Forum TR

Forum TR (http://www.frmtr.com/)
-   Hukuk (http://www.frmtr.com/hukuk/)
-   -   Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil (http://www.frmtr.com/hukuk/5053746-hakkimda-kamu-davasi-var-ceza-alirmiyim-cok-acil.html)

powerfulunderground 26-12-12 01:40

Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil
 
Geçen sene bi darp olayı geçirdim iki kişi tarafından ve reşit değildim adamlar tutuklanıp hapse atıldı 3ay sonra ilk mahkemede ifademi değiştirdim şikayetimi geri aldım adamlar beraat etti . Şuan reşitim savcı ifademi değiştirdiğim için hakkımda kamu davası açmış mahkeme kağıdı geldi kağıtta ihbar eden :1.ağır ceza mahkemesi başkanlığı Çocuk mahkemesine yazıyor. Mağdur kısmında beni darp eden adamlar Suça sürüklenen çocuk olarakta beni yazmışlar . Suç tarihine benim darp edildiğim tarihi yazmışlar yani 17 yaşımda olduğum tarih.
Kağıdın sonunda aynen şöyle yazıyor ;
'''''Suça sürüklenen çocuğun muhakemesinin yapılarak , SSÇun mağdurların tutuklanmasına sebep olarak hürriyetlerini tahdit etme fiillerine uyan TCK.nun 267/4. 109/1 ve 31/1 maddeleri mucibince iki defa cezalandırılmasına, SSÇun mağdurların işlemediğini bildiği bir fiili işlemiş gibi beyan ederek yargılanmalarını sağlamak fiillerine uyan TCK.nun 267/1 ve 31/3 maddeleri mucibince iki defa cezalandırılmasına , karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur...''

İlk duruşmada ifademi değiştirdim olayın şoku ile o şekilde ifade verdim doğrusu budur dedim adamlar beraat etti 5 yıl darp nedeni ile infazları var . Hastaneden olay ile ilgili orta derecede hayati fonksiyonları engelleyici kati darp raporu var. Bu durumda ben ne yapmalıyım?
Ceza alırmıyım alırsam ne kadar ?
Yardımcı olursanız sevinirim çok acildir
:confused:

darktorm3nt 26-12-12 17:36

C: Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil
 
hakime durumu olduğu gibi anlat, tehdit v.b. varsa bunuda söyle, taraflarlada görüşme durumun varsa bunlarında şikayetçi olmadıklarına dair beyanlarının olması gerekli, keşke ifadeni değiştirmeseydin, yada şikayetçi olmadığını beyan etseydin,

ImSraXteR 26-12-12 19:05

C: Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil
 
Allah Yardımcın olsun :(

powerfulunderground 26-12-12 23:38

C: Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil
 
Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için - Adamlar şikayetçi değiller zaten onlarda mağdur sıfatıyla çağırılacak hakim benimle ilgili bi soru sorarsa olumlu cevap verecekler bundan eminim eğer ifademi değiştirmeseydim 5 ayrı suçtan 36 yıl hapisleri isteniyordu şuan ise o davadan beraat aldılar sadece darp suçu teşkil gördü ve ondan 1yıl 1 ay ceza aldılar 5 yıl içinde suç işlememeleri halinde düşecekmiş.
Benim asıl merak ettiğim karşı taraf birşey yapabilirmi bunları bilmek istyorum ve ceza alırmıyım para cezasına dönüşürmü yada infaz verirlermi nasıl olur cevaplarınız için teşekkür ediyorum tekrar cevaplarsanız sevinirim. iyi günler.

Robinson_Crusoe 27-12-12 02:08

C: Hakkımda Kamu Davası Var Ceza Alırmıyım ? Çok acil
 
Ne yaptılar sana böyleki bu kadar ceza aldılar, ayrıca olay ağır cezada ksin avukat tut,


Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 21:39
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)