI'nin sürüclerini güncelleyip Pc'yi kapatıp tekrar açtığımda. Windows Başlatılıyor... kısmından sonra max 15 sn'de açılan işletim sistemim yaklaşık 1,30 sn'de açılmaya başladı. işin özü Windows başlatılıyor.. kısmının geçip noktacıkların gelmesi uzun zaman alıyordu. Bende açılışta F8 yapıp windows'u normal olarak başlatı seçiyordum. Ve hızlıcana açılmaya devam ediyordu. Böyle devam ettikten 3-4 hafta sonra sorun kendiliginden düzeldi. Geçen gün ise Pc'yi temizlemek için herşeyini söktüp güzelce temizliğini yaptım fakat açtığımda yine aynı sorunla karşılaşıyorum. F8>Normal olarak başlat dedigimde sorun çözülüyor fakat bu durum fena halde sinirimi bozuyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Açılıştaki herşey kapalı, Virüs olmadigina eminim, C %70 boş dediğim gibi pcnin kablolarını tamamen söküp taktıktan sonra başıma geldi bu sorun.

Windows 7 Ultimate CD'nizi takın; Bilgisayarınızı CD'den başlayacak şekilde Bios Ayarlarını yapın. Üç yol tanımlayacağım, sizin için en kolay olanından zora doğru deneyebilirsiniz.

-Windows 7 İlk Kurulum ekranında İşletim Sistemi Kurma (Install) değil. Onarma modunu seçin.

-Windows 7 Güvenli modda (F8) açın, sonra kapatın, ve tekrar açın.

-Windows 7 Normal Modda açın; Bırakın geç açılsın. Başlat -> Bakım -> Sistem geri yükleme yaparak en son düzgün ayarlı haline geri döndürmeyi deneyin.

-Bir diğer seçenek Donanım çakışması. HD'leriniz IDE ile IDE kablosu sıralaması hatalı olabilir. HD ve CD veya DVD Rom kabloları ters bağlanmış olabilir.

-Elektrik bağlantılarını yaparken CPU Fan kablosunu takmamış olabilir misiniz? İlk açılışta yüksek CPU Kullanımından dolayı oluşan ısıdan CPU kilitlenip geç açılışa sebep olabilir.

İns işine yarar

.

Söylediğim Gib Sistem Geri Yükleme Yaptım .
Güvenli Modda Açıp Tekrar Düzgün Açmayı Denedim Fayda Etmedi.
Format Cd Si Bulma İmkanım Yok

Yinede Teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-11, 17:34   #4

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen turbay06 Mesajı Göster
Söylediğim Gib Sistem Geri Yükleme Yaptım .
Güvenli Modda Açıp Tekrar Düzgün Açmayı Denedim Fayda Etmedi.
Format Cd Si Bulma İmkanım Yok

Yinede Teşekkürler

Takmanız gerek bir deneyin belki olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-11, 19:13   #5

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen blumagic1907 Mesajı Göster
Takmanız gerek bir deneyin belki olur

Bulamayacağı Söyledim Efendim.Başka Çözüm Yolu Biliyorsan Söyleyebilrsin.Bilmiyorsan Geç Ya :
  Alıntı Yaparak Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat