Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 23-11-07, 21:56 #1
cяαcк cяαcк çevrimdışı
Varsayılan 10 Tane Süper Kısa Fıkra...


Ucuz ve tatlı

Müller akşama do ru Hamburgda bir otele yerleştikten sonra, soka a çıktı. Geceyi e lenerek geçirmek istiyordu. Bir taksiye bindi, şofor sarışın ve güzel bir kızdı. Ona: - "Beni bu gece en ucuz ve en tatlı e lenece im bir yere götürün," dedi. Şoför kız: - "En ucuz ve en tatlı&", dedi ve hareket etti.

Sıfırdan


Bir kadınla en çok kimin birlikte olabilece i konusunda bir yarışma yapılıyormuş, dayanırsa kadın dayanamazsa yarışmacı büyük ödülü alacakmış. Nam-ı Kemal de oradaymış. Her postadan sonra da duvara çarpı atılıyormuş. Alman başlamış 1,2,3.. tıkanmış. İngiliz başlamış 3,5,7.. o da tıkanmış. Fransız 15,20.. derken o da kalmış. Bizim Nam-ı Kemal başlamış 70,80,90 derken durmak bilmiyor. Bakmış kadın iş kötü, Nam-ı Kemal'in duraca ı yok, 95.yi yaparken "yok efendim bu 94." diye tutturmuş. Nam-ı Kemal, "Olur mu hanfendi 95 oldu, burada boşuna mı çarpı atıyoruz, sayıyoruz" dese de kadın dinlemiyor, "hayır bu daha 94." diyormuş. En sonunda bizimki zıvanadan çıkmış: - "Başlarım şimdi çarpına da sana da, sil hepsini sıfırdan başlıyoruz."

Eczacı baba


Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yeme e davet etmiş. Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış. Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye u rar. Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapaca ını sorar. Çocuk da kız arkadaşının evine gidece ini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler. Akşam yemek yemek için masaya otururlar. Yemekten önce dua edilir herkes yeme e başlar ama çocuk hala dua ediyordur. Kız çocu a, "ben senin bu kadar dindar oldu unu bilmiyordum", der. Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı oldu unu bilmiyordum!!!"


Temel ve Maymun


Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir e itim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay meki ine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildi i gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile ba lantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik de erlerini aşa ıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle

Stil


Ö retmen ö rencilere soru soruyor: - "A açta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. A açta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: - "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: - "Hayır ö retmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, a açta hiç kuş kalmaz..." Ö retmen bunun üzerine: - "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: - "Ö retmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Ö retmen düşünüyor, düşünüyor... - "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: - "Hayır ö retmenim, parma ında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."

Kaykay


Üç adam ölür ve cennete giderler. Sorgu mele i birincisine sorar, "Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var: Karına karşı sadık oldun mu?" Adam yanıtlar; "Evet, asla bir başka kadına bakmadım." Sorgu mele i, "Şuradaki Rolls-Royce'u görüyor musun? O senindir. Cennetteyken kullanabilirsin.." Sorgu mele i ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır; "Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim. Beni ba ışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık." Bunun üzerine sorgu mele i, "Şuradaki Mercedes'i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın.." der ve üçüncü adama da sorar, "Karını hiç aldattın mı?" Adam yutkunur ve şöyle der; "itiraf edeyim ki; buldu um her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, birço u ile beraber oldum. Üzgünüm." Sorgu mele i; "Ehh" der, "Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos'u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın." Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler. Birkaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce'unu görürler. Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturdu unu görürler ve şaşırırlar. "Heyy! ne oldu sana?" der ikinci adam, "Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?" "Bugün karımı gördüm!" der birinci adam. Di erleri; "Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?" diye sorarlar. Adam içini çekerek konuşur, "Kaykay'la dolaşıyordu..."

Sobadaki hikmetFizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden ya mur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sı ınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabilece ine dair bir tartışma başlar. Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sa lamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi oldu undan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sa layarak yangin olasılı ını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sa lamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."

Açım

Dursun bir kıza aşık olmuş.
Aşkındandan şiir yazmış. Şiiri:

Sabahları yemek yiyemiyorum. Çünkü seni düşünüyorum
Ö lenleri yemek yiyemiyorum. Çünkü seni düşünüyorum
Akşamları yemek yiyemiyorum Çünkü seni
düşünüyorum
Geceleri uyuyamıyorum.
Çünkü açım.

Annem Gel Dedi

İlkokul ö retmeni sınıfta Cennet'e gitmek isteyenlerin ellerini kaldırmalarını ister. Yalnız Temel'cik elini kaldırmayınca merak eder ve sorar,
- Sen gitmek istemiyor musun?
- İster idum ama anacı ım okuldan sonra hemen eve gel dedü...


Not : alıntıdır
__________________

Mesajı son düzenleyen ScaryEnemy ( 24-11-07 - 19:51 ) Neden: Bir fıkra siLindi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-07, 11:18 #2
ronaldinhoanil ronaldinhoanil çevrimdışı
Varsayılan C: 10 Tane Süper Kısa Fıkra...


pylaşımın içn teşk
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-07, 15:59 #3
BuRaKHaN_ BuRaKHaN_ çevrimdışı
Varsayılan C: 10 Tane Süper Kısa Fıkra...


"karım kaykayla kayıyordu"
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-07, 16:16 #4
aTaBErK_oDAk aTaBErK_oDAk çevrimdışı
Varsayılan C: 10 Tane Süper Kısa Fıkra...


puhahhaha süper bunlar
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-07, 16:36 #5
4Weiwuer 4Weiwuer çevrimdışı
Varsayılan C: 10 Tane Süper Kısa Fıkra...


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen cяαcк Mesajı Göster

istiklal marşı çalıodu ayakta etmek zorunda kaldım

Not : alıntıdır

  • Azuahahahha Koptum Yha Cok Qüzel :d
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 07:11
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2015