Son Dakika Haberlerini Takip Edebileceğiniz FrmTR Haber Yayında.
Forum TR
Go Back   Forum TR > Bilgi Bankası (Databank) (Ödev) > Üniversite Bilgileri > Siyasal Bilgiler / Hukuk
FrmTR'ye Reklam Vermek İçin: [email protected]

Kira Sözleşmesi Örneği-Hukuk

Üniversite Bilgileri Kategorisinde ve Siyasal Bilgiler / Hukuk Forumunda Bulunan Kira Sözleşmesi Örneği-Hukuk Konusunu Görüntülemektesiniz => KİRA SÖZLEŞMESİ MADDE-1) TARAFLAR: Bu sözleşme .................................................. ..............................adresindeki .................................................. .(KİRALAYAN) ile .................................................. .............. .......................... ......................... .................................................. adresinde faaliyet gösteren ......................... ...

Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 18-07-07, 02:27   #1

Arrow Kira Sözleşmesi Örneği-Hukuk
KİRA SÖZLEŞMESİ
MADDE-1) TARAFLAR:

Bu sözleşme .................................................. ..............................adresindeki .................................................. .(KİRALAYAN) ile .................................................. .............. .......................... ......................... .................................................. adresinde faaliyet gösteren ......................... ..................... ....................... .......................... (KİRACI olarak anılacaktır) arasında akdedilmiştir.

MADDE-2) KONU :

Kiracının talep ettiği ve Kiralayanın kendi depolarında kiracı veya yetkili temsilcisine teslim edeceği ................. seri numaralı ...... ................... kaynak makinesinin ücret karşılığı kiralanmasıdır.

MADDE-3) ÜCRET :
İşbu sözleşmenin bedeli kira konusu kaynak makinesinin kiracıya teslim edildiği günden itibaren her gün için ................. Tl. (USD) ve + % 15 KDV. dır.

MADDE-4) MALIN TESLİMİ VE ÖDEME ŞEKLİ :

4.1)Makine işbu sözleşmenin taraflarca imzalanmasından sonra kiralayanın deposunda kiracı veya yetkili temsilcisine teslim edilecektir.

4.2) Ödeme makinenin kiracıya tesliminde peşin olarak yapılacaktır. Ancak peşin yapılmayan kiralamalarda ödemenin ne zaman yapılacağı belirlenmelidir. Buna göre vadesinde ödenmeyen kira alacaklarına hiçbir ihtara gerek olmadan aylık % 10 gecikme bedeli ilave edilerek tahsil edileceği hususunu kiracı taraf peşinen kabul ve taahhüt eder.

MADDE-5) SÖZLEŞMENİN ORTADAN KALKMASI VE FESHİ:

Sözleşme aşağıdaki şartların oluşması hallerinde sona erer.

5.1.) Kiracının bu sözleşmeye uygun olarak tüm kira bedellerini ödeyerek makineyi kiralayana teslim aldığı gibi kiralayanın deposunda teslimi ile sona erer.
5.2.) Kiracının makinenin satış ücretini peşin olarak ödemesi.

MADDE -6) KİRA MÜDDETİ :

6.1) Kira müddeti ........... ay (veya gün) dır. Ancak kiracı makineyi süre bitiminde aldığı gibi teslim etmez ise, geciken her gün için ............. Tl. (USD) kira bedeli ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Kiracı makineyi bu süre zarfında kullanmadığından bahisle, kira bedeli ödemekten kaçınamaz.
SAYFA İKİ (2)

MADDE -7) ÖZEL HÜKÜMLER :

7.1) Makine kiracıya teslim edildikten sonra meydana gelecek her türlü bakım onarım ve hasardan sorumludur. Makinenin ziyası halinde kiracı hiçbir ihtara gerek kalmadan makinenin bedelini kiralayana 10 gün içinde def’aten ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Kiracının bu parayı geç ödemesi halinde de aylık % 10 gecikme bedeli ödeyeceğini de kiracı peşinen kabul ve taahhüt eder.

İşbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda ..........................................İcra daireleri ile mahkemeleri yetkilidir.KİRACI KİRALAYAN

.........................................  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-07, 12:51   #2

Varsayılan C: Kira Sözleşmesi Örneği-Hukuk


Teşekkürler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-07, 11:02   #3

Varsayılan C: Kira Sözleşmesi Örneği-Hukukemeğin için teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-11, 16:51   #4

Varsayılan C: Kira Sözleşmesi Örneği-Hukuk[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]

Boş kira örneği.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası


Reklamı Kapat

Reklamı Kapat