Forum TR
Go Back   Forum TR > >
FrmTR'ye Reklam Vermek İçin: [email protected]
Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 14-08-07, 23:26   #1
d4mner

Varsayılan ALLAH'ı görecek miyiz..


Değerli inançlı kardeşlerim..Kafamızı karıştırmadan ve gözlerimizi yormadan en manalı ve öz şekilde sizin için derledim...

Allah'ı görmeyi ne çok istediğinizi biliyorum. Büyüklerinize, kim bilir kaç defa: -Allah`ı niçin göremiyoruz? diye sormuşsunuzdur.

Allah, her zaman yanı başımızda; hatta kendinin de buyurduğu gibi, "Bize boyun damarımızdan daha yakın!" Ama yine de biz onu göremiyoruz. Zaten göreceğimizde yok; çünkü bu gözlerimiz, Allah`ı görecek şekilde yaratılmamış.

-Ya ahirette? Orada da Allah`ı göremeyecek miyiz? diye sorarsanız, bu önemli sorunun cevabını Peygamber Efendimizden alalım, derim.

Aynen sizin gibi, Peygamberimizin arkadaşları da bu konuyu pek merak etmişler ve ona:

-Ey Allah'ın Elçisi!Biz, ahirette Rabbimizi görecek miyiz? diye sormuşlar. Peygamber efendimiz(S.A.V) de şunları söylemiş:

- Evet,göreceksiniz. Bir öğle vakti, açık bir havada, gök yüzünde hiçbir bulut yokken, güneşi görebilmek için birbirimizi hiç itip kakar mısınız?Ayın on dördüncü gecesinde, açık ve bulutsuz gökyüzünde ayı görebilmek için zorluk çeker misiniz? Peygamberimizin arkadaşları bu soruya:

-Hayır, Yâ Resûlullah,diye cevap vermişler.

O zaman Peygamber efendimiz:

-Ayı ve güneşi görmek için zorluk çekmiyorsanız,ahiret günü, Allah Teâlâyı görmek için de hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz, buyurmuş. Bir başka gün de peygamberimiz şunları anlatmıştır: Cennetlikler, cennete girince, Allah Teâlâ onlara: -Size daha fazla şeyler vermemi ister misiniz? diye soracak. Onlar da:

-Rabbimiz! Sen bizim yüzümüzü ak ettin. Bizi cennete koyup cehennemden kurtardın. Senden daha fazla ne isteyebiliriz? diyecekler. O zaman Allah Teâlâ, kendiyle kulları arasındaki engeli kaldıracak. Cennetlikler, Allah Teâlâya doya doya bakmaktan daha üstün ve daha güzel bir şey olmadığını anlayacaklar.


İçtenlikle !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-07, 23:32   #2
d4mner

Varsayılan C: ALLAH'ı görecek miyiz..


Allah'ı görmek..

Bundan başka mutluluk bana neylesin..


İçtenlikle !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-07, 13:47   #3
reslfy

Varsayılan C: ALLAH'ı görecek miyiz..


bu dünyada gören ordada görür. bu dünyada göremeyenler sadece cennetle yetinir öbür dünyada. çünkü herşey bu dünyada kazanılır. ALlah cennetin bi nimeti değildir! Allah apayrıdır. gönül gözünüz açılırsa görürsünüz. ALlah herkeze unutulan tasavvuf islamını yaşamayı nasip etsin. yazık insanları sadece namaz niyazla mutlu edeceklerini düşünüyorlar. Allah sahabe i,slamını yaşamayı nasip etsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-07, 17:03   #4
legolas89

Varsayılan C: ALLAH'ı görecek miyiz..


ALLAH ı görmek için sabah ve ikindi namazlarını cemaatle kılmaya özen göstermek lazım.hadisi şerifte var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-07, 17:38   #5
tabu1991

Varsayılan C: ALLAH'ı görecek miyiz..

Paylaşım İçin Teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil ilkem


Reklamı Kapat

Reklamı Kapat