Son Dakika Haberlerini Takip Edebileceğiniz FrmTR Haber Yayında.
Forum TR
Go Back   Forum TR > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri > Windows 7
FrmTR'ye Reklam Vermek İçin: [email protected]

Windows 7 çökertme ?

Windows İşletim Sistemleri Kategorisinde ve Windows 7 Forumunda Bulunan Windows 7 çökertme ? Konusunu Görüntülemektesiniz => Öncelikle Windows 7 Ultimate 32b kullanıyorum sorum şu; Karışık olmayan bir yolla bilgisayarı çökertmek istiyorum ama öyle böyle değil ) ...

Konu Araçları
Eski 03-05-10, 22:35   #1

Alarm Windows 7 çökertme ?

Öncelikle Windows 7 Ultimate 32b kullanıyorum sorum şu;

Karışık olmayan bir yolla bilgisayarı çökertmek istiyorum ama öyle böyle değil ) Çöktükten sonra bi daha açılmıycak. Taki tekrar windows kurulana kadar. Bikaç yol var ama onlarda dosya silindiğinden bilgisayar açılıp X dosyası bulunamadığından açılmadı diye bişiler yazıyor. İz bırakmaması lazım yani .

İlgilenenlere duyrulur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-10, 23:10   #2

Varsayılan C: Windows 7 çökertme ?

Kötü bir emel kokusu alıorum kardeşim kusura bakma yardımcı olmayacağım sana.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-10, 10:30   #3

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen franko61 Mesajı Göster
Kötü bir emel kokusu alıorum kardeşim kusura bakma yardımcı olmayacağım sana.
Yok be abi dersleri çok etkiliyo şifre flan koyduruyorum ama canım sıkılıcında şifreyi kırıyorum... Şöle tamamen çöksünde bi haziran'a kadar rahat oluyim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-10, 11:56   #4

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen bilalsabirli Mesajı Göster
Yok be abi dersleri çok etkiliyo şifre flan koyduruyorum ama canım sıkılıcında şifreyi kırıyorum... Şöle tamamen çöksünde bi haziran'a kadar rahat oluyim
Arkadaşım,bilgisayarı bozmanın ve çökertmenin birçok yolu var.Ben birkaçını yazmak istiyorum:

1-Bilgisayarım/Yerel Disk(C/Windows,ordaki herhangi bir dosyayı sil.Artık bilgisayarın kullanılmaz hale gelicek.

2-İnternete girip ne olduğunu bilmediğin bir dosya indir.Virüs olsun(Ama ben bunu pek önermiyorum,çünkü format atsan bile kurtulamayabilirsin).

3-Bilgisayar açılırken Bios'a gir(Genelde F2 veya Del tuşuyla açılır.)ve ayarlarıyla oyna(Korkma ayarları sıfırlamak için en sondaki bölmede Reset Setting gibi bir menü var,ona tıkla.Gelen onay mesajına Y(Yes)dediğin zaman eski ayarlara dönebilirsin).

Bunları yaparsan bilgisayarı kullanılmaz hale getirebilirsin.En azından Haziran ayına kadar bilgisayarı kullanmazsın.Haziran'da bir format atarak bilgisayarı eskisi gibi kullanabilirsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-10, 18:22   #5

1. ci maddeyi uygulaman için windows 7 sana izin vermez bi ihtimal güvenli kipte açarsan sana izin verebilir.2.ci madde için ise istediğin kadar virüs indir işe yaramaz,sadece zhelatin.exe işe yarar oda torrent sitelerinde bulursun bu virüs çok meşhur olmakla birlikte nadir bulunur,3. madde biosu kurcalama voltaj ayarlarıyla oynarken ekran kartı,işlemci herşeyi yakarsın aklında bulunsun,geldik senin derdinin çözümüne,çalıştıra cmd yaz sonra bu komutu yerleştir [format C:/u/q/s] komutu enterla,işe yaramazsa unlock programı ile .bat .ini dosyalarını komple sil,en son çaren bir adet bat dosyası hazırla içine [%format%] yaz,kaydet bat dosyasını bi kere tıkla yeterli olucaktır,kolay gelsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat