Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 18-03-07, 20:38 #1
jakal_lebron jakal_lebron çevrimdışı
40 Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özetini arıyorum


Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özeti lazım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
__________________
 
Eski 24-03-07, 11:39 #2
jakal_lebron jakal_lebron çevrimdışı
Varsayılan C: Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özetini arıyorum


yokmu yaw kimsede
 
Eski 01-04-07, 11:23 #3
power_rocky power_rocky çevrimdışı
Varsayılan C: Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özetini arıyorum


konuyu doğru yere taşıdım da böle bir kitap duymadım umarım dalga geçmiyorsundur...
 
Eski 02-04-07, 01:04 #4
Orcнυη Orcнυη çevrimdışı
Varsayılan C: Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özetini arıyorum


Ben bunu bulabildim...

Babilde Ölüm İstanbulda Aşk

BABİL CEMİYETİ NEDİR?

Babil Cemiyeti yedi rahipten oluşuyordu ve kurdukları BUAM(Babil Uzay Araştırma Merkezi) bilim ve uzayla ilgili araştırmalarını sürdürmek içindi. Fakat zamanın kralı Nippin bilimin, evrenin gerçekleri onu ürkütüyordu. Babil Cemiyeti üyeleri bulgularını şifreleyip fırında pişirerek korudukları bilgileri İştar Tapınağı’na gizlemeye karar verdikleri zaman içlerinden birisi onları krala kendi menfaati için ele verir ve kral Nippin Babil Cemiyetinin üyelerini kendisine daha fazla tehlike oluşturmamaları için öldürtür. Cemiyetin yedi üyesinden biri olan Arşiya Akeldan o gece hasta annesini ziyaret etmek için şehir dışında olduğundan kurtulmayı başarır. Olan olayları kölesinden kısa zamanda öğrenen Arşiya Akeldan bir hafta gizlenerek plan yapar amacı BUAM’ın onca emek ve keşif sonucu bulunan gerçeklerini kurtarmak bir sonraki nesillere kalmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda Akeldan BUAM’ın bütün hazinesi, araştırmaların sonuçları, yıldızların ve gezegenlerin yerleriyle uzay keşiflerinin çizimlerini gösteren tabletleri kendisiyle birlikte İştar Tapınağı’nın mahzenine gelecek kuşakların bulması için kilitler.
Kendini kilitlemeden önce son olarak Akeldan, İştar Tapınağı’na girmek için kodlanılması gereken şifreyi Siruş Başlıklı hançerin üzerine işlemiş ancak konuyu bilenlerin anlayabileceği bir biçimde ayarlamıştır ve bu hançeri, bilimsel zekaya sahip ilim adamlarının eline geçmesi dileğiyle kölesine vermiştir. Arşiya Akeldan’ın kölesi efendisine sadık kalmış, o öldükten sonra da kendini efendisinin çizdiği yola adamış ve yeniden yedi kişilik bir Babil Cemiyeti oluşturmuştur. Babil Cemiyetinin bazı şartları şunlardır:
• Cemiyetin sırrını bilen kişiler hiçbir çağda yedi kişiden fazla olmayacaktır.
• Her ne olursa olsun cemiyete üye yedi kişiden sadece Marduk hançere sahip olacak fakat onu açma veya başkasına gösterme yetkisine sahip olmayacaktı.
• Cemiyet inancına göre hançeri tek başına açan ve şeridi kabzaya saran kişi hemen oracıkta tanrıların lanetine uğrayacak ağzında köpükler çıkarak köpek gibi can verecekti.
• Üstat Marduk her yıl dolunayın yedinci doğuşunda yedi güvercin ile üyelerine iyi dileklerini ileten bir mesaj gönderecekti aynı zamanda bu sayede üyelerin hayat çizgilerini kontrol edebilecek ölen birisi olup olmadığını öğrenecek ve eğer varsa onun yerini alan üyeden haberdar olacaktı.
• Babil Cemiyeti gizlilik içerisinde yedi yılda bir toplanacaktı.
• Bilimsellik açısından dünyanın geldiği noktayı değerlendirip, Keldani araştırmacıların sırlarını açıklayıp açıklamamak konusunda tartışacaklardı.

“Hiçbir çağda BC üyesi yedi akıllı adamdan çok olmadı, olmasına da gerek yoktu.Dünya yedi kişi için küçük bile sayılırdı.”

Babil cemiyeti başlarda sadece BUAM’ın sırlarını korumak veya Akeldan’ın sakladığı sırları bulmak gibi masum amaçlara hizmet ederken yıllar geçtikçe ve üyeler değiştikçe, dünyayı ele geçirmek isteyen ihtiras kurbanları, Babilli bilginlerin keşiflerini açıklayarak şöhrete kavuşmak isteyenler, hazinelere el koymak isteyen aç gözlüler, devletler arası entrikalar için cemiyeti kullananlar tarafından gerek içten gerek dıştan cemiyet yıpratıldı. Sonunda BC zaman içinde şehir şehir ülke ülke dolaşıp korku saçan, cinayetler işleyen entrikalar çeviren bir cemiyet haline geldi. Babil Cemiyeti uzay bilgilerinden çok çalışmaların finansmanından bahsettikleri, parayı gerçeklerden daha önce konuşmaya başladıkları bir topluluk oldu zamanla. Babil Cemiyetinin en son başkanı olan kitabın başında rastladığımız Süryani kütüphaneci de üyelerin bilimsellikten ziyade hazine peşinde olduklarını farkedip intihar etmiştir. Hançeri de zekasına güvendiği dostu Fuzuli’ye vermiştir.
 
Eski 27-12-07, 15:33 #5
tushcirap tushcirap çevrimdışı
Varsayılan C: Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala adlı kitabın özetini arıyorum


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen power_rocky Mesajı Göster
konuyu doğru yere taşıdım da böle bir kitap duymadım umarım dalga geçmiyorsundur...
OHA bilader asıl umarım sen şaka yapıyosundur nası duymadın yua
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 03:09
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015