Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 29-01-10, 02:19 #336
adildogan adildogan çevrimdışı
Varsayılan C: ''Seboreik Dermatit''


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen izcik Mesajı Göster
Çok basit söyleyeyim. Dikkatle yazdıklarımı okuyun. Aylar önce yazdığım mesajlarda protopic krem kullandığımı söylemişim. (Doğrusu hatırlamıyordum.) (Çünkü frmtr yi düzenli olarak takip etmiyorum işin gerçeği)

Ve uzun zamandır protopic krem kullanıyorum ve aylardır seboreik dermatit (yüzün kıpkırmızı olması, yüzün gerilmesi, derilerin kuruyup yüzün berbat bir hal olması) hiç azmadı. Oysa ki benim yüzümde seboreik dermatit hiç eksik olmazdı. SAMİMİYETLE SÖYLÜYORUM bir ay 30 gün ise yalnız 3 gün iyi olurdum, geriye kalan 27 gün çok kötü idim. Yani kıpkırmızı idim. 25 yılım böyle geçti lanet olsun. İnsan "niye ben" diye soruyor.

Buraya kadar anlaşılmayan bir şey yok herhalde...


Protopic krem kullanmaya başladıktan sonra,,,,,

s.d başlamak üzereyken kremi sürüveriyorum. Ve azmıyor. olsa bunca zamandır olurdu. Yani belki hastalığı vücuttan silip atmıyor bunu zaten böyle kabul ediyorum ama yüzüm hiç kıpkırmızı olmadı. Hiç gerilme yanma olmadı. Hiç deri kurumadı.

Kremi her gün mü sürüyorum? Hayır! Ne zaman yüzümün bir yerinde kırmızılık görürsem yani ne zaman başlayacağını hissedersem o zaman sürüyorum bu biraz yağlı kremi. Yüzüm ertesi gün bembeyaz oluyor. Yani SD AZMIYOR. bu kadar basit.

Doktor bu kremi ilk tavsiye ettiğinde kullanmaya başlamıştım. Fakat kaçak geldiği için 150 - 160 TL civarında satın alıyordum. Çünkü adı üstünde kaçaktı. Ama normal fiyatını da biliyordum. 66 TL idi. Fakat yoktu hiç bir yerde. Ben de mecburen bazen 155 bazen 165 bazen de 140 TL ye bu kremi alıyordum eczanelerden. (Bildiğiniz ilaç neticede; her eczanede var doğal olarak)

Fakat son bir aydır normal yolla Türkiye'ye gelmiş. Ve fiyatı 70-72 TL civarı. Şimdi ucuzladığına mı sevineyim, yoksa bunca zaman pahalı fiyata aldığıma mı üzüleyim...

Olay bu arkadaşlarım.

Hayır ben kendimi biliyorum yahu! 25 yıldır çekiyorum bu lanet hastalığı. Babamın genlerinden mi geçti, babaannemin genlerinden mi geçti, nereden geçtiyse bana......


Selsun Blue ise ;

yine normal eczanelerde satılıyor. 20 - 25 TL civarı. Ben sanki 25 yıl boyunca başka şampuan kullanmadım mı? Kullandım. Ama en iyi gelen , en uzun etkilisi bana göre budur. Ve Selsun Blue'nin çeşitleri olduğu konusunu bence yanlış biliyorsunuz. Bence Selsunun çeşidi falan yok. Yani hiç duymadım. Çünkü olsa eczacılar bana "Selsun Blue'nun hangisi?" diye sorarlardı.

Bir gün doktorlardan birine demiştim ki
"Siz uzman doktorsunuz, Ben de uzman hastayım "

Arkadaşlardan biri (benim tebessüm etmemi sağlayan mesajında)

"göğsümde madalyon gibi belirdi"

yazmıştı. E aynısı bende yok mu sanki ?

Vaar..

Banyo yaparken iki göğüs arasına sürüyorum Selsun Blue' yu o şekilde bekliyorum. Beklerken de canım sıkılmasın diye (örnek) dişimi fırçalıyorum.

O da aradan çıkmış oluyor

Ve haftada 3 kez bunu yaptığımda ertesi hafta hiç bir şey kalmıyor.

Arkadaşlar üşenmedim bir sürü şey yazdım. Umarım hepiniz iyileşirsiniz. Ama biliyoruz ki bu rahatsızlık (daha doğrusu bir çok rahatsızlık) insanların elinde olan bir şey değil. Hepsi geçer üzmeyin kendinizi. Biz internetin başında forum sitelerine mesaj gönderirken, aynı esnada yıllarca üniversite okumuş, saçlarını dökmüş tahsilli insanlar, bizlerin hastalığına çare bulmak için çalışmalar , araştırmalar yapıyorlar. Doğru mudur ?


Birkaç cümle daha yazayım. İşte diyorlar ki neymiş efendim, ilaç kullanmak iyi değilmiş, aktarlarda bitkisel tedavi daha iyiymiş. Zararı yokmuş çünkü bitkilerden yapılıyormuş

Yok yaaa

Gittim aktara yüzüm zaten ortadaydı.Adam "bal ile susamı karıştırıp ye, bir şeyin kalmaz" dedi

İyi ben de afiyetle yedim zaten İyiki "başka bir şeyi ye" demedi )

Babamın oğlu gelsin de yapsın protopic i

ya da gelsin de benim göğüs aramddaki kırmızılıktan beni kurtarsın..


Bitkisel tedaviymiş. Somut hiç bir şey görmedik duymadık ! Biriniz de çıkın deyin ki
"ben şunla şunu karıştırdım şu hastaya çok iyi geldi"

Neyse yazdıkça sinirleniyorum. Burada keseyim..

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar.


Allah senden razı olsun inşallah verdiğin bilgier bizim gibi S.D. li arkadaşlara yardımcı olur.

Ama seni düzeltmek istediğim bir şey var üşenmemişsin uzun uzun yazmışın

Aktara gittim susam la bal yedi demişsin ve hiç bi faydasını görmedim demişsin.
Senin o susam dediğin çörek otudur ve Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) 14 asır önce şöyle buyurmuştu: “Şu kara tanede (çörek otu) ölümden başka her derde deva vardır.” demiştir. Biraz araştırma yaptım ve S.D. hastalığında bize biraz yardımcı olabileceiğni anladım. Aşağıda yazdıklarım S.D. ile ilgili olan çörek otunun faydalarının bir kısmı ;

Çörek Otunun Etken Maddeleri
Takriben %21 protein, %38 karbonhidratlar ve %35 bitkisel yağlardan oluşmaktadır. İçeriğindeki aktif maddeler, nigellon, thymoquinon ve uçmayan yağlardır. Diğer maddeler ise, linoelik asit(Omega-6, Omega-3), oleic asit, palmitik asit, kalsiyum, sodium, potasyum, demir, çinko (Hücre yenilenmesinde payı olduğu için cildi de güzelleştirir. El tırnaklarını sertleştirir ve saçı kuvvetlendirir), bakır, magnezyum, selenium, fosfor, vitamin A ( cilt, saç, dişler ve kemiklerin oluşum ve muhafazası için ), vitamin B, vitamin B2, niasin ve vitamin C dir.
Yukarıdaki maddelerden özellikle nigellon ve thymoquinon etken maddeleri çörek otunun destekleyici özelliğiyle doğrudan alakalıdır.


Bazı faydaları;
Çörek otu Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Egzama gibi rahatsızlıklarda çörek otu iyi bir iyileştiricidir.
Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir (Bilindiği gibi S.D. ye sebep olan Malassezia globosa adında bir mantar).

Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır (Sonuçda yüzümüzdeki deri devamlı soyularak yeniden oluşuyor veya inceliyor).

Alerjileri önler.


Şimdi yaşın benden büyük olduğunu tahmin ettiğim için sana abi diyerek sakın bu yazdıklarımı yanlış anlama. Ama çörek otununda ek olarak almakda fayda var yüzümüze elma sirkesi sürüyoruz suyla seyreltıp içiyoruz. Çörek otunu bala katıp yemekten bi zarar gelceğini sanmıyorum Ama sadece çörek otundan medet umalım demıyorum sadece almakda fayda olcağını düşünüyorum.Mesela arkadaşın bi tanesi her gun bol limon sıkıp maydonoz yiyorum demişti bende her gece bol lımonlu maydonoz yiyorum ve Allah razı olsun ondan bendeki S.D ler koluma ve vücudumun bazı bölgerine sıçramıştı ve maydonoz yemeğe başladığımdan beri vücudumda ve kollarımdaki S.D. ler azaldı ve en sonunda kurudu ama hala yüzümde ve saçımda aşırı derecede var. Sonuçda burdaki herkes bu hastalıkdan kurtulmak istiyo ve birbirine yardımcı olmaya çalışıyo.Bitikilerden direk medet ummak yanlış olur ama ek bir tedavi olarak kullanabiliriz. Çünkü yapılan bütün ilaçlar bitkilerden elde ediliyor.Son olarak 1 hafta once Show Tv de Prof. Dr Erkan Topuz çıktı ve zerdeçal denilen bitkinin kansere iyi geldiği söyledi çok şaşırdım ama sonuçda buda bir ek tedavi yöntemi sayılır. İnanmayanlar Google dan aratıp bakabilirİzcik abi tekrardan yanlış anlamanı istemem ve yazın için teşekkür ederim.


__________________
 
Eski 29-01-10, 10:31 #337
izcik izcik çevrimdışı
Varsayılan C: ''Seboreik Dermatit''


Herkese geçmiş olsun.

Umarım kimsede SD den eser kalmaz.
 
Eski 29-01-10, 10:46 #338
_garfi_ _garfi_ çevrimdışı
Varsayılan C: ''Seboreik Dermatit''


adildoğan kardeşimiz inançlı birine benziyor.İnanan kişilerin çoğu kanseri bile yeniyor.iyileşeceğine inanmayan kişiler tedaviye başlamasınlar bile onlar baştan kaybetmiş oluyor.Dinimiz bile der önce niyet , niyetin iyileşmek olacakki vücudun da buna tepki versin.İzcik arkadaşımızın en son yazdığı kelimelere aminn diyerek cvb vermek istiyorum cümlemize.
 
Eski 29-01-10, 13:23 #339
adildogan adildogan çevrimdışı
Varsayılan C: ''Seboreik Dermatit''


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen _garfi_ Mesajı Göster
adildoğan kardeşimiz inançlı birine benziyor.İnanan kişilerin çoğu kanseri bile yeniyor.iyileşeceğine inanmayan kişiler tedaviye başlamasınlar bile onlar baştan kaybetmiş oluyor.Dinimiz bile der önce niyet , niyetin iyileşmek olacakki vücudun da buna tepki versin.İzcik arkadaşımızın en son yazdığı kelimelere aminn diyerek cvb vermek istiyorum cümlemize.
Çok teşekkür ederim ve hepimizin temmennisi bu Aslında ben sayfaya çörek otunun faydalarını yazmak için girmiştim izcik abinin yazısını görünce cuk oturdu yani onunla alakalı değildi zaten çörek otu için girmiştim Neyse durumu düzeltince şu kremle şampuanı almak lazım
 
Eski 30-01-10, 23:15 #340
MORTAL_7 MORTAL_7 çevrimdışı
Varsayılan C: ''Seboreik Dermatit''


seboreid dermatit kötü bişey genellikle kadolin şamp. ii geliyo kardeşim elecon pomatıda kullanman lazım ama her bünye aynı değil.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:38
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015