Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 12-12-09, 13:57 #1
SharPsHoTEr SharPsHoTEr çevrimdışı
Thumbs up Her Güne 5 adet Giunness Rekorlar kitabından Rekorlar|Komik ve resimli...


Dünyanın en uzun tırnaklı kadını:


Dünyanın en uzun tırnaklı kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren kadın geçirdiği trafik kazasında tırnaklarını kaybetmiş. Acaba bu tırnaklarla işlerini nasıl hallediyordu?

Bu kadın dünyanın en uzun tırnaklı kadını seçilerek Giunness rekorlar kitabına girmiş2. Rekorumuz Dünyanın en esnek Derili Adamı

Derisini İstediği Kadar Uzatabilen Garry Stretch , İlginç Bir Rekor Kırdı.


3. rekorumuz Dünyanın en küçük Atı:


En Küçük At Guinness Rekoru

[IMG]http://img244.**************/img244/5182/6092662013gv4.jpg[/IMG]ABD’de bir çiftlikte doğan Thumbelina, 43 santimetre boyuyla dünyanın en küçük atı olarak Guinness rekorlar kitabına girdi. 5 yaşındaki kısrak bundan daha fazla büyümeyecek. Minyatür gösteri atı yetiştiren çiftlikte dünyaya gelen Thumbelina bir kovanın üzerinden bile zorla atlayabiliyor.

[IMG]http://img244.**************/img244/821/6359904715aj9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img222.**************/img222/2421/9806811112fj2.jpg[/IMG]

50 kg ağırlığındaki Thumbelina, normalde 113 kilo ve 90 santimetre boyutlara ulaşan minyatür atların minyatürü olarak tanımlanıyor. Doğduğunda sadece 3.6 kilogram ağırlığında olan minik at, kafası ve vücuduna oranla ayakları çok kısa olduğu için uzunca bir süre ortopedik protez yardımıyla ayakta durabildi. Thumbelina gelişimi doğumundan sonra sadece bir yıl sürmüş.[IMG]http://img180.**************/img180/5288/8518733914me3.jpg[/IMG]
4. Giunness Rekorumuz:


Dunyanin En Uzun Sosisli Sandivici


En Uzun Sosisli Sandivic - Guinness Rekoru SandivicBu fotograf dunyanin en uzun sosisli sandivicinin fotografi.bu sandivic Tokyo da Akasaka Prince Hotel de yapildi ve Guinnes rekorlar kitabina 60,3m uzunluguyla girmeye hak kazandi5. (sonuncu) Giunnes Rekorumuz:En Uzun Bıyık
Badamsinh Juwansinh Gurjar dünya rekoru kırmak için 22 yıl bıyığını kesmedi ve sürekli bakım yaptı. 3.81 metre uzunluğundaki bıyıklarıyla rekorlar kitabına adını yazdırdı.
Hergün 5 adet eklenecektir...

13.12.09
Dünyanın En Büyük KöftesiGuinness Yemek Rekorları - En Büyük Köfte Guinness Rekoru


Amerika Birleşik Devletleri'nin doğusunda bulunan New Hampshire eyaletindeki bir restoran dünyanın en büyük köftesini hazırlayarak rekor kırdı.

Dev köfte daha sonra evsizlere bağışlandı

Concord kentindeki "Nonni's Italian Eatery" adlı restoranın sahibi Matthew Mitnitsky, köftenin 101 kilogram ağırlığında olduğunu söyledi.

Restoran sahibi, ürettikleri köftenin dünyanın en büyüğü olduğunu Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin de kayda geçirdiğini açıkladı.

Bir önceki rekor da 90 kiloluk bir köfteyle Amerika Birleşik Devletleri'ne aitti.

Guinness rekorlar kitabını çıkaran kuruluş bu konuda bazı standartlar da saptamış durumda.


Kriterler

Belirlenen bu kriterlere göre bu rekoru kırabilmek için, dev köftenin sadece normal bir köftede kullanılan malzemelerle yapılması gerekiyor.

Rekorlar kitabının bir diğer kriteri ise bu köftenin "yenebilir" olması.

Ayrıca köftenin bir günde yapılması şart koşuluyor.

Matthew Minitsky rekor kıran köftesini, Concord'daki evsizlere hizmet veren Friendly Kitchen adlı aşevine bağışladı.


Dünyanın En Güçlü ÇocuğuEn Güçlü Çocuk Guiness Rekoru
Beş yaşında 'üçgen'i kurdu

3 yıldır babasıyla ağırlık kaldıran 5 yaşındaki Giuliano'nun videoları tık rekoru kırıyor. Eleştiri yağmuruna tutulan baba, 'Sağlığı açısından hiçbir zararı yok' diyor!

Babasıyla birlikte 2 yaşından beri vücut geliştirme salonunda antrenman yapan çocuk, görenleri şaşırtıyor. 5 yaşındaki Giuliano, Guinness Rekorlar Kitabı'na 'Dünyanın En Güçlü Çocuğu' olarak girdi. Giuliano'nun babası Iulian, 'Yürümeye başladığından beri benimle spor salonuna geliyor' dedi. Babaya göre oğlunun vücut çalışması zararlı değil. Çünkü baba, onun tek başına çalışmasına izin vermiyor! Vücutçu çocuk ağırlık kaldırmadığı zamanlarda, normal çocuklar gibi çizgi film izleyip, sokakta oynuyor.

KARIN KASLARI BAKLAVA DİLİMİ

GIULIANO'NUN internette tık rekoru kıran görüntülerini izleyenler, bu yaşta bir çocuğun ağırlık kaldırıp, fiziksel gücünü zorlamasına izin veren babasını sorumsuzlukla suçluyor. Bacaklarının arasına ağırlık alıp elleri üzerinde 10 metre yürümek gibi azami güç gerektiren gösteriler yapan Giuliano'nun ailesi, çocuklarının sağlığından endişe duymuyor.


Dünyanın En Ağır Motosikleti
Dünyanın en Ağır Motosikleti - Dünya Rekorları - Guinness Rekorları
[IMG]http://img253.**************/img253/9466/tankmoto1sm6.jpg[/IMG]
Almanya'nın Zilly kentinde yapılan bir motosiklet dünyanın en ağır ve en donanımlı motosikleti olma özelliğine sahip. Bir Rus tankının motoru monte edilerek yapılan motosikletin tamamlanması yaklaşık 1 yıl sürdü. Zorlu uğraşlar neticesinde ortaya çıkan araca Led Zeppelin adı verildi. Dünyanın en büyük ve ağır motosikleti, Guinness Rekorlar Kitabı`na girmeyi başardı.
Görenleri hayrete düşüren ve Almanya'nın meşhur otobanlarında yol almak için ruhsat bekleyen 4.5 ton ağırlığındaki devâsâ motosikletin tasarımcısı Tilo Nieber (39), "Bundan daha ağır, "hafif araç" yoktur sanırım. Uzunluğu 5.20 metre , yüksekliği 2.10 metre olan motosikletimin salt motor ağırlığı 1.8 ton geliyor. Harzer Bike Schmiede isimli atölyede leğimci ve motor ustalarıyla 1 yılda ancak tamamlayabildik" dedi.
Guinness yetkilisi Amarilis Espinoza ise, kayıt işlemini doğrulayarak, bunun, sâhasında bir ilk olduğunu vurguladı.

Dünyanın en kısa boylu ve minyatür insanı
buda - dünyanın en kısası - dünyanın enleri - en kısa adam - İlginç haberler - Khagendra Thapa Magar - kısa adam - kısa insan - küçük buda - nepal


Dünyanın en kısa boylu ve minyatür insanını merak ediyor musunuz?

17 yaşındaki Khagendra Thapa Magar, dünyanın en kısa boylu insanı. Bu küçük adam tamı tamına 60 santimetre boyunda. Nepal’in kıyı köylerinden biri olan Baglung’da yaşayan bu küçük adam, çevresindekiler tarafından ‘Küçük Buda’ olarak biliniyor. Khagendra’nın ilk doğduğundaki kilosu
600 gramdı. Şimdi ise 5.5 kilo ağırlığına ulaşmış.


Dünyanın En İnce Belli Kadını
Dünyanın En İnce Belli Kadını[IMG]http://img268.**************/img268/2316/bel.jpg[/IMG]
Guinness Rekorlar kitabına “Dünyanın En İnce Belli Kişisi" seçilen Jung, tarihte yaşayan bir çok kadının ince belli olduğunu göz önünde bulundurarak, 1983 yılından bu yana korse bağlamaya ve bunu her geçen gün daraltmaya başladı.Cathie Jung, 23 yıldan bu yana duş aldığı ve kurulandığı zamanlar dışında neredeyse 24 saat korsesini hiç çıkarmadan yaşadığını ve şu ana dek korseden dolayı hiçbir sağlık sorunu yaşamadığını söyledi.Gittiği her yerde ince beliyle dikkatleri üzerinde toplayan Guinness Rekorlat Kitabı’nda beli korsesiz olarak 21 inch bir başka hesaplamayla santimetre ölçülen Jung’un beli korseli olarak sadece 15 inch yani 38 santimetre..Torun sahibi olan 70 yaşındaki Cathie Jung, katıldığı bir televizyon programında izleyiciyi şaşkına çevirdi.


39-15-39'luk ölçüleriyle rekorlar kitabına giren Jung, yaşamından çok memnun olduğunu söyledi.
14.12.2009Dünyanın En Büyük İneği
Dünyanın en büyük ineği Rio
Şarole cinsi sığır Rio'yla tanışın. Kendisi 1.88 metre uzunluğunda, 1.250 ton ağırlığında olup geçen hafta itibarıyla rekor kitaplarındaki yerini 'Dünyanın en büyük ineği' sıfatıyla aldı. 3.35 metre uzunluğundaki Rio'dan 7500 adet sosis, 3500 adet de hamburger köftesi yapmak mümkün. Yani sadece bu inekle küçük bir orduyu doyurabilirsiniz. Ama sahibi White Ailesi henüz Rio'ya kıymaya hazır değil. Çünkü o, hayattayken çok daha değerli. Altı yaşındaki ünlü ineğin şu anki değeri tam 20 bin pound. Damızlık Rio, yılda bir kez doğuruyor ve her yavrusu için dünyanın dört bir yanından talep geliyor. Örneğin en son geçen pazartesi doğurduğu buzağı için şimdilik verilen en yüksek teklif Fransa'dan gelmiş. 5 bin pound yani yaklaşık 12 bin YTL paha biçmişler bu buzağı için ama Rio'nun sahipleri Beth ve Andrew White henüz yavruyu annesinden ayırmayı düşünmediklerini söylüyor.

ZİYARETÇİSİ BOL

Normal bir ineğin neredeyse on katı fazla yemek yiyen ve günde 20 litre su içen ünlü sığır şu anda White Ailesi'nin İngiltere'nin Dorset bölgesi civarındaki Worth Matravers'ta yer alan çiftliğinde yaşıyor. Özel bakıcısı Jane Haw'un gözetiminde olan sığırıysa her gün onlarca İngiliz ziyarete geliyor. Normal şartlarda çok yumuşak başlı olmasına rağmen yiyecek bir şeyler görüş alanına girdiği anda asileşen ve gözü dönen hayvanı beş kişi zor zaptedebildiği için yabancıların Rio'ya çok fazla yaklaşması ve beslemeye çalışmasına izin verilmiyor. Sonuç olarak da 1923'te ölen Amerikalı Mount Katahdin'den 'Dünyanın En Büyük İneği' unvanını alan Rio İngiltere'nin en popüler sığırı olmuş durumda.

Cip yerine ona binmek mümkün

Fransa'da yetiştirilip ilk kez 1962'de İngiltere'ye getirilen Şaroleler, sığırlar arasında bilinen en iri cins.

Rio bir gergedan kadar büyük ve bir cip kadar uzun.

Rio'dan yaklaşık 35 kg sığır filetosu, 24 kg but, 12 kg fileto biftek, 7500 adet sosis, 3500 adet de hamburger köftesi elde etmek mümkün.


En büyük doğal göğüs

Silikon yok, hiçbir müdahale yok, tamamen doğal. İşte dünyanın en büyük göğüslü kadını.


ABD'nin Atlanta kentinde yaşayan 30 yaşındaki Norma Stitz, Guinness Rekorlar Kitabın'da "Dünyanın en bütük doğal göğüslü kadını" olarak yerini aldı.

Bu konuda düşüncelerini açıklayan Norma Stitz "ben halimden memnunum. İnsanlar bazen, estetik ameliyatla göğüslerimi neden küçültmediğimi soruyor. Ama ben rahatsız değilim. Aksine, dünyanın dört bir yanından televizyonlardan teklifler alıyoruam. Program yapmamı, program sunmamı isteyenler çok" diyor.

Norma Stitz'in göğüs ölçüsü 170 santimetre.

Dünyanın En Zayıf İnsanı


[IMG]http://img268.**************/img268/5807/zayf.jpg[/IMG]
dünyanın normal boydaki en zayıf insanı 1977'de 83 yaşında öldüğünde sadece 15 kiloydu.


Dünyanın en tehlikeli kuşu Cassowary
Çok sinirli olan bu kuş gagasıyla sizi öldürebilecek güçte.Avustralya ormanlarında ve Yeni Gine’de yaşayan Cassowary’le karşılaşma şansınız çok yüksek değil.Ancak eğer karşınıza çıkarsa dikkatli olmanızda fayda var. Zira bu kuşun pençeleri de gagası da aynı derecede ölümcül…2. Dünya Savaşı sırasında Yeni Gine’ye giden kimi Amerikan askerlerinin bu kuşların kurbanı biliniyor.Guiness Rekorlar Kitabı’na göre Cassowary dünyanın en tehlikeli kuşu olarak yerini almıştır

Dünyanın En Genç Sigara Tiryakisi

İki yaşındaki Çinli çocuk, pek de hoş olmayan bir unvana “dünyanın en genç sigara tiryakisi olma” unvanına sahip oldu. 28 Haziran 2009 Pazar 02:27İki yaşındaki Çinli çocuk, pek de hoş olmayan bir unvana “dünyanın en genç sigara tiryakisi olma” unvanına sahip oldu. Tong Liangliang adlı çocuğun sigaraya babası tarafından alıştırıldığı söyleniyor. Babanın çocuğunu zehre alıştırmasının nedeni de bir hayli ilginç:

“Tong’a bir yaşında fıtık teşhisi konması ve doktorların ameliyat için çocuğun yaşının henüz erken olduğunu söylemesi.” Tuhaf bir merhamet duygusu olan baba, onun acı çekmesine dayanamamış ve ağrılarını unutması için sigaraya alıştırmış.

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, şu an günde bir paket sigara içen çocuğun babası pişman olduğunu söylüyor. Tong’un sigaraya alıştırırken sağlığına gelecek zararları hesaba katmadım diyen baba şimdi yetkililerden yardım bekliyor.

2005 yılında 37 yaşında bir adam, sigaraya üç yaşında başladığını kanıtlayarak Guinness Rekorlar Kitabına girmişti.


Bu gümlük bu kadar Yarın tekrar görüşmek Üzere
15.12.2009
Sakallarıyla Guinnes Rekorlar Kitabına Giren Kadın[IMG]http://img421.**************/img421/2995/sakaldp3.jpg[/IMG]Bazı hormonal bozukluklardan dolayı bayanlarda da sakal çıkabildiğini biliyorsunuzdur. Bu tür sorunlar

yaşayan bayanlar ya anti-hormonlar ile dengeleme yapmaya çalışıyorlar ya da çeşitli epilasyon

yöntemleriyle bir nebze de olsa olayı geçiştiriyorlar. Fakat farklı düşünen bayanlar da var.

Örneğin Amerikalı Vivian Wheeler, 7 yaşından beri yaşadığı bu sorunu hiç dert etmemiş olacak ki sakalını

yaklaşık 30 cm uzatıp Guiness rekorlar kitabına girmiş...Dünyanın En Ağır Doğumu[IMG]http://img261.**************/img261/4388/enagirbebek.jpg[/IMG]

Genç Kız SMS Rekoru Kırdı
En Çok Kısa Mesaj Gönderme Rekoru - En Çok SMS Gönderme Rekoru

ABD'de bir baba, gelen faturayla 13 yaşındaki kızının geçen ay 14 bin 528 SMS gönderdiğini öğrenince büyük şaşkınlık geçirdi. New York Post gazetesinin haberine göre, California'nın Silverado Canyon kentinden Greg Hardesty, kızının 14 bin 528 SMS mesajı gönderdiğini gösteren 440 sayfalık faturayı görünce önce güldüğünü ve bunun olanaksız olduğunu düşündüğünü, ancak hesap makinesiyle hesaplayınca bunun mümkün olduğunu görünce şoke olduğunu anlattı.

Geçen ay günde 484 ve 2 dakikada bir SMS gönderen kızı Reina'nın 12 ve 13 yaşlarındaki kız çocuklarında sıklıkla görülen "SMS takıntısı"na yakalandığını anlayan Hardesty, kızının cep telefonu kullanımına kısıtlama getirdiğini belirtti.

Ayda 30 dolar sabit ücret karşılığı sınırsız kısa mesaj gönderilebilen bir tarifeleri olmasaydı Hardesty ailesi, SMS başına 20 centten 2905 dolarlık fatura ödeyecekti.

Yeni Zelanda'da 16 yaşındaki Hannah Brooke adlı genç kızın her ay 6 bin SMS gönderdiği ve mesajlaşmak için arkadaşlarının cep telefonlarını ödünç aldığı bildirilmişti.

Dünyanın En Uzun Kulak Kılı Rekoru
Rekor Kulak Kılı Guinness


Kulak Kıllarının Uzunluğuyla Övünen Hintli, "Tanrı Bana Böyle Özel Bir Fırsat Verdi" Dedi.

Kulak kıllarının uzunluğuyla övünen Hintli, "Tanrı bana böyle özel bir fırsat verdi" dedi.

KULAK KILLARIYLA REKOR KIRDI...

Kulak kıllarına özel bakım yaptıran Hintli, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvurdu.

Dünyanın en uzun kulak kıllarına sahip olan Radhakant Bajpai, bu rekorunu Guinnesse Rekorlar Kitabı'na sokmak için başvuru yaptı. İki kulağındaki kılların uzunluğu 25 santimi bulan Hintli Bajpai, kılların kırılmaması için özel bakım yapıyor.

Tanrının kendisine böyle özel bir fırsat tanığınını belirten Bajpai, "Tanrı bana çok özelmişim muamelesi yapıyor" dedi


Dünyanın En Uzun Burunlu Adamı


Ordu'nun Kumru ilçesinde 'Pinokyo Dede' lakabıyla tanınan 80 yaşındaki Mehmet Gül'ün 14 santimlik burnuyla dünyanın en uzun burunlu adamı olduğu ortaya çıktı.
Ordu'nun Kumru ilçesinde 'Pinokyo Dede' lakabıyla tanınan 80 yaşındaki Mehmet Gül'ün 14 santimlik burnuyla dünyanın en uzun burunlu adamı olduğu ortaya çıktı.
Kumru'ya bağlı Ortalar köyünde yaşayan ve çevresindekilerin ''Pinokyo Dede'' olarak hitap ettiği Mehmet Gül, 14 santimlik burnuyla görenleri şaşırtıyor. Rize'de 1998 ve 2000 yıllarında düzenlenen Uluslararası Uzun Burun Yarışması'nda 8.8 santimlik burnuyla birinci olan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Artvinli Mehmet Özyürek (60) dünyanın en uzun burunlu adamı olarak biliniyordu. Özyürek'in burnundan çok uzun burna sahip olan Kumrulu Mehmet Gül'ün burnu, şampiyonun burnundan 5.2 santim daha uzun.
Çocukken oyun sırasında düşüp burun kemiğini kırdığını, bu durumu ailesine söylemediği için zaman içinde burnunun sarktığını anlatan Gül, gençliğinde burnunun uzunluğunun kendisine rahatsız ettiğini; ancak şimdi önemsemediğini belirtti. Bugüne kadar düzenlenen 'uzun burun' yarışmalarına katılmadığını ifade eden Gül, yarışmalara katılanların 8-9 santimetrelik burun ile birinci olduğunu duyduğunu ifade ederek, ''Eğer ben katılsaydım kesin birinci olurdum; çünkü şimdiye kadar benden daha uzun burunlu birine
rastlamadım'' diye konuştu.


Bunuda Ancak Bir Laz Yapabilirdi

Bu günlük te bu kadar yarın tekrar görüşmek dilekleriyle
16.12.2009Dünyanın En Uzun Kuyruklu Atı Guinness Rekorlar Kitabında

Dünyanın en uzun kuyruklu atı
ABD’nin Kansas eyaletinde yaşayan Socha kardeşlere ait olan, dünyanın en uzun kuyruklu atı ‘Summer Breeze’ sık sık gösterilerde inanılmaz kuyruğunu sergiliyor. Kısrağın, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi kuşkusuz en çok sahiplerini sevindirmiş. Bunu, emeklerinin karşılığı olarak görüyorlar çünkü dört metrelik kuyruğa bakmak hiç de kolay değil.

Summer Breeze’in sahiplerinden Chrystal Socha, iki ayda bir kuyruğu şampuanlıyor ve tarıyor. Bu işlem tam üç saat alıyor. Ama Chrystal bundan pek de şikayetçi değil. Çok sevdiği atı için şunları söylüyor; “dışarı çıkıp da kuyruğu dalgalanınca, verdiğimiz emeklere değdiğiniz anlıyorum. O bizim kraliçemiz ve o da bunu biliyor”

Sahiplerinin söylediklerine göre on bir yaşındaki Summer Breeze normal boyutlarda bir kuyrukla doğmuş ama yaşı ilerledikçe kuyruğu uzamaya devam etmiş. Kısrağın yeleleri de çok uzun. Öyle ki, beslenirken yelelerini çiğnememesi için sık sık taranıp, toplanması gerekiyor.

Dünyanın En Uzun Arabası
Dünyanın En Uzun Aracı - En Uzun Araba Rekoru - En Uzun Limuzin

Dünyanın en uzun aracı 30,5 metre boyu ile bir limuzin. Elbette A.B.D’li. Jay Ohrberg adlı bir Kaliforniyalı tasarlamış. İçinde büyük boy su yatağından yüzme havuzuna kadar yok yok.Dünya'nın En Yaşlı Adamı Antalya'da ÇıktıAntalya’da yaşayan dünyanın en yaşlı adamı Nuri Öztunç 125′inci yaşını torunları ve torunlarının çocuklarıyla kutladı. Nuri dedenin tek mumlu doğum günü pastasının üzerinde 6′ncı çeyrek asra merhaba yazılmış. 1 Temmuz 1885′de doğan Nuri Öztunç’un 8 çocuk 45 torun ve 20 de torununun çocuğu var. 3 padişah 11 cumhurbaşkanı ve 60 hükümet gören Nuri Öztunç 19, 20 ve 21′inci olmak üzere 3 yüzyıl gördü. İngiliz Henry Allingham’ın 112 yaşında Japon Tomoji Tanabe’nin 113 yaşında ölmesiyle dünyanın en yaşlı adamı unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Nuri dede uzun yaşamak Allah vergisidir dedi.

Böyle Ağız Gördünüzmü
Böyle Ağız Gördünüzmü - ilginç bilgiler - rekorlar kitabı - Guinness Rekorlar Kitabı

Guinness Dünya Rekorları Günü' nedeniyle dönyanın dört bir yanından gelen çılgınlar inanılmaz rekor denemeleri yapıyor.

Bu rekorlardan birisi de genellikle kola ve gazoz içmekte kullanılan pipetlerin ağza alınmasıydı.

İsviçreli Marco Hort tam 264 pipeti aynı anda ağzına alarak rekoru kırdı.
[IMG]http://img103.**************/img103/3539/imagesearchpa5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img103.**************/img103/8053/imagesearch2oq2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img133.**************/img133/7839/imagesearch4qu8.jpg[/IMG]


Michael Jackson ve Guinness Rekorları
Rakamlar ve Michael Jackson - Jackson Guinness Rekorları
Kimine göre bir idol, kimine göre şöhretinin kurbanı olmuş bir zavallı. Kim ne dersin, desin o hayranları için bugüne kadar kıralamayacak pek çok rekoru elinde bulunduran popun kralı: Michael Jackson.

Geçtiğimiz haziran ayında hayatını kaybeden Michael Jackson tüm dünyada popun kralı olarak anılıyor. Peki bu ünvanının kaynağı sadece sanatçının kendini beğenmişliği mi yoksa gerçeklik payı var mı? Kararı siz verin.

İşte rakamlarla Michael Jackson

* Guinness Rekorlar Kitabı'na göre Michael Jackson 'Tüm zamanların en başarılı sanatçısı. Çünkü sadece 1989 yılında albüm satışından 125 milyon USD kazandı.

* Dünyanın en çok satılan albümü Michael Jackson'un 1982 yılında piyasa çıkardığı ve 109 milyon adet satan 'Thriller'.

* Michael Jackson resmi olarak ilk kez ABD sınırları dışında 100 milyondan fazla albümü satılan ilk sanatçı.

* Bugüne kadar en yüksek albüm anlaşmasını da Michael Jackson yaptı. Sony ile 1981 yılında yapılan albüm anlaşması 890 milyon USD değerindeydi.

* Aynı anda en fazla Grammy Ödülü'nü alan sanatçı yine Michael Jackson. 1984 yılında aynı anda 8 Grammy ödülü aldı

* Saniyede 11 bilet olmak üzere, dünyada konser biletleri en hızlı satılan sanatçı da Michael Jackson. 2009 Londra konserleri için 750.000 bilet satıldı.

* Bir haftada ücret karşılığında 2.3 milyon kez Download edilerek, 1 milyon olan sınırı aşan ilk kişi.Görüşmek üzere


__________________

Mesajı son düzenleyen SharPsHoTEr ( 16-12-09 - 13:27 ) Neden: Ekleme
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-09, 14:01 #2
Alicem Alicem çevrimdışı
Varsayılan C: Her Güne 5 adet Giunness Rekorlar kitabından Rekorlar|Komik ve resimli...


Hay Maşallah .
Ellerine Sağlık Kardeşim.
Güzel Olmuş.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-09, 14:32 #3
Max Payne Max Payne çevrimdışı
Varsayılan C: Her Güne 5 adet Giunness Rekorlar kitabından Rekorlar|Komik ve resimli...


Ellerine sağlık güzel paylaşım olmuş
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-09, 15:07 #4
ConspiratorDaemon ConspiratorDaemon çevrimdışı
Varsayılan C: Her Güne 5 adet Giunness Rekorlar kitabından Rekorlar|Komik ve resimli...


Paylaşım için teşekkürler.Uzun tırnaklı kadın o yüzüğü parmağına nasıl geçirmiş,dikkatimi çekti
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-09, 15:09 #5
benayunn benayunn çevrimdışı
Varsayılan C: Her Güne 5 adet Giunness Rekorlar kitabından Rekorlar|Komik ve resimli...


Şaşılacak şey ..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
giunness, sharpshoter

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 20:46
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015