Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 21-12-11, 11:09 #1
08080812254143 08080812254143 çevrimdışı
Varsayılan İbretlik gerçekdışı belgeseller.


Kendi görüşlerini bizlere "düşünmemizi azaltarak" kabul etmemizi sağlamak isteyen bazı uzman kişiler doğrulara bir takım yanlışları katarak bizleri felaket'e dahada yaklaştırıyorlar. Bunlara çeşitli müzikler eklerek aklımızı çelebiliyorlar (tıpkı dizilerdeki adrenalin olayı gibi) Günümüzde bu belgeseller aracılığıyla bir nevi vites yükseltiyorlar ! bizi kontrol ettiklerini düşünüyorlar bizden akıllılarmış gibi. Bu bilgileri pirinç gibi elemek bize kalmış yoksa taşı yutan biz olacağız. Aşırıysam bağışlayın lakin çok heyecanlandım itiraf ediyorum.

Sadece " [ .. ] " bu şekilde yazılı metinler benim yorumumdur. Bunu sizlerin görüşü istediğiniz gibi anlamanız için yaptığımı biliniz, ama yinede güvenmeyiniz düşününüz ki benim istediğimde budur.

Kaynaktan:

"KOCA DÜNYADA OLAN BİTENLER"

Zeitgeist: Zamanın (ve aslında Toplumun) Ruhu. Almanca bir kelime, tam olarak çevirisi yok. Zeitgeist bir dönemin entelektüel, kültürel, etik, politik ve belki dini atmosferini tarif etmede kullanılır. Bir anlamıyla da Zeitgeist geçmişe dönük yapılır. Yani o devrin dışına çıkmak gerekir. (Wittgenstein kültür alanında, Popper bilimsel devrim hakkında benzer bir yaklaşımda bulunmuşlardır.) Zeitgeist belli bir dünya görüşü içerir. (Bu terimin Hegel'e kadar yolu var. Belgesel o kadar da derine inmediği için burada daha fazla ayrıntıya girmiyorum.)

Yani kısaca süregelen insanların tavırları. ( En temeli kabul etme ve inanma ve inkar , sapkınlık. )


[ Hem söylüyor hemde Türkçesi yok diyor .. Bu bir dile saldırıdır.Konuyu bilgilendirme amaçlı açan ve görmemi sağlayan arkadaşımızda hata etmiş olabilir ki bu çok normal teşekkür ediyorum ona. İki nesil birbirini anlamaz oldu amaç o bu dillerin arasına terim yerleştirerek. Türkçe öğretmeni dedi ki zenginleşmeyen bir dil varlığını sürdüremez ne kadar yanlış bir söz! Zenginleşerek böyle olmadık mı?.. ]

Zeitgeist ismini taşıyan belgeselse son zamanlarda dünyada epey ses getirdi. Bunun sebebi belki de din ve siyasetle ilgili pek sorgulanmayan ayrıntılara el atması. Anlatım olarak basit ve argümantasyondan çok slogana kaçar bir tarzı var. Daha ziyade Amerikalıların koltuklarına serilmiş ve beyinleri bolca tükettikleri hamburger ekmeğine dönüşmesine ramak kalmış kesimine hitaben hazırlandığından sanırım. Sonra Zeitgeist: Addendum ekonomi ağırlıklı başlıyor ve ekonomiden fazla anlamayanlar için temel bilgiler sunması da artılarından. İki belgeselin sonunda, koca dünyada olan bitenlerin aslında bir avuç insanın lafına baktığını ve nelerle uyutulduğumuzu gözlemleme şansı buluyoruz.

[ Dikkat Almanya dan çıkmış olan bir terimdir ve bedava belgeseli dağıtılıyor. İşin garibi ABD nin en iyi iş ortaklarından ve AB den olan bir ülke niye Amerikalılar'a hakaret etsin ki, burada bizleri terörist ve baskıcı olarak İLAN eden zihniyet'in bu görüşünün akışını sağlamak için bizi aşırılığa ve hakaret'e sürüklemek isteyişleri yatmaktadır. ]

İki belgesel de internette ücretsiz olarak izlenebiliyor, paylaşım programlarından bedava indirilebiliyor.* Toplamda birkaç saatinizi feda etmeniz yetecektir. O yüzden belgesel içeriklerinin ayrıntılarından çok onlarla ilgili izlenimlerime ağırlık vereceğim. İlk belgeselin Türkçe hazırlanan kitabı geçen aylarda satışa sunuldu. Bu yazıyı yazmamı tetikleyen Zeitgeist kitabındaysa ilk bölüm belgesele nazaran biraz daha derli toplu ve genel olarak belgesele sadık kalınmış. (Böyle bir belgeselin kitap olarak satılması eleştirilse de görünüşe göre matbu olarak da raflarda bulunmasının sakıncası yok. Çoğu yayınevi de epey uğraşılmış, kuşe kâğıt kitapları hayrına dağıtabilecek durumda değil zaten.)

[ Bana diyecek söz kalmadı mı? ]

Zeitgeist Ne Anlatıyor?
Bu belgeseli ilk olarak DVD'de keşfettim, cazip geldi, aldım. Şu anda yayılması için bedava olarak internette erişilebildiğini belirttiğim halde neden para verdim? Çünkü o sırada belgeselden bahsedilmiyordu. Pek çok kişiden önce izledim diyebilirim. Genel olarak beğenmiştim. Amerika'dan çıktığı halde Amerikan rüyası karşıtı görünüyordu ve basit bir dili vardı. Ardından ikinci bölümünü izledim. O biraz daha hoşuma gitti. Daha sonra belgesel patlama yaşadı. Dünyanın birçok ülkesinde internet ortamında ilgili gruplar kurulmaya başlandı.

[ İlginç? Hiçte değil gayet açık. ]


[Kapılanlardan olmayınız pirinci taşını baştan ayıklayınız.]


[Mısır bilimci yazısına dikkat, günümüzde batılları takı, aşya vs. her şeyi yayan ve bilimsel olarak enerji veriyor diyen sizi dinden çıkaran ve bunun karşılığında büyüyen olan onlardır. Mısır eserleri için bir akeolog olsa gene iyi ama çok köklü yayıldılar. ]

Zeitgeist Belgeseli

Zeitgeist'ın ilk bölümü üç kısımdan oluşuyor. İlk kısımda Hıristiyanlık ve kökenleri anlatılıyor. Hıristiyanlığın aslında orijinal olmadığı anlatılırken birçok mitolojik kahramanla İsa peygamber arasındaki benzerlikler de gözler önüne seriliyor. Bu benzerlikler gerçekten tesadüf denemeyecek kadar çarpıcı. Sadece Hıristiyanlık odaklı anlatılmış bu kısım. Amerikalılara hazırlandığı düşünülse de diğer dinlere değinebilirdi belki. Gerçi o zaman da ilk kısmı toparlamak zor olurdu. Yalnız Zeitgeist, din eleştirisinde her şeyin tüm kaynağını astronomi ve astrolojiye, takımyıldızlara bağlamış. Eskiden insanlar tabii ki doğa olaylarından fazlasıyla etkilenmişler, hayatlarını bunlara göre ayarlamak için de yıldızları kullanmışlar. Ama belgeselde laf İsa peygamber, Meryem ve benzerlerinin sadece bir grup yıldız olduğuna getirilmiş. Olayın toplumsal ya da daha genel olarak insani yönü es geçilmiş.

[ Görüşüm, tek tanrılı dinler'e savaş açmak ve öncedende değindiğim gibi (açtığım konularda) astrolojinin Dinimizde hiçbir şekilde yeri yoktur buna zevk için, eğlence için her ne için bakan olursa Allahtan başkasından meded umduğu için doğru yoldan çıkmıştır ve dolayısıyla bu tip sapkın belgesellere aldanma oranıda kat ve kat yüksektir insanlar bu belgesele çok önceden hazırlandırlar astroloji, fal, rüya tabiri vs. vs. )


[ Madem o kadar yüce idiniz neden Allah'a karşı hiç biriniz günümüze ulaşamadınız ? Şüphesiz ki Allah ibret olsun diye bizlere nice helak edilmiş uygarlıkların kalıntılarını bıraktı, koca uygarlıktan geriye! Biz ise "ibretlik mumya bilmemkaç yıllık" diye avutulduk ve etkilendik te! Tabiki herkes değil.]

Bir kişi peygamberliğini ilan ettiğinde onun “gerçekliğine” insanlar nasıl inanıyor, gerçek olduğunu beyan edenler kim ve bu beyanlarını neye göre hazırlayıp neye göre sunuyorlar? İsa peygamber hakkında duyduğum başka bir öykü de kendi halinde bir keşiş olduğu yönündeydi mesela. Öyleyse nasıl böyle bir efsane örüldü etrafına? Onun hepimiz gibi insan olduğunu savunanlar, yarı-tanrı olduğunu savunanlarca nasıl öldürüldü (bu olaylar gerçekse tabii ama hiç yaşanmayan olaylar da değil, inancı yüzünden öldürülmek)? İşi sadece yıldızlara yüklemek eksik bir değerlendirme oluyor bence.

11 Eylül saldırılarından bahsediliyor ikinci kısımda . Amerika'da, Amerika sınırları dahilinde 11 Eylül saldırılarının hükümetin kendi başının altından çıktığını söylemenin o kadar kolay olmadığını düşünüyorum. Başa bela almak bir yana Amerika'nın vatan aşkıyla yanıp tutuşan kesimini böyle bir şeye inandırmak da başlı başına bir dert olsa gerek. Bu kısımda ayrıca devletin, terörü tebaasını korkutmak için bir açıdan desteklediğine, korku toplumu yaratmada devletin rolüne de değinmişler. Savaşların aslında ekonomik temelli ve milletlerarası düşmanlığın yüzeysel sebepler olmasından da bahsedilmiş.Birçoğumuza bunlar yeni bir şey gibi gelmeyebilir, ama tekrarlıyorum: Bu belgesel temel olarak bunu “yeni bir şey” olarak algılayacaklara yönelik zaten. Dünyanın aslında belli başlı kodaman ailelerin parmağının ucunda döndüğünü öğrenmekse açıkçası sinir bozucu, insanın bunu bilip de gücünün yetmemesi özellikle. Dünyayı yönettiği söylenen on üç aile olmasına rağmen bu belgeselde sadece dört tanesinden bahsedilmiş. Buna dair daha fazla bilgi yok.

Belgeselde bir de yakın gelecekte insanların, güvenlik açısından kendi istekleriyle bilgilerinin çiplere yüklenmesini kabul edeceklerinden söz ediliyor. Aslında o gelecek sandığımızdan da yakın. Kredi kartları, pasaportlar…

[ Artık görüyoruz ki internet siteleri vazgeçilmezler arasında ve astroloji (geleceği gören büyücüler) hala yaşıyorlar batılları çok yaygın buna çok dikkat çekmek istiyorum buna Allahtan korkan dikkat etmeli ve bu konuda bilinci yaymalıdır düşüncesindeyim(araştırınız). ][ Resimler isyana teşvik ediyor ve dikkat edin heryerde isyan var. Kur'an da bozgunculuk yapmayın diyor Allah. Allahtan iyi mi biliyoruz onun emirlerini öğrenmeyip? İşte hak ettiğimiz azap budur.]

Son kısmıysa “Bir Şey Yapmalı” tarzında. Şaşırtıcı, ters gelen veya şüphelendiren bir son beklemiyor bizi. Gözümüzü açık tutmamızı ve birlikte bir şeyler yapmamızı öneriyor bir şekilde. Somut bir sistem sunmaması açısından Zeitgeist: Addendum'un sonundan farklı.

Zeitgeist: Addendum Belgeseli

Zeitgeist: Addendum dört kısımdan oluşuyor. Burada ekonomiye ağırlık verilmiş. Ayrıca ilkine oranla spekülasyondan çok daha somut verilere dayanıyor. Ayrıca ilk bölümdekinden farklı olarak sadece Hıristiyanlık değil kısmen de olsa Musevilik ve İslam da payını almış.

[ İşte adımlar ürkekçe geliyor.. ]İlk iki kısımda ekonominin nasıl işlediği, paranın ve banka sisteminin bizi nasıl her an borç batağına sürüklediği, Amerika'nın bu sisteminin başka ülkelere ödeyemeyecekleri borçlar yüklediği, sistemi kabullenmeyen ülkelerin de genelde savaş yoluyla nasıl boyunduruk altına alındığı anlatılıyor. (Bu konuda ekonomik tetikçi John Perkins'in tanıklığına oldukça yer verilmiş.) Çok yabancı olduğumuz bir konu değil bu borçlanma işi. “Sokaktaki vatandaş”ın televizyon ve gazetede sıkça adı geçen IMF'den az çok haberi var.

[ Hiç düşünmüyor muyuz ne zaman birşey öğrensek birşeyler değişebiliyor! Bunu öğrendiğimizde de birşey olmayabilir mi diye? Pirincin taşını elemeliyiz lakin bu taştan bir pirinç çıkar mı ki? ]

Son kısımda The Venus Project'e (Venüs Projesi) değiniliyor. Fikir babası Jacque Fresco. Temiz enerji kaynakları ve kaynak odaklı üretimin olduğu bir sistem önerisi sunuyor. Belgeselde ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Artık içimize işleyen ve birçoğumuzun değişmeyeceğine iyice inandığı kapitalizme muhtaç olmadığımızı göstermek açısından faydalı. Ama bir yerden sonra o kadar mükemmel ki insan Cesur Yeni Dünya'yı hatırlamadan edemiyor. Devlet her şeyi kusursuz bir şekilde hallediyor, insanlar fazlasıyla “mutlu” ve rahatlarını bozmayı hiç düşünmeyip onlara sunulanlarla yetiniyorlar. Belgeseldeki canlandırmalara da bakarsanız ne demek istediğini anlayacaksınız.

[ Hatırladığım kadarıyla Venüs'e gönderilen araç 2015 te ulaşacaktı ki oradanda bir sonuç kılacağını sanmıyorum belkide araştırma havada kalır o zamana kadar olan oluyor zaten. Görüyorsunuz ilk başta Amerikayı oluşturan insanlara sözler sarf eden şimdi onların taşıdığı devlet'in oluşturduğu (ya da oluşturdulduğu) sisteme "aa evet aslında iyi yapmışlar" demeye çalıştırılıyoruz. ]

Bir de Jacque Fresco'nun projesiyle ilgili söz alan Roxanne Meadows'un iddiası tartışılabilir tabii. O, insan doğasının değil, davranışlarının kötü olduğunu savunuyor. Yani kıskançlık, açgözlülük, vs insanın özünde yok, sonradan öğreniliyor. İnsanların doğuştan iyi olduğunu kabul etsek bile sonradan kötülüğü o kadar iyi öğrenmişler ki The Venus Project bir gün uygulamaya geçilse de anlatıldığı kadar tıkır tıkır işlemeyecektir muhtemelen.

[ O kim ki bunu söylüyor bilinen'i araştırmasını desteklemek için tekrarlıyor bu apaçık sapkınlığı desteklemek için sarf ettiği doğru sözleri kullanmaktan öte birşey değil. Allah bize bunu yüzyıllar önce bize iletti tabi mesajı almaktan acizler hariç bu sözlere hayran olan olamaz. ]

Sonuç

Sadede gelmek gerekirse: Zeitgeist ve devamı Zeitgeist: Addendum, ses getirmesi aslında normal olan belgeseller. İlkinde din ve siyaset, ikincisinde ekonomi masaya yatırılmış ve ikisinde de gözümüzü açmamız salık veriliyor. Konular ne kadar derin incelenmiş, incelenirken nasıl bir yöntem izlenmiş, çözüm önerileri ne kadar geçerli? Bunlar tabii ki tartışılır. Ama bu belgesellerin, insanın doğasında iyi olduğunu savunan iyi niyetli insanlar tarafından hazırlandığına inanmak istiyorum. Böyle olup olmadığını da “zaman” gösterecek.

[ Siz kardeşlerimi Kur'an ın yolunu hatırlatmak istiyorum onu okuyup anlamalıyız (Türkçe). Derseniz ki neden herşey din mi sonuç bölümüne de bakarsan Din, Ekomomi, Siyaset arkadaşlar kendi ağzımızla söylemiyor muyuz bu dünya imtihan diye öyle ise her işimizde Allah vardır. Ve biz onun kuralları dışında hareket edip ve onun kurallarını inkar edenlere destek olup iş ortaklığı, müşterilik edip üstünede pintilik edip o malı hayra kullanmaz isek onlardan ne farkımız olur? Bu belgesel yerine size başlangıç yapmamız kardeşlerim için "Furkan suresini", "Yasin suresini" okumanızı tavsiye ediyorum. Görüşlerinizi bekliyorum yazmanızı istiyorum belki beni bilgilendirirsiniz.


Birde sözde bilgilendirme amaçlı belgeselde yer alan kişi ki örnek babası sanırım G. Massey adlı eskiden yaşamış eski bir Mısır kültürüne tapınma oluşturmaya çalışan kişi (sözde mısırBİLİMci) yi kılavuz etmişler ki başına bunu yazmışlar kişi hakkında çok az bilgi var ve ve ingilizce olarak gördüğüm kadarı ile kişi arkeolog ve şair miş! ve masonlukta işaret olarak piramit ve G harfi olduğu TESADÜF ü de dikkatimi çekti. Ey medya neredesin! Sadece bu kadarına ulaşabildim internette.. (1. sayfalarda neler yazıyor araştıracağım! saklananlar bunlar dı)

İşte G.Massey in sözleri...


Türkçesi (sadece okumamız bile Allah’ı inkar edenlerden olduğunun göstergesidir. İçinde masonluk ta geçiyor…):

G. Massey

Sf. 125 ", Türbesi ve Womb çeşitli isimler altında aynı olduğu kesindir". - Bu ihtiyaçları olarak anlaşılmalıdır neden mezar ve vücudun korunması. Daha önce de söylediğim gibi inanılırdı, süreç adam uygulanabilir. Bu gömülü olduğunda, sonunda Tanrı tarafından taş hale getirmek için benzer bir süreç dirilen demektir! Massey bu kadar firmanın diğer bilgiler bulunmaktadır.

Pg.125-nota yeniden doğmuş "annesi doğan" Tanrılar onu rahim, ileri gelen görünce seviniyoruz "yeniden doğmuş bir ruh olarak konuşan Osirian, diyor," ve bu süreci bilerek sadece anlaşılabilir.

Sf. 125 "yaşayan ve ölü Mısır formülü tam anlamıyla toprak ve dağ." Yukarıda gök kubbe ve nefes alma yeri olan dağ. "Yaratılmasında, yumurta kabuğunun üst parçası haline dönüştü inanılırdı gökyüzü kubbe veya kemer, ama eskilerin bu kubbe piramit şeklindeki!

Sf. 127 "Mısır mumyaları, İsis boncuk, gebelik ve üreme bir işareti ile boncuk Gömülmüş edildi." Farklı numaralar da, dokuz biri olan Boncuk, Eylül ayı Çocuk ulaşmak için iş Dokuz Ay bağlı süreci.

Sf. Mısır'da olduğu gibi 128 'Khepr trafo olarak bilinen böcek İngiltere'de ölü toprağa verildi.

Sf. Yaka, gebelik sırasında İsis tarafından giyilirdi 129 boncuk sayısı dokuz idi. "

Sf. 131 "Bes üreme renk olan yeşil, aynı zamanda Tanrı, Tanrı Shu bir form." Simya "Yeşil Aslan" bağlıdır. "Yeşil Stone sadece ilahiliğinizin ama nefes, ruh ve üreme Tanrı" bu çoğu simya ay (dişi İsis) bağlıdır.

Sf. 133. "Birçoğu yumurta şeklindedir. Yumurta, doğum ve yeniden doğuşun en ilkel bir türü oldu. "Ah onun yumurta güneş." Güneş ya da ölü yeraltı yeniden kuluçka için yumurta aşamasına geri döndü. "" Şimdi yumurta, ölü saran ve mumyalama bir fikir belirten "Osiris yerlerde söylenir "onun bir zarf içinde."

Sf. 133 yılı "yaz gündönümü." Göz, yeniden doğdu Mısırlılar, söylediğim gibi, yeni yılın Haziran, yaz aylarında başladı.

Sf. (135). "Onlara efsanevi olabilmesi için kelime ya da sembollerin anlamını kaybetmiş olmalıdır."

Sf. 136 "Sayer veya Logolar İlahiyat önce Mitoloji süren kimse olarak kişileşen oldu."

Sf. Ayrıca, 137 "Mata Sanskritçe zaman ölçüsü olarak ay anasıdır." Simya ve anlamak için Önemli Bir Gün Yaratılış Ay'ın bir döngüsü üzerine kurulu olduğunu!

Sf 137 "Mati, su ve Nefes, Decay ve Yenileme, bir çift ayak, iki Waters, iki Gündönümleri, çift Kavuşum, İki Aslan Tanrılar, Işık ve Gölge, Menstruasyon, Gebelik, Islak ve Isı belirtmek Çember ve Isı, iki gerçekleri veya başka herhangi bir ikizlik tipi.

Tr 139 ön erkeksi 'Bu Sfenks Gizli, kadın arkasında. - Androgynous tüm Yaratılış anlayış Bu bağları. Ayrıca, eskilerin geri geldiğinde, erkek ya da kadın, erkek ya da canavar gibi gelebilir inanıyordu. Bu, tüm güneş ve ay, erkek ve kadın tarafından oluşturulan anlayışından kaynaklanmaktadır. , Başka dikilmiş bir şey olarak geri gelebilir çürümüş doğaya yaptıkları çalışmada da düşünüyorum, hepsi oluşturulan şeyler buldum, bir bahçe söylüyorlar. Veya, kompost her şeyi yeniden üretebilir.

Sf. 139 Yine erken nasıl olursa olsun anlayışı ile "Yahudiler ve diğer ırklara adam, Homo ilk yaratılan ya da her iki cinsiyetten oluşan yaygın bir gelenektir." Dünya bu süreci oluşturuldu.

Sf. 145 "Tanrıça adı Aahti rahim ismi, ay, Aah evi, ay veya Ti tarafından çoğaltılır şey ifade eder. Lunar Aahti ayın ağda ve azalan İki Hakikatlerin tezahür ettiriciyi. Ibis bu ay küre temsilcisi siyah ve beyazdı. "

Sf. 147 'Ay bu mesajı bir kez erkekler için bir böcek göndermiş, "ölmek ve yaşamak ölmek gibi, bu yüzden siz de ölecek ve canlı ölüyor olacaktır." "Shu, aynı zamanda ışık ve Gölge Feather Ma okur ve Shu Ma ya da Shu ve kız kardeşi Tefnut nefes ve nem İki Gerçekleri temsil eder. Tef gibi bir form Bunlar Breath of Heaven ve Çiğ olabilir 'Onlar da aynı şekilde ruhun nefes ve kan kaynak belirtmek yaşam mistik su. "Damla ve bırak." Soul neme bağlı. ve ayın, nem ve güneş kan. Her iki durumda da (nefes) Hava toplamak için gerekli.

Sf. 149 su, tüm eski Mitolojiler veya kozmolojileri maddenin Birinci Form. Genesis düşünün, ve Nil sular ve tüm sularda iken Haziran, antik Mısır ile çakışmaktadır nasıl sular ve İlk Gün düşünün!

Sf. 149 Su Mısır'da İlk Nedenin oldu.

Sf. 149 Su, "bütün Vivification Sıvı", Plato olarak adlandırılan ve yine mistik onu ve bir ima "Bazı Çeşmesi" vivification çeşme içinde güneşten toplanan özüdür, The Fountain, başarısız Asla Simyacılar çeşme, piramit fırın.

Sf. 149 ", göller, göller artan Spirits Afrika'da yaygın olarak yükseltir buhar kafa karışıklığı." Fırın gibi, Ruh buhar. Bu unutulmuş eski bir inanç sistemi gösterir.

Sf. 151 Nu "In the Beginning tüm çıktı" Gökkubbenin suları. "Tekrar eski Mısır ve Nil sel düşünün.

Sf. 157 "Buhar sudan üretilen ısı, buhar ya da terleme, banyo, Amerikan Hint gizemleri açıklanamaz bir özelliktir Yaşam Nefes ilkel bir örnek oldu." Unutulmuş bir geçmişin daha fazlası.

Sf. 159, Mısır Tanrıların elinde tutulan iki semboller Hek veya Aut Crook, Khi vardır. Maddenin döşeme tutun gösterir kanca belirleyici Aut olarak, Khi, nefes ya da Ruh'un işareti bir hayranı. Yine madde ve nefes hakkında, bu Buhar hakkında bir şey yoktur şaşırttı.

Sf. 160 İki Gerçekleri Vaftiz bağlantılıdır. John, "Su ile vaftiz Kutsal Ruh İsa'nın Vaftiz kim o" dedi, ben de bu çok eski bir inanç, sadece antik inanç sistemi yapıldı göstermiştir düşünüyorum. İşte tüm bu madde mükemmelleştirmek doğal Süreci adam tarafından düzenlenen Antik İnanç Sistemi, göstermek için önemli bir şeydir.

Sf. 162 'Su ve Kan gibi, iki sularında John tarafından ayrılır ve bunlardan biri Kırmızı altı çizilir. "Iki sularında iki ışık, güneş, kan ve simya gibi kırmızı. Ay serin nem ile daha fazla bağlı ve Mavi.

Sf. 162 "kırmızı et ve kan anlamına Mısır'da kırmızı ve mavi lotus, mavi ruh anlamına geliyor." Soul Ay'a!

Sf. 163 "John Daha sonra Su, Kan ve Ruh olarak üç tanımlar." Su ve Ruh geldi, "Su ve Kan Mesih geldi.." Başka bir versiyonu, su, kan ve Ruh verir "İskenderiye Sürüm belirgin diyor" önemli değildir. "anladığınız zaman, kan ve Ruh aynıdır. Bu, sadece aynı şeyi farklı ifade farklı gruplar! Ama söylemek için, İsa'nın su ve kan gelen Mesih Işık İyi olduğunu söylemek! Su ve Ruh aynı şey anlamına gelir. Bu ne anlama geliyor? Onlar Perfected Madde Mesih olduğunu söyleyerek mı?

Tr "gökten geliyor Yağmursuyu Vaftiz ısrar Hıristiyanlaşmış olma St Croix zenciler" 163 antik Kayıp İnanç Sistemi

Sf. 163 "iki sularında, erkek ve dişi olarak ayrılırlar, varoluş, şifa ve saflık onların Karışık olmayan bağımlıdır. Çeşitli efsaneler, kırmızı kaynağı ve beyaz karıştırma asla telkin. "Simya gibi benim açıklama hatırla? Iki taş vardır, bunlar herhangi bir şekilde karışık asla ve her ikisi de farklı iki ışıkları ile yapılır.

Sf. 164 "uzayda bölen su başında çatallanma bir tür." Bu süreçte biz, buhar toplamak anlamı şudur: "Gündüz ve Gece" Bu hem ışıkları toplamak için gereklidir.

Sf. 168 'Böylece iyileşme mucize Astrolojik alegorisi gerekliliği aittir. "


Sf. 168 Twin Havuzu Ann bulunan, beyaz su, güneye ve kuzeye doğru kırmızı. Tekrar İki Dünya "düşünün.

Sf. 169 "OPG 171" Osiris Güney ve Kuzey çok iyi saf "Bu bir yıl en az 16 aylık bir süreci işaret eder.

Sf. 171 Mount veya Rock ve Ağaç tüm başladığı noktada su ile birlikte türleri ve birçok yerde takip edilebilir. "Dağ ve ağaç her zaman piramit fırın bağlı ve!!

Sf. 172 'The Tree çeşitli mitler bir araya kümelenmiş olan Su ve Serpent, bunlar için, çeşitli ırklardan tanrı üç üstün türleri vardır. "Yine bizim geçmişte ortak bir kökeni ya da dini, son olarak İç Afrika tespit edilebilir.

Tr 174 İki Gerçekleri için atanmış olan "Two Sisters" İsis ve Neft "Two Sisters Başak Virgin Merkür olarak konuyu ortaya koyan, ve Ay süreçte. "Orijinal iki Sisters" Gerisi bu gerçeği tüm kopyalarını!

Sf. 176. Ama güneş, Mythos, kan ve Yaşam sıvı kaynağı döner bir su tutuyor daha sonra tanrı. İbranice ilah da, iki yaratıcı gözyaşları akıtan olarak temsil edilir.

Sf. Iki Hakikatlerin 178 alacakaranlık süregelir; Geçmişte sonsuza dek en kutsal şey olarak Art çoğaltılamaz, çoğaltılamaz. Ben bunun nasıl olduğunu bilmek istiyorum! Massey İki Gerçekleri su ve nefes bağlı kadın ve hayat veren yapmak zorunda inanıyordu. Öyleydi, ama kadın aslında Ay ve su ve nefes olsun, ileri bir çocuk nasıl getirilir!

Sf. 179 Bir eskilerin sembolizm Secret Societies hayatta deliller ile sık sık buluşuyor. Örneğin, bir aydın, Jacob Böhme, gözlemler, açık duracak sayısı Eskilerin, Times ile ilgili sessiz olmalıdır Lily Rose, o daha da konuşmasında, bizim ne bilecek olanlar demek istedim. O bu ne anlama geliyor, yıl boyunca adım değiştirmek gibi taş zamanlar. Lily aya bağlıdır. The Rose Gül pencere veya Gemstone tasarım. Ne o atıfta bulunuyor, ayın döngüsü dayanarak günüdür. Bu kez her zaman bu süreçte ayın kaç gün dayanır.

Sf. 180. Masonlar The Mysteries of tanrıça Ma, onun adını onları hayatta üzerine kurulmuştur. "Ma" ve "Ma" oğullar!

Sf. 180 Ptah yönünü altında Yedi Khnemmu iş olarak Usta inşaatçılar altında Masonların çalışma. - Yedi khnemmu taş kaplama çalışmaları yedi ay bağlı, dördü özel, ve süreç aya doğrudan bağlı dört yedi en son yaklaşık dört ay dedi.

Sf. 181. Ma tarafından giyilen bir işareti, siyah ve beyaz gösterir bir devekuşu tüyü. Masonlar, siyah bir takım elbise ve beyaz bir önlük giyerler. Masonlar, iki ve İki yürüyüş, Ma düello! Mason Şen "oğlu" "iki" anlamına gelir.

Tr İki gündönümleri, kuzey ve güney tutulan 181 iki aslan tanrılar. Tekrar bu gibi önemli iki toprak ve güneş Aslan tarafından temsil edilmektedir. Ayrıca simya, birçok yerde taş Aslan tarafından temsil edilmektedir. Ben, bu resimsel alegori gösterecektir.

Sf. 182. Petru, gösteri, açıklamak, yorumlamak. Dolayısıyla Hıristiyan Kilisesi'nin Peter oldu Gizemler veya Peter. Hmm, belki de Peter gerçek bir kişi olmadığını anlama geliyor?

Sf. 182. İki Gerçekleri 9 ve 10 numara ile gösterilmiştir. 10 numaralı Lüner. -Osiris bir bebek gibi yeniden sıra numarası 9 açıkladık. 10 ne kadar veya doğduğu anlamına gelir! Ayrıca, Islak Hemşire ", yani Menat". "Simya aya bağlı olarak anlamanız gerekir! Şimdi, önemli ve ispat "Ptah ve Ma sayısı dokuz drfy ölçü ve dokuz güneş ay hesaplaşma bu.

Sf. Önemli 182, "Büyük Piramit, bu rakamlar, hesaplaşmalarını tarafından inşa edilmiş, eğim, on dokuz denir.

Sf. 183, bütün başlangıçların bir Hakikat muhtemelen Nuter adı altında günümüze kadar gelen. Hindistan Bu kan eski adı olan ve bu kaynaktan Nuter başında yayınlanan kime dişil "Doğa" tayin edildi Neith (İsis), tiplemesindeki annelik yoluyla düello oldu, bir kan, 'Orijinal Bakire Doğum' Two Sisters bağlı olarak belirtildiği gelen fountian kafa kökenli ilk iki totemik hatları ayrıldı tipik "Two Sisters". "Önemli bu. İki ay ve takımyıldızı Başak.

Tr 183, The Two Lives madde ve Ruh, beden ve ruh olarak iki Gerçekleri karşılık gelir. Yaratılış sürecinin güneş, Ruh aldı aslında eskilerin inandığı gibi-Önemli bu.

Sf. 183. Bu, hakkında Good and Evil Extremly önemlidir!! Bu bağları nerede ve neden kötü olduğu gibi Gnostik İncillerde pek çok şey, insanın bir Evil oluşturulması, daha az bir Tanrı tarafından yaratılmış, vs. "Good and Evil Doğa insanın kökeni bir varlık olarak kabul et ve Ruh, Spirit kaynaklanan gerekiyordu İyi doğru kendiliğinden eğilim ve bağlı kan (veya et) doğurduğu varsayılır kötülük karşı antagonistik bir darbe ile iki karşıt ilke, "somut olarak gibi. "yukarıdaki gibi" biz aşağıda yapmak ".. Bölüm, İsa'nın bir benzetmeyi "bir iki yapmak, ve, gibi dış ve iç gibi dış iç" Bu "çift cinsiyetli malzeme (iki) ve daha sonra süreci ile karar Simyacılar, gibi içinde, dışında gibi. Bu Horus ile birleşerek Osiris (olsun)!

Sf. Allah'ın Kitabı 467 yazar Brahminic teoloji açıklanan Cennet resmi konuşuyor. Yedi basamaklı bir montaj üst kısmında düz ve ortasında dokuz değerli taşlarla çevrili kare bir masa ve bir gümüş çan var. Göksel ya da karasal bir tablo gerçekte sadece bir iki kadın, türbe, ancak iki görünüm altında veya üstünde görülür göre Tamara Pua denilen gül gümüş, var. Birinci yönü Briga Sri, 'ağız bayan; ikiz kadın' dil hanım 'o Tara Sri ikinci, [25] Bu çift olmak, Mısır'da Pekht, aslan gibi tasvir edilmiştir . Pekh bölünme anlamına gelir ve çift ağız genetrix ayrılmıştır. Bir pekh (veya peh), engel bölümü (arka) kuzey, ön kısmı (pekh pekh veya pekhti) Bu nedenle dilin ağız önünde ağız ve doğum ağız işareti. Çift ağız iki ufuklar tiplemesindeki ve bölünmüş aslan toprak ve cenneti temsil eden iki kız kardeş ile eşdeğerdir.

- "Brahaminic İlahiyat"? Bu eski Mısır gibi aynı değildir?

Sf. 468 Hindu Aditi Twain olur tanrıların Büyük Anne. Onlar için süt vermiştir anne olarak, o cennet Mısır'da inek ile aynıdır. Aditi ancak nadiren Dyaus ilkel formu, Rig-Veda gibi görünen gökyüzü tanrısallığını oldu. Diti ile yedi parça, yedi de yedi Aditya [27] deniyordu bölündü embriyo anne olarak o dönüşümlü.

'Hindu "? Antik Mısır gibi geliyor bana!

Sf. 469 İngiliz Druidler, mitler ve Mısır semboller sağ maddenin en içteki çekirdek sahiptirler. KED iki göklerin ya da ilahi iki kız kardeş çatallanmasıdır Büyük Anne, Keridwen ve Ogyrwen olarak iki kişi tarafından temsil edilmektedir. Ayrıca kızının çift fazlı tekrarlar. O iki isim vardır. Onun adı Llywy olarak yumurta belirteç (yani, virginalis) gösterir Kreirwy gibi o yumurtanın emaner, yani Matrona. Çift kızı kadın doğasının iki faz temsil eder.

-İngiliz! Antik Mısır gibi geliyor bana!

Sf. 469 'vivific Tanrıçalar Of,' Proclus 'bir büyük diyoruz ama genç diğer.' Diyor. [32] Bu iki form anne Mapgaian mitolojisinde Vari ve Papa gibi görünür. Değişken kaynak su veya çamur, Abyss, sessiz Avaiki, o her şeyin yaratıcısı altındaki arazi oturan Polinezya SiGe başından. O kan-anne çocuğunu kendi eti parçaları oluşturur, bu nedenle A-diti embriyoların eşdeğerdir. Değişken Diti cevap, Büyük Anne ve baba ilk şeklidir, ikinci sırada yer alıyor. O mükemmel bir insan şeklinde olan ilk insan üretir kim Papa, Vakıf olarak nefes ya da ruh annesi olarak [33]. '; Vari bizi yalnız Biz ne olursa olsun hiçbir Baba' ve 'Değişken oluşturma Vari, ilk iki kaynağı olarak kutlanmaktadır ve şarkıcıların dramatik bir şarkı olarak, ona, anne, yalnız iniş iddia her şeyin yaratıcısı, onu kanatları altına Papa korunaklı '

- "O, çocuğunu kendi eti parçaları oluşturur kan anne," Bu Simya Anne kanı ile beslenen genç de aynı anlayış, genellikle Kaz kullanılır, ayın bağlantı!

Sf. 472 balık su öğesi gösterilir; güvercin anne elde edildi nefes ruhu anlamına geliyor. Yaşam soluğunu veya ruh annelik ilk algılanan ve anne için su ve nefes İki Gerçekleri ayrıldı. İbranice yaratıcı ruhunun kadınsı formu için bu hesapları. Julius Firmicus 'Asurlular ve Afrikalılar parçası Juno adı altında takdis için, hava unsurları üstünlüğüne sahip olmak isteyen' Proclus göre, gözlemler, 'Juno ruhun nesil alır.' Kartaca, Baf az Afrodit duran resimdeki gibi bir sakallı tasvir edilmiştir Dido, Anna ikinci bir karakteri vardı. Diğer Anna, büyüleyici, neşeli törenlerle Bu iki ilahi kız kardeşleri, bonia coelestis ve Inferna coelestis, koyu kanlı ayinler, Dido, ibadet edildi. Onlar, üst cennet ve alt kötü bir iyi tanrıça bölünmüştür.

Yine birçok yerde. Yukarıda belirtilen Dove simya Kaz oldu! Soul ay 'İsis her zaman açıktır. "

Sf. 473 Süt-Horus efsanesi ön-anıtsal ve Shus-en-Har zaman, 13.420 yıllık bir tarihsel dönem atanır kime ait olduğunu, bu çalışmanın daha önceki hacimleri ileri sürülmüştür. Bu görüş o zamandan beri Saqqara az keşfedilen yazıtlar tarafından doğrulanmaktadır. Sonraki aşamada ikiz kardeşler, Osiris Sons 'denir babalığı kurulan edildikten sonra yol oldu. Onlar kavga ve Bu müdahale Bunun üzerine, art arda için savaştı, ve her biri kendi etki alanı, kuzeyde olan bir diğer güney atanan sahip olarak açıklanmıştır. Bu nedenle, kuzey ve güney cennet ilk bölümü, ya da Mısır arazi, twinborn kardeşlerin kavga ve bölünme sonucu oldu. Bu evrensel mitolojisinin iki kardeş ve efsane incalculably eski Mısır'da olduğu kanıtlanmıştır; bazı Asya değil bir sonraki ithalat önceden düşünmüştü.

- Kaç yaşında! Bu yüzden tüm dünyada. Geçmişte açıkça bir dünya dini vardı. Güney Amerika'da şehirlerinden biri 17.000 yaşında olduğu söyleniyor!

Pg.493 Mısır iki altın çocuğu bize söyleyecektir. Mythos bir çift yıldız aşamasında ikizler. Süt-Nubti (veya Sothis-Canopus) altın çift başlı temsil ikili doğası Süt, ya da altın ikiz olarak; ve çift Anubis (goldendog, canis aureus) olarak adlandırılan türü aynı olacaktır, ya da daha sonraki bir aşamasında güneş ve Sirius, ya da güneş ve Satürn için alınmıştır. Bu farklı bir yıldız grupları birbirine nasıl bağlı gösterilen okuyucu Başak işareti personates decans grand ya da büyük anne, İsis, dikilmiş ağaç, altın Süt (çakal veya köpek) görebilirsiniz.

Pg.496-Önemli-Bu iki semavi varlıklar, ilk yaratılış olduğu için başında bir araya geldi. Hiçbir canlı yaşam ve herhangi bir cansız ya da ölüm Ahura Mazda amacı ile Anra-Mainyus amacı destroyer ile. Onlar bazen Alkollü iki Ahura Mazda olarak konuşulan İki Yaratıcılar, İki Efendinin belirlenir. Haug 'Ahura Mazda iki parça bir bütün ayrılık, ve evreni yöneten iki bağımsız hükümdarları ikame sonucu olarak, Yüce Varlığın birliği kaybetti ve tek tanrılı dinlerin dualizm yerini almıştır.' Savunuyor O, kişisel Zerdüşt İran dualizm nitelikleri ve Yüce Varlığın birliği ve bölünmezliği büyük bir fikir geldi antik 'bu büyük düşünür, büyük bir sorunu çözmek için uygulamış olduğu gözlemler, nasıl kötülük çeşitli. Tanrı'nın iyiliği, kutsallık ve adalet ile uyumlu dünya? O farklı olsa da, birleşik, iki ilkel nedenleri, varsayım tarafından felsefi olarak bu zor bir soru çözdü. , Diğer non-gerçeklik kime kökenli Evil Mind adını taşıyan; gerçeklik üretilen İyi Mind denir. Gerçeklik kategorisi altında kalan tüm iyi, doğru ve mükemmel şeyler İyi Mind tarafından üretilmektedir, aksi takdirde aldatıcı ve gerçekliği olmayan etki alanına ait olduğunu, tüm Evil Mind izlenebilir iken. Bunlar, evrenin başlangıcından itibaren iki hareketli nedenleri, birleşik ve bu nedenle ikizler (Yema, Sanskritçe, Yamau) olarak adlandırılır. ' Manihaizmin doktrin gelişimi sonuçlandı ve ebedi antagonistleri, ruh ve madde olarak ne etki biteviye çatışma ayrı ayrı tahta, gündüz ve gece orijinal bir bölünme derinleşti ve hakkının anayasa ile büyük bir körfez parçalanmış içine karardı her şey ve insanın ahlaki yapısı. Ama mitler, onları daha sonraki dönemlerde fikirleri içine okuyarak herhangi bir derin anlam açıklamaz; karşılığında bize ve başkalarına empoze olduğu için biz sadece onlara oldukça yabancı bir anlamda onlara empoze edilmesidir. Mısır mitolojinin her aşamasında belirlenmeli ve başından sonuna kadar Kamite tipoloji tarafından yorumlanır ve başlangıçlar öğrenmek için geri dönmek zorunda

-Bu adam toprak gibi oluşturulan ve mükemmel olmadığı gerçeğini gerçekten geri dönüyor. Man oluşturulan ya da güneş, ay ortaya getirildi. her şeyi Genesis geri alır ve nasıl tüm altında oluşturulan olduğuna inanıyordu ve hangi tanrısallığını. Farklı açılardan miti çok bağlı ve anlamak için ne bilinmesi gerekir. Yılan ve Havva tekrar düşünün. Düşünün, yukarıdaki tüm anlamak için düşünülmelidir. Massey, sürecin hiçbir şey bilmiyordum. Bu felot adam kötülük tarafından oluşturulmuş oldu emin değilim? Topraktan yaratılan Man mükemmel değil, geçmişte birçok Felsefe tarafından ele olması gerekir, bu mitoloji biliyordu bu (onu aramak, onlara değildi) hepsi anladı nasıl söyleyebiliriz?

Sf. 497 Bosio ikiz İsa ve diğerleri tarafından pek çok örnek verilmiştir; Mesih, genç ve Mesih yaşlı. Amerikalı yazar Lundy, o Roma mezarları Kristolojinin karşısında ne gelir pitiably çapraşık. Çift İsa, genç-yaşlı ve genç İsa ve eski bir yan yana mümkün olan tek açıklama, diyor, bu çelişki, Mesih'te iki doğanın, ilahi ve insan tasvir tasarlanmış olmasıdır;- küçük, yaşlı, çirkin, kıllı adam, insan benzerlik, genç, görkemli sakalsız figür, ilahi [122]. Tedavi sadece Sut-Horus, Horus yaşlı ve Horus genç. Yaşlı Horus, Har-Ur, eski birincisi, ölümlü, o alt işaretleri azalan güneş temsil çünkü alçalma ve acı ve ölmek için doğduğu görüntü insan, o giyer biri oldu. Horus genç Rab, Majesteleri, Güzel Yüz Tanrı denilen, ebedi bir gençlik oldu. O genç, ölümsüz, ebedi Oğulluğunu tipi olarak, güneş tanrısıdır. Aracılığıyla tüm mitoloji izlenebilir aynı ikili bir türüdür. Yani Prajapati bir buçuk ölümlü, bir buçuk ölümsüz olduğunu ve onun ölümcül bir yarısı o korkulan ölüm.

-Ben ne olduğunu anlatmaya çalışırken görebilirsiniz. Burada bir toprak, diğer güneş. Bir ölür, kimse mükemmel değildir.

Ikiz kardeşler getirmişti Tr 499 'İki Kadın' altı işaretleri dışında zodyak yerleştirildi. , Başak, bir çocuk-Horus, ilk doğan ikizlerin olumsuz bir Virgin Anne, ama kim, güneş mythos babası Osiris ya da doğmamıştır bu kez yeniden doğacağına ve Atum menti veya 'yeniden döküm erkek jeneratör. Bu ikinci Horus, Horus, kurtarıcısı-Balık burcunda gestator yeniden uygulanan lütuf ve truth'-her ifade, tam (veya babası), babasının 'sadece doğmamıştır bulunabilir; Zodyak ikili görüntüleri, iki kadın ve iki çocuk Süt ve Horus olarak doğmuş, ilk ve son olarak da Horus, yaşlı ve Horus gibi genç, mükemmel bir paralellik ya da St Luke göre gospel korunmuş. O çocuk John gitti altı ay iken çorak olarak tarif edilir Elizabeth çorak, Meryem daha altı ay önce ortaya getiriyor. Çorak damızlık sadece mitolojinin tipoloji göre anlaşılabilir. Bir ufuk, bu cennet, toprak olarak kabul edilen düşük oldu. Görüntüleri, kendisi ve İsa diyor John çoğaltılamaz, 'O artması gerekir, ama ben azaltmak gerekir.' 'Yukarıdan O her şeyden önce bu Huzurunuzda; toprak toprak ve toprak diye konuşuyor.' Kesin karakterleri ve efsanevi ikizlerin ilişkisi korunur. John su unsuru temsil eder; İsa, yangın ya da ruhu. John önce, ışık, karanlık bir bütün gerçek efsanelerinde olduğu gibi, ve şöyle diyor: 'O Huzurunuzda sonra bana önce tercih edilir, o benden önce olduğu için,' tarafından ilk kez Jacob Ormizt, ya da Tangaroa, yeni doğmuş olmasına rağmen doğum hakkı.

Kuzey yarımkürede yedi kullanan Bugün, altı ayrı belirti-Not! Söylediğim her şey burada. Bu iki taş, bölme, iki kardeş, John ve İsa ve onlar.

Sf. 505 Yani, Plutarch göre, Anra-Mainyus, Dark Mind, cennet görüntüleri ilk kabuğu doğacak kabuğu açık kırdı. -Cennet ve yumurta kabuğu gösterilen aynı kabul edilir, Genesis düşünün.

Ben bu noktada bu kitabın sonuna kadar gidiyorum. Lütfen sadece kolaylıkla görülür ve anladım bilgi göstermeye çalışıyordu, ben sadece ne olabilir küçük bir parçası kopyalanamaz inanıyorum. Tüm ve ne kadar derinlemesine süreci öğrenin bilmek istiyorsanız, adımları bağlı Constellations öğrenmesine Genesis öğrenmek ve nasıl kullanılacağı, son olarak simya öğrenmek. Benim kitap arasında, ne benim web sayfasında ve bu benim için zor bir teşebbüs olarak değil benim forum! Olduğuna inanıyoruz.

Gördüğümüz gerçek bu ki bu belgeselim amacı ortadadır. Kur'ana ters anlayışlar sunan sapkın kişilerin yolundan gidilerek hazırlanmıştır.İngilizce Hali -

( Alıntı yaptığım yerdeki İngilizce hali ki kişi az bir yorumda da bulunmuş bazı yerlerine)
G. Massey

Pg. 125 “It is certain that the Tomb and the Womb are identical under various names“. - This needs be understood as to why the burial and preservation of the body. It was believed as I said before, the process could be applied to the man. That means when your buried, eventually you will be resurrected by a process similar to the making of the stone by God! There is other information from Massey that will firm this up.

Pg.125 “The Osirian, speaking as a reborn spirit says, “The Gods rejoice when they see him coming forth from the WOMB,” born of his mother.” -note reborn, and this only can be understood by knowing the process.

Pg. 125 “The Egyptian formula for the living and the dead is literally those on earth and on the mountain.” ‘The mountain being a celestial dome and breathing place above.” In the creation, the upper part of the egg shell was believed turned into the dome or arch of the sky, but to the ancients this dome was pyramid shaped!

Pg. 127 “ The beads were entombed with Egyptian mummies, the beads of Isis, a sign of gestation and reproduction.” - Beads of different numbers also, nine being one, they are tied to the Nine Months of work to get to Septembers Child in the process.

Pg. 128 ‘The beetle known as Khepr the transformer were buried with the dead in Britain as it was in Egypt.

Pg. 129 The beads that were worn by Isis during gestation, in the collar were nine in number.”

Pg. 131 “Bes is a form of the God Shu, also the God in green, the color of reproduction.” This is tied to the “Green Lion” of alchemy.! “ The Green Stone was not only the God of divinity but of breath, soul and reproduction.” Most of this alchemically is tied to the moon (female Isis).

Pg. 133. “Many of them are egg shaped. The egg was a most primitive type of birth and rebirth. “Oh sun in his egg.” ‘The sun or dead returned to the egg stage in the underworld for the re-hatching.” “Now the egg is an ideograph of enveloping and embalming the dead.” -Osiris was said in places to be “in his envelope.”

Pg. 133 The year was re-born from the eye, “at the summer solstice.” As I said, to the Egyptians, the new year started in our summer, June.

Pg. 135. “The meaning of words or symbols must be lost for them to become mythical.”

Pg. 136 “A Sayer or Logos was personified as the utterer in the Mythology before the Theology.”

Pg. 137 “Mata is in Sanskrit is the mother, also the moon as the measure of time.” Important to alchemy and to understanding that a Day in the Creation is based on one cycle of the moon!

Pg 137 “Mati may denote water and Breath, Decay and Renewal, a pair of feet, the Two Waters, the Two Solstices, the double Lunation, the Two Lion Gods, Light and Shade, Menstruation, and Gestation, Wet and Heat, the Circle and Heat, the Two truths or any other type of Twinship.

Pg 139 ‘ This is the Secret of the Sphinx, masculine in front, female behind. - This ties to the understanding of all Creation being Androgynous. Also, the ancients believed that when you came back, you could come as male, or female, man or beast. This all stems from the understanding of being created by sun and moon, male and female. I think also in their study of nature, they found all created things when rotted could come back as anything else planted in, say a garden. Or, compost can reproduce anything.

Pg. 139 “It was a common tradition of the Jews and other races that man, Homo was first created or formed of both sexes.” Again from the early understanding of how matter and the world was created from this process.

Pg. 145 “The name of the Goddess is Aahti is the name of the womb, the moon, Aah denotes the house, moon or thing which is duplicated by the Ti. The Lunar Aahti is the manifestor of the Two Truths in the waxing and waning of the moon. The Ibis was black and white thus representative of the lunar orb.”

Pg. 147 ‘The moon once sent an insect to men with this message, “As I die and dying live, so ye shall also die and dying live.” “Shu, the Feather of light and Shade also reads Ma; and Shu Ma or Shu and his sister Tefnut represent the Two Truths of breath and moisture. These in one form may be the Breath of Heaven and its Dew as Tef is to “Drip and Drop.” ‘They likewise denote the breath of soul and the blood of source, the mystical water of life.’ - Soul is tied to moisture and moon, blood to moisture and sun. In both instances Air (breath) is necessary to collect.

Pg. 149 water is the First Form of matter in all the oldest Mythologies or Cosmologies. Consider Genesis, and consider the First Day when all was waters and how it coincides with June in ancient Egypt, when the Nile flooded and all was waters!

Pg. 149 Water was the First Cause in Egypt.

Pg. 149 Water is called by Plato, “The Liquid of the whole Vivification.” and again he alludes to it mystically and to a “Certain Fountain.” The vivification is the essence gathered from the sun within the fountain, The Fountain is the Never Failing fountain of the Alchemists, the pyramid oven.

Pg. 149 “The confusion of vapor that raises from the lakes as Spirits ascending from the lakes is common in Africa.” as in the oven, the Spirit is in the vapor. This shows an ancient forgotten belief system.

Pg. 151 “ In the Beginning all came out of the “Nu” the waters of the Firmament.” Consider again ancient Egypt and the Nile flooding.

Pg. 157 “ Vapor produced from water by heat was a primitive illustration of the Breath of Life The vapor or sweating bath is a inexplicable feature in the mysteries of the American Indian.”. More from a forgotten past.

Pg. 159 The two symbols held in the hands of the Egyptian Gods are the Hek or the Aut Crook, and the Khi. The hook which denotes laying hold is the determinative of Matter, as Aut, the Khi is a fan, the sign of breath or Spirit. Again about matter and breath, surprised there is not something about Vapor with this.

Pg. 160 The Two Truths are linked to Baptism. John said “I Baptize with Water but Jesus is he who Baptizes with the Holy Ghost.” I think I have shown this was a very old belief, and was just carried on from the ancient belief system. That is the important thing, to show all of this is from the Ancient Belief System, which is organized by man from the natural Process of perfecting matter.

Pg. 162 ‘The two waters are divided and one of them is underlined in Red by John, as the Water and the Blood.” The two waters are from the two lights, the sun is blood and red as in all of alchemy. The moon is connected more with cool moisture and is Blue.

Pg. 162 “It was the red and blue lotus in Egypt where red signifies flesh and blood, blue signified the soul.” Soul is from Moon!

Pg. 163 “ John identifies the Later three as The Water, Blood and Spirit.” “The Christ came, by Water and Blood.” The Alexandrian Version distinctly says he ”came by Water and Spirit.” another version gives the Water, blood and Spirit.” When you understand, blood and Spirit are the same so it doesn’t matter. This is just different groups expressing the same thing differently! To say though, the Christ came from water and blood is to say that Christ is from the Good in the Light! Water and Spirit means the same thing. What does this mean? Are they saying the Christ is the Perfected Matter?

Pg 163 “The negroes of St Croix on becoming Christianized insisted on being Baptized by Rainwater that comes down from heaven.” ancient Lost Belief System

Pg. 163 “When the two waters are distinguished as male and female, existence, healing and purity are dependent on their not being Mixed. Various legends inculcate the never mixing of the red source and the white.” Remember my explanation of Like in alchemy? There are two stones, they are never mixed in any way, and both are made differently with the two lights.

Pg. 164 “The water that divides in space is a type of bifurcation in the beginning.” What this means in the process is we collect the vapor, “Day and Night.” This is necessary to collect from both lights.

Pg. 168 ‘Thus the miracle of healing belongs of necessity to the Astrological Allegory.”


Pg. 168 The Twin Pool was located in Ann, the white water being southward and the red northward.” -Consider the Two Earths again.

Pg. 169 “The Opg 171 “Osiris is pure by that well of the South and the North.” This would indicate at least one year of the 16 month process.

Pg. 171 The Mount or Rock and the Tree are co-types with the water at the point of all commencement and this can be traced in many localities.” Mountain and Tree, always connected and is the pyramid oven!!

Pg. 172 ‘The Tree the Water and the Serpent , which are clustered together in various myths can be identified at last as Inner African, for these are the three supreme types of divinities of several races.” Again a common origin or religion in our past.

Pg 174 The Two Truths were also assigned to the “Two Sisters.” “Isis and Neft“ In our process the Two Sisters are Virgo the Virgin, bringing forth the matter as Mercury, and the Moon. This is the “Original two Sisters.” The rest are all copies of this fact!

Pg. 176. But the sun is the later deity that in the Mythos sheds one water that turns to blood and a liquid source of Life. The Hebrew deity is also represented as shedding two creative tears.

Pg. 178 The twilight of the two Truths was perpetuated; the past forever reproduced, as the most hallowed thing that could be reproduced by Art. I would like to know how they did this! Massey believed the Two Truths had to do with the female and giving life tied to water and breath. It was, but the female actually was the Moon, and the water and breath is how the matter is brought forth, not a child!

Pg. 179 One frequently meets with proofs that the symbolism of the ancients survives in the Secret Societies. For example, Jacob Bohme, who was one of the illuminati, observes, We must be silent concerning the Times of the ancients, who’s number shall stand open in the Rose of the Lily, And he further remarks, those who are ours will know what I mean. What he means is this, the times are the times of the stone as you change steps during the year. The Lily is tied to the moon. The Rose is design, as in Rose window or Gemstone. What he is alluding to is the Day Based on the cycle of the moon. The times are always based on so many days of the moon in the process.

Pg. 180. The Mysteries of the Masons is founded on the goddess Ma, who survives in them by her name. “Ma” and “Ma” sons!

Pg. 180 The Masons work under the Master builder as the Seven Khnemmu work under the direction of Ptah. - The Seven khnemmu are tied to the seven months of finish work for the stone, they said four of them were special, and those four are about the last four months of the seven when the process is tied directly to the moon.

Pg. 181. One sign worn by Ma is an ostrich feather that denotes black and white. The Masons wear a black suit and a white apron. The Masons walk together, Two and Two, Ma is duel! Sen “son” of Mason means “Two.”

Pg, 181 The two Lion gods who kept the Two solstices, north and south. Important as this again shows the two earths, and that the sun is represented by the Lion. Also in alchemy, many places the stone is represented by the Lion. I will show this in pictorial allegory.

Pg. 182. Petru is to show, explain, interpret. Hence Peter of the Mysteries or who became the Peter of the Christian Church. Hmm, does this mean that perhaps Peter was not a real person?

Pg. 182. The Two Truths are illustrated by the number 9 and 10. The number 10 is Luner. -I have explained number 9 as when Osiris is reborn as a baby. 10 just means how or from what he was born! Also, “it is menat, meaning “The Wet Nurse.” You should understand this as being tied to the moon in alchemy! Now, important and proof, “ The number nine of Ptah and Ma is that of drfy measure and the reckoning by nine solar months.

Pg. 182 Important, “The Great Pyramid was built by these numbers, reckonings, its slope being called nine by ten.!

Pg. 183, The one Truth out of all beginnings is probably extant under the name of Nuter. In India this is the ancient name for blood, and this source was typified by Neith (Isis) who was designated Nuter the feminine “Nature” out of whom all issued in the beginning, the one blood of the motherhood, which became duel through the typical “Two Sisters” when the fountian head was divided into the first two Totemic lines of descent.” Important, this is where the ‘Original Virgin Birth’ came from when noted as being tied to the Two Sisters. The Two are the moon and the constellation Virgo.

Pg 183, The Two Lives correspond to the Two Truths as matter and Spirit, or body and soul. -Important, this is where originally we received Spirit, from the sun on the Creation process, as the ancients believed.

Pg. 183. This is Extremly important, about Good and Evil!! This ties to many things in the Gnostic Gospels as it is where and why evil, an Evil creation of man, being created by a lesser God, etc. “ “ The origin of Good and Evil in the Nature of man considered as a being of flesh and Spirit, and as the embodiment of two opposite principles, with a spontaneous tendency toward Good, supposed to originate in the Spirit, and an antagonistic impulse toward evil assumed to be engendered by the blood (or flesh) which this is tied to “Like.” we make the below “Like” the above.. Part of a parable by Jesus, “When you make the one Two, and the inside like the outside and outside like the inside.” This is the alchemists making “androgynous material (The one two) and then making by process, like, the inside, like the outside.! This is Osiris (the matter) uniting with Horus!

Pg. 467 The author of the Book of God speaks of a picture of Paradise described in Brahminic theology. At the top of the seven-stepped mount there is a plain and in the midst a square table surrounded by nine precious stones, and a silver bell. On the table there is a silver rose called Tamara Pua, which is the shrine of two women, who are only one in reality, but two in appearance according as they are seen from below or above; the celestial or terrestrial one. In the first aspect the twin woman is Briga Sri, the 'lady of the mouth;' in the second she is Tara Sri, the 'lady of the tongue.'[25] This dual being was depicted in Egypt as Pekht, the lioness. Pekh means division, and the genetrix divided into the double-mouth. One pekh (or peh) is the sign of the hinder-part (the back) the north, the mouth of birth the fore part (pekh-pekh or pekhti) is the mouth in front and therefore the mouth of the tongue. The double mouth typified the two horizons and the divided lioness was equivalent to the two sisters who represented earth and heaven.

- “Brahaminic Theology”? is this not the same as from ancient Egypt?

Pg. 468 The Hindu Aditi is the Great Mother of the gods who becomes twain. As the mother who yielded milk for them, she is identical with the cow of heaven in Egypt. Aditi was the primeval form of Dyaus, the sky divinity, who appears as such in the Rig-Veda, however rarely. She alternates with Diti as mother of the embryo that was divided into seven parts, the seven who were also called the seven Adityas[27].

-The ‘Hindu”? Sounds like Ancient Egypt to me!

Pg. 469 Our British Druids must have possessed the myths and symbols of Egypt right to the inmost core of the matter. The Great Mother who bifurcates in the two heavens, or the two divine sisters, is represented by Kêd in two persons as Keridwen and Ogyrwen. Also her daughter repeats the dual phase. She has two names. As Kreirwy her name denotes the token of the egg (i.e., virginalis) as Llywy she is the emaner of the egg; i.e., Matrona. The double daughter represents the two phases of the female nature.

-British! Sounds like Ancient Egypt to me.!

Pg. 469 'Of the vivific Goddesses,' says Proclus, 'they call the one older but the other younger.'[32] These two forms of the mother appear in the Mapgaian mythology as Vari and Papa. Vari is the very beginning in the Abyss, the Polynesian Sige who dwells in the mute land at the bottom of Avaiki, where she is the originator of all things, from the water or mud of source. She is the blood-mother who creates her children from pieces of her own flesh, these therefore are equivalent to the embryos of A-diti. Vari is the first form of the Great Mother and Papa, answering to Diti, is the second. It is Papa who produces the first human being in a perfect human shape, as the mother of breath or soul called Foundation[33]. In a dramatic song of creation Vari, the first of the two is celebrated as the source of all, and the singers claim descent from her, the mother, alone, 'We have no Father whatever; Vari alone made us,' and 'Vari the originator of all things, sheltered Papa under her wing.'

-”She is the blood-mother who creates her children from pieces of her own flesh,” This is the same understanding in Alchemy where the young are fed by the blood of the Mother, usually a Goose is used, connection to the moon!

Pg. 472 The fish denoted the element of water; the dove signified the soul of breath that was derived from the mother. The breath or spirit of life was first perceived in the motherhood, and the Two Truths of the water and breath were assigned to the mother. This accounts for the feminine form of the creative spirit in Hebrew. Julius Firmicus observes, 'the Assyrians and part of the Africans wish the air to have the supremacy of the elements, for they have consecrated it under the name of Juno.'And according to Proclus, 'Juno imports the generation of the soul.' Dido, who at Carthage was portrayed with a beard like the standing image of Aphrodite at Paphos, had a second character in Anna. These two divine sisters, the bonia coelestis and inferna coelestis were worshipped, the one, Dido, with dark bloody rites; the other, Anna, the charming one, with cheerful ceremonies. They divided into the good goddess of the upper heaven and the evil one of the lower.

-Again from many places. The Dove mentioned above became the Goose in alchemy! Soul is always from the moon ‘Isis.”

Pg. 473 It was argued in the earlier volumes of this work that the legend of Sut-Horus was pre-monumental, and belonged to the time of the Shus-en-Har, to whom an historical period of 13,420 years is assigned. This view has since been corroborated by the inscriptions discovered at Saqqara. In the later phase the twin-brothers are called the 'Sons of Osiris,' as was the way after the fatherhood had been established. They are described as having quarrelled and fought for the succession, whereupon Taht intervened, and assigned to each his domain, one having the north, the other the south. Hence, the first division of the heaven, or the land of Egypt, by north and south was the result of the quarrel and division of the twinborn brothers. These are the two brothers of universal mythology, and the myth is now proved to be incalculably ancient in Egypt; not a later importation from Asia as some had previously thought.

- See how old! This is why it is all around the world. In our past there evidently was a one world religion. One of the cities in South america is said to be 17,000 years old!

Pg.493 Egypt will tell us who were the two gold children. They were the twins in a dual stellar phase of the mythos. Sut-Nubti (or Sothis-Canopus) was the golden Sut of a dual nature, represented double-headed, or as the golden twin; and the type would be the same if called the double Anubis (the golden*dog, canis aureus), or if it were taken for the sun and Sirius, or the sun and Saturn in a later phase. The reader may see the golden Sut (jackal or dog) in the tree which is planted in the decans of the grand or great mother, Isis, who personates the sign of Virgo - Showing how these different star groups are tied together.

Pg.496-Important- .These two heavenly beings came together in the beginning to that which was the first creation. Whatsoever is living is through the purpose of Ahura-Mazda, who is the life, and whatsoever is lifeless or of death is through the purpose of Anra-Mainyus the destroyer. They are designated the Two Creators, the Two Masters, who are sometimes spoken of as the Two Spirits of Ahura Mazda. And Haug argues that 'in consequence of an entire separation of the two parts of Ahura-Mazda, and the substitution of two independent rulers governing the universe, the unity of the Supreme Being was lost, and monotheism was superseded by dualism.' He attributes the Persian dualism to a personal Zoroaster, and observes that 'this great thinker of antiquity having arrived at the grand idea of the unity and indivisibility of the Supreme Being, undertook to solve the great problem, how are the various kinds of evil in the world compatible with the goodness, holiness, and justice of God? He solved this difficult question philosophically by the supposition of two primeval causes, which, though different, were united. The one who produced the reality is called the Good Mind; the other, in whom originated non-reality, bears the name of the Evil Mind. All good, true, and perfect things, which fall under the category of reality are produced by the Good Mind; whilst all that is delusive and belongs to the domain of non-reality, is traceable to the Evil Mind. These are the two moving causes of the universe, united from the beginning, and therefore called the twins (Yema; Sanskrit, Yamau).' In Manichaeism the development of doctrine culminated, and the eternal antagonists were separately enthroned in ceaseless conflict in the domain of what are termed spirit and matter; the original division of day and night was deepened and darkened into a great gulf riven right through the constitution of all things and the moral nature of man. But the myths do not disclose any deeper meaning by our reading into them the ideas of later times; we are only imposing on them a sense quite foreign to them in order that they may impose upon us and others in return. Each phase of the mythos out of Egypt can be identified and interpreted by the Kamite typology from the beginning to the end; and to the beginnings we must go back to learn

-This really gets back to the fact that man was created as earth and not perfected. Man was created or brought forth by the moon, not the sun. everything gets back to Genesis and how it was believed the All below was created and by which divinity. It is tied to much of the myth in different aspects and that is what must be known to understand. Consider again the serpent and Eve. Consider the above, see, all has to be considered to understand. Massey did not know anything of the process. I am not sure who it was that felot man was created by evil? Man created from earth not perfect must have been discussed by many a Philosopher in the past, those that knew this mythology (I call it, it wasn’t to them) who can say how they all understood it?

Pg. 497 Many examples are given by Bosio and others of the twin Jesus; Christ the younger and Christ the elder. The American writer Lundy is pitiably perplexed at what he comes across in the Christology of the Roman tombs. The only possible explanation, he says, of the double Jesus, the young-elder, and the juxtaposition of the youthful Christ and the old one is that this contradiction is intended to depict the two natures in Christ, the divine and the human; the little, old, ugly, hairy man being the human likeness, and the youthful, majestic beardless figure the type of the divine[122]. The treatment is simply that of the Sut-Horus, and of Horus the elder and Horus the younger. The elder Horus, Har-Ur, was the old first one, the mortal, the one who wears the human image, he who was born to descend and suffer and die because he represented the declining sun in the lower signs. Horus the younger was the perennial youth, called the Lord, the Majesty, the God of the Beautiful Face. He was the sun-god, as the young immortal, the type of the eternal sonship. It is the same dual type that is traceable all mythology through. So Prajapati was one-half mortal, one-half immortal, and with his mortal half he feared death.

-Can you see what I was trying to explain. Here the one is of the earth, the other is of the sun. One dies, one is perfect.

Pg 499 The 'Two Women' who brought forth the twin brothers were placed in the zodiac six signs apart. The one, Virgo, was the Virgin Mother of the child-Horus, the negative one of the twins who is born first, but who, in the solar mythos, has to be reborn, and this time begotten by the father, Osiris, or Atum, in the menti or 're-foundry' of the male generator. This second Horus, the 'only-begotten of the father (or from a father), full of grace and truth'—each phrase may be found applied to Horus, the redeemer—was reborn of the gestator in the sign of Pisces; and the dual imagery of the zodiac, the two women and the two children who were first born as Sut and Horus, and lastly as Horus the elder and Horus the younger, is perfectly paralleled or preserved in the gospel according to St. Luke. Elizabeth the barren, who is described as the barren when she was six months gone with the child John, brings forth six months earlier than Mary. The barren breeder can only be understood according to the typology of the mythos. One horizon was the lower, considered to be that of earth, the other that of heaven. The imagery is reproduced by John, who says of himself and Jesus, 'He must increase, but I must decrease.' 'He that cometh from above is above all; he that is of the earth is of the earth, and of the earth he speaketh.' The precise characters and relationship of the mythical twins is preserved. John represents the element of water; Jesus the fire or spirit. John precedes the light, as does the dark one in all the true legends, and says, 'He that cometh after me is preferred before me; for he was before me,' as was Jacob, Ormizt, or Tangaroa, who was first by right of birth, although the latest born.

-Note six signs apart, Today in the northern hemisphere we use seven! Everything I have said is here. This is the two stones, the division, the two brothers, John and Jesus and where they are from.

Pg. 505 So, according to Plutarch, Anra-Mainyus, the Dark Mind, broke open the eggshell to be born first—the eggshell which images the heaven. -Showing heaven and egg shell are considered the same, consider Genesis.

I am going to end with this book at this point. Please believe I have only copied a small part of what I could have, trying to show just easily seen and understood information. If you want to know all and how in-depth it is Learn the process, learn the Constellations tied to the steps, learn Genesis and how to use it, lastly learn alchemy. Between my book, what is on my web page and from my forum that is not as hard an undertaking as it was for me! Believe that.
__________________
 
Eski 21-12-11, 13:03 #2
mcgengar mcgengar çevrimdışı
Varsayılan C: İbretlik gerçekdışı belgeseller.


Bölüm Kuralları (Okumadan Konu Açmayınız)
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 08:48
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015